PDA

Zobacz pełną wersję : ALARM W BUDYNKU TECHNICZNYM 6m x 4m



nonaq
06-03-2011, 15:49
Witam
Posiadam taki oto budynek, pomieszczenie, które chciałbym zabezpieczyć systemem alarmowym. Ściany i sufit wykonane są z płyt typu sandwich 10cm. Jest to typowy kontener techniczny. W środku znajdują się wysokociśnieniowe pompy, piec gazowy, zbiorniki z wodą. Temperatura i wilgotność jest dosyć duża.

Oto rysunek techniczny :

http://img847.imageshack.us/img847/9628/beznazwy1kopia.th.jpg (http://img847.imageshack.us/i/beznazwy1kopia.jpg/)

czerwone kreski 92cm -okno
100 cm - drzwi
Chciałbym się Was zapytać o :
- typ czujek, jakie zastosować ? Myślałem o takich BOSCH DS950 - Czujka ruchu PIR+MW z antymaskingiem - dobra, za słaba ? Czy może coś innego ?
- centrala sterująca ? Wydaje mi się, ze na takie gabaryty do 8 wejść ? Satel ?
- interesuje mnie powiadamianie telefoniczne na telefon
- myślę o 2 sygnalizatorach satela zewnątrzny i wewnętrzny w obiekcie. Chciałbym również zainstalować bezprzewodowy w budynku obok SATEL ASP-205 R czy ktoś wie jaki ma zasięg ten wewnętrzny sygnalizator ? Warto wydawać ponad 100zł na sygnalizatory ?
- system kontroli dostępu - Manipulator LCD ACCO-KLCDR-BG coś takiego
- obudowa, akumulator zelowy, kable.

Czego jeszcze brakuje do tego systemu ? Może jakieś podpowiedzi ? Z góry dziękuję za całą pomoc.

nonaq
08-03-2011, 17:21
Czy ktoś jest w stanie mi powiedzieć czy te czujki będą dobre ? Myślę o dwóch jedna na okno i drzwi, druga na krótszej scianie przy piecu. Czy fakt, że będą się widziały i że to małe odległości nie będzie w żaden sposób ich zaklócał i wywoływał fałszywych alarmów ?

subo
14-03-2011, 14:13
jakie czujki zastosujesz zalezy w zasadzie od Ciebie, współpracowac będą z każdą centralka włamaniową. Jesli chodzi o centralkę to wystarczy satel, jest prosty i fajny. Czujki typu PIR+MW, jedna na drzwi, druga z boku, lekko w stronę okna. Do tego obowiązkowo konaktrony na drzwiach i oknach, jesli chcesz, wprowadz czujkę inercyjną, która wykryje jak ktoś zacznie napier....c w okno czy drzwi. Manipulator najprostszy do Integry. Jesli chodiz o typ centrali to nie bierz jej pod kątem wielkości pomieszczenia tylko ilości urządzeń. Potrzebujesz 7-8 sygnałów do centrali łącznie z manipulatorem, do tego programowalne wyjscia, musisz przewidziec jedno na sygnalizator, jedno do modułu powiadamiania GSM. Proponowany zestaw:
- integra 24
- manipulator INT-KLCD-GR
- moduł GSM-4
- 2 czujki dualne
- 2 kontaktrony
- czujka inercyjna
- zasilacz, itp.
- sygnalizator zewnętrzny
- obudowa.

nonaq
14-03-2011, 17:18
A czujki nie wystarczą ?Po co stosować kontaktony jeżeli czujki będą obejmować cały zakres pasa drzwi i okien ? Inercyjna odpada, w budynku występują drgania.

Czy nie wystarczy jedna czujka ustawioną pod kątem na okno i drzwi i druga z tyłu budynku niedaleko pieca ? Czy fakt że czujki będą się widzieć nie zakłóci poprawnej działalności systemu ? W budynku mogą lekko ruszać się kable, nie wywoła to fałszywego alarmu ?

subo
15-03-2011, 19:13
Niektórzy uważają, że czujka nie powinna widzieć okna, ja do teych ludzi stety lub niestety należę. Jeśłi czujki będą się widzieć - nie szkodzi, ruch kabli tez nie wywoła alarmu, czujka jest niewrażliwa na tego typu działania. Jesli zastosujesz czujki dualne, to wykluczysz tez możliwość wzbudzenia alarmu przez małe zwierzęta. Kontaktron lub inercyjna czujka (w tym przypadku dupa, jesli pomieszczenie drga) wzbudzą alarm już wtedy gdy ktoś będzie próbował się dostać do pomieszczenia. Zamiast inercyjnej możesz zastosować stłuczeniową, ona zareaguje gdy ktoś stłucze Ci szybę w oknie, nie będzie natomiast wrażliwa na drgania.
A kable - skoro o nich wspomniałęś - nie powinny "wisieć" luzem :) Lepiej je umocować do ściany lub sufitu - choćby małymi uchwytami.

nonaq
18-03-2011, 12:27
Okno jest zasłonięte. Zbić szybę - jak zbije to i wejdzie. Jak będzie chciał to wytnie dziurę w szybie i wejdzie, czujka nie zadziała.

subo
21-03-2011, 08:02
Okno jest zasłonięte. Zbić szybę - jak zbije to i wejdzie. Jak będzie chciał to wytnie dziurę w szybie i wejdzie, czujka nie zadziała.

Tak, tylko jeśli zbije szybę, czujka stłuczeniowa zadziała, jeśli zacznie wycinac szybę, to zadziała inercyjna, jesli dobrze ją zamontujesz.

nonaq
21-03-2011, 13:44
A nie lepiej po prostu jedną porządną czujke ruchu widzącą drzwi i okno zamontować ? Druga z tyłu pomieszczenia gdzies w okolicach pieca ?