PDA

Zobacz pełną wersję : Szpary między ścianą a wanną - uszczelnienie



stefandora
06-03-2011, 08:57
Drodzy Forumowicze,

powinnam zaserwować mojej łazience gruntowny remont, ale niestety będę z tym musiała jeszcze chwilę zaczekać. W międzyczasie, muszę jednak "załatać dziury" i to natychmiast.

Otóż jest to łazienka wykonana w bardzo dziwny sposób przez JWC pod koniec lat '90 ubiegłego wieku. Mianowicie łazienka to gotowy "wsad", pudełko. Krótko mówiąć, gdy zerwę ściany, podłogę i sufity zobaczę... surowe ściany budynku. Z relacji sąsiadów, którzy są już po remoncie, wanna to dosłownie wylany cement. Przez te wszystkie lata całość się osiadła, przesunęła i osadziła. I powstały szpary różnej szerokości między ścianą a wanną. Parę ładnych lat temu uszczelniłam to na "odwalsię" - napaćkałam jakimś uszczelniaczem w tubie, potem silikonem, a na koniec przykleiłam jakąś listwę wykończeniową (samoprzylepną) i zapomniałam. Niestety, teraz muszę znowu zastosować jakąś prowizorkę, tyle, że lepiej wykonaną.

Załączam zatem zdjęcia tego nieszczęścia zwanym moją łazienką. Na ścianach widać jeszcze pozostałości starego silikonu z całym syfem i malarią, która się uzbierała. Wiem jak to oczyścić, więc skoncentrujmy się tylko na kwestii uzupełnienia szpar, uszczelnienia i przykrycia, żeby jako tako wyglądało. Nie jestem jakąś przesadną estetką, więc nie musi być piękne. I tak zostanie wcześniej czy później wyremontowane (czyżby?).

Z góry dziękuję za porady.
46196 46197 46198 46199

Smuga
08-03-2011, 11:39
No tak, zależy jaką jesteś estetką, kto ma to zrobić, i na jak długo miałaby być ta prowizorka, bo szpary są rzeczywiście wielkie.
1. Położyć i przykleić wąski pas płytek (zrobić taki jakby cokolik nad wanną coby później można byłoby uszczelnić silikonem.
2. Uszczelnić szparę między płytkami a wanną pianką montażową, odciąć nadmiar lekko pod kątem, coby woda spływała i na to warstwa silikonu.
3. Wyczyścić płytki i wannę potem odtłuścić, przykleić pas taśmy (specjalna taśma naprawcza koloru srebrnego szerokości 5 cm) łącząc płytki z wanną
4. Można też by było przykleić szerszy kątownik lub listwę wykończeniową wklęsłą silikonem, klejem montażowym smarując boki i dociskając do płytek i wanny.

ANSE72
08-03-2011, 11:55
przede wszystkim nalezy zdemontowac wannę , odkazić środkami do tego typu zanieczyszczeń . Następnie zmierzyć wysokośc wanny odrysować na płytkach , tarcza diamentowa . wykonać wcięscie około 20mm na głebokośc i 50mm na szerokośc na całości osadzonej wanny . \Nastepnie skuć nadmiar na grubość tego nacięcia 50mm i zaizolować to folią w płynie . nastepnie ustawić wannę jak ma prawidłowo stać , i zasilkonować zmiedzy płytka a wanną i DBAĆ O CZYSTOŚĆ :yes: