PDA

Zobacz pełną wersję : ogromna prosba o ocene wizualizacji mieszkania..



Madeleinee
05-03-2011, 19:44
Witam, mam wielka prosbe o ocene wizualizacji naszego malego mieszkanka, konstruktywna krytyka mile widziana.
Mieszkanie ma 65m2, pokoj dziecka, sypialnia, kuchnia otwarta na salon i jadalnie, lazienka.
Bede wdzieczna za wszelakie opinie:yes:

Madeleinee
05-03-2011, 19:50
cd...

sypialnia i pokoj dziecka jeszcze nie gotowe

hazeleyes1982
05-03-2011, 21:09
Madeleinee , ja po lekturze tego watku tez zdecydowałam sie na architekta i własnie czekam na wizualizacje, wiec jestesmy mniej wiecej w tym samym punkcie. Co do Twoich wizualizacji, to to co mnie w nich razi bardzo mocno-to sufity...nie wiem, czy takie własnie Ci sie podobaja...jesli tak-z góry przepraszam, ale prosiłas o szczere opinie. Ten w kuchni wyglada, jakby zaraz miał odleciec:-) I jeszcze ta przytłaczajaca ilosc podswietlanych połeczek na tzw wystawki...tak, jak gdyby architekt nie miał koncepcji na te sciany i półka była najlepszym-bo najprostszym rozwiazaniem. Sciana telewizyjna, tez jest moim zdaniem przedobrzona...te półki, bynajmniej nie dodaja jej uroku...Ja wyznaje zasade, ze im mniej, tym wiecej, wiec moze stad tak radykalne stanowisko co do tych zbędnych udziwnień "ozdobników"...

Margoth*
05-03-2011, 21:55
Mi też się wydaje, że za dużo karton-gipsu. Kolorystycznie OK, układ też dobry, ale te półki, półeczki, witrynka na wino, wiszące sufity - to na minus.

Madeleinee
05-03-2011, 22:23
Dziekuje za opinie. co do sufitow to mi az tak bardzo nie przeszkadzaja, napewno podobaja mi sie bardziej niz pusty sufit bez niczego.... poleczki w jadalni hm... ale co innego mozna by tam dac zeby nie zabierac za duzo powierchni?wbudowana witrynka na wina to moj pomysl gdyz uwielbiam wina, a nie podobaja mi sie takie tradycyjne stojaki na butelki.
Co myslicie o lazience?nie jest zbyt ciemna? nie wiem czy ktos kojarzy te plytki, ale na zywo wygldaja bosko, nie widzialam jednak calej lazienki, jedynie kawalek sciany i sie w nich zakochalam.
pozdrawiam

ANSE72
05-03-2011, 22:29
witam, mam wielka prosbe o ocene wizualizacji naszego malego mieszkanka, konstruktywna krytyka mile widziana.
Mieszkanie ma 65m2, pokoj dziecka, sypialnia, kuchnia otwarta na salon i jadalnie, lazienka.
Bede wdzieczna za wszelakie opinie:yes:


nic bym nie zmienił prócz , wprowadzenia innego rozwiązania frontów z innymi uchwytami - powiem ze bajka

Magda 34
05-03-2011, 23:25
Jak dla mnie to ktoś poszalał z oświetleniem:D Poza tym wspomniane tu sufity, łuki na podłodze, półeczki. Ogólnie za dużo tego wszystkiego. Podobnie jak ANSE72 zamieniłabym miejscami zlewozmywak z kuchenką, tylko chyba trzeba będzie na nowo rozplanować szafki. :rolleyes:

joliska
06-03-2011, 09:45
Architektowi chyba wykonawca sufitów płaci od metra za wciśnięcie do projektu... Wygląda to nieładnie :( Poza tym przy tym półkolistym suficie podwieszanym nad tv i za chwilę zaczynającym się podciągu kuchennym nie masz szansy na zrobienie oświetlenia nad kanapami. Tam będzie ciemno, a światło będzie świeciło niemal na linii wzroku osób siedzących na tychże kanapach i chcących obejrzeć telewizję.

Półki obok tv - po co one? Nie są funkcjonalne, zajmują przestrzeń, odciągają uwagę od tv, a nie dają żadnych pozytywnych wrażeń estetycznych.
Półki na wino - butelki będą się nagrzewać od żarówek, a miejsce przechowywania wina nie ma żadnego poza wystawienniczym uzasadnienia.
Półki obok kącika jadalnianego - po co? Nie lepiej tam zrobić ew. miejsce na wino?

Całe wnętrza w stylu na bogato nowoczesnym - skąd więcej drzwi raczej tradycyjne, zwłaszcza łazienkowe?

Kolorystyka udana :)

ANSE72
06-03-2011, 10:44
szafka która spełnia rolę wystwki , jest ok poniewaz oświetlenie jest ledowe i nie nagrzewa wina , druga sprawa nie jst to chłodziarka do wina , więc czy bedzie to w takiej witrynie to nie ma różnicy aby osiagnąc zamierzony cel podania schłodzonego wina , A można by było pomyślec nad rozwiązaniem zastosowania agregatu chłodzącego Temperatury serwowania win
1.Wina białe wytrawne typu brut serwujemy w temperaturze od 3 do 6°C.
2.Wina wytrawne typu extra dry serwujemy w temp. Od 4 do 6°C.
3.Wina wytrawne typu dry od 5 do 6°C.
4.Białe półwytrawne od 6 do 7°C.
5.Białe półsłodkie od 7 do 8°C.
6.Białe słodkie od 8 do 9°C.
7.Różowe od 6 do 10°C.
8.Czerwone od 8 do 10°C.
9.Wina białe dojrzałe wytrawne od 6 do 10°C.
10.Wina południowe wytrawne i półwytrawne od 10 do 12°C.
11.Wina południowe słodkie od 12 do 14°C.
12.Wina likierowe od 10 do 12°C.
13.Wina czerwone lekkie wytrawne od 14 do 16°C.
14.Wina czerwone ciężkie wytrawne od 16 do 18°C.
15Wina południowe słodkie od 14 do 16°C.
16.Wina różowe młode od 6 do 10°C.
17.Wina różowe dojrzałe od 10 do 12°C.


Jeżeli półeczki przeskadzaja to mozna wykonac duże obramowanie w kształcie prostokata z K G tak jak jedna półeczka lecz płytsze i podświetlone

ekmir
06-03-2011, 12:10
...

Możesz powiedzieć co to za światełka na ścianie - chodzi mi o te trzy swiecące w górę i w dół.

hazeleyes1982
06-03-2011, 14:35
ANSE, chyba nie sadzisz, ze ktokolwiek w watku o projekcie kuchni przebrnie przez Twój wywód na temat temperatury przechowywania win?:rolleyes:

ANSE72
06-03-2011, 15:00
ANSE, chyba nie sadzisz, ze ktokolwiek w watku o projekcie kuchni przebrnie przez Twój wywód na temat temperatury przechowywania win?:rolleyes:

prostota nie idzie w parze z umysłem , więc napisz coś konkretnego odnośnie omawianejgo projektu

nemi
06-03-2011, 15:08
Moim zdaniem kolorystyka mieszkania jest fajna, natomiast sufit i ogromna ilość punktów świetlnych trochę razi.

Generalnie półokrągły sufit nad aneksem kuchennym nie specjalnie mi się podoba, podobnie jak półki g-k przy TV. Można to uprościć z korzyścią dla wnętrza - półki zlikwidować (użyteczność ich jest wg mnie żadna, a będzie się tam tylko gromadził kurz). Nie podoba mi się też ten łuk na suficie nad TV - jeśli chcecie tam oświetlenie punktowe można dać po prostu prosty próg g-k albo jeszcze lepiej lampki Massive Nero.

duś
06-03-2011, 21:06
strasznie dużo tych konstrukcji g-k, są wszędzie - w łazience, salonie, kuchni.
stanowczo za dużo. poza tym joliska napisała chyba o wszystkim, co mi tam nie pasuje.

isiu
06-03-2011, 21:19
Madeleinee co to za narożnik w salonie, z nasz może jego nazwę???

agatah
06-03-2011, 21:30
IMO za dużo w tym mieszkaniu wzorów i kształtów. Półki, zabudowy z karton-gipsu, witrynki, ten podeścik pod telewizorem, podświetlone na kolorowo półki, światła i światełka, lampeczki...

Bidet i sedes IMO zbyt blisko siebie, będzie problem z korzystaniem z bidetu.

Podoba mi się ogólna kolorystyka, prosto i elegancko. Gdyby nadać temu bardziej jednolitą formę, będzie dobrze.

monikaa13
07-03-2011, 15:21
Bardzo mi się podoba ale niestety sufity i ilość punktów świetlnych przytłacza. Co za dużo to nie zdrowo. Pomyśl nad tym, zmniejsz ich ilość i będzie super.

Madeleinee
07-03-2011, 18:23
Witam, bardzo dziekuje za obiektywne opinie. Sa nieziemnsko przydatne bo zobaczyliscie wiele rzeczy na ktore ja nie zwrocilam uwagi.
Kurcze z tymi poleczkami chyba racja...tylko zastanawiam sie co mozna wstawic zamiast nich za stolem w jadalni, aby nie tracic za wiele miejsca, przegladam milion zdjec i nie mam pojecia...

Nikt nic nie napisal o lazience, jeszcze prosilabym zeby spojrzec na nia...

pozdrawiam
ps. naroznik dal architek nie wiem czy nawet taki istnieje, zapytam przy nast spotkaniu

joliska
07-03-2011, 18:42
Bo łazienka jest najlepsza :) Pozbyłabym się podświetlanych półek nad wanną - ta najniższa wystarczy, jeśli ma być przeznaczona na płyny, szampony itp.

agatah
07-03-2011, 18:57
Bidet i sedes IMO zbyt blisko siebie, będzie problem z korzystaniem z bidetu.

hazeleyes1982
07-03-2011, 21:44
Bo łazienka jest najlepsza :) Pozbyłabym się podświetlanych półek nad wanną - ta najniższa wystarczy, jeśli ma być przeznaczona na płyny, szampony itp.

Popieram w 100%. Mnie też łazienka się podoba, ale podobnie jak w pozostałej części mieszkania-zrezygnowałabym z wszechobecnych półeczek. Co dać na ścianie za stołem zamiast półek?Można wszystko: zdjęcia rodzinne w jakimś fajnym układzie, obrazy, designerski zegar, nowoczesną komodę...możliwości masz wiele:-)

Elfir
08-03-2011, 00:42
- telewizor wisi zdecydowanie za wysoko, chyba, że lubicie zadzierać głowę do góry.
- kolorowe półeczki na durnostojki - zdecydowanie nie, chyba, ze macie jakieś niewielkie, ale prawdziwe dzieła sztuki, ale wówczas potrzebne jest neutralne tło.
- sufit uciapany halogenkami :( Jesteś pewna , że będziesz je wszystkie zapalać? przecież to ciągnie prądu w cholerę...
- lampa obok TV - jak się zapali, będzie się odbijać w ekranie
- wieszak na ubrania widoczny z salonu - bez sensu. Wieszak jest ładny póki pusty, jak powiesicie kurtkę, sprawi wrażeni bałaganu. A skoro macie szafę przy drzwiach, czy w ogóle będziecie coś odwieszać?
- przemyśl, czy za plecami kanapy nie postawić konsoli. Można na niej postawić lampy stołowe, które dadzą bardziej intymny nastrój niż sufit w halogenkach.
- może zamiast półek w jadalni na środku ściany wbudowana płytka, wisząca, przeszklona szafka na szkła i kieliszki obudowana gruba ramą. Do przeszklenia mozna uzyć szyby szronionej z przeźroczystym wzorem dekoracyjnym.

piechcia10
15-03-2011, 13:48
Witam,

Mieszkanie robi wrażenie ale wydaje mi się że nie będzie zbyt "miłe" w używaniu chyba że zatrudniasz panią do sprzątania. Wszystkie te półeczki gipsowo-kartonowe w salonie, jadalni i łazience to kurzołap. Będziesz tylko latać ze ściereczką i czyścić to co na nich stoi. Sufity podwieszany za bardzo pojechany z oświetleniem. Na błyszczących kafelkach będzie widać każdą kroplę wody która na nie kapnie i jej nie wytrzesz. Poza tym jak dla mnie to łazienka przynajmniej na wizualizacji za ciemna - ale każdemu podoba się co innego. Generalnie ładne to mieszkanko tylko mało praktyczne i dużo sprzątania którego można uniknąć zmieniająć niektóre detale.

Pozdrawiam,

Piechcia10

Korina
15-03-2011, 14:29
Mi się to mieszkanie absolutnie podoba. Wykorzstanie powierzchni jest jak najbardziej odpowiednie. Kuchnia daje swoją zabudową przestrzeń. Super!!

Kasiorek
15-03-2011, 17:14
Nie rozumiem łuczków na sufitach, a już nad aneksem w kuchni wogole, istnieja proste, szlachetne linie, jak juz trzeba wyznaczać strefy użujcie prostych lini. Na te łuczki za jakiś czas nie bedzieci mogli patrzeć. To samo dotyczy wydzielonego kawalka plytek w aneksie, można wszędzie dać drewno na podlodze lub sam pas plytek kolo szafek. Nie wiem kto Wam robil projekt ale pomysl z konstrukcja karton gipsowa w postaci póleczek kolo telewizora malo orginalny, to samo co z luczkami , nie będziecie mogli na nie patrzeć. I telewizor biedaczek wcisniety w kąt, to miejsce zupelnie stracilo proporcje

natalutka
15-03-2011, 17:40
pierwsze co przyszło mi na myśl to "grzech nadmiernej zabudowy" popełniony tu po wielokroć

mieszkanie robi dobre ogólne wrażenie, ale jeszcze lepiej byłoby gdyby zrezygnować z połowy tych konstrukcji z k-g, na pierwszy ognień niech pójdą te pseudo-półki przy tv, górne szafki w kuchni dałabym w jednym kolorze nie w dwóch.

Madeleinee
16-03-2011, 18:57
Witam,
Dziekuje za wszystkie opinie, troche zmian bedzie, przede wszystkim kuchnia, bo chyba jednk za malo tego blatu roboczego tam jest,
dostalam juz pierwsze rysunki, ale teraz to juz w ogole nie jestem przekonana jakos mi ten stol na srodku nie lezy, nie wiem juz jak to mam rozwiazac....co myslicie:confused:
te sufity w kuchni teraz to juz calkiem wygladaja jak 5 kolo u wozu, architekt zaczyna mnie denerwowac bo ewidentnie nie ma pomyslu jak rozwiazac sprawe z sufitami, a dla mnie to czarna magia, moge jedynie ocenic efekt wizualny bo takto nie potrafie sobie wyobrazic:rolleyes:

4823748238

joliska
16-03-2011, 19:09
Okropny ten sufit z "węgielkami" - wolałabym zrezygnować z okapu niż taki sufit mieć :(

Elfir
16-03-2011, 20:03
teraz to mi się nie podoba, bo masz kuchnię w salonie, a nie w aneksie.
Skoro projektant nie wie jak rozwiązać sufity, niech zostawi je w spokoju.

hazeleyes1982
16-03-2011, 20:31
Madeleinee, ten sufit podzielił Twoją kuchnię na dwa aneksy-zero spójności.I podobnie, jak joliska-nie kumam "osochozi" z tymi węgielkami:-)

kalcia
16-03-2011, 21:03
lazienka naprawde fajna. Prosto, bez przesady.
Co do reszty to nie jestem zwolennikiem łuczków ale o ile jakos zrozumiem sufit w kuchni który jest odbiciem posadzki ( jesli juz tak ma byc koniecznie - trudno ) to nijak nie rozumiem i nie podoba mi sie sufit w salonie. Podobnie jak te poleczki na sciance tv. TAm ma byc prosto aby oczy byly na tv a nie bladzily gdzies po bokach.
Co do ilosci punktow swietlnych to bym nie robil tragedii. Nie ma ich tak duzo a zakladam ze w projekcie beda ulozone sceny swietlne wiec nie wszystko naraz bedzie podswietlone a dzieki wiekszej ilosci punktow latwiej jest rownomiernie doswietlic wnetrze. Trzeba tylko z glowa przemyslec wlasnie elektryke . Rozumiem ze na wizualizacjach projektant pokazal wszystkie podswietlenia wlaczone jednoczesnie. To dosc czesta praktyka i trzeba miec to na uwadze.
Ogolnie lazienki bym nie ruszal natomiast zastanowilbym sie czy potrzeba tyle tych poleczek wszedzie.

Irma
21-03-2011, 09:07
dziwi mnie to, ze wszyscy krytykują a nikt nie zapytał jakie były założenia projektowe...Może klient na rozmowie wstępnej zażyczył sobie i łuków i halogenów...
Jak ja nie znosze takiego pokazywania projektu na forum i pytania "ładnie"?
A Tobie się podoba?
Bo to chyba najwazniejsze? nie?
A jełśi Tobie się nie podoba to chyba nawet jakby tłum klakierów krzyczał "pięknie pięknie" to nie powinno mieć to znaczenia...

Elfir
21-03-2011, 10:23
Irma - jesli ktoś się mnie pyta czy ładne, to jest oczywiste, że oceniam wnętrze pod siebie, a nie pod pytającego, więc założenia projektowe mnie nie interesują :D

Irma
21-03-2011, 11:46
Elfir, wiem
i w sumie moje hm...leciutkie wkurzenie to głownie dotyczy pytających a nie pytanych...po co brac projektanta skoro się nei ma do niego zaufania, to lepiej nie brać można oszczędzić parę złotych

Elfir
21-03-2011, 19:03
Irma - ja sądzę, że autorka miała mieszane uczucia, co do projektu. Może to było tak, że: "niech mi Pan(i) wymyśli coś na tej ścianie, bo taka pusta.." No to poszalał, bo inwestor nie sprecyzował :)

Irma
21-03-2011, 20:09
No, rozumiem, ale skoro ma mieszane uczucia to chyba uczciwie by było pogadać o tym najpierw z projektantem.

nicol21
26-03-2011, 14:13
nie powiem niczego co by już tutaj nie było powiedziane
- za dużo różnego oświetlenia. a to okrągłe halogeny w suficie, a to kwadratowe kinkiety w przedpokoju (na dole i na górze!), a to wiszący żyrandol [czy nie będzie przypadkiem an lini kanapa =tv? ]
- tv za wysoko
-półeczki obok tv - fantastyczna sprawa dla kurzu, nic tam nie schowasz bo od razu wprowadzi się bałagan. lepiej przewidzieć zwykłą szafkę pod tv w któej można ukryć trochę rzeczy. półeczki definitywnie out = wiem ze teraz taka moda, żeby dawać wszędzie karton gips, ale czasem trzeba dać sobie z tym spokój.
za stołem - co zamiast karton -gips i oświetlenia? choćby ładne rodzinne zdjęcie, może jakiś obraz.

- pozatym - nie liczyłam bo pewnie bym padła - ale ile tam światełek jest, i to różnego rodzaju? wg mnie sporo za dużo. prostota jednak jest najlepsza, trochę udziwnień tak, ale nie robić mieszkania z samych udziwnień. bo raz - za światło będą spore rachunki - a na wstępnie kupno tegoż całego oświetlenia to już spory majątek.
nie podoba mi się łączenie karton gips form owalnych z formami prostokątnymi. albo - albo.

kolorystyka neutralna, jasna. czy to mieszkanie będzie równie jasne jak projekt zakłada? jaka jest jego ekspozycja [północ, południe]?
trochę wąskie mi się wydaje przejście z części kuchennej do wypoczynkowej - tam gdzie jest kanapa, ale rozumiem, że to tylko poglądowa w projekcie.

nicol21
26-03-2011, 14:18
i jeszcze wróce do tematu ukrywania rzeczy.
w ogóle brak mi jakieś komody, szafy, szafki gdzie można trochę rzeczy pochować. bo przecież będziesz miała czy dodatkową zastawę, czy może jakieś obrusy etc, które gdzieś należy schować. raczej w kuchni się nie zmieszczą, a obeny projekt nie przewiduje żadnych rzeczy tego typu.
projektant pewnie celowo nie umieścił żadnych komód bo nie są one na projekcie tak efektowne jak karton-gips i oświetlenia. ale rozejrzyj się po obecnym domu/mieszkaniu i zobacz ile masz rzeczy, które trzeba gdzieś schować. wg mnie patrzeć na funkcjonalność mieszkania najpierw i potem sprawić żeby to wyglądało ładnie i schludnie.
dom to nie salon wystawowy...
powodzenia i czekam na następne poprawki.

marzen66
27-03-2011, 11:51
Piękne te Wasze mieszkanko:-)

lady in red
30-03-2011, 10:35
Witam!
Na sufitach zdecydowanie za dużo sie dzieje,w ogóle za dużo jak dla mnie półek i innych "ozdóbek" z kartongipsu.
Ładna,stonowana sprzyjająca wypoczynkowi kolorystyka :)

ekmir
27-04-2011, 08:30
Jakie to oświetlenie przedstawione na zdjęciu - pierwszy post, druga fotka, na ścianie (producent, model)?

Izabela Dombrowska
02-05-2011, 14:49
Projekt przyzwoity, ale... zdecydowane nie dla półek w pokoju, są zbyt ciężkie, masywne i przez to, że są "sklejone" sprawiają wrażenie jednego ciężkiego elementu. Moim zdaniem powinny to być samodzielne półki, część w pionie, część w poziomie, tak aby tworzyły lekkie półki, ale przy tym rozłożone na ścianie geometrycznie. I zdecydowanie proponuję zmienić kolorystykę tych półek.

W łazience proponuję pod biały montaż dać ciemne płytki, które będą tworzyły fajny kontrast z białym WC i bidetem oraz przechodząc na sufit, również z sufitem. W tej chwili ciemna ściana jako tło może być zbyt przytłaczająca, a białe płytki zlewają się z białymi płytkami.

Madeleinee
01-07-2011, 09:05
636876368863689Dziekuje wszystkim za opinie, naświetlily mi wiele rzeczy! zostałam zmuszona do zakonczenia wspolpracy z projektantem poniewaz okazalo się ze wiele rzeczy ktore on zaproponowal nie mogly zostac wykonane, a to rury ida a to za malo miejsca. walczylam o swoje i oddal pieniadze na szczescie a ja zostala w kropce, wiele zmienilam, zostal mi tylko salon z ktorym nie umiem sobie poradzic. uklad jest kiepski nie wiem co dac na ta sciane zeby mialo to rece i nogi... moze ktos poradzi? wklejam zdjecie tego czego nei bedzie ale widac tu układ salonu

bede wdzieczna za sugestie

Żona Adwalka
01-07-2011, 10:34
Patrzę na koncepcję salonu i kuchni tak sobie myślę że:
1. zostawiłabym:
-ogólną koncepcję ustawienia mebli,
-łukowaty sufit podwieszany nad kuchnią i jego "odbicie" w podłodze

2. zdecydowanie pozbyłbym się :
-łuków w suficie nad salonem- wprowadzają wizualny chaos i kłócą się z belką nośną
-półek w jadalni-zostawiłabym dolną , bo jest zgrana z wysokością mebli kuchennych i wykończona ciemnym drewnem będzie dobrze wyglądać jako półka na bibeloty. Zamiast nich powiesiłabym nowoczesny, elegancki, w ciemnej ramie, dość duży, przykuwający uwagę obraz w kolorystyce spójnej z kolorystyką półek koło telewizora (o ile będą wykonane)
- wnęk- półek przy telewizorze,sam pomysł nie jest zły ,ale kolorystyka mi zupełnie nie pasuje, obudowa jest za ciężka- może machnąć je z nie z płyty gipsowo kartonowej albo z drewna , a tył (ścianę wewnątrz ) pomalować kolorem.
-drzewa w przedpokoju-wszystkie podziały powierzchni na ścianach są pionowe lub poziome -nie pasuje mi tam zupełnie zwłaszcza, że widać je z kanapy
-kawałka blatu w kuchni niezabudowanego szafką w narożniku-dziwnie wygląda, niepraktyczne i niewykorzystane miejsce.

Kolory-ciemne drewno,ściany jasny beż,kawa z mlekiem,krem, a jako kolor dodatkowy, powtarzający się w kolorystyce tyłów półek, obrazów, grubych świec postawionych na półkach koło telewizora, poduszek i innych dodatków dałabym jakiś odcień lila lub fioletu (ale nie takiego wielkopostnego brrr..) lub kilka odcieni razem.

Zmniejszyłabym liczbę punktów świetlnych- wrażenie przeładowania.
I zastanowiłaby się czy mikrofalówka na tej wysokości jest na pewno wygodna i bezpieczna. Dla dorosłego może tak, ale np. dla 11 letniego dziecka, które samo sobie podgrzewa płatki na mleku i gorące musi je wyjąć z mikrofali już chyba nie do końca.

Ale pomarudziłamhttp://forum.muratordom.pl/images/icons/icon7.png. Pozdrawiam.

Elfir
01-07-2011, 15:26
czy TV nie jest za wysoko?
Łuk na suficie salonu kłóci mi się z prostopadłościennymi kinkietami.

inspiracje na ścianę:
http://t1.ftcdn.net/jpg/00/07/38/98/400_F_7389868_ogS2G0J2JSGz84atpZkmhkchrDg5pwHT.jpg
http://www.decodir.com/wp-content/uploads/2009/09/Ultra-modern-Living-Rooms-by-Presotto-Italia8.jpg
http://www.istockphoto.com/file_thumbview_approve/7872311/2/istockphoto_7872311-modern-living-room-interior.jpg
http://28.media.tumblr.com/yZ6m9aWmPg5t9uyeJ7o0S4Bbo1_500.jpg
http://www.aboutdesigninterior.com/wp-content/uploads/2010/05/Interior-Design-Living-Room.jpg
http://www.aboutdesigninterior.com/wp-content/uploads/2010/05/living-room-with-black-carpet.jpg