PDA

Zobacz pełną wersję : Wszystkie media w ulicy



mrxaoo
17-03-2011, 21:09
Pytanie do znających temat. Czytam, czytam, i mam mętlik. Pytanie o to, jakie są koszty, i kto je pokrywa... sytuacja taka:
Działka oddalona od drogi głównej 150m. W tej drodze media: kanalizazja, wodociąg, gaz, prąd. Ta droga oczywiście gminna. Dojazd na działkę (te 150m) też drogą należącą do gminy. Działek oczywiście kilka, wszystkie puste na dzień dzisiejszy. Pytanie proste (ale odpowiedź już nie:P ) jakie są koszta podłączenia każdego z mediów? Przypominam, iż droga gminna.

Oczywiście, pewnie jak zapłacę fortunę, to pewnie szybciutko przekopią się do mnie, ale to droga gminna i będę tym naiwniakiem, na którym zyska gmina i przyszli właściciele pozostałych działek w tej lokalizacji...

Jest jakaś szansa na podłączenia w "niskiej" opłacie?

ZiPi
03-05-2011, 23:07
U mnie było tak, ze zrobiliśmy zrzutkę z sąsiadami na doprowadzenie mediów wzdłuz drogi do działek.
Gmina, skoro to ich droga, tez powinna, bynajmniej w części, dołozyć się do tej inwestycji.

lipka71
07-05-2011, 07:01
na gminę nie licz
najtańszy z tego bedzie prąd, bo w podstawowej cenie jest do 200m (czyli jakieś 2tys)
wodociąg to koszt rzędu 30tys plus przyłącze i projekt
gaz kilkanaście tys
kanalizacja może nawet 100tys

byry007
09-06-2011, 21:12
Mam na oku działkę gdzie znajduję się 90m od drogi asfaltowej do działki jest droga wewnętrzna prąd jest po przeciwnej drodze znaczy się jest linia napowietrzna i do domów po tej stronie co jest ta działka jest pociągnięte kablami napowietrznymi jak to będzie wyglądać do tej działki czy trzeba bedzie robić przekop przez drogę i dale ziemia czy np napowietrzanie przez drogę i dalej ziemią ??jaki koszt to może być ??
Woda tylko wystarczy chyba przekopać 90m do działki .