PDA

Zobacz pełną wersję : Pożyczanie prądu od sąsiada



bomilek
17-03-2011, 16:18
Witam

Niebawem zaczynam budowę no i będę prąd zasysał od sąsiada życzliwego:) Sąsiad ów ma instalację nową więc gniazdo siłowe 5 bolcowe a będę potrzebował siłę. Czy jest możliwość przeciągnięcia kablem 4 żyłowym (bo takim akurat dysponuje) i podłączenie betoniarki 3f no i jakichś jednofazowych odbiorników. Dzięki za cenne uwagi

Zbigniew100
17-03-2011, 16:36
http://www.elektroda.pl/rtvforum/topic1427774.html

bomilek
18-03-2011, 09:57
A jeżeli podłączę się przewodem w skrzynce przed różnicówką do trzech faz i do przewodu N to będzie ok?

ARTURPAWELLUKASZ
18-03-2011, 12:51
a nie prosciej i bezpieczniej dać kilka złoty elektrykowi za podpiecie do sąsiada .. ?

bomilek
19-03-2011, 05:43
A nie prościej się nie odzywać jak nie ma się nic konkretnego do powiedzenia? Prosiłem po prostu o poradę a że wziąć elektryka to i bez porady wiem że można. a tak na marginesie to sam jestem elektrykiem tylko nigdy nie zajmowałem się instalacjami a sieciami zewnętrznymi więc stąd te moje niepewności.

plamiak
19-03-2011, 06:34
Powinno być OK, tylko jest jeszcze jeden aspekt sprawy: wiekszość zakładów energetycznych zabrania "pożyczania" prądu sąsiadowi. Weź ten aspekt pod uwagę - wszak sąsiadów masz zapwene wiecej, a nie wszyscy mogą Ci dobrze życzyć. Kilka domow dalej facet musial zbudować dom na agregacie - z powodu sąsiada właśnie.

ARTURPAWELLUKASZ
19-03-2011, 07:39
szanowny bomilku ... zaproponowałem elektryka , ponieważ pytasz sie o tak podstawowe rzeczy , że widać , że nie masz o tym bladego pojecia , a jezeli tak jest to po prostu do elektryki nie dotykaj się - i w sumie twoje zdrowie i zycie zalezy tylko do ciebie , ale juz nie do ciebie należy życie lub zdrowie ludzi pracujacych na budowie , mam chciaz nadzieje , że jak juz zmajstrujesz ten "skrót" to drugi koniec kabelka podłączysz do swojej rbtki , która bedzie miała wszystkie zabezpieczenia wymagane przez przepisy i zdrowy rozsądek ?