PDA

Zobacz pełną wersję : Cofnięcie zgody na przebudowę wodociągu.



Artipb
14-03-2011, 15:52
Dotychczasowy właściciel nieruchomości wyraził spółce wodnej zgodę na wejście w teren i przebudowę wodociągu wraz ze zmianą jego przebiegu. Miasto posiada pozwolenie na ww. budowę, ale jeszcze nie zaczęli robót.

W międzyczasie jako nowy właściciel działki dostałem z miasta WZ, w myśl których przebudowany wodociąg koliduje z projektowanym budynkiem, natomiast gdyby rura poszła starym śladem, byłoby wszystko w porządku. Samej budowy nie będę utrudniał, bo też chcę mieć czystą wodę, jedynie nowo projektowany przebieg wybitnie mi nie pasuje. Przebudowa wodociągu jeszcze się nie zaczęła, ale tylko czekać aż ruszy.

Czy miasto musi ode mnie jako od nowego właściciela nieruchomości powtórnie zyskać zgodę na wejście w teren, czy obowiązuje zgoda dotychczasowego właściciela, a jeśli tak - czy na tym etapie mogę zgodę taką skutecznie cofnąć?

Jak inaczej można wymóc zmianę projektu już po uzyskaniu pozwolenia na budowę tej instalacji?

zbigmor
14-03-2011, 18:50
Zgaduję, że jeśli właściciel wyraził zgodę to będzie ona obowiązywać. Kupując działkę nie sprawdzałęś takich rzeczy, czy zgoda była dana po sprzedaży nieruchomości? Najlepiej pofatygować się do odpowiedniego urzędu i tam zasięgnąć języka. Opinie forumowiczów raczej nie mają mocy prawnej, a wbrew pozorom w urzędach też pracują ludzie myślący i jeśli z niczym nie będzie to kolidowało to jest spora szansa na zmianę. Wątpliwe jednak, że skoro podjęto decyzję o zmianie przebiegu to wrócą do starego. Z jakiegoś powodu pewnie go zmieniono.

Artipb
14-03-2011, 21:15
Zgaduję, że jeśli właściciel wyraził zgodę to będzie ona obowiązywać. Kupując działkę nie sprawdzałęś takich rzeczy, czy zgoda była dana po sprzedaży nieruchomości?
Kupowałem działkę z pełną wiedzą o tym wodociągu - plan budowy dostałem z właściwego urzędu. Warunki zabudowy w projekcie były w porządku, natomiast w zestawieniu właściwej decyzji o WZ z planami budowy wodociągu nowy przebieg zabierze mi dokładnie 1 m terenu, który zmusi mnie do poszukiwania innego projektu - a w tym zakresie nie zostawili mi zbyt dużego pola manewru.


Najlepiej pofatygować się do odpowiedniego urzędu i tam zasięgnąć języka. Opinie forumowiczów raczej nie mają mocy prawnej, a wbrew pozorom w urzędach też pracują ludzie myślący i jeśli z niczym nie będzie to kolidowało to jest spora szansa na zmianę. Wątpliwe jednak, że skoro podjęto decyzję o zmianie przebiegu to wrócą do starego. Z jakiegoś powodu pewnie go zmieniono.
Sam jestem urzędnikiem i do spotkania z Wydziałem Architektury w tym urzędzie myślałem, że koledzy po fachu to w większości ludzie myślący. Niemniej w tym przypadku natrafiłem na bezwolne zombi, którym myślenie na poziomie powyżej "kawa i herbatka" zupełnie nie wychodzi. Z projektantami porozmawiać jak człowiek nie mogę, bo urząd miasta "odmawia podawania danych osobowych swoich podwykonawców".
Zmiana ma charakter kosmetyczny - wodociąg na mojej działce skręci i pójdzie wzdłuż drogi - podczas gdy do tej pory przechodził przez nią w połowie i skręcał do drogi na działce sąsiada. Nowy przebieg wydawał się rozsądny (zejście ze środka działki) do czasu, gdy linię zabudowy wyznaczono 5 metrów od granicy z drogą, co powoduje iż wodociąg w połowie działki przestał w czymkolwiek przeszkadzać, a nowa trasa do drogi powoduje zwężenie i tak nie za szerokiej działki.