PDA

Zobacz pełną wersję : beton polerowany "zrób to sam"



syrena.085
08-03-2011, 07:33
Chciałbym w jednym miejscu zebrać informacje o samodzielnym wykonaniu posadzki z betonu polerowanego.
W innych działach mamy wymienione firmy które coś takiego wykonują lub sprzedają materiały i sprzęt.
Najczęściej chyba mówi się o firmie "Zaremba Posadzki" , gdzieś tam przewija się Netweber, Deitermann, Ardex.

Wypiszcie proszę, Ci którzy samodzielnie wykonali takie podłogi, jakich materiałów użyliście, jaki sprzęt. Napiszcie też czego niepolecacie.
Jakie wyglądały wasze prace i jak np udało sie to Wam na podłogach z ogrzewaniem podłogowym???

No i wreszcie jak wygląda relacja kosztów "betonu polerowanego-zrób to sam" w porównaniu do cennika firm

mirek2601
11-03-2011, 21:33
witaj
swego czasu byłem zainteresowany wykonaniem posadzki w garażu z takiego betonu. Informację jaka uzyskałem od inżyniera budowlanego - w skrócie, wykonanie we własnym zakresie:
-wykonujesz posadzkę z normalnego betonu np b20,/miksokretem- prawie suchy beton/ następnie po lekkim podeschnięciu betonu /zwykle wracasz na początek po położeniu do końca robisz zacierkę cementową packą metalową.- posypujesz z sitka cement na świeży beton i wcierasz go w świeża wylewkę. zrobiłem coś takiego na kawałku podłogi 3 lata temu. sprawdza się. profesjonaliści do betonu dodają zbrojenie przeciwskurczowe i potem tez posypując cementem z niewielkim dodatkiem jakiejś chemii zacierają to "samolotami".
powodzenia.

syrena.085
12-03-2011, 17:38
A co z wszelkimi masami samopoziomującymi? Które z nich nadają się na estetyczne ostateczne posadzki? Jakaś powłoka impregnacyjna na to i już..... ???

Marsinus
19-07-2016, 14:00
Witajcie,

Posadzkę mam wylaną z mixokreta i niestety szlifowanie bądź polerowanie nie daje rezultatów - wyrywam ziarna piasku i jest jeszcze gorzej niż przed zabiegiem.

Ktoś ma jakiś pomysł co z tym fantem począć?

inkaa_82
25-02-2018, 15:15
Witam,

Chciałam podpytać o beton polerowany ponieważ chciałabym właśnie taką podłogę zrealizować w swoim nowym domu aby uniknąć spoin jak to ma miejsce w przypadku płytek.
Dlaczego beton polerowany (najlepiej biały lub jasny siwy):
- mam ogrzewanie podłogowe a beton jest świetnym przewodnikiem ciepła
- uniknę w ten sposób spoin
- chce uzyskać jedną tafle na parterze co sprawni wg mnie pozytywny efekt wizualny.

Nie interesują mnie dekoracyjne powierzchnie cienkowarstwowe.
Chce typowy lany beton z przewagą białego B20 - B25 spolerowany na wysoki połysk ewentualnie półmat odpowiednio zaimpregnowany.

Będę wdzięczna za Wasze opinie, zdjęcia informacje na temat sprawowania się takiej posadzki oraz wszelkie uwagi.

jak_to_mozliwe
25-02-2018, 15:32
Jak duża powierzchnia? Moim zdaniem na całej powierzchni bez dylatacji to nie przejdzie.

inkaa_82
25-02-2018, 16:18
Jak duża powierzchnia? Moim zdaniem na całej powierzchni bez dylatacji to nie przejdzie.

oczywiście dylatacja jest konieczne i tego nie wykluczam. Powierzchnia ok 60-70 m2

Ziemowitus
23-05-2018, 08:09
Ja w pierwszych założeniach też chciałem robić polerowany beton. Chodziło mi o efekt jak jest czasami w marketach lub magazynach. Jak szukałem wykonawcy dwa lata temu, to okazało się, że mogą zrobić tylko ozdobne cienkowarstwowe. Typowy beton polerowany w domu nie robią bo za mała powierzchnia. To się robi sprzętem podobnym do tych, co myją podłogi w marketach tylko zamiast czyścika ma diamentowe tarcze. W domu nie ma miejsca na taki sprzęcior :(
Może teraz mają już jakieś takie mniejsze polerki.

ironsmith
23-05-2018, 22:27
mi firma z poznania wylała w zeszłym roku beton (przyjechali z betoniarką) za kilka dni polerują, po wylaniu impregnowali jakąś chemią z tego co ja się dowiedziałem to są firmy co szlifują tarczami diamentowymi, ja miałem zatarte zaimpregnowane a teraz będzie polerowany

Ziemowitus
24-05-2018, 07:21
Czy można wiedzieć jaki był koszt takiej posadzki i jak by dało radę to jakieś zdjęcie uzyskanego efektu.
Czyli zatarte i zaimpregnowane było w zeszłym roku a dopiero teraz będzie polerowany? Jak to wygląda? Jak się zmienia po polerowaniu?

CZARNY.
24-05-2018, 19:01
Mam podobnie z tym ,że polerowanie było przed "zamknięciem" posadzki . Można uzyskać połysk bądź mat .
Mat bardziej do mnie przemawia ,jest "przeznaczona" dla minimalistycznych wnętrz . Największy problem jest ze znalezieniem wykonawcy , do nas zawitał z Lublina ..... efekt zadowalający

ironsmith
24-05-2018, 21:32
ziemowitus beton był lany w zeszłym roku jeden dzień lany i zacierany drugi dzień impregnacja, teraz przyjadą polerować w poniedziałek to prześle fotki po polerowaniu, cena? firma robi u mnie posadzki poliuretanowe, epoxydowe i ten beton za wszystko ustaliliśmy cenę 170zł/m2 beton, żywica i inne w tej cenie

Ziemowitus
24-05-2018, 21:46
Dzięki za odpowiedzi i poproszę o zdjęcia uzyskanego efektu. Jak dla mnie też mat daje dużo lepszy efekt.

CZARNY.
25-05-2018, 12:52
Dzięki za odpowiedzi i poproszę o zdjęcia uzyskanego efektu. Jak dla mnie też mat daje dużo lepszy efekt.

413747

Ziemowitus
27-05-2018, 18:25
Efekt świetny! Może w następnym domu :p
Napisz mi jeszcze proszę czy to jest na zasadzie wylania posadzki na chudziaku i jej polerowanie czy trzeba wylać standardową posadzkę a dopiero na to leją jakąś cienką warstwę którą polerują?
Bo jeżeli te 170 zł za metr to cena za całą gotową posadzkę to może być oprócz super efektu wizualnego nawet nie takie drogie. Jak podsumować posadzkę, płytki i płytkarza to się może nawet opłacać.

CZARNY.
27-05-2018, 19:35
Polerować można nawet sam chudziak , jeżeli jest na docelowym poziomie. Jeżeli interesuje nas posadzka w innym kolorze robimy nadlewkę , którą polerujemy. Nie ma żadnej cieńkiej warstwy . Co do ceny trzeba niestety dodać drugie tyle ...

justyna 1984
27-08-2018, 08:41
Dziń dobry, czytam ten watek, bo strasznie mnie interesuje czy ten beton co sobie wyleje w domu jako posadzkę pod panele, płytki itp można wypolerować ,zęby na jakiś czas- dłuższy, można było go zostawić bez zakładania paneli. I żeby go eksploatować jak po prostu podłogę. Wiem ,ze są firmy które wylewają jakieś specjalne betony dekoracyjne, itp.czyli jeszcze dodatkowa kolejna warstwa, chciałbym tego uniknąć. Widze ,że kilkoro z Państwa coś w tym temacie robiło, jakiś czas temu,ale teraz kwestia czy jest to opłacalne?Czy wychodzi tak samo jak położenie wylewki i na to kafli , albo paneli. Narazie dzwoniliśmy w kilka miejsc i nikt tego w domu jednorodzinnym nie chce wykonać...albo mowi ,ze beda pory, albo ze sprzet jest za duzy. Wiem ,ze powielam pyt, ale może od maja ktoś już wie coś więcej. Ktos wcześniej pisał o 170 zl za mkw., czyli gdybym chciala jakis inny kolor musialabym wydac 340 za m kw. dobrze rozumiem?