PDA

Zobacz pełną wersję : Trawa na tarasie / balkonie



channel8
07-03-2011, 18:21
Przy nowym mieszkaniu będę miała taras - jakieś 16m2. Taras będzie zadaszony (piętro wyżej jest w tym miejscu pokój). Ponieważ mam silną potrzebę posiadania choć kawałka ogródka chciałabym wyłożyć ten taras jakąś murawą, trawą, czymś naturalnym i zielonym. Nie wiem jak bardzo mogę obciążyć podłoże - pod tarasem są garaże. Czy możecie mi coś doradzić? Czy to się da zrobić, ew. jaka roślinność i jak powinnam się do tego zabrać. Bloku jeszcze nie zaczęli budować, więc może jakieś drobne zmiany (jakby trzeba było) dałoby się załatwić.

monikaa13
07-03-2011, 18:44
Z obciążeniem nie powinno być problemu ale np. z podlewaniem już tak.

Mieliśmy w starym mieszkaniu taras 25m2 i w takich pustakach roślinki. My akurat mieliśmy mało ale inni sąsiedzi mieli dość sporo krzewów, niektórzy wrecz ogrody.
Wiadomo, że deszcz na to padał ale podlewanie to co innego, przynajmniej w naszym przypadku. W suszę lało się sporo dużymi chlustami. Wspólnota zakazała podlewania na tarasach. Oczywiście nikt tego nie przestrzegał, bo jak ale woda w niektórych miejscach przesiąkała do garaży.
Jedni sąsiedzi mieli cały system nawadniający na tarasie :)

Zastanawia mnie jeszcze fakt co się będzie działo pod tą trawą? Trzeba by dać sporo ziemi, żeby to dobrze rosło i ew. nie gniło. Nie wiem, nie znam się. Pewnie jakoś to rozwiązać można.

Wpisz w google "ogród na dachu".

budulec91
30-09-2011, 23:04
Ja z kolei mam balkon 5 x 5m2 od strony południowej. Pod połową balkonu jest przestrzeń (inny balkon). W lecie szczególnie w upalne dni balkon rozgrzewa się do dosyć wysokich temperatur. Czy ktoś z was ma doświadczenie w "hodowaniu" trawy w zbliżonych warunkach? W takie lato jak w tym roku przy częstym podlewaniu pewnie jest to realne, ale czy ktoś z was ma doświadczenie w poprzednich, cieplejszych latach?