PDA

Zobacz pełną wersję : Instalacja C.O nie grzeje Prosze o pilna pomoc!!!!



darek76
06-03-2011, 19:42
Witam
Mam problem z instalacja C.O. dom piętrowy instalacja z rur miedzianych wyjście z kotła 28 rozejścia 22 podejścia pod grzejniki 18 zawory odcinające przed grzejnikami system otwarty + pompka C.O. rozdział górny rury na parterze prowadzone pod sufitem powrót częściowo po ścianie pod grzejnikami częściowo posadzka + zasobik cwu 140l wiszący nad piecem
Moje problemy to :
1 Grzejniki na parterze grzeją do polowy góra gorąca dół jest letni z wyjątkiem 1 w łazience który jest dośc wysoko powieszony znajduje się 1 od kotła zasobnik cwu skryzowany zaworem odcinającym górne grzejniki w miarę grzeją lecz też są letnie u dołu
2 Podczas rozpalania gdy pompa wystartuje 50 stopni zaczynają grzac grzejniki które są na pierwszym pietrze te które są na dole czyli parter są zimne układ tam nie działa trzeba zejśc i przełączyc pompę na 3 bieg chwile by załapały te dolne obieg przy czym gdy daje 3 bieg następuje dziwny strzał w instalacji dokładnie w kotłowni tak jak by ktoś otwierał szampana czy cos w tym stylu(takie problemy z tym grzaniem a raczej niegrzaniem dołu zaczeły się gdy został dołożony 1 grzejnik płytowy 600/600) instalacja jest otwarta zamontowane odpowietrzniki automatyczne brak powietrza w grzejnikach
3 Przy osiągnięciu temp około 50 stopni (i więcej) w kotle następują dziwne strzały tak jakby powietrze rozprężało się jest to dla mnie dziwne bo instalacja działa już około 6 miesięcy zamontowany odpowietrznik automatyczny w kotłowni w jej najwyższym punkcie jak i na samym kotle oraz na naczyniu otwartym które znajduje się na strychu


Dziękuje za pomoc!!!!

beton44
06-03-2011, 19:58
A jak tam temperatura w pokojach???

adam_mk
06-03-2011, 20:24
Wezwij jakiego fachmana.
Połazi, podotyka rurek i zrobi co trzeba.
Bardzo niejasno opisałeś problem...
Adam M.

darek76
06-03-2011, 21:40
Góra jest drewniana wiec szybko się wychładza osiągam 24 25 stopni dom nieocieplony wiec straty

darek76
06-03-2011, 22:44
Woda jest w naczyniu pompka chodzi na 2 biegu to grzanie grzejnikow od polowy w gore jest spowodowane niewysterowaniem instalacji to jest najmniejszy problem problemem jest to ze gdy rozpalam w kotle woda osiagnie 50 stopni automatycznie wlaczy sie pompka gorne grzejniki czyli te na 1 pietrze sa gorace a te na dole na wysokosci kotla sa zimne czyli woda tam nie krazy wszytko zaczelo sie od dolozena 1 grzejnika plytowego 600/600 w dolnej czesci instalacji, musze zejsc do kotlowni przelaczyc pompke na bieg 3 i wtedy mi lapie wszytko lecz gdy wlacze bieg 3 po chwili w rurach mam "strzał" niepotrafie tego opisac to mi wyglada na cos takiego ze gdzies robi sie korek moze byc to powietrze lecz obejsc w poziomie nie mam . Oraz gdy temp na kotle wynosi 55 do 80 stopni bo tyle osiagam w kotle slychac tez strzaly to bardziej przypomina "gotowanie wody" jest to spowodowane najprawdopodobniej powietrzem znajdujacym sie w kotle tylko jakim cudem ono sie tam znalazlo inst nabijana byla powrotem bardzo wolno instalacja pracuje juz okolo 6 miesiecy zamontowany jest odpowietrznikw kotlowni oraz na samym kotle

adam_mk
07-03-2011, 06:36
Opisujesz "uderzenie wodne".
Pooglądaj dokładnie w którą stronę masz tam włączone zawory.
Jak któryś (nie kulowy) jest odwrócony to załączenie pompy na wyższy bieg może powodować, że grzyb tego zawora robi Ci kawały.
Zdaje się, że takie instalacje nie są tym, z czego się utrzymujesz....
Weź fachurę. Znajdzie w 5 minut co jest "nie tak".
Adam M.

kbab
07-03-2011, 09:11
czy po zakręceniu w/w grzejnika płytowego układ działa prawidłowo?