PDA

Zobacz pełną wersję : Kredyt...



mada27
08-03-2011, 20:02
Witam,
czy jest może ktoś kto zna się na kredytach?
chcielibyśmu uzyskać kredyt na działkę ale nie zwróciliśmy wczesniej uwagi na to że w planie zagospodarowania jest wpisane przeznaczenie działki: działalnośc gospodarcza usługowo produkcyjna, dopuszcza się mieszkania funkcyjne dla obsługi funkcji
Czy mamy szanse na kredyt na taką działkę?
bardzo prosze o radę jesli ktoś się zna, do banku wybieramy się na koniec tygodnia, ale może ktoś ma doświadczenia jakieś z tego typu działką i wie jak to jest
z góry dziękuję za wszelkie podpowiedzi

p.s. może jakoś można ten zapis obejść w staraniu się o kredyt???

Jarek.P
08-03-2011, 21:30
Nie o to pytasz, co prawda, ale jeśli planujesz na tej działce budowę domu, to może zacznij od zastanowienia się, jak zdobędziesz pozwolenie na budowę, kredytem martw się w drugiej kolejności.

J.

mada27
08-03-2011, 22:06
w gminie trwają prace nad zmiana planu zagaspodarowania i mają to być działki pod budownictwo jednorodzinne z funkcją usługową, więc ta kwestia jest chyba ok, tym bardziej ze z budową mi się nie spieszy.
Pewnie istnieje także możliwość ze tego planu nie zmienią i wtedy mogę nie dostać PnB. tak?
sąsiad wybudował się na przeciwko na tak samo oznaczonej działce, więc chyba da rade, powinnam z nim porozmawiać jak to zrobił, ale troche tak głupio całkowicie obcego człowieka nachodzić i o takie rzeczy pytać...

czyli dopóki jest takie przeznaczenie działek w planie zagospodarowania to nie dostane pozwolenia na budowę tak??

Jarek.P
08-03-2011, 22:30
Póki plan jest taki, jak jest, nie dostaniesz pozwolenia na budowę domu mieszkalnego. Możesz wystąpić o budowę budynku na działalność gospodarczą, przypadkiem jedynie wyglądającego zupełnie, jak typowy domek jednorodzinny i później liczyć na to, że nikt usłużny nie doniesie (albo konsekwentnie stać na stanowisku "możecie mi skoczyć", to też całkiem skuteczny scenariusz).

Problemem jest niestety ten kredyt. Żaden bank nie pójdzie Ci raczej na rękę z dywagacjami typu "bo tu się plan zmieni". Oczywiście próbuj, pytaj, może się mylę, ale jeśli nie, to jedyny sposób obecnie, to wzięcie kredytu nie na budynek mieszkalny, a właśnie na "firmowy". tylko, że to już są zupełnie inne kredyty.

J.

mada27
08-03-2011, 22:34
czyli klops, bo już na samym początku schody...

ale ja chciałabym wziąść kredyt (część raczej) na samą działkę, i nie za bardzo zrozumiałam dlaczego nie mogę ? bo na budynek to ok, rozumiem

Jarek.P
08-03-2011, 22:53
To może zmieniać postać rzeczy.
Nie jestem fachowcem od kredytów, a jedynie (ciężko) doświadczonym amatorem, więc popytaj jeszcze, ale ja też brałem osobny kredyt na zakup działki i wtedy nikt w jej przeznaczenie o ile pamiętam nie wnikał, jedyne, co bank bchodziło,to kwestie własności.

J.

mada27
08-03-2011, 23:01
dzięki za odpowiedź;)
mam jeszcze takie pytanie czy nie wystarczy być właścicielem firmy usługowej żeby wybudować budynek z funkcją ieszkalną na takiej działce? ja tak ten zapis rozumiem

Jarek.P
08-03-2011, 23:13
Oczywiście, że wystarczy, problem jest jednak w samym kredycie, bowiem wtedy nie będzie to już normalny kredyt hipoteczny, tylko "firmowy" (brany na firmę, nie na osobę fizyczną) , a one zdaje się mają gorsze warunki, do tego jeszcze dojdą kwestie finansowe - będzie go musiała finansować firma, nie jej właściciel. Ale tu już niech może dyskusję przejmie ktoś, kto się lepiej na tym ode mnie zna, bo nie chcę cię w błąd wprowadzać, ta tematyka jest mi obca.

J.

mada27
09-03-2011, 12:50
jeśli kupował ktoś działkę o podobnym przeznaczeniu w planie to bardzo proszę o podzielenie się doświadczeniami;)

pirawawa
09-03-2011, 15:18
Jarek.P ma rację ważniejsze pozwolenie niż dom. Jeśli nie jesteś wójtem, w gminę nie wierz że coś zrobią. Miałem kupić działkę 2 lata temu, gmina dalej na tapecie ma zmianę planu i do tej pory nic

mada27
10-03-2011, 10:59
dzwoniłam właśnie do starostwa
powiedzieli mni ze jaknajbardziej dostane pozwolenie na budowe budynku którego częęść przeznaczona jest na świadczenie jakiejś usługi a część jest mieszkalna. Mam po prostu w projekcie zaznaczyć które pomieszczenia będą usługowe i to wszystko. A czy będę ta usługe śwaidczyła czy nie to tylko moja sprawa i nikt tego sprawdzał nie będzie. nawet firmy nie musze mieś założonej.
więc pozostaje nadal tylko kwestia kredytu;)
czy o czymś jeszcze musze pomyśleć?

mynia_pynia
10-03-2011, 11:45
Proszę dokładnie przemyśleć późniejsze sąsiedztwo>
To że wy będziecie faktycznie budować dom jednorodzinny to nie oznacza że wszyscy wokoło będą budować mieszkaniówkę.
Niektórzy wybiorą tą lokalizacje bo będą mogli prowadzić tam usługi.
I tak za chwilę pojawi się post: co zrobić bo obok sąsiad wybudował: stolarnię, mechanikę samochodową/warsztat, lakiernię, przedszkole, sklep, restaurację/bar, i wszelkie inne rzemiosło.
W naszej gminie co roku są takiego typu kwiatki, skargi, postępowania, odwołania i ciągną się latami, a atmosfera wśród sąsiadów jest tak gęsta że siekierę można wieszać.

mada27
10-03-2011, 11:49
racja, to chyba jeden z większych minusów tej działki
odnośnie tej działaności którą można na dzialce prowadzić, jest zapis w planie ze jej uciążliwość nie może wychodzić poza granice własnej działki i parkowanie też w obrębie działki ma być, jednak nie wiem na ile ten zapis ogranicza tak naprawdę przyszłe uciązliwości

mynia_pynia
10-03-2011, 11:56
Przejdź się do gminy do wydziału ochrony środowiska i spytaj się co jest zapisane w ustawie o ochronie środowiska odnośnie takich działalności, i wierz mi że włos na głowie ci się zjeży jak urzędnik zacznie wyliczać jakiego rodzaju usługi są nieuciążliwe wg prawa.
Nie piszę już o banałach typu apteka, fryzjer, biuro rachunkowe.

mada27
10-03-2011, 19:41
no i niestety bank nie udziela kredytów hipotecznych na tego rodzaju nieruchomości:( mogę jedynie wziąść pożyczkę konsumpcyjną na ten cel. Ale rata jest prawie jeszcze raz taka jak na hipotekę na ten sam okres kredytowania.
No nic, szukam innej działki, dziękuję wszystkim za rady ;)

mektranzz
08-04-2011, 10:24
Polecam aukcje-
Klient (potencjalny kredytobiorca) ustala warunki kredytowania, natomiast
Banki współzawodniczą ze sobą o klienta starając sie przedstawić mu
atrakcyjniejszą ofertę niż konkurencja!
Korzystanie z tego typu serwisu pozwala nam wynegocjować niższą marżę
kredytową, a tym samym niższe oprocentowanie kredytu!
W aukcjach uczestniczą największe banki w Polsce.

http://nizszamarza.com/