PDA

Zobacz pełną wersję : Impregnacja wewnątrz starego domu bali



dawid10.1986
16-03-2011, 17:10
Czołem wszystkim

Mam pytanie, remontuje stary dom z bali jestem na etapie zbijania starego tynku na trzcinie wewnątrz . Czy po całym zabiegu potraktowac bale jakims impregnatem? jesli tak to jakim? jakie jeszcze zabiegi pielęgnacyjne moge wykonac przed wykonaniem rusztu i KG. wiatroizolacja? jesli tak to czy bezposrednio na zaimpregnowane bale, czy tez na ruszt? dzieki i pozdrawiam

maciej74
16-03-2011, 17:23
zaimpregnuj impregnatem takim jak do więźb się stosuje jak będą dziury po robalach to strzykawką je potraktuj.
ruszt na pewno , płyta , jak z ociepleniem jest , będzie ? .

dawid10.1986
17-03-2011, 14:55
Dom planuje ocieplić z zewnątrz wełną plus ruszt drewniany i drewniana elewacja. Jakiej firmy ten impregnat do więźby? chodzi o ten co barwi na zielony kolor?jego się miesza z wodą? czym nanosić impegnat pędzlem, czy ciśnieniowo posiadam kompresor. Jeszcze mam takie pytanie szpary miedzy balami mogę użyć pianki takiej jak do montażu okien? resztki mchu usunąć szczotką drucianą?

maciej74
17-03-2011, 16:36
To ten co barwi na zielono są też czerwone, brązowe ,bezbarwne rozcieńcza się wodą , najlepiej natryskiem nanosić , między szpary pianka na ruszt wew folia paroizolacyjna na to gk .

zbyszek57
17-03-2011, 17:31
hehe,, pewnie chodzi i grupe INOX . Ja bym "pojechał" pędzlem ale impregnatem 3V3 .

dawid10.1986
18-03-2011, 15:04
maciej74 rozumiem ze folie paroizolacyjną na ruszt tak aby miedzy folią a balami pozostała szczelina wentylacyjna? Następna sprawa czy w lazience zastosować dodatkowe ocieplenie z welny od wewnątrz? Jak masz rozwiązaną sprawe z wentylacją, bo sie zastanawiam.Niestety naturalna popsuta. Plastikowe okna, wylewki. Na mechaniczna z rekuperatorem raczej mnie nie stac. Jakies pomysly? Słyszałem o dużym wiertle i porobieniu wywietrzników pod oknami? sam nie wiem