PDA

Zobacz pełną wersję : Pytanie odnośnie alarmu



Robert999
03-03-2011, 22:43
Witam.Mam następujące pytanie; niedługo wstawię okna i chciałbym się jakoś zabezpieczyć przed złodziejami (znajomym w tamtym roku w pobliskiej wsi zakosili okna) dom nie ma żadnej instalacji (prąd mogę podłączyć przedłużaczem od sąsiada) aktualnie mieszkam ok.200-300 metrów od miejsca gdzie się buduję-i samej syreny alarmowej na tym budynku nie usłyszę.,chodzi mi o taki alarm że jak ktoś mi się włamie lub wyciągnie okno to mnie zaalarmuje w domu gdzie śpię(może być np.syrena u mnie na budynku lub coś innego).czy jest to możliwe? jeśli tak to jaki alarm kupić?na allegro jest duża ilość alarmów ale niestety się kompletnie na tym nie znam.

ps. przepraszam za treść i formę tekstu ale nie wiedziałem jak składniej to wszystko opisać.

Jarek.P
04-03-2011, 00:53
Zainteresuj się urządzeniem o nazwie Ekspander GSM, to jest dokładnie to, czego potrzebujesz.

J.

Darek_w
04-03-2011, 19:24
Witam.Mam następujące pytanie; niedługo wstawię okna i chciałbym się jakoś zabezpieczyć przed złodziejami (znajomym w tamtym roku w pobliskiej wsi zakosili okna) dom nie ma żadnej instalacji (prąd mogę podłączyć przedłużaczem od sąsiada) aktualnie mieszkam ok.200-300 metrów od miejsca gdzie się buduję-i samej syreny alarmowej na tym budynku nie usłyszę.,chodzi mi o taki alarm że jak ktoś mi się włamie lub wyciągnie okno to mnie zaalarmuje w domu gdzie śpię(może być np.syrena u mnie na budynku lub coś innego).czy jest to możliwe? jeśli tak to jaki alarm kupić?na allegro jest duża ilość alarmów ale niestety się kompletnie na tym nie znam.

ps. przepraszam za treść i formę tekstu ale nie wiedziałem jak składniej to wszystko opisać.

Zobacz ten moduł gsm Kompakt 5 http://www.assc.pl/cgibin/shop?info=23029

Robert999
04-03-2011, 22:06
dzięki za rady.a jeszcze jedno ile można do niego podłączyć czujników ruchu ?i czy są one w zestawie w cenie 449zł..jeszcze raz dzięki.

robertsz
04-03-2011, 22:46
Wejdź na Allegro, wyszukaj dział Dom i Ogród › Budownictwo i Akcesoria › Elektryka i akcesoria › Alarmy > ELMES - GSM2 (http://allegro.pl/listing.php/search?string=elmes&category=15964)

Jarek.P
05-03-2011, 10:27
Z polecanych przeze mnie ekspanderów, typowe mają cztery wejścia, ale czujek możesz podlączyć i "pincet", łącząc ich wyjścia szeregowo.

J.

subo
14-03-2011, 14:16
Witam.Mam następujące pytanie; niedługo wstawię okna i chciałbym się jakoś zabezpieczyć przed złodziejami (znajomym w tamtym roku w pobliskiej wsi zakosili okna) dom nie ma żadnej instalacji (prąd mogę podłączyć przedłużaczem od sąsiada) aktualnie mieszkam ok.200-300 metrów od miejsca gdzie się buduję-i samej syreny alarmowej na tym budynku nie usłyszę.,chodzi mi o taki alarm że jak ktoś mi się włamie lub wyciągnie okno to mnie zaalarmuje w domu gdzie śpię(może być np.syrena u mnie na budynku lub coś innego).czy jest to możliwe? jeśli tak to jaki alarm kupić?na allegro jest duża ilość alarmów ale niestety się kompletnie na tym nie znam.

ps. przepraszam za treść i formę tekstu ale nie wiedziałem jak składniej to wszystko opisać.

Proponuję pomyslec przyszlosciowo i wziac pod uwage normalna centralke alarmowa z czujkami, sygnalizatorem itp.

perkolator
27-04-2011, 16:54
Chyba taniej będzie postawić budkę cieciowi :-)

robertsz
28-04-2011, 08:09
Taniej wyjdzie pętla z cienkiego drutu.
Czujki będą się wzbudzały od wszystkiego (gryzonie, ptaki, ciepło, zimno, kurz).
Te 200-300m można puścić radiowo, kwestia przeszkód po drodze.
Brak stałego zasilania, czyli akumulator i obudowa i coś do ładowania akumulatora.
W kwocie 250zł powinieneś się zmieścić + własna robocizna.

Przykład takiego prostego sterowania - http://allegro.pl/zdalne-sterowanie-radiowe-4-kan-2pil-400m-zasieg-i1584653790.html

15-ty
05-07-2011, 16:01
Witam......... czy jest to możliwe? jeśli tak to jaki alarm kupić?na allegro jest duża ilość alarmów ale niestety się kompletnie na tym nie znam.

ps. przepraszam za treść i formę tekstu ale nie wiedziałem jak składniej to wszystko opisać.


Potrzebujesz standardowy system alarmowy (osobiście uważam, że najlepiej centrala SATEL - z wyjątkiem Versy) i nadajnik GSM, jeśli w przyszłości będzie tam stacjonarna linia telefoniczna to nadajnik Satel GSM-4, a jeżeli nie będzie linii telefonicznej to wystarczy nadajnik Satel LT-1. Czujniki najlepiej niech dobierze instalator i odpowiada za ten dobór. Odradzam kupowanie czujników na allegro bo wtedy instalator nie odpowiada za ich dobranie, a odpowiedni dobór czujników to jedna z najistotniejszych spraw przy zakładaniu systemu alarmowego.

Warto też zainteresować się Krajową Siecią Alarmową http://zabezpieczenia.org

redcode
05-07-2011, 16:27
Prościej ogrodzić i kupić psa, zawsze to będzie motywacja do chodzenia na spacery :)

dendrytus
06-07-2011, 07:47
Prościej ogrodzić i kupić psa, zawsze to będzie motywacja do chodzenia na spacery :)
Albo na rynku kupić chińczyka. Za miseczkę ryżu wszystkiego ci przypilnuje, a w wolnych chwilach pozamiata lub płot pomaluje. Na tym forum jest kilku wielbicieli chińszczyzny, więc wystarczy ich tylko odnaleźć.

gtur
19-07-2011, 19:11
Ja u siebie zamontowałem 6 czujników ruchu i taki kontroler GSM:kontroler SMS (http://www.a2s.pl/katalog-a2s-c-0.html?q_=gt-530). Już raz mnie to uratowało, także nie żałuję żadnej wydanej złotówki.