PDA

Zobacz pełną wersję : problem z usytuowaniem telewizora w salonie



sonya-
15-03-2011, 13:36
Witam,

Pomóżcie. Mam ogromny problem z usytuowaniem telewizora w salonie. Według projektu telewizor powinien stać między drzwiami na taras, co jak dla mnie jest to bez sensu rozwiązaniem - za daleko, za ciągiem komunikacyjnym, zero efektu kina domowego.
Mieliśmy parę pomysłów typu zlikwidowanie mniejszego okna nad kanapą i zawieszenie na tej ścianie telewizora albo zabudowanie ściany po lewej stronie od kominka, gdzie według projektu jest barek łączący salon z kuchnią. Obydwie opcje niestety jakoś do mnie nie przemawiają.
Dołączam rzut parteru, w celu wyobrażenia sobie tego co piszę. Może ktoś ma już jakieś doświadczenie z takim problemem i zna wyjście z sytuacji. Będę bardzo wdzięczna za wszelkie porady i propozycje.


47982


--
Pozdrawiam

Venus_m
15-03-2011, 13:47
a to koniecznie musi byc telewizor wiszacy na scianie? Wg projektu nie masz zbyt wielkiego pola manewru.

Wyjscie jakie ja widze to:

- telewizor stojacy na zabudowie meblowej
- rzutnik pod sufitem, biala sciana do wyswietlania lub cos innego

nicol21
15-03-2011, 14:09
też pomyślałam o rzutniku schowanym w suficie. było parę wątków gdzie takie opcje były pokazane.
ewentualne przestawienie kanapy pod barek i postawienie tv obok drzwi wyjściowych na ogród oraz chyba okna (dość blisko obecnejkanapy) ale jak rozumiem to rozwiązanie nie wchodzi w grę?
a obecne ustawienie kanapy i tv na jakimś wysięgniku w tym miejscu obok wyjścia do ogrodu to nie wiem czy jest to rozwiązanie któe by Wam pasowało i czy tv nie byłby zbyt blisko. zawsze jest opcja kupna wielkiego tv tak zeby wszystko wyraznie widac z drugiego końca salonu.

Venus_m
15-03-2011, 15:09
Dobra moze niekoniecznie proporcjonalnie, ale 2 opcje jakie ja widze :)

http://i888.photobucket.com/albums/ac87/serandom/Wnetrza%20i%20inspiracje/Screenshot_2-5.jpg

http://i888.photobucket.com/albums/ac87/serandom/Wnetrza%20i%20inspiracje/Screenshot_3-6.jpg

Elfir
15-03-2011, 15:14
Jestem za zlikwidowaniem jednego z okien oraz widoku z salonu na kuchnię.

Wówczas otrzymujemy duża ścianę na zabudowę TV - najlepiej na ruchomym ramieniu, by ustawiać sobie ekran w zależności, gdzie się siedzi. A dzięki niewielkiemu powiększeniu kuchni otrzymujemy kominek zlicowany ze ścianą, a nie wystający na pokój.

http://img151.imageshack.us/img151/6587/rzutb.jpg

Venus_m
15-03-2011, 17:02
ha Elfir wiedzialam, ze jestes mistrzem w tym temacie i sie nie zawiodlam :D Ciekawe tylko co wlascicielka na to.

sonya-
15-03-2011, 20:46
Dziękuję wszystkim za podpowiedzi.

Venus_m pierwsza propozycja odpada, nie chcemy siedzieć tyłem do kominka, a druga opcja wydaje się ok, ale też nie do końca to jest to, co bym chciała.
Elfir Generalnie rozpatrywaliśmy taką opcję, jak już nic się nie uda wymyślić. Pomysł na przesunięcie ścianki interesujący, tego nie wzięłam pod uwagę.

Jeszcze myśleliśmy o ściance takiej jak na rysunku poniżej, ale nie wiem czy to nie będzie przeszkadzać w wyjściu na ogród, bądź gdy zapalimy w kominku to czy nie będzie się zbytnio nagrzewać telewizor. Znowu jak się tą ściankę przesunie w stronę kanapy, żeby nie była w zasięgu kominka, to będzie się za blisko siedzieć, a w drugą stronę totalnie na środku. Tak źle i tak nie dobrze.

48104

Myślę, że trzeba poczekać, aż się ściany pojawią i wtedy kombinować.

--
Pozdrawiam

Elfir
15-03-2011, 21:00
ale po co chcecie dzielić pokój? poza tym ścianka zabierze wam światło z okna tarasowego.

Uważam, że kuchnia nie jest miejscem, które należy eksponować z salonu. Salon to przestrzeń stricte reprezentacyjna i wypoczynkowa.
Zaparzenie kawy nie trwa na tyle długo, by gospodarze byli znacząco odcięci od gości. A na czas uroczystych kolacji, kiedy rzeczywiście trzeba dłużej w kuchni posiedzieć, to jadalnia jest z kuchni doskonale widoczna.

Elfir
15-03-2011, 21:24
likwidacja okien nie podlega zmianom w projekcie budowlanym, a tylko starczy zgłoszenie. Popatrz na oryginalny projekt i zobacz, gdzie architekt umieścił TV. Co z tego, że elewacja wyjdzie śliczna, jak wnętrze jest do dupy?
Na każdej ścianie otwory - aby obejrzeć TV trzeba będzie szczelnie zasłaniać okna, by sie światło nie odbijało.
A nie lubię osobiście rozwiązań, gdzie TV konkuruje na jednej ścianie z kominkiem.

Gremlinka
15-03-2011, 21:32
Jedyna bezkolizyjna opcja to usunąć ten barek i tam dać tv, przynajmniej jak dla mnie

anagat
15-03-2011, 21:33
Elfir, masz absolutną rację. Ja rozumiem potrzebę doświetlenia wnętrza, ale nie kosztem jego ustawności. Zgadzam sie z Venus- Twoje rady są bezcenne.

Elfir
15-03-2011, 21:41
to sugestia wojtka:

http://img39.imageshack.us/img39/6587/rzutb.jpg

nicol21
15-03-2011, 22:04
pierwszy projekt Elfir mi sie podoba i o czyms na ten ksztal tez pomyslalam. pomysl z wstawieniem sobie scianki w polowie salonu mi sie zupelnie nei podoba, bo jak wykorzystacei druga czesc salonu? nie bedzie tam jadalni bo jest gdzie indziej, nie bedzie tam kanapy bo scianka w srodku - wiec zostaje funkcja przestronnego korytarza.
zlicowanie ze scianka od kominka - super pomysl - poszerza kuchnie.
tez nie lubie w sloneczny dzien ogladac tv gdy swiatlo pada na ekran... a dom ma byc przedewszystkim funkcjonalny a potem piękny.

duś
16-03-2011, 00:38
abstrahując od dyskusji o prawie autorskim - podoba mi się wojtka2112 pomysł z komodą ukrywającą tv i opcją chowania go.
choć 1 pytanie powinno brzmieć - cz tv w ogole musi być w salonie?

Elfir
17-03-2011, 00:18
Ja osobiście nie lubię TV obok kominka, dlatego dla mnie wygodniej jest zamurować okno (od ogrodu a nie frontu!) po zgłoszeniu i adaptacji, niż iść na kompromis ze ścianą :)

Venus_m
17-03-2011, 09:48
Alez informacji :)

Mi sie bardzo podoba pomysl zlicowania sciany tv z kominkiem i to wcale nie musi wygladac zle. Owszem widzialam mase takich potworkow, ale zawsze te ktore widzialam na stronach projektantow wnetrz bardzo dobrze trafialy w moja estetyke. Pozwole tu sobie wkleic takie inspiracje z TV i kominkiem na jednej scianie - warunkiem poprawnosci takiego rozwiazania jak zawsze jest wyczucie i umiar, czego zycze kazdemu inwestorowi.

http://i888.photobucket.com/albums/ac87/serandom/Wnetrza%20i%20inspiracje/Screenshot_3-3.jpg

http://i888.photobucket.com/albums/ac87/serandom/Wnetrza%20i%20inspiracje/Screenshot_1-4.jpg
zdjęcia sa wlasnoscia firmy WamHouse

dorben
17-03-2011, 10:46
Na jakim etapie jesteście podejmując te decyzje? Co do zamurowania ściany - zadałabym sobie pytanie dlaczego wybrałam półotwartą kuchnię - przypadek czy świadomy wybór, czy jesteś w stanie 'zamknąć się' w kuchni by' poprawić oglądalność', hehe?A może kanapę postawić pod barkiem rezygnując z hokerów+ przesłona okna? Co do zamurowywania okna- bardzo przemawia do mnie porównanie Wojtka z maluchem w rowie... no chyba ze projekt dopiero opracowywany jest przez arch., to można jeszcze pomyśleć.

joliska
17-03-2011, 19:00
Dyskusję nt. granic adaptacji projektu przeniosłam do wątku o grzechach :)

anagat
18-03-2011, 16:21
Venus mi się straszenie te 2 pokazane przez Ciebie inspiracje nie podobają. Jak dla mnie rozwiącanie okropne.
Jeszcze na tym drugim ten podświetlony zwisami pseudoołtarzyk telewizorowy. No coż, na szczęście ' de gustibus non est....'

Venus_m
18-03-2011, 23:04
No coz mi tez sie konkretnie te inspiracje w kazdym calu nie podobaja :) Pomijam podloge w drugim, firanki i ten oltarzyk, tak jak w pierwszym otwarty barek. Jednak generalnie patrzac uwazam, ze tragedii nie ma i warto to pokazac moze ktos sie zainspiruje :) Zarowno pierwsza jak i druga moim zdaniem pokazuje, ze jedna rzecz sie eksponuje a inna nie np (jasny polokragly kominek + czarny tv na czarnej szklanej scianie)

Viola150
23-05-2018, 00:21
Witam
Moim dylematem jest również umiejscowienie telewizora w salonie. Nie wiemy w którym miejscu byłoby najlepiej??
Zmianą którą wprowadziliśmy jest dodanie okna na ścianie gdzie jest stół i zamurowalismy ścianę do kuchni.
W projekcie telewizor jest na ścianie jak widać ale u nas stół będzie zdecydowanie większy i będzie stał wzdłuż okna więc sofa W tym miejscu odpada. Chcemy narożnik w części po stronie schodow ale wtedy zupełnie nie wiem gdzie tv... pomożecie??
413644

Elfir
23-05-2018, 12:53
możecie ustawić kanapę w narożniku przy oknie i wówczas TV na tle schodów.