PDA

Zobacz pełną wersję : Wyspa kuchenna - jak ją wykonać samodzielnie



janiolek
04-03-2011, 10:16
Witam

Zdecydowałam się na spełnienie mojego marzenia o wyspie w kuchni - kuchnia półotwarta - oddzielona częściowo scianką od jadalni, 13,8 m2 (4m na szerokosc czyli 3 z kawałkiem długości)
W kuchni prawdopodobnie staną meble BODZIO seria OLA. Jak zrobić rozsądną wysepkę, nie za dużą (myślę, że ok 120cm/ 60 cm bedzie ok) z takich gotowych szafek? czy w ogóle jest to możliwe?
Nie ukrywam, że najlepiej byłoby, gdyby wysepka nie była mocowana do podłogi - szkoda kafelków przy ewentualnej zmianie wystroju.
Jeżeli ktoś miał do czynienia z tym tematem proszę o pomoc!

ANSE72
04-03-2011, 11:58
OCZYWIŚCIE Z E WYSPĘ wykonuje się z szafek i nawet gotowców > Ale z Bodzio kuchnia i ma byc wyspa < Niech i tak bedzie , bedzie to lans dla firmy Bodzio :) aby wykonac ta wyspę musisz wiedzieć jakich szfek potrzebujesz czy szuflady czy szafki rozwierne . standardem firmy bodzio o ile pamietam było 500 więc blat będzie pasował ale o profilu < na ostro > lub zaobleniem R2 przód szafek pozostaje bez zmian lecz częsc Tylną maskujesz również frontami i Tu potrzebne bea Tobie dwie 600 lub cztery 300, lub trzy 400 ładnie by wygladało jak by było to wykończone piastrami i wówczas spotrzebne będą jeszcze dwa fronty z boku wyspy . jezlei coś potrzeba to prosze o skype wytłumaczę co i jak

janiolek
04-03-2011, 12:07
Dzięki! Rzucę temat mojemu przerażonemu narzeczonemu :D Patrzyłam też na inne kuchnie, Bodzio może nie jest moim typem - mam komodę i spokojnie będzie ją można wstawić do kuchni - nikt się nie rozezna, że to pokojowy mebel, a reszta kuchenna bo wygladaja identycznie.
Poza tym będę miała identyczną kuchnie jak kuzynka - ale co zrobic jak cena jest niezla - tesc stawia więc muszę zachować umiar

Chyba ze tak off topic - znacie jakies meble kuchenne w rozsadnych cenach i niezłej jakości?

ANSE72
04-03-2011, 12:18
JEST ICH DUŻO - M napisz etak wpisz w google wyprzedaż ekspozycji i moze akurat coś trafisz a spewnościa jest wiele firm co robia --- MEBLE i dobierzesz do swoich potrzeb

2112wojtek
04-03-2011, 12:19
Janiołek lubi widać duże wyzwania. Samodzielne przeróbki Bodzia? No, no!
Z tego co mi wiadomo, zakłady Szewczyka zatrudniają montażystów ( to wielkie słowo) i produkują (też tzw.) " kuchnie na zamówienie" z produkowanych przez siebie frontów, więc klient w razie desperacji może sobie zamówić ustawienie wyspy z klamotów Bodzia i zrobią to trochę bardziej niż Ty udolnie, jego pracownicy.
Osobiście nie porywałbym się na takie rzeczy, zwłaszcza z kuchniami marki Bodzio.

janiolek
04-03-2011, 12:26
hmm lubie duze wyzwania, ale czy mozecie mi powiedziec co w tych kuchniach jest takiego ze czuje sie ostrzeżona? Musze miec jakies argumenty w dyskusji z teściem ;)

2112wojtek
04-03-2011, 12:27
hmm lubie duze wyzwania, ale czy mozecie mi powiedziec co w tych kuchniach jest takiego ze czuje sie ostrzeżona? Musze miec jakies argumenty w dyskusji z teściem ;)
Lepiej zapytaj czego w nich nie ma, będzie łatwiej odpowiedzieć.

janiolek
04-03-2011, 12:29
W takim razie pytam Wojtku :)

2112wojtek
04-03-2011, 12:42
Prawdopodobnie ANSE72 odpowie Ci dokładniej , bo z tego co się domyślam ma związek z meblami.
Ja mogę Ci tylko powiedzieć tyle, że nie da się zrobić dobrej zupy z kiepskich składników, zwłaszcza kiedy kucharz nie ma serca do gotowania a na co dzień gotuje w zbiorowej ochronce i ma na celu wyłącznie przyciągać głodnych jedynie ceną.

ANSE72
26-03-2011, 20:34
Prawdopodobnie ANSE72 odpowie Ci dokładniej , bo z tego co się domyślam ma związek z meblami.
Ja mogę Ci tylko powiedzieć tyle, że nie da się zrobić dobrej zupy z kiepskich składników, zwłaszcza kiedy kucharz nie ma serca do gotowania a na co dzień gotuje w zbiorowej ochronce i ma na celu wyłącznie przyciągać głodnych jedynie ceną.
JA JEŻELI BĘDĘ WYWOŁANY do tablicy z pewnością udzielę odpowiedzi , a Ty 2112 nie pucuj się na forum, lecz udzielaj odpowiedzi jeżeli Ciebie ktoś o to prosi . Przynosisz wstyd temu FORUM odsyłając , do innych forumowiczów . < NAJLEPSZY DORADCA NA TYM FORUM > ŻAL

Elfir
27-03-2011, 13:18
Bodzio to najniższa półka cenowa. Chodzi o jakość wykończenia i sama estetykę odbiegającą od współczesnego wzornictwa. Poza tym to gotowce z niewykończoną płytą paździerzową na tylnej ściance - a zabudowa wolnostojąca musi mieć estetyczną tylna ściankę. IMHO - lepiej kupić pomocnik kuchenny IKEA w neutralnym kolorze i ustawić pośrodku kuchni (np szafka wolnostojąca z szufladami VARDE). Zawsze można przestawić, lub ustawić w salonie, jako kredens

nicol21
27-03-2011, 15:32
janiolek co do jakości to nie będę się wypowiadać, bo nie miałam okazji dotykać tychże mebli. Ale wyglądowo zupełnie do mnie nie trafiają. Niby nowoczesne, lakirowane ale te ramy aluminiowe wszędzie - tragedia! a przynajmniej te parę kuchni co widziałam. Mam też powody wątpić, że w tej cenie i przy tym rozmiarze kuchni mechanizmy są dobrej jakości. pewnie rozlecą się bardoz szybko.
nie wiem na ile BRW jest lepszej jakości, ale wygląd mają trochę lepszy. Wiadomo - kwestia też Twojego budżetu na kuchnie i na zrobienie tego co chcesz może znacznie ograniczać wybór. A czemu to teść ma Ci kuchnię wybierać? on za nią płaci albo on jej będzie używał?

Elfir
27-03-2011, 22:25
Ranty aluminiowe trzymają okleinę, bez nich szybko by się odklejała na rogach.

ANSE72
27-03-2011, 22:50
ranty aluminiowe trzymają okleinę, bez nich szybko by się odklejała na rogach.


bzdura

Elfir
27-03-2011, 22:57
Innego uzasadnienia ich obecności na tych meblach nie widzę.

ANSE72
27-03-2011, 23:00
Innego uzasadnienia ich obecności na tych meblach nie widzę.

więc to są Twoje przypuszczenia , a jednak sprawa się przedstawia inaczej , Pytanie czy w ogóle miałaś kontakt z tą firmą tymi meblami >

ANSE72
29-03-2011, 15:11
http://img638.imageshack.us/img638/7113/dsc03340j.jpg (http://img638.imageshack.us/i/dsc03340j.jpg/)

Uploaded with ImageShack.us (http://imageshack.us)

http://img22.imageshack.us/img22/4660/dsc03341ct.jpg (http://img22.imageshack.us/i/dsc03341ct.jpg/)

Uploaded with ImageShack.us (http://imageshack.us)
http://img12.imageshack.us/img12/9905/dsc03342ut.jpg (http://img12.imageshack.us/i/dsc03342ut.jpg/)

Uploaded with ImageShack.us (http://imageshack.us)


CHODZI O TAKIE ROZWIĄZANIE FRONTÓW ?

Elfir
29-03-2011, 21:36
teściowa ma w swojej kuchni.
Oczywiście, że są to moje przypuszczenia - bo to jest po prostu nieładne i nie wiem po kiego grzyba by tam miało być , skoro nie jest to czynnik praktyczny :D

ANSE72
29-03-2011, 22:03
napisze to tak , firma Bodzio jako < firma z kapitałem to spewnoscia TAK jest w czołówce , ale jakość bez odpowiedzi . Natomiast odnosnie profili alu w frontach pełnia funkcję DLa Bodzio meble < desing> i zastępują okleinę pcv ,I Także firma stolkar w swojej ofercie , również taka opcje obrała < Specjalnie wbiłem dzis do sklepu poprosic o aprobatę techniczną , No i pan był zdziwiony owym zapytaniem .więc odesłał mnie z zapytaniem do Firmy \Bodzio , Piszac o jakości mebli firmy Bodzio można wywnioskowac z rekrutacji na stanowisko sprzedawcy, montażysty , iż to jest solidna firma o wysokim standardzie mebli .

2112wojtek
29-03-2011, 23:20
:):)
Tak się składa, że mieszkam całkiem niedaleko , mam kontakt z wieloma pracownikami firmy Bodzio i jakoś żaden z nich nie ma najlepszego zdania ani o Szewczyku ani o produktach, które w jego zakładach sami wytwarzają.
Trudno się im zresztą dziwić, gdyż pracownik daje taką markę wyrobom jak traktuje go szef.

Najlepszą reklamą wyrobów Bodzio, jest to, że niewielu z mieszkańców rodzimego firmie Goszcza czy Twardogóry chce te "solidne produkty" mieć u siebie domu. Nie wspomnę o fatalnym wzornictwie wykonywanym zupełnie po amatorsku - ale to już rzecz gustu. Jest klient, jest wyrób.

Większość miejscowych zamiast tanio kupić na miejscu, woli dojechać do pobliskiego Międzyborza, Królewskiej Woli czy Sycowa (albo zamówić u niewiele droższego usługowcy, których tam jak Burków dookoła) i kupić sobie w podobnej cenie ( chociaż jakościowo też żadna rewelacja) klamoty od Wajnerta, Gawina czy innego X-pola, gdyż Bodzio - produkt, jest postrzegany generalnie przez okolicznych jako wielki badziew.
Gorzej jakościowo to już chyba tylko na placu Kromera we Wrocku.
Bodzio , podobnie jak cały ten okręg Twardogóry nastawiony jest na produkcję najtańszą, dla najmniej zamożnego i mało wymagającego klienta. To najniższy segment w grupie producentów mebli seryjnych, więc wnioski fachowca całkiem pozbawione racji, albo specjalista nie zna produktów Bodzia i nie wie jak się wykańcza i montuje produkt finalny z tej popularnej w kraju fabryki.

Elfir
29-03-2011, 23:26
To meble (podobnie jak tanie serie BRW) dla ludzi na dorobku. Dla urządzających swoje pierwsze, najmowane M.
Tanie meble, do samodzielnego montażu, od których nie oczekuje się trwałości na pokolenia, tylko podstawowej funkcjonalności.
Taką rolę ma na zachodzie IKEA - a u nas Bodzio i ska.

2112wojtek
29-03-2011, 23:47
To meble (podobnie jak tanie serie BRW) dla ludzi na dorobku. Dla urządzających swoje pierwsze, najmowane M.
Tanie meble, do samodzielnego montażu, od których nie oczekuje się trwałości na pokolenia, tylko podstawowej funkcjonalności.
Taką rolę ma na zachodzie IKEA - a u nas Bodzio i ska.
Bardzo trafna uwaga.
Z tym , że określenie na dorobku jest nawet trochę na wyrost, na tym terenie wśród ludzi panuje mniej elegancka opinia, jako "tandeta dla biedy".
Nie zawsze jest to sprawiedliwe określenie, ale coś w tym jest. Jeśli folia na mdf schodzi po 3 latach, to już to mówi za siebie , że ktoś przy technologii majstruje, żeby było taniej. Który szanujący się stolarz czy firma dbająca o solidnośc wykonania skręca skrzynki na "brackety" . Żeby było tanio - musi.
Od lat moimi największymi klientami są właśnie zakłady meblarskie na terenie dolnośląskim i wielkopolskim. Ani razu nie zdarzyło mi się, żeby którykolwiek właściciel zdecydował się na zrobienie w swoich zakładach mebli choćby do swojego biurowca.
I nie chodzi tu wcale o zamieszanie z przestawianiem produkcji;), bo w wielu zakładach są nawet wzorcownie i modelarze , którzy mogliby je zrobić, gdyż nie cały czas siedzą nad prototypami.