PDA

Zobacz pełną wersję : Ogniwo eko plus



Strony : 1 2 3 4 5 6 7 8 9 10 11 12 13 14 15 16 17 18 19 20 21 22 23 24 25 [26] 27 28 29 30 31 32 33 34 35 36 37 38 39 40 41 42 43

karoka65
15-02-2012, 18:12
Przekrój nie większy jak 2x0,5mm

lukasz1234
15-02-2012, 18:58
swego czasu na ktoryms watku bylo o wklejaniu korony na silikon ze zdjeciem nawet,niestety nie moge namierzyc, moze ktos ma to zapisane albo jakis namiar ma?

minertu
15-02-2012, 19:01
Jeżeli chodzi o sprawę pompy mieszającej to odpowiem.Tak działa lepiej.
Ale bez niej też będzie działać.

minertu
15-02-2012, 19:03
swego czasu na ktoryms watku bylo o wklejaniu korony na silikon ze zdjeciem nawet,niestety nie moge namierzyc, moze ktos ma to zapisane albo jakis namiar ma?
Jutro jadę przerabiać koronę ,przed wklejeniem zrobię zdjęcie jak nakładać silikon i ile.

Mogami
15-02-2012, 19:19
Nie wiem dlaczego pomijasz ten fakt ze prawie wszyscy narzekający albo pala w tym kotle pierwszy rok, albo jada uparcie na wersjach testowych.

Prawie robi wielką różnicę, jako rzecze porzekadło reklamowe.
Muszę odmitologizować tę miałką mantrę.
Ja zrobiłem kilka dni temu downgrade do wersji oficjalnej. było równie źle jak na ówczesnych wersjach testowych.

A Ty spróbowałeś? Na jakiej podstawie lepisz takie tezy?

minertu
15-02-2012, 19:22
Prawie robi wielką różnicę, jako rzecze porzekadło reklamowe.
Muszę odmitologizować tę miałką mantrę.
Ja zrobiłem kilka dni temu downgrade do wersji oficjalnej. było równie źle jak na ówczesnych wersjach testowych.

A ty spróbowałeś? Na jakiej podstawie lepisz takie tezy?
Ale teraz widać idzie dobrze.

Mogami
15-02-2012, 19:28
Ale teraz widać idzie dobrze.


Przy takich temp. zewnętrznych wszystkie softy się u mnie sprawdzały

Mogami
15-02-2012, 19:36
Aczkolwiek byłbym kabotynem, gdybym twierdził, że nie widzę różnic w działaniu ostatniego softu.

zbigmaz01
15-02-2012, 19:41
Jutro jadę przerabiać koronę ,przed wklejeniem zrobię zdjęcie jak nakładać silikon i ile.
Poczekacie 3min to zaraz wkleję :D


101107

karoka65
15-02-2012, 20:32
Poczekacie 3min to zaraz wkleję :D


101107
No, ty to już masz wprawę :)

zbigmaz01
15-02-2012, 20:40
Wczoraj, dzisiaj ale na tym koniec (mam nadzieję :D)

markowsski
15-02-2012, 20:42
Jeżeli chodzi o sprawę pompy mieszającej to odpowiem.Tak działa lepiej.
Ale bez niej też będzie działać.

Dzięki za odpowiedź,wszak to nie moje rozwiązanie ale kolegi Roberta,ale przedstawiając je kilkakrotnie zostałem posądzony(by nie pisać zje...ny) o szarlataństwo.Utwierdza mnie to w przekonaniu że i Ci co z GS nie są i kotła od 7lat przynajmniej nie maja-mogą mieć rację.Spoko nie pisze tego by się wymądrzać,takich jest tu na pęczki.Podziękowania dla Roberta za pomysł,dzięki minertu za to że byłeś wstanie napisać prawdę.Pozdrawiam.

Alk
15-02-2012, 21:08
Poczekacie 3min to zaraz wkleję :D


101107

Pozwólcie że zapytam, bo już całkiem nie wiem. Koronę wkleja się w przypadku 1 wersji palnika (OE), w drugiej (OE+) już nie, dobrze myślę?

jack18
15-02-2012, 22:58
Prawie robi wielką różnicę, jako rzecze porzekadło reklamowe.
Muszę odmitologizować tę miałką mantrę.
Ja zrobiłem kilka dni temu downgrade do wersji oficjalnej. było równie źle jak na ówczesnych wersjach testowych.

A Ty spróbowałeś? Na jakiej podstawie lepisz takie tezy?

Tak żebyś wiedział ze spróbowałem i u mnie śmigało dobrze. Rożnica tylko w tym ze ja mam eko a nie eko plus.

Mogami
15-02-2012, 23:39
Tak żebyś wiedział ze spróbowałem i u mnie śmigało dobrze. Rożnica tylko w tym ze ja mam eko a nie eko plus.

OK.
Tylko po co uogólniasz?
Jeszcze jaki beginner (jak ja?) pomyśli, że oficjalny soft to panaceum na wszelkie dolegliwości.

Alk
16-02-2012, 07:17
W OE+ jest palnik BURNER-S, który nie ma żadnej korony.

OK, więc też nie ma miejsca na silikon czy cokolwiekw tym stylu. Dziękuję, jestem spokojniejszy.

jorgo
16-02-2012, 07:48
OK, więc też nie ma miejsca na silikon czy cokolwiekw tym stylu. Dziękuję, jestem spokojniejszy.

Alk.... w Burnerze też można zaklejać

MagdaiKamil
16-02-2012, 08:40
a pytanie z innej beczki, ktoś ma informację nt. serwisów w Łodzi i okolicy kotłów Ogniwo lub skam-p?

sebsa
16-02-2012, 09:40
a pytanie z innej beczki, ktoś ma informację nt. serwisów w Łodzi i okolicy kotłów Ogniwo lub skam-p?

A po co Wam/Tobie te serwisy. Jeśli to ma być jedno z podstawowych kryteriów wyboru kotła to wybaczcie proszę...

jorgo
16-02-2012, 11:52
a pytanie z innej beczki, ktoś ma informację nt. serwisów w Łodzi i okolicy kotłów Ogniwo lub skam-p?

1. Ogniwo na swojej stronie w zakładce "Dystrybutorzy"
2. Skamp Premium - brak informacji - spytaj Jarecki79

sebsa
16-02-2012, 11:59
Dystrybutorzy w przypadku poważniejszych awarii przerzucają obowiązek naprawy na producenta. Co do kotłów Jareckiego to najbliższy dystrybutor jest pod Skierniewicami ( piszę to z pozycji mieszkańca okolic Łodzi). Na serwis też bym nie liczył, że mają gdzieś bliżej. W ubiegłym roku miałem problemy z cieknącym wymiennikiem i w ciągu 48H przyjechali z Żywca z nowym wymiennikiem. Żywiec jest chyba dalej niż Pleszew. Więc takimi rzeczami nie martwiłbym się zbytnio.

MagdaiKamil
16-02-2012, 12:18
Serwis jak najbardziej powinien być ważnym kryterium przy zakupie czego kolwiek. Wiem bo pracuję w reklamacjach. Inaczej patrzyłbyś na producentów znanych marek np rtv i AGD znając np sposób rozpatrywania reklamacji czasu ich trwania a także ilość serwisów w okolicy mogących usunąć usterkę. Dlatego dla mnie informacja o gwarancji jest jedną z istotniejszych. Z jednym porducentem możesz się szarpać o pierdoły a z drugim współpraca będzie gładka. Mając tą informację przy podobnych parametrach kotła którego producenta byś wybrał?

sebsa
16-02-2012, 12:45
A ty znasz sposób rozpatrywania reklamacji i podejścia do tego procesu przez producentów kotłów - mocno wątpię. Co z tego, że będziesz miał w okolicy nawet 10 serwisów, skoro poziom każdego będzie do bani. Po prawie 2 latach użytkowania kotła napiszę Ci, że dla mnie ważne jest wygoda i prostota użytkowania kotła, łatwość jego czyszczenia, rodzaj sterowania, wielkość podajnika( u mnie mógłby być większy). To z tymi czynnościami będziesz zmagał się setki razy przez kilka lat od momentu zakupu. I to sobie będziesz gratulował, że dany kociołek "obsługujesz" z uśmiechem na ustach bądź pluł w brodę że użytkowanie jego to "krzyż pański". Jeśli skupiasz się na tym co ewentualnie może się wydarzyć i jak to producent załatwi- to chyba nie tędy droga. Druga sprawa jeśli jest sporo sygnałów o akcjach serwisowych - choćby usuwanych szybko i gładko jak piszesz - to chyba powinien być sygnał, ze może należy szukać producenta, którego użytkownicy chwalą produkty za bezproblemowe działanie a nie jakość serwisu gwarancyjnego.

sebsa
16-02-2012, 13:13
Tak przy okazji. Od dziś do niedzieli można zajrzeć na targi Interbud w Łodzi. Tam na pewno będzie wystawione OEP przez dystrybutora z Koluszek. Będziesz miał okazje popytać o nurtujące Cię kwestie dotyczące serwisu. Będzie też paru innych producentów/dystrybutorów kotłów. Myślę, że warto zajrzeć. Pozdrawiam

MagdaiKamil
16-02-2012, 14:57
"Mając tą informację przy podobnych parametrach kotła którego producenta byś wybrał? " Napisałem że dostępność i jakość obsługi serwisów jest JEDNĄ z ważnych rzeczy jak dla mnie. Nie ma rzeczy bezproblemowych, dlatego serwis wg mnie jest bardzo istotny, oczywiście po za aspektami związanymi z ergonomią użytkowania. Nawet mercedesy wymagają napraw.

"A ty znasz sposób rozpatrywania reklamacji i podejścia do tego procesu przez producentów kotłów - mocno wątpię" w przeciwieństwie do Ciebie nie jestem wszechwiedzący i właśnie z tego powodu zadałem pytanie.

Masz strasznie atakujący i narzucający sposób konwersacji.

sebsa
16-02-2012, 15:17
"Mając tą informację przy podobnych parametrach kotła którego producenta byś wybrał? " Napisałem że dostępność i jakość obsługi serwisów jest JEDNĄ z ważnych rzeczy jak dla mnie. Nie ma rzeczy bezproblemowych, dlatego serwis wg mnie jest bardzo istotny, oczywiście po za aspektami związanymi z ergonomią użytkowania. Nawet mercedesy wymagają napraw.

"A ty znasz sposób rozpatrywania reklamacji i podejścia do tego procesu przez producentów kotłów - mocno wątpię" w przeciwieństwie do Ciebie nie jestem wszechwiedzący i właśnie z tego powodu zadałem pytanie.

Masz strasznie atakujący i narzucający sposób konwersacji.

Nie to nie prawda. Po prostu pewne rzeczy i pytania mnie irytują. Być może sprawia to już 2-letnia praktyka w użytkowaniu pieca. Jak większość użytkowników pieca napiszę, że wyobrażenia na temat obsługi a sama obsługa to 2 różne światy. Nie jestem wszechwiedzący i nigdy tak nie napisałem. Większość kolegów z forum raczej nie miała na tyle poważnych problemów z piecem, by korzystać z pomocy serwisu producenta. Dlatego raczej nikt nie udzieli Ci informacji na temat jakości serwisu. Większość problemów to drobne sprawy do usunięcia samemu, w konsultacji z serwisem. Druga sprawa firma Ogniwo oraz SEKOM Jareckiego znane są z tego, że nie odwracają się od użytkowników swoich wyrobów. Zarówno ten wątek jak i wątek ze SKAMPEM powinien dostarczyć Ci wielu cennych uwag. To dowód, że warto poważnie zastanowić się nad tymi wyrobami. Pozdrawiam

MagdaiKamil
16-02-2012, 15:53
W pierwszej kolejności nie uważam żeby coś moim pytaniu było irytującego. Jakbym zapytał czy drzwiczki w kotle można pomalować na inny kolor albo czy ma prawy czy lewy zawias otwierania to jak najbardziej, a że zapytałem o sprawę związaną istotną sprawą na wypadek gdyby... to uważam to za całkiem rozsądne pytanie nawet gdyby te kotły były ze złota. Po za tym będzie to mój pierwszy kocioł w moim pierwszym i mam nadzieję ostatnim domu i nie znam się na Tych kotłach. Jak człowiek pyta non stop o to samo to każdy piszę UMIESZ KOLEGO UŻYWAĆ FUNKCJI SZUKAJ? a jak zapyta o coś co rzadko jest poruszane to zadaje irytujące pytania. I jak napisałem będzie to mój pierwszy kocioł i Twoja opinia jak najbardziej mi się przyda tylko wydaje mi się kulturalny człowiek (przynajmniej tak mi się wydaję) nie chciałbym aby ktoś próbował ze mnie zrobić debila i wystarczy tylko zmienić ton swojej wypowiedzi a nie ma niepotrzebnych spięć. A skoro irytują Cię pytania wciąż zadawane przez laików to może oszczędzić sobie nerwów i po prostu ich nie czytać.

jack18
16-02-2012, 16:17
W pierwszej kolejności nie uważam żeby coś moim pytaniu było irytującego. Jakbym zapytał czy drzwiczki w kotle można pomalować na inny kolor albo czy ma prawy czy lewy zawias otwierania to jak najbardziej, a że zapytałem o sprawę związaną istotną sprawą na wypadek gdyby... to uważam to za całkiem rozsądne pytanie nawet gdyby te kotły były ze złota. Po za tym będzie to mój pierwszy kocioł w moim pierwszym i mam nadzieję ostatnim domu i nie znam się na Tych kotłach. Jak człowiek pyta non stop o to samo to każdy piszę UMIESZ KOLEGO UŻYWAĆ FUNKCJI SZUKAJ? a jak zapyta o coś co rzadko jest poruszane to zadaje irytujące pytania. I jak napisałem będzie to mój pierwszy kocioł i Twoja opinia jak najbardziej mi się przyda tylko wydaje mi się kulturalny człowiek (przynajmniej tak mi się wydaję) nie chciałbym aby ktoś próbował ze mnie zrobić debila i wystarczy tylko zmienić ton swojej wypowiedzi a nie ma niepotrzebnych spięć. A skoro irytują Cię pytania wciąż zadawane przez laików to może oszczędzić sobie nerwów i po prostu ich nie czytać.

Jeśli chodzi o Ogniwo to ze swojego doświadczenia (mam kocioł 2 lata) wiem ze serwis jest szybki i skuteczny. Mieszkam koło Wrocławia wiec spory kawałek od siedziby firmy . Pan serwisant nie wymagał tez żadnej pieczątki wykwalifikowanego instalatora i innych temu podobnych których niestety wymagają co niektórzy producenci. Jeśli będziesz wybierał kocioł to zwróć na to tez swoja uwagę, bo się może okazać ze zapłacisz za przyjazd serwisu..Pozdrawiam.

wrb
16-02-2012, 16:20
Tak przy okazji. Od dziś do niedzieli można zajrzeć na targi Interbud w Łodzi. Tam na pewno będzie wystawione OEP przez dystrybutora z Koluszek. Będziesz miał okazje popytać o nurtujące Cię kwestie dotyczące serwisu. Będzie też paru innych producentów/dystrybutorów kotłów. Myślę, że warto zajrzeć. Pozdrawiam
Polecam te targi. To tam w zeszłym roku po raz pierwszy oglądałem OEP, spodobało mi się i teraz jestem szczęśliwym posiadaczem tego kotła. Swoją drogą kupionego w tej firmie. Przy okazji można porozmawiać o serwisie:yes:

tesel
16-02-2012, 16:30
Może poczytaj ten wątek.
http://forum.muratordom.pl/showthread.php?65781-RANKING-KOT%C5%81%C3%93W-NA-EKO-GROSZEK

sebsa
16-02-2012, 18:12
Żeby nie grać tu nie wiadomo kogo. Mój piecyk jest również moim pierwszym kotłem. Po prostu usiłuję Ci zwrócić uwagę, że "bliskość serwisu" to zły argument przy zakupie kotła. Napisałem co z punktu widzenia użytkownika jest ważne(przynajmniej dla mnie). Ważnym jest byś nie kupił przewymiarowanego kotła, łatwość czyszczenia, duży zbiornik na paliwo, dobre sterowanie. Słowem wszystko co sprawi, że nie będziesz musiał siedzieć w kotłowni całymi dniami. Chyba, że będziesz miał ochotę. Zwróć jeszcze uwagę, iż w okolicach Łodzi ostatnimi czasy naprawdę dużo zainstalowano kotłów OE i OEP(koledzy Jorgo, WRB, Seban, Chochla) Żaden jednak nie jest w stanie podać Ci adresu serwisu Ogniw - odsyłając na stronę z dystrybutorami. Potwierdza to tylko co pisałem wcześniej. Po pierwsze "macanie organoleptyczne" , po drugie opinie innych użytkowników, własne odczucia, pozostałe rzeczy na końcu.:) Pozdrawiam i przepraszam jeślim uraził. Więcej się nie odzywam.

czp01
16-02-2012, 18:36
Wtrącę tylko tyle, że serwis to jednak podstawa bo człowiek nie zostaje sam ze swoim problemem. Polecam serwis mojego Kielara, goście na poziomie i zawsze pomogli i co trzeba wymienili. Na początku mojej przygody z kotłem - jak go nie umiałem ustawić to też serwisant przyjechał i pomógł ( niby taka drobnostka a cieszy ) - no jedynie kotła nie polecam:)

macut
16-02-2012, 18:48
Wtrącę tylko tyle, że serwis to jednak podstawa bo człowiek nie zostaje sam ze swoim problemem. Polecam serwis mojego Kielara, goście na poziomie i zawsze pomogli i co trzeba wymienili. Na początku mojej przygody z kotłem - jak go nie umiałem ustawić to też serwisant przyjechał i pomógł ( niby taka drobnostka a cieszy ) - no jedynie kotła nie polecam:)

nie wiem, czy po takiej reklamie nadążą z produkcją ;)

sebsa
16-02-2012, 18:48
Wtrącę tylko tyle, że serwis to jednak podstawa bo człowiek nie zostaje sam ze swoim problemem. Polecam serwis mojego Kielara, goście na poziomie i zawsze pomogli i co trzeba wymienili. Na początku mojej przygody z kotłem - jak go nie umiałem ustawić to też serwisant przyjechał i pomógł ( niby taka drobnostka a cieszy ) - no jedynie kotła nie polecam:)

Dlatego pisałem o dobrym sterowaniu:) Na kocioł nie narzekaj- nie jego wina że będziesz się nim cieszył jeszcze z 50 lat:P

jorgo
16-02-2012, 18:50
W BURNERZE-S można zaślepiać otwory nadmuchowe powietrza (jak w każdym prawie palniku).
Natomiast nie ma konieczności uszczelniania korony palnika (jak w BRUCERZE), bo jej tam nie ma.

właśnie te otworki miałem na myśli

jorgo
16-02-2012, 19:01
Polecam te targi. To tam w zeszłym roku po raz pierwszy oglądałem OEP, spodobało mi się i teraz jestem szczęśliwym posiadaczem tego kotła. Swoją drogą kupionego w tej firmie. Przy okazji można porozmawiać o serwisie:yes:

No ja niestety nie mogę w tym roku pojechać ..... ale w ubiegłym roku byłem gdy szukałem kotła - firma z Koluszek miała działającego OE+ 16 - super sprawa. Polecam.

sebsa
16-02-2012, 19:02
No ja niestety nie mogę w tym roku pojechać ..... ale w ubiegłym roku byłem gdy szukałem kotła - firma z Koluszek miała działającego OE+ 16 - super sprawa. Polecam.

Fakt, byli lepiej przygotowani niż jeszcze rok w tył. Wtedy to ani me ani be.

czp01
16-02-2012, 19:28
nie wiem, czy po takiej reklamie nadążą z produkcją ;)

Kielar ma swój rynek i nic mu tam nie zagraża. Jak kiedyś wymyślą żeliwny wymiennik faktycznie przystosowany do spalanie ekogroszków o lepszej sprawności
i niskich stratach kominowych to będę ich chwalił pod niebiosa bo to rzetelna firma.



Dlatego pisałem o dobrym sterowaniu:) Na kocioł nie narzekaj- nie jego wina że będziesz się nim cieszył jeszcze z 50 lat:P

Już jakiś czas temu zacząłem szukać następcy mojego Kielara ale niestety jeszcze takiego nie wyprodukowano. Za 50 lat to ilość przeróbek w moim kotle na pewno będzie większa od ilości jego elementów ha ha :)

Kid1
16-02-2012, 20:19
Panowie, potrzebuje szybkiej porady, spotkał ktoś u siebie coś takiego? cofnięty ciąg spalinowy??? w piwnicy pełno dymu a tak wygląda wyczystka w kominie ;(

zbigmaz01
16-02-2012, 20:22
Pewnie ostre rozpalanie na zimnym i wilgotnym kominie

Kid1
16-02-2012, 20:27
Tylko, że nic nie rozpalałem nic nie grzebałem, przyjeżdżam z pracy a tu taka przykra niespodzianka...

Andrzej_M_
16-02-2012, 20:39
Panowie, potrzebuje szybkiej porady, spotkał ktoś u siebie coś takiego? ,,,, (

Bardzo jestem ciekaw znalezienia przyczyn tego zaistniałego przypadku.
A przecież kocioł, był uznawany za wzór w prowadzeniu pracy kotła.

Tylko proszę nie traktować tych moich słów, jako drwin.


Pozdrawiam
Andrzej

minertu
16-02-2012, 20:52
Panowie, potrzebuje szybkiej porady, spotkał ktoś u siebie coś takiego? cofnięty ciąg spalinowy??? w piwnicy pełno dymu a tak wygląda wyczystka w kominie ;(
Gdzieś masz lepszy ciąg aniżeli przez ten właśnie komin.Sprawdź kratki wentylacyjne.

Kid1
16-02-2012, 21:00
Andrzeju nie ma tu winy kotła, coś jest nie tak z przewodem kominowym...kratka wentylacyjna w tym kominie jest tylko jedna prowadzi do kotłowni, ale czy ona ma tu jakiś związek ? póki co zapchałem tą wyczystkę wełną żeby dym nie szedł na piwnicę

hes
16-02-2012, 21:08
Tylko, że nic nie rozpalałem nic nie grzebałem, przyjeżdżam z pracy a tu taka przykra niespodzianka...

Co oznacza- "nic nie rozpalałem" ? Nie musiałeś rozpalać, bo się paliło?
Istotne pytanie: paliło się w tym czasie w kotle czy nie ?

Andrzej_M_
16-02-2012, 21:11
Andrzeju nie ma tu winy kotła, coś jest nie tak z przewodem kominowym... ,,,,

Raczej więcej niż na pewno nastąpiło zapalenie sadzy w kominie.
Najciekawszą rzeczą będzie analiza, dlaczego ta sadza w tym kominie się tam osadziła.

Ale myślę, że razem z Zawijanem_2 do tego na pewno dojdziecie.


Pozdrawiam

markowsski
16-02-2012, 21:16
Gdzieś masz lepszy ciąg aniżeli przez ten właśnie komin.Sprawdź kratki wentylacyjne.

minertu czy przy tym nowym sofcie testowym min moc dmuchawy to 38% ?Miałeś rację miód mailina sofcik,Panowie z ES -dzięki za Waszą pracę,byle przy mrozach było tak samo.Pozdrawiam ;)

Kid1
16-02-2012, 21:24
Co oznacza- "nic nie rozpalałem" ? Nie musiałeś rozpalać, bo się paliło?
Istotne pytanie: paliło się w tym czasie w kotle czy nie ?

Oczywiście, że tak. W kotle pali się cały czas nieprzerwanie od października

hes
16-02-2012, 21:33
Oczywiście, że tak. W kotle pali się cały czas nieprzerwanie od października

Czy zmieniałeś ostatnio jakieś parametry sterownika? Mam na myśli np. obniżenie temperatury na kotle, lub wydłużenie okresów pomiędzy podaniem porcji paliwa?

Kid1
16-02-2012, 21:41
Czy zmieniałeś ostatnio jakieś parametry sterownika? Mam na myśli np. obniżenie temperatury na kotle, lub wydłużenie okresów pomiędzy podaniem porcji paliwa?

Mam aktywny program pogodowy i pokojówkę temperatura na kotle jeśli już to zmienia się sama ale oglądałem swoje wykresy ostatnio ok 19 temp. CO podniosła się o zaledwie kilka stopni, nic przy podawaniu paliwa nie zmieniałem od dawna

hes
16-02-2012, 21:54
Czy stało się to po tym, jak na zewnątrz temperatura wzrosła?

No, panowie, do dzieła- wyjaśniać!
Myślę, że już wiem, ale o tym jutro. Ciekawa sprawa, wcale nie tak wyjątkowa.
Kotły z podajnikiem tak czasem mają, im bliżej wiosny tym łatwiej. Dobranoc

Kid1
16-02-2012, 21:57
Czy stało się to po tym, jak na zewnątrz temperatura wzrosła?

No, panowie, do dzieła- wyjaśniać!
Myślę, że już wiem, ale o tym jutro. Ciekawa sprawa, wcale nie tak wyjątkowa.
Kotły z podajnikiem tak czasem mają, im bliżej wiosny tym łatwiej. Dobranoc

Jeśli możesz to wejdź na chwilę na priv

hes
16-02-2012, 22:08
O.K odpisałem
Napisz jutro o wynikach

jorgo
16-02-2012, 22:37
Panowie, potrzebuje szybkiej porady, spotkał ktoś u siebie coś takiego? cofnięty ciąg spalinowy??? w piwnicy pełno dymu a tak wygląda wyczystka w kominie ;(

uuuppppssss :( nie za bardzo to wygląda...... zastanawia mnie rozłożenie tych smug...... tak jakby do małego wybuchu doszło wewnątrz kanału

jorgo
16-02-2012, 22:45
A przecież kocioł, był uznawany za wzór w prowadzeniu pracy kotła.

Pozdrawiam
Andrzej

Przecież ten stan rzeczy nie powstał z winy kotła... ew. ze sposobu jego ustawienia - a to już czynnik ludzki. Czy każdy kocioł może w określonych warunkach działać niczym ładunek wybuchowy? - może !!!
Gdyby się ulatniały spaliny w sposób - nazwijmy to - mimowolny np. z powodu nieszczelności to powstałoby lekkie okopcenie w miejscu nieszczelności. Tutaj widać że zjawisko miało charakter gwałtowny.... jak napisano wcześniej ...stawiam na zapalenie sadzy w kanale, albo jej oberwanie ze ściany kanały i pierd...... na dół ;) Nawet bardziej stawiam na ten drugi wariant...gdyby doszło do wybuchu, to by te drzwiczki tak ładnie nie wyglądały

jorgo
16-02-2012, 22:48
minertu czy przy tym nowym sofcie testowym min moc dmuchawy to 38% ?Miałeś rację miód mailina sofcik,Panowie z ES -dzięki za Waszą pracę,byle przy mrozach było tak samo.Pozdrawiam ;)

No i kolejny zadowolony klient :)

markowsski
16-02-2012, 22:55
No i kolejny zadowolony klient :)

Tylko jaki zabieg działa i u niego i u mnie się raczej nie dowiesz...Chyba że poczytasz to czego nie chciałeś i uważałeś to za bzdurę(nie ty jeden)..;)

Kid1
16-02-2012, 23:06
Przecież ten stan rzeczy nie powstał z winy kotła... ew. ze sposobu jego ustawienia - a to już czynnik ludzki. Czy każdy kocioł może w określonych warunkach działać niczym ładunek wybuchowy? - może !!!
Gdyby się ulatniały spaliny w sposób - nazwijmy to - mimowolny np. z powodu nieszczelności to powstałoby lekkie okopcenie w miejscu nieszczelności. Tutaj widać że zjawisko miało charakter gwałtowny.... jak napisano wcześniej ...stawiam na zapalenie sadzy w kanale, albo jej oberwanie ze ściany kanały i pierd...... na dół ;) Nawet bardziej stawiam na ten drugi wariant...gdyby doszło do wybuchu, to by te drzwiczki tak ładnie nie wyglądały

hmm to raczej nie gwałtowny wybuch, smugi mają taki kształt ponieważ szukają ujścia, a drzwiczki nie są zbyt szczelnie obsadzone (otwór był zbyt duży, silikon wszędzie nie dolegał), środkiem nie wyjdą więc dają po bokach, dotykałem je przed chwilą ciągle ciepłe czyli nic się nie zmieniło spaliny (przynajmniej ich część) cofają nimi cały czas...zobaczymy co jutro rzeknie kominiarz

macut
17-02-2012, 00:14
hmm to raczej nie gwałtowny wybuch, smugi mają taki kształt ponieważ szukają ujścia, a drzwiczki nie są zbyt szczelnie obsadzone (otwór był zbyt duży, silikon wszędzie nie dolegał), środkiem nie wyjdą więc dają po bokach, dotykałem je przed chwilą ciągle ciepłe czyli nic się nie zmieniło spaliny (przynajmniej ich część) cofają nimi cały czas...zobaczymy co jutro rzeknie kominiarz
wydaje mi się, że masz w środku mokry/brudny komin. temperatury spalin są bardzo niskie (oglądałem wykresy). a zimny komin w pewnych warunkach może wytwarzać odwrócony ciąg. te niskie temperatury spalin wynikają z przewymiarowania kotła?

jorgo
17-02-2012, 06:14
wydaje mi się, że masz w środku mokry/brudny komin. temperatury spalin są bardzo niskie (oglądałem wykresy). a zimny komin w pewnych warunkach może wytwarzać odwrócony ciąg. te niskie temperatury spalin wynikają z przewymiarowania kotła?

Też może być......zobaczymy co mu kominiarz powie
Kid1... rozszczelnij okno w kotłowni żeby nie zasysało dymu.

hes
17-02-2012, 06:56
Dym ulatywał wyczystką.

Czy w tym samym czasie nie przeciskał się przez szczeliny w kotle- podajniku, zasobniku?

Kid1
17-02-2012, 07:15
Dym ulatywał wyczystką.

Czy w tym samym czasie nie przeciskał się przez szczeliny w kotle- podajniku, zasobniku?

Okna w piwnicy miałem otwarte całą noc, zimno tam teraz jak diabli. Dymu w kotle czy zasobniku nie zaobserwowałem . Z jakąś godzinę ma być kominiarz mam nadzieję, że to tylko kwestia przepchania, w końcu przedtem komin spisywał się bez zarzutu a tu taki wsteczny ciąg ;(

Vld
17-02-2012, 07:17
Kid1
a nie masz ty czasem strażaka na kominie lub innego ruchomego urządzenia?
Może zdjęcie tego komina?
Bynajmniej u nas w mazowieckim wczoraj był specyficzny wieczór, bardzo gwałtownie spadła temperatura i pojawiły se mgły, dymy właścicieli szklani i innych górnioków ścieliły się po ziemi, tak że strach było jechać samochodem, bo widoczność była może ze 2-3 metry.

maro0806
17-02-2012, 07:35
Kid1
miałem podobną sytuacje jakiś czas temu,tyle że na kopciuchu,najpierw problemy z rozpaleniem,po kilkunastu dniach z paleniem,i pewnego pięknego dnia wchodze do kotłowni a tam siwo,i z pieca,wyczystki dym leciał,ślady bardzo podobne do twoich,no to szukanie przyczyny,czyszczenie pieca i nic,organoleptyczne sprawdzenie ciągu a tam zero,na dach,ciężarek ze szczotka na sznurku i w komin,dochodziło do połowy,2 godziny walki i się okazało,że jakies zwierzę próbowało sie dostać przez komin do domu,tyle że sie zakliniwało i zdechło w kominie,a prześwit był mniejszy i cały czas zarastał sadza az do zatkania i wtedy spaliny szukają prostrzej drogi ucieczki,w przypadku pieca z wentylatorem to jeszcze wentylator podnosi ciśnienie w komine to spaliny będą uchodzić tam gdzie mają najłatwiej

Piotrek42
17-02-2012, 08:13
No i kolejny zadowolony klient :)


jasne.... przyjdą mrozy,i znowu będzie wyzywał wszystkich na forum.... a wystarczy tak nie wiele.... poprawna instalacja i dobry eko.. a jak ma się za tani to czego oczekiwać przy -20?? coś za coś ,jak mamy słabe eko to cudów się nie spodziewajmy... już to przerabialiśmy.... wyzwiska-samozachwyt znowu wyzwiska i teraz znowu uwielbienie....

jorgo
17-02-2012, 08:28
jasne.... przyjdą mrozy,i znowu będzie wyzywał wszystkich na forum.... a wystarczy tak nie wiele.... poprawna instalacja i dobry eko.. a jak ma się za tani to czego oczekiwać przy -20?? coś za coś ,jak mamy słabe eko to cudów się nie spodziewajmy... już to przerabialiśmy.... wyzwiska-samozachwyt znowu wyzwiska i teraz znowu uwielbienie....

U kobiet takie huśtawki nastroju to objawy klimakterium :p

Kid1
17-02-2012, 08:45
Panowie już “po”. Przyczyna: na kominie spalinowym murarz kończąc komin położył taką metalową kratkę co by kawki gniazda sobie nie uwiły (mówił mi o tym, że to dobre rozwiązanie sam tak ma) i co się okazało?! Kratka cała oblepiona w sadzy nie było ujścia dla spalin więc zawróciły do wyczystki! Komin w środku nie był zbytnio upieprzony w sadzy…kratka wywalona, cug taki, że przez wyczystkę w piwnicy mało ręki nie wciągnie…jeśli ktoś ma tego typu cuda na kominach spalinowych WYWALCIE TO CZYM PRĘDZEJ!

czp01
17-02-2012, 09:10
U kobiet takie huśtawki nastroju to objawy klimakterium :p

Większość na tym forum to mężczyźni czyli andropauza - zresztą kocioł też jest rodzaju męskiego :)

minertu
17-02-2012, 09:12
Panowie już “po”. Przyczyna: na kominie spalinowym murarz kończąc komin położył taką metalową kratkę co by kawki gniazda sobie nie uwiły (mówił mi o tym, że to dobre rozwiązanie sam tak ma) i co się okazało?! Kratka cała oblepiona w sadzy nie było ujścia dla spalin więc zawróciły do wyczystki! Komin w środku nie był zbytnio upieprzony w sadzy…kratka wywalona, cug taki, że przez wyczystkę w piwnicy mało ręki nie wciągnie…jeśli ktoś ma tego typu cuda na kominach spalinowych WYWALCIE TO CZYM PRĘDZEJ!
Pisałem ,że gdzieś jest większy ciąg niż w kominie.

markowsski
17-02-2012, 09:32
jasne.... przyjdą mrozy,i znowu będzie wyzywał wszystkich na forum.... a wystarczy tak nie wiele.... poprawna instalacja i dobry eko.. a jak ma się za tani to czego oczekiwać przy -20?? coś za coś ,jak mamy słabe eko to cudów się nie spodziewajmy... już to przerabialiśmy.... wyzwiska-samozachwyt znowu wyzwiska i teraz znowu uwielbienie....

Człowieku czy ty masz problemy z czytaniem innych wypowiedzi czy prowokujesz by zaraz napisać do admina że Cie znów ktoś obraził(ilu masz już na koncie)?
Rozmawiamy na temat nowego softu-nikt nie zmienił i nie poprawił instalacji.Jest poprawa w pracy sterownika.Więc chyba to jasne że zmiany oprogramowania to uczyniły?A może taki tok rozumowania jest za trudny dla Ciebie ? ;)

jorgo
17-02-2012, 09:36
Panowie już “po”. Przyczyna: na kominie spalinowym murarz kończąc komin położył taką metalową kratkę co by kawki gniazda sobie nie uwiły (mówił mi o tym, że to dobre rozwiązanie sam tak ma) i co się okazało?! Kratka cała oblepiona w sadzy nie było ujścia dla spalin więc zawróciły do wyczystki! Komin w środku nie był zbytnio upieprzony w sadzy…kratka wywalona, cug taki, że przez wyczystkę w piwnicy mało ręki nie wciągnie…jeśli ktoś ma tego typu cuda na kominach spalinowych WYWALCIE TO CZYM PRĘDZEJ!

No to chwała Panu

Piotrek42
17-02-2012, 09:53
Człowieku czy ty masz problemy z czytaniem innych wypowiedzi czy prowokujesz by zaraz napisać do admina że Cie znów ktoś obraził(ilu masz już na koncie)?
Rozmawiamy na temat nowego softu-nikt nie zmienił i nie poprawił instalacji.Jest poprawa w pracy sterownika.Więc chyba to jasne że zmiany oprogramowania to uczyniły?A może taki tok rozumowania jest za trudny dla Ciebie ? ;)


Ty człowieku się lecz.. czytać umię i widzę co wypisujesz i gdzie....zaworku 4-drożnego nie umiało się ustawić??(tak, wiem) Poza tym nie wiem czy zauważyłeś z -20,-30 jest juz temp na plusie....a jak jest na plusie to i kartonem spalonym dom się ogrzeje... ja nie obrazam wszystkich i wszędzie na forum... ponoć kultura to kwestia wychowania...pewnie nie miałes dobrych wzorców...

markowsski
17-02-2012, 12:17
Ty człowieku się lecz.. czytać umię i widzę co wypisujesz i gdzie....zaworku 4-drożnego nie umiało się ustawić??(tak, wiem) Poza tym nie wiem czy zauważyłeś z -20,-30 jest juz temp na plusie....a jak jest na plusie to i kartonem spalonym dom się ogrzeje... ja nie obrazam wszystkich i wszędzie na forum... ponoć kultura to kwestia wychowania...pewnie nie miałes dobrych wzorców...

U ciebie te wzorce to podpier....anie innych to nietrudno się domyśleć jak cię chowano.Zawòr 4D służy do ustawienia komfortu temp wewn. Co się z tym wiąże inna sprawa,a kocioł i bez niego powinien prawidłowo działać i wielu z Nas z niego nie korzysta,to że go mam nie oznacza że zawsze z niego korzystam,ale dla ciebie to trudniejsze od donoszenia więc pewnie nie wiesz o co kaman ;) pa

Vince8
17-02-2012, 13:02
A jaki teraz jest najnowszy sofcik testowy? Markowsski mógłbyś wrzucić linka ?

Piotrek42
17-02-2012, 13:03
U ciebie te wzorce to podpier....anie innych to nietrudno się domyśleć jak cię chowano.Zawòr 4D służy do ustawienia komfortu temp wewn. Co się z tym wiąże inna sprawa,a kocioł i bez niego powinien prawidłowo działać i wielu z Nas z niego nie korzysta,to że go mam nie oznacza że zawsze z niego korzystam,ale dla ciebie to trudniejsze od donoszenia więc pewnie nie wiesz o co kaman ;) pa

Jak to mówił Boguś Linda...... nie chce mi się z tobą gadać.... kultury za grosz, wyzywanie innych, wiedzy to już wcale, płakać i krzyczeć jak coś nie chodzi to,to, już potrafisz... jak będą wybory do sejmu/senatu, kandyduj.. miejsce już masz .. gardłowac to ty potrafisz..
EOT

lukasz1234
17-02-2012, 13:48
Zalozylem nowa pompe CO odpalilem kociol i dramat w trybie recznym pompa CO i CWU chodza jak przejde na autmat to sie wylaczaja.Temp. na piecu jak sie nagrzeje troche to zalaczy sie wtedy pompa CO ale temp. na kotle spada, pozniej znowy wylaczy sie pompa CO na kotle rosnie, CWU sie w ogole nie zalacza chyba ze w recznym trybie jak jest albo jak temp na kotle dojdzie do zadanej to wtedy sie zalczy ale nagrzeje jedynie do jakis 30 stopni max i dalej nie idzie moze ktos pomoc jakos? moj sterownik to luk jakby ktos chcial obejrzec to co sie wyprawia i doradzic moze bo juz nie wiem sam.

Gelo_26
17-02-2012, 14:02
bo jeśli temperatura co spadnie poniżej 45 ( minimalnej jaką ustawiłeś ) to wtedy sterownik wyłącza pompy, poczekaj trochę albo ustaw mniejszy bieg na pompie lub zwiększ temperaturę na piecu. Masz schłodzoną instalację więc przepływ tej wody szybko schładza ci kocioł. Po wykresie widać że już powoli się ogrzewa.

tesel
17-02-2012, 15:40
Zalozylem nowa pompe CO odpalilem kociol i dramat w trybie recznym pompa CO i CWU chodza jak przejde na autmat to sie wylaczaja.Temp. na piecu jak sie nagrzeje troche to zalaczy sie wtedy pompa CO ale temp. na kotle spada, pozniej znowy wylaczy sie pompa CO na kotle rosnie, CWU sie w ogole nie zalacza chyba ze w recznym trybie jak jest albo jak temp na kotle dojdzie do zadanej to wtedy sie zalczy ale nagrzeje jedynie do jakis 30 stopni max i dalej nie idzie moze ktos pomoc jakos? moj sterownik to luk jakby ktos chcial obejrzec to co sie wyprawia i doradzic moze bo juz nie wiem sam.
Faktycznie dziwne zachowanie Twojego kociołka.temp.CO przekroczona o 2 deg,a wiatrak pędzi na 100%.Podajnik podaje paliwo co 15 s.Szkoda,że nie masz czujnika wew. Jaką masz temp wew?Czym palisz?Może słaby opał?

zbigmaz01
17-02-2012, 16:06
To że on teraz stoi na 40% też odbiega od normy. Ja bym zrestartował teraz sterownik (włącz/wyłącz)


Dopatrzyłem teraz że powietrze ma na +2 tak że normalnie jest 38 to tak jak u mnie

markowsski
17-02-2012, 16:14
vince8 Na razie w fazie testów ;) koryguję dmuchawę ale jest nieźle póki co. Link na priv wrzuciłem.

tesel
17-02-2012, 16:20
Dopatrzyłem teraz że powietrze ma na +2 tak że normalnie jest 38 to tak jak u mnie
Dlatego pytałem czym pali.

lukasz1234
17-02-2012, 16:45
ekogroszkiem pale, dziwne rzeczy sie dzieja widze u mnie:)

tesel
17-02-2012, 17:05
ekogroszkiem pale, dziwne rzeczy sie dzieja widze u mnie:)

Odpowiedz na resztę moich pytań.Masz dobrze dopalony węgiel? czy to jest nowy dom i dopiero wygrzewasz?Wygląda na to,że masz bardzo duży odbiór ciepła.

lukasz1234
17-02-2012, 17:12
Odpowiedz na resztę moich pytań.Masz dobrze dopalony węgiel? czy to jest nowy dom i dopiero wygrzewasz?Wygląda na to,że masz bardzo duży odbiór ciepła.
przy zmianie pompy CO musialem spuszczac wode z instalacji takze kociol odpalilem gdzies o 13 stad pewnie zapotrzebowanie na cieplo, wkleialem tez korone na silikon bo mi nie dopalalo eko takze teraz zobaczymy jak bedzie, martwi mnie natomiast zachowanie pomp jak pisalem wczesniej

tesel
17-02-2012, 17:54
przy zmianie pompy CO musialem spuszczac wode z instalacji takze kociol odpalilem gdzies o 13 stad pewnie zapotrzebowanie na cieplo, wkleialem tez korone na silikon bo mi nie dopalalo eko takze teraz zobaczymy jak bedzie, martwi mnie natomiast zachowanie pomp jak pisalem wczesniej
Mnie bardziej martwi zachowanie wiatraka.100% toć to siok.Ja bym dał korektę dmuchawy na conajmiej -5,ąle to zależy czy masz w popiele spieki.Co to znaczy ,że Ci węgiel nie dopalał? Czy Ci wyrzucał nie dopalony węgiel do popielnika ,czy miałeś nie dopalone spieki?

tesel
17-02-2012, 18:06
A teraz coś OT.Podzielę się z wami(no bo z kim)pewnym przeżyciem.Przyjechałem z pracy. Zjadłem "obiad".Dzwonek do drzwi.Otwieram.Listonosz daje mi bąbelkową kopertę.Wiem co tam jest.Rozrywam kopertę.Wyciągam nowiutką,zafoliowaną płytę.Zębami rozrywam folię.Wydobywam błyszczący krążek.Wkładam do odtwarzacza.Naciskam play....nie pauza.Najpierw test stereo.Kanał prawy szuuuu.Kanał lewy szuuuuu.Center szyyyyy. Subwofer buuuuu.Ok.włączam play. ... nie pauza. Otwieram piwo.Rozglądam się po pokoju.Jest ok.mogę zaczynać.PLAY. Z głośników wydobywa się słodki dżwięk.Tak to jest ON....... VANGELIS.Zamykam oczy i odpływam.

zbigmaz01
17-02-2012, 18:10
Ja bym zrestartował

lukasz1234
17-02-2012, 18:13
Mnie bardziej martwi zachowanie wiatraka.100% toć to siok.Ja bym dał korektę dmuchawy na conajmiej -5,ąle to zależy czy masz w popiele spieki.Co to znaczy ,że Ci węgiel nie dopalał? Czy Ci wyrzucał nie dopalony węgiel do popielnika ,czy miałeś nie dopalone spieki?

tzn ze byly duze spieki i nie dopalony ekogroszek w popielniku, korekte na +3 doradzili z serwisu ecola

zbigmaz01
17-02-2012, 18:18
tesel to piwo też bym zrestartował :lol::lol::lol:

tesel
17-02-2012, 18:19
tzn ze byly duze spieki i nie dopalony ekogroszek w popielniku, korekte na +3 doradzili z serwisu ecola
Jak masz duże spieki to raczej na minus.Zrób też tak jak radzi Ci zbigmaz01,może to uspokoi dmuchawę.

tesel
17-02-2012, 18:21
tesel to piwo też bym zrestartował :lol::lol::lol:
Musiałem otworzyć przed bo nie chciałem hałasować w trakcie .Jestem łowcą dżwięków.

tesel
17-02-2012, 18:27
Łukasz .Czym zasilasz powrót.Pompą ,czy zaworem n-drogowym?

tesel
17-02-2012, 18:30
Dziwne jest też,że wiatrak chodzi na 100%.temp.zadana osiągnięta ,a temp. spalin tylko 118deg. Następne pytanie.Czy skalibrowałeś czujniki?

tesel
17-02-2012, 18:43
Łukasz coś nie tak z Twoim sterem.Dmuchawa ze 100% raptownie spada na 40%. spróbuj zresetować sterownik ,a jak to nie pomoże to go reklamuj.

jorgo
17-02-2012, 18:49
A teraz coś OT.Podzielę się z wami(no bo z kim)pewnym przeżyciem.Przyjechałem z pracy. Zjadłem "obiad".Dzwonek do drzwi.Otwieram.Listonosz daje mi bąbelkową kopertę.Wiem co tam jest.Rozrywam kopertę.Wyciągam nowiutką,zafoliowaną płytę.Zębami rozrywam folię.Wydobywam błyszczący krążek.Wkładam do odtwarzacza.Naciskam play....nie pauza.Najpierw test stereo.Kanał prawy szuuuu.Kanał lewy szuuuuu.Center szyyyyy. Subwofer buuuuu.Ok.włączam play. ... nie pauza. Otwieram piwo.Rozglądam się po pokoju.Jest ok.mogę zaczynać.PLAY. Z głośników wydobywa się słodki dżwięk.Tak to jest ON....... VANGELIS.Zamykam oczy i odpływam.

co było dalej nie pytam ...

tesel
17-02-2012, 18:51
Łukasz- Resetuj czas do zasypu .To też nam dużo pomoże w diagnozie Twojego problemu.

tesel
17-02-2012, 18:56
co było dalej nie pytam ...
Może nie tego się spodziewałeś,ale ....Zwonek do drzwi. ... otwieram ... sąsiad.. Masz zapalić... No i musiałem słuchać od nowa.
Miałem napisać ,ża tak się podnieciłem,że musiałem sobie ... puścić to jeszcze raz,ale żle by to zabrzmiało.

tesel
17-02-2012, 19:17
Fajnie jest pomagać komuś ,komu zadasz pytanie ,zaproponujesz coś a on się nie odzywa(choć widzisz ,że jest na forum).

tesel
17-02-2012, 19:30
No i kolejny zadowolony klient :)
Myślisz ,że" Twój kolega "jest zadowolny? Wątpię.Psioczył na forum muratora jak mu dopiekliśmy ,to zaczął psioczyć na blogu zawijanów. Jemu nawet jak bądzie dobrze to będzie żle:sick:

minertu
17-02-2012, 20:09
Witam z wieczora.
lukasz1234 podaj no link do stera i powiedz jaki masz kocioł.

lukasz1234
17-02-2012, 20:35
Zrobilem reset, zmienilem korekte dmuchawy na -5, powrot zasilam zaworem n-drogowym, zresetowalem czas do zasypu, czujnikow nie kalbrowalem i z checia sie dowiem jak to zrobic:) na forum jestem i obserwuje rady i korzystam z nich a ze wolno odpisuje to spowodowane jest tym ze mam troszke roboty jeszcze.Takze dziekuje.Minertu moj sterownik to luk.

minertu
17-02-2012, 20:40
Zrobilem reset, zmienilem korekte dmuchawy na -5, powrot zasilam zaworem n-drogowym, zresetowalem czas do zasypu, czujnikow nie kalbrowalem i z checia sie dowiem jak to zrobic:) na forum jestem i obserwuje rady i korzystam z nich a ze wolno odpisuje to spowodowane jest tym ze mam troszke roboty jeszcze.Takze dziekuje.Minertu moj sterownik to luk.
Ok dodałem do ulubionych,poczekamy do rana,jaki masz kocioł?

lukasz1234
17-02-2012, 20:45
Ok dodałem do ulubionych,poczekamy do rana,jaki masz kocioł?

Ogniwoe eko 24 kw

minertu
17-02-2012, 21:27
Ogniwoe eko 24 kw
Czyli ten sam co ja.
Jak dalej będzie nie dopalał to rano daj znać na priv.Podamy mu lekarstwo.

zbigmaz01
17-02-2012, 21:30
Ok dodałem do ulubionych,poczekamy do rana,jaki masz kocioł?
Nie jestem biegły ale czy nie mógłby spróbować zmienić na eko 16 Ładnie się zbiera a i może mniej by spalał i wentylator by chodził na mniejszych parametrach?

lukasz1234
18-02-2012, 07:04
Nie jestem biegły ale czy nie mógłby spróbować zmienić na eko 16 Ładnie się zbiera a i może mniej by spalał i wentylator by chodził na mniejszych parametrach?

A spala bardzo duzo uwazam jak byle mrozy troche wieksze to zasyb wystarczal na 48 h, i zaznaczam ze nie jest to wina domu bo mam jakies porownanie z kotlem ktory mialem wczesniej tez na ekogroszek z podajnikiem i palil polowe mniej, takze jestem przerazony iloscia jaka ten pali.

czp01
18-02-2012, 07:14
A spala bardzo duzo uwazam jak byle mrozy troche wieksze to zasyb wystarczal na 48 h, i zaznaczam ze nie jest to wina domu bo mam jakies porownanie z kotlem ktory mialem wczesniej tez na ekogroszek z podajnikiem i palil polowe mniej, takze jestem przerazony iloscia jaka ten pali.

Pewnie w poprzednim kotle miałeś zwykły sterownik dwustanowy - to jest proste rozwiązanie zmieniasz eCoala na bruliego - firma ES robi to za free - ustawiasz wtedy identyczne parametry procesu spalania jakie miałeś poprzednio i powinno być ok. No tak ale należy jeszcze uwzględnić tu jakość ekogroszku a to zupełnie inna sprawa :)

Ps.

Parę osób tak ostatnio zrobiło i są zadowoleni - może faktycznie nie u wszystkich pełny automat się sprawdza.

lukasz1234
18-02-2012, 08:31
Pewnie w poprzednim kotle miałeś zwykły sterownik dwustanowy - to jest proste rozwiązanie zmieniasz eCoala na bruliego - firma ES robi to za free - ustawiasz wtedy identyczne parametry procesu spalania jakie miałeś poprzednio i powinno być ok. No tak ale należy jeszcze uwzględnić tu jakość ekogroszku a to zupełnie inna sprawa :)

Ps.



Parę osób tak ostatnio zrobiło i są zadowoleni - może faktycznie nie u wszystkich pełny automat się sprawdza.

Tak biore takie rozwiazanie pod uwage ale przed ewentualnym zdecydowaniem sie na wymianie sterownika chce sprawdzic jeszcze ekogroszek inny, takze mile widzany jakis namiar na pewny i sprawdzony ekogroszek:) a co sadzicie tez o wykresach mojego steru jakies uwagi porady? od wczoraj zmienilem pompe CO i widze jakby sie uspokoily te moje problemy ktore opisywalem znacznie wczesniej tzn dziwne skoki temp. i na piecu i na grzejnikach, no ale zobaczymy czas pokaze czy bedzie lepiej.

tesel
18-02-2012, 08:38
Czyli ten sam co ja.
Jak dalej będzie nie dopalał to rano daj znać na priv.Podamy mu lekarstwo.
Nie bądż taki chytrus.Podaj receptę publicznie.Niech też się czegoś nauczymy.

lukasz1234
18-02-2012, 09:20
Martwi mnie ta dmuchawa, i czy te spadki CO to taka norma mieszczaca sie w granicy?

zabijar
18-02-2012, 13:53
Koledzy czy ktos muglby mi powieziec dlaczego w ustawieniach zaawansowanych wielkosc kotla ma eko plus 16 a posiadam 25 kw czy powinienem zmienic na 25

karoka65
18-02-2012, 14:01
Koledzy czy ktos muglby mi powieziec dlaczego w ustawieniach zaawansowanych wielkosc kotla ma eko plus 16 a posiadam 25 kw czy powinienem zmienic na 25
Jak jest dobrze to nie kombinuj. Na tych dużych mrozach mogłeś spróbować przestawić.

markowsski
18-02-2012, 17:50
Jak jest dobrze to nie kombinuj. Na tych dużych mrozach mogłeś spróbować przestawić.

Witaj,podasz link do sterownika.lecisz na new sofcie?jak wrażenia?

karoka65
18-02-2012, 18:06
Witaj,podasz link do sterownika.lecisz na new sofcie?jak wrażenia?

Teraz popracuje trochę Cobra, z tydzień temu na tym sterowniku pracuje kocioł.

zabijar
18-02-2012, 18:22
Jak jest dobrze to nie kombinuj. Na tych dużych mrozach mogłeś spróbować przestawić.
czy moglbys spojrzec na kociol jak wedlug ciebie wygladaja te ustawienia, mam duza ruznice na powroie .Prubowalem na pracy ciaglej pompy ale bez wielkich rezultatow .Nieawno wgralem pierwszy raz nowego softa 02914 na tym starym bylo jakby ciut lepiej ,nadodatek podloga grzeje slabiej

karoka65
18-02-2012, 18:41
Myślę że praca ciągła była by lepszym rozwiązaniem. Czy masz jakiś zawór N- drożny w instalacji.
Wczoraj jak miałeś chyba co godzinę ustawioną obniżoną temp. to dopiero były skoki. Musisz mieć duże zapotrzebowanie na ciepło bo widać że po około godzinie był duży spadek i kocioł musiał mocno podganiać.
Teraz ta praca cykliczna robi te ząbki na wykresie
Napisz czy masz zawór.

zabijar
18-02-2012, 19:59
Myślę że praca ciągła była by lepszym rozwiązaniem. Czy masz jakiś zawór N- drożny w instalacji.
Wczoraj jak miałeś chyba co godzinę ustawioną obniżoną temp. to dopiero były skoki. Musisz mieć duże zapotrzebowanie na ciepło bo widać że po około godzinie był duży spadek i kocioł musiał mocno podganiać.
Teraz ta praca cykliczna robi te ząbki na wykresie
Napisz czy masz zawór.
Tak mam zawor 4d ustawiony na 6 i jedna pompe do co,cwu i podlogi

karoka65
18-02-2012, 20:20
Widzę że obecnie temp. CO obniżona o 10 czyli 45, dlaczego tak wysoko ustawiasz zadaną ? bo wychodzi normalnie 55.
Proponuję jeszcze zwiększyć przepływ na zaworze 4D, powinna wtedy wzrosnąć temp. powrotu i jeszcze obniżyć zadaną na stałe do wartości np. 43.
Wykres powinien się wyrównać i będziesz miał tylko skoki gdy czujnik wewnętrzny wyłączy pompkę CO.
Z doskoku jestem przy kompie bo mam gości. Jutro przyjrzę się wykresom na dłużej.

zabijar
18-02-2012, 21:00
Widzę że obecnie temp. CO obniżona o 10 czyli 45, dlaczego tak wysoko ustawiasz zadaną ? bo wychodzi normalnie 55.
Proponuję jeszcze zwiększyć przepływ na zaworze 4D, powinna wtedy wzrosnąć temp. powrotu i jeszcze obniżyć zadaną na stałe do wartości np. 43.
Wykres powinien się wyrównać i będziesz miał tylko skoki gdy czujnik wewnętrzny wyłączy pompkę CO.
Z doskoku jestem przy kompie bo mam gości. Jutro przyjrzę się wykresom na dłużej.
Ok stosuje sie do zalecen ,nie przeszkazam wiecej do jutra

minertu
18-02-2012, 21:22
Nie bądż taki chytrus.Podaj receptę publicznie.Niech też się czegoś nauczymy.
Gdyby mi nie zależało zrobił bym to.Tylko ja nad tym siedziałem i się męczyłem gdzie jest problem i jak go rozwiązać.
Teraz mam to rozwiązanie wyłożyć producentom aby mogli czerpać z tego korzyści ?
Nie o Was tutaj chodzi ale o tych co po cichu siedzą i nic nie robią.

markowsski
18-02-2012, 21:27
Widzę że obecnie temp. CO obniżona o 10 czyli 45, dlaczego tak wysoko ustawiasz zadaną ? bo wychodzi normalnie 55.
Proponuję jeszcze zwiększyć przepływ na zaworze 4D, powinna wtedy wzrosnąć temp. powrotu i jeszcze obniżyć zadaną na stałe do wartości np. 43.
Wykres powinien się wyrównać i będziesz miał tylko skoki gdy czujnik wewnętrzny wyłączy pompkę CO.
Z doskoku jestem przy kompie bo mam gości. Jutro przyjrzę się wykresom na dłużej.

Przepraszam że się wcinam,dlaczego preferujesz większy przepływ na zaworze 4D,czym się kierujesz patrząc na jego sterownik.Jak dla mnie taki zabieg zwiększy jeszcze bardziej i tak jego bardzo wysokie spalanie.Zmierzałbym raczej do podniesienia temp.na CO i skręcenia zaworu na pozycję pół na pól(50% na instalację/50% na powrót)Jeśli dogrzejecie tak kocioł jak piszecie to woda przez niego przeleci i spali opału na maksa.Niech spróbuje skręcić jednak 3D i zrobić jak piszę,popatrzymy na czas do zasypu,na pewno wzrośnie.Zredukowałbym -2% wiatrak bo kolega ma komin po byku ;)

minertu
18-02-2012, 21:28
czy moglbys spojrzec na kociol jak wedlug ciebie wygladaja te ustawienia, mam duza ruznice na powroie .Prubowalem na pracy ciaglej pompy ale bez wielkich rezultatow .Nieawno wgralem pierwszy raz nowego softa 02914 na tym starym bylo jakby ciut lepiej ,nadodatek podloga grzeje slabiej
Zabijar wersja 0.2.9.16 testowałeś,jak się sprawowała?

markowsski
18-02-2012, 21:32
Ok stosuje sie do zalecen ,nie przeszkazam wiecej do jutra

Wiem że wyda się to dziwne ale trzymanie otwartego zbytnio zaworu 4D i temp.na kotle tak jak masz teraz doprowadzi Cię do spalenia wieluuu ton węgla.Trzymaj zawór skręcony,nie obawiaj się że 50deg na kotle to spalanie jest większe niż przy rozkręconym zaworze i temp.45deg.proponowałbym zacząć od skręcenia zaworu i podniesienia temp.na kotle.Potem już w miarę komfortu w pomieszczeniach tylko drobne poprawki.

edit;a o powrót się nie ma co martwić,ustawić CWU+miesz i po kłopocie ;)

markowsski
18-02-2012, 21:41
Tak mam zawor 4d ustawiony na 6 i jedna pompe do co,cwu i podlogi

Jakiej firmy to zawór?6 odpowiada jakiemu procentowemu przepływowi instalacja /powrót?

zabijar
19-02-2012, 07:54
Jakiej firmy to zawór?6 odpowiada jakiemu procentowemu przepływowi instalacja /powrót?

Zawor firmy AFRISO skala na pokretle od 0 do 10 podlaczony na rurach miedzianych 28

Kid1
19-02-2012, 08:10
Panowie czy ktoś miał taki przypadek, mianowicie podajnik przestał podawać opał (pierwsza myśl zerwało zawleczkę) ale wybrałem wszystko z zasobnika, zdjąłem z boku pokrywkę, załączyłem podajnik i patrzę, a ten tzw. "wypust pod klucz" powolutku się obraca, mimo to żmijka nie kręci się...możliwe, że coś się w niej zablokowało? co muszę odkręcić żeby ręcznie poobracać tą żmijką i ją cofnąć ?

zabijar
19-02-2012, 08:13
Jakiej firmy to zawór?6 odpowiada jakiemu procentowemu przepływowi instalacja /powrót?

W instrukcji jest napisane,pozycja 4 bedzie oznaczala ,ze strumien wody goracej zkotla w 40% skierowany jest do instalacji,apozostala czesc strumienia skierowana jest na powrot do kotla .Nr 5 wskazuje os zwierciala zaworu i otwarcie go na 50% .Zwierciadlo powinno pracowac w zakresie +/- 45% od tego polozenia tak napisali

minertu
19-02-2012, 08:36
Panowie czy ktoś miał taki przypadek, mianowicie podajnik przestał podawać opał (pierwsza myśl zerwało zawleczkę) ale wybrałem wszystko z zasobnika, zdjąłem z boku pokrywkę, załączyłem podajnik i patrzę, a ten tzw. "wypust pod klucz" powolutku się obraca, mimo to żmijka nie kręci się...możliwe, że coś się w niej zablokowało? co muszę odkręcić żeby ręcznie poobracać tą żmijką i ją cofnąć ?
Oj to chyba poszło sprzęgiełko.

Kid1
19-02-2012, 09:02
Oj to chyba poszło sprzęgiełko.

Ale jak odkręciłem tą plastikową pokrywkę to wypadła spod niej taka mała śrubka i osobno łepek, może jednak zawleczka ?

moontower
19-02-2012, 09:11
Wygląda na zawleczkę. Chociaż u mnie jest zwykła śrubka z sześciokątnym łebkiem.

zabijar
19-02-2012, 09:17
Zabijar wersja 0.2.9.16 testowałeś,jak się sprawowała?

iNie testowalem ;14 jest moim pierwszym ,ale widze ze duzo osob ma16 ale niewiem jak sie sprawdza

MAR60
19-02-2012, 09:18
Poszła ci zawleczka. Powinieneś mieć jeszcze trzeci element który został zablokowany i nie wypadł. śruby mogą mieć łeb zaróno sześciokątny jak i na imbus (tak jak na zdjęciu)

krzy27
19-02-2012, 09:20
To jest zawleczka. Sprzęgiełko nawet minertu niepewnie obstawił bo to dość masywny element. Możesz mieć problem z wybiciem tej środkowej części tej śrubki. Wymaga to dobrego natrafienia na otwory. Reszta już pójdzie jak składka. Śrubka powinna być M5 twardość 8.8.

markowsski
19-02-2012, 09:45
W instrukcji jest napisane,pozycja 4 bedzie oznaczala ,ze strumien wody goracej zkotla w 40% skierowany jest do instalacji,apozostala czesc strumienia skierowana jest na powrot do kotla .Nr 5 wskazuje os zwierciala zaworu i otwarcie go na 50% .Zwierciadlo powinno pracowac w zakresie +/- 45% od tego polozenia tak napisali

Witam.Kolego zrób tak (jeśli masz ochotę spróbować),ustaw zawór na pozycji (musisz poczytać,u mnie to 5) tak aby 50% wody podawał na instalację i 50% na powrót,ustaw na kotle na początek 50-49deg(widzę że preferujesz tryb CO a nie pogodowy) -potem sobie skorygujesz.Zasyp podajnik,zostaw na czas aż cały sie spali-będziesz miał porównanie.Oczywiście pompa CO na trybie praca ciągła.Przy obecnej pracy spalanie masz jak dla mnie dużo za wysokie.Ale Twoja wola.Zapamiętaj obecne ustawienia i jak bedzie gorzej to sobie przywrócisz.

efektem pracy cyklicznej pompy powinno być odstawienie się kotła,u Ciebie jedzie non stop ;)

zabijar
19-02-2012, 10:59
[QUOTE=markowsski;5210992]Witam.Kolego zrób tak (jeśli masz ochotę spróbować),ustaw zawór na pozycji (musisz poczytać,u mnie to 5) tak aby 50% wody podawał na instalację i 50% na powrót,ustaw na kotle na początek 50-49deg(widzę że preferujesz tryb CO a nie pogodowy) -potem sobie skorygujesz.Zasyp podajnik,zostaw na czas aż cały sie spali-będziesz miał porównanie.Oczywiście pompa CO na trybie praca ciągła.Przy obecnej pracy spalanie masz jak dla mnie dużo za wysokie.Ale Twoja wola.Zapamiętaj obecne ustawienia i jak bedzie gorzej to sobie przywrócisz.

efektem pracy cyklicznej pompy powinno być odstawienie się kotła,u Ciebie jedzie non stop ;)[/QUOT
Ustawić na 50-49deg ale czy w obnizonej ,tryb pogodowy lepiej dziala .Takmi ustawil serwis, czujnik mam tylko niewiem jak to zrobic

tesel
19-02-2012, 11:10
[/QUOT
Ustawić na 50-49deg ale czy w obnizonej ,tryb pogodowy lepiej dziala .Takmi ustawil serwis, czujnik mam tylko niewiem jak to zrobic[/QUOTE]
Co nie wiesz jak zrobić?Podłączyć pogodówkę czy ustawić ją?

zabijar
19-02-2012, 11:39
[/QUOT
Ustawić na 50-49deg ale czy w obnizonej ,tryb pogodowy lepiej dziala .Takmi ustawil serwis, czujnik mam tylko niewiem jak to zrobic
Co nie wiesz jak zrobić?Podłączyć pogodówkę czy ustawić ją?[/QUOTE]

Ta wlasnie

tesel
19-02-2012, 12:12
Co nie wiesz jak zrobić?Podłączyć pogodówkę czy ustawić ją?

Ta wlasnie[/QUOTE]
No co właśnie?Masz podłączoną pogodówkę?

zabijar
19-02-2012, 15:00
Ta wlasnie
No co właśnie?Masz podłączoną pogodówkę?[/QUOTE]

Moglbys mi napisac jak to zrobic krok po kroku

tesel
19-02-2012, 15:16
zabijar-Musisz zamontować czujnik temp,zew. na zewnątrz budynku,najlepiej na pólnocnej ścianie,na wysokości ok.2 m.Pociągnąć przewód 2x0,25-0,5mm2 od czujnika do skrzynki sterownika i podłączyć od kostki opisanej czujnik zew..Następnie na schemacie pieca (w komputerze) zmieniasz reg. kotła z CO na Pogodowy.I gotowe.

markowsski
19-02-2012, 15:27
No co właśnie?Masz podłączoną pogodówkę?


widzę że zastosowałeś się do moich propozycji,ustawiłeś zawór 4D na 50/50?I najlepiej wyłącz pompę mieszającą a włącz w ustawieniach zaawansowanych tryb CWU+miesz.Jak zacznie przegrzewać wewnątrz powyżej 21deg jak sobie ustawiłeś to zmniejsz o 1-2deg temp na kotle tylko spokojnie,myśle że 50deg powinno wystarczyć.

tesel
19-02-2012, 16:07
widzę że zastosowałeś się do moich propozycji,ustawiłeś zawór 4D na 50/50?I najlepiej wyłącz pompę mieszającą a włącz w ustawieniach zaawansowanych tryb CWU+miesz.Jak zacznie przegrzewać wewnątrz powyżej 21deg jak sobie ustawiłeś to zmniejsz o 1-2deg temp na kotle tylko spokojnie,myśle że 50deg powinno wystarczyć.
Nic już nie rozumię.Ma zawór 4D i pompę mieszającą ,a Ty proponujesz mu załączyć CWU+mieszająca.
Przy takiej instalacji ustawiłbym zawór4D na full,a powrót podgrzewał pompą mieszającą.

zabijar
19-02-2012, 18:14
Chlopaki ja mam tylko jedna pompe niemam mieszajacej ani cwu ,moze wtym tygodniu bedzie podlaczona cwu jutro podlacze pogodowke ,pompe co przelaczylem na zalaczona korekta nadmuchu -2 temp.50 i niewiem co z reszta ustwien ale obserwuje ,troche jestem za stary nate nowoczesnosci ale damy rade

minertu
19-02-2012, 18:26
Ale jak odkręciłem tą plastikową pokrywkę to wypadła spod niej taka mała śrubka i osobno łepek, może jednak zawleczka ?
Napisałeś ,że wypust pod klucz po zdjęciu osłonki się obraca dlatego uznałem,że to sprzęgło.

krzy27
19-02-2012, 18:32
Rozumiem że przez moją wypowiedź się tłumaczysz ale to zupełnie zrozumiałe po takiej ilości informacji. Sam nie dowierzałeś podając to.

minertu
19-02-2012, 18:54
Rozumiem że przez moją wypowiedź się tłumaczysz ale to zupełnie zrozumiałe po takiej ilości informacji. Sam nie dowierzałeś podając to.
Ja się nie tłumaczę.Przeczytaj co kolega napisał jakie było zachowanie podajnika.Ślimak się nie kręci natomiast kręci się wypust pod klucz.Brucerowskie palniki maja sprzęgło.Nic innego wg opisu pójść nie mogło.
A to,że źle opisał zachowanie nie jest moją winą.

minertu
19-02-2012, 18:57
Wyroby żeliwne też mają wady ukryte nawet koledze z tego forum owe sprzęgło się zerwało.

zabijar
19-02-2012, 19:34
zabijar-Musisz zamontować czujnik temp,zew. na zewnątrz budynku,najlepiej na pólnocnej ścianie,na wysokości ok.2 m.Pociągnąć przewód 2x0,25-0,5mm2 od czujnika do skrzynki sterownika i podłączyć od kostki opisanej czujnik zew..Następnie na schemacie pieca (w komputerze) zmieniasz reg. kotła z CO na Pogodowy.I gotowe.

Czujnik podlaczony i przewod tez klikam tam gdzie napisales iniechce przejsc napogoowy

krzy27
19-02-2012, 19:59
Ja się nie tłumaczę.Przeczytaj co kolega napisał jakie było zachowanie podajnika.Ślimak się nie kręci natomiast kręci się wypust pod klucz.Brucerowskie palniki maja sprzęgło.Nic innego wg opisu pójść nie mogło.
A to,że źle opisał zachowanie nie jest moją winą.

Źle to ująłem. Nie chciał bym cię w żaden sposób tu urazić. Najważniejsze że Kid1 znalazł przyczynę.

tesel
19-02-2012, 19:59
Czujnik podlaczony i przewod tez klikam tam gdzie napisales iniechce przejsc napogoowy
Kliknij reg.CO.Pokaże się okienko.Zmień na pogodowy i zatwierdż OK

minertu
19-02-2012, 21:31
Źle to ująłem. Nie chciał bym cię w żaden sposób tu urazić. Najważniejsze że Kid1 znalazł przyczynę.
Krzychu wszystko jest ok,poza interpretacją opisanego problemu.

mylas
20-02-2012, 07:10
Czy Ognwo Eko Plus można zamówić w innej konfiguracji jeżeli chodzi o wyjście do komina niż standardowa? Interesuje mnie wyjście pionowo od góry, a podłączenia do instalacji wzdłuż (po przeciwnej stronie co podajnik).

mylas
20-02-2012, 08:31
Odpowiem sobie sam - nie ma takiej możliwości, taką informację otrzymałem od prezesa do spraw technicznych producenta. Czy ktoś ma wlot w kominie usytuowany po przeciwnej stroni podajnika, a co za tym idzie podłączenie wykonane poprzez kolana? Czy nie będzie problemów z właściwym ciągiem?

zbigmaz01
20-02-2012, 08:55
Ale przecież można zamówić wersję podajnika czy po jednej czy po drugiej stronie. A samo podłączenie poprzez kolana nic nie tłumi. Ja tak mam i jestem zadowolony.

zabijar
20-02-2012, 10:49
Kliknij reg.CO.Pokaże się okienko.Zmień na pogodowy i zatwierdż OK

Juz wszystko dziala ok,mozesz spojrzec nakociol musialem tylko wyl. i wl. sterownik przy piecu .Wyzerowalem licznik zasypalem groszek i obserwuje jego prace, morzecie chlopaki zerknac na ustawienia czy jest ok

sokoleoko
20-02-2012, 11:07
tzw agresywny marketing


"pablo i mc12 napiszcie na maila: [email protected]
coś doradzę bo na większe pisanie nie mam czasu.
Możecie podać fona na maila to oddzwonię w wolnej chwili wieczorkiem.
Niby Witkowski chce dać wszystko ale nie da wam sterownika eCoal.
Poczytajcie proszę o tym sterowniku bo naprawdę warto jak nie chce się później wysiadywać w kotłowni.
Palnik Ekoenergia to dobry wybór, można spalać eko groszek, mieszanki eko ze zbożem bądź pelletem oraz sam miał pod warunkiem że jest to miał a nie piasek, muł lub błoto.
Pogadać nie zaszkodzi.

Gość: karoka65"

tesel
20-02-2012, 11:56
Juz wszystko dziala ok,mozesz spojrzec nakociol musialem tylko wyl. i wl. sterownik przy piecu .Wyzerowalem licznik zasypalem groszek i obserwuje jego prace, morzecie chlopaki zerknac na ustawienia czy jest ok
Dlaczego wyłączyłeś reg. wew.? Z tego co pisałeś,masz tylko jedną pompą i zawór N-drogowy.Nie wiem co sterujesz tym zaworem.Podłogówką czy powrót .
Na zaworach N-drogowych się nie znam,bo takiego nie posiadam.Może ktoś inny Ci w tym temacie pomoże.Pisałeś też,że będziesz montował pompę CWU.Tu już będzie więcej możliwości manewru.
Opisz w miarę dokładnie dom i instalację.

sipus31
20-02-2012, 12:39
Czy Ognwo Eko Plus można zamówić w innej konfiguracji jeżeli chodzi o wyjście do komina niż standardowa? Interesuje mnie wyjście pionowo od góry, a podłączenia do instalacji wzdłuż (po przeciwnej stronie co podajnik).

Zerknij na Rbr-ka ,znajdziesz co szukasz;)

minertu
20-02-2012, 12:57
Odpowiem sobie sam - nie ma takiej możliwości, taką informację otrzymałem od prezesa do spraw technicznych producenta. Czy ktoś ma wlot w kominie usytuowany po przeciwnej stroni podajnika, a co za tym idzie podłączenie wykonane poprzez kolana? Czy nie będzie problemów z właściwym ciągiem?
Odpowiedni dla Ciebie w tym przypadku będzie RBR EKOUNIWERSAL.Wyjście komina w górę,kolano skrętne masz w cenie.

zbigmaz01
20-02-2012, 13:19
Odpowiedni dla Ciebie w tym przypadku będzie RBR EKOUNIWERSAL.Wyjście komina w górę,kolano skrętne masz w cenie.

Tak wyglądał u mnie zaraz po zamontowaniu. I też masz możliwość kosz z prawej lub z lewej, do wyboru :) Dodam że do kolana jest jeszcze 0,5m prostej rury w cenie pieca.

102128

zabijar
20-02-2012, 15:31
Dlaczego wyłączyłeś reg. wew.? Z tego co pisałeś,masz tylko jedną pompą i zawór N-drogowy.Nie wiem co sterujesz tym zaworem.Podłogówką czy powrót .
Na zaworach N-drogowych się nie znam,bo takiego nie posiadam.Może ktoś inny Ci w tym temacie pomoże.Pisałeś też,że będziesz montował pompę CWU.Tu już będzie więcej możliwości manewru.
Opisz w miarę dokładnie dom i instalację.
Regulator wew. kazal wylaczyc serwisant ,bo teraz steruje pogodowka .Zawor 4 d jest do powrotu, a przy podlogowce mam cos podobnego do 4d ze skalom temperatury do 55 stopni caly powrot idzie na 4d .Czy mam wlaczyc reg.wew??bo juz nic niewiem

jack18
20-02-2012, 15:36
Tak wyglądał u mnie zaraz po zamontowaniu. I też masz możliwość kosz z prawej lub z lewej, do wyboru :) Dodam że do kolana jest jeszcze 0,5m prostej rury w cenie pieca.

102128

Fajnie wygląda ten kociołek. Masz może wymiar od przodu (frontu) do czopucha ? i ile ten ma kw?

zbigmaz01
20-02-2012, 16:06
Dane z instrukcji obsługi

102176102177

Piotrek42
20-02-2012, 16:22
Zima sezonu 2011/2012 przechodzi do historii.... jeszcze tylko pare postów o za duzym zużyciu eko w takie cieple dni, o tym ze w domu za gorąco, niedopalaniu eko,pewnie pare słów będzie tez o tym że nie opłaca się kupowac drogiego eko-bo i tak się pali, i wreszcie..... będzie mozna pogadać o d.... Maryni :)

zbigmaz01
20-02-2012, 17:08
Tylko żeby nie gadać o jednej d..pie Maryni bo wyjdzie to samo co o sterowniku, jedna wielka wojna na udowadnianie dla kogo Marynia jest łaskawsza ;)

tesel
20-02-2012, 17:54
Regulator wew. kazal wylaczyc serwisant ,bo teraz steruje pogodowka .Zawor 4 d jest do powrotu, a przy podlogowce mam cos podobnego do 4d ze skalom temperatury do 55 stopni caly powrot idzie na 4d .Czy mam wlaczyc reg.wew??bo juz nic niewiem
Włącz reg.wew.
Jak masz ustawiony zawór4D,bo słabo dogrzewa Ci powrót?
Co to za serwisant,czy może instalator?

tesel
20-02-2012, 17:56
Zima sezonu 2011/2012 przechodzi do historii.... jeszcze tylko pare postów o za duzym zużyciu eko w takie cieple dni, o tym ze w domu za gorąco, niedopalaniu eko,pewnie pare słów będzie tez o tym że nie opłaca się kupowac drogiego eko-bo i tak się pali, i wreszcie..... będzie mozna pogadać o d.... Maryni :)

W tym jestem dobry:lol2:
I na weekend można będzie pojechać.Na przykład do Rawy.

zabijar
20-02-2012, 18:10
Włącz reg.wew.
Jak masz ustawiony zawór4D,bo słabo dogrzewa Ci powrót?
Co to za serwisant,czy może instalator?

zawor 4d mam ustawiony na 50% czyli 5 na polowie

tesel
20-02-2012, 18:20
Panowie,pomóżcie koledze zabijar ustawić zawór 4D ,bo ja się na tym nie znam. Kolega ma zimno w chałupce i zimny powrót.

jack18
20-02-2012, 18:46
Dane z instrukcji obsługi

102176102177

Dzięki wielkie...

Alk
20-02-2012, 20:17
Zabijar
Ja w tym momencie mam zawór otwarty całkowicie. Delta = 10 stopni. O dziwo akurat dosyć dużo dzisiaj. Potrzebowałem kilku dni by u mnie sprawdzić jak zawór działa na resztę instalacji. I u mnie nie do końca jest tak, że im bardziej otwarty zawór to tym zimniejszy powrót. Czym bardziej otwierałem tym więcej ciepła szło też na instalację i też więcej wracało. Przy zaworze bardziej przymkniętym obieg kotłowy (załóżmy z 60 litrów) mieszał się z resztą obiegu (dodatkowe 160-180 litrów) i miałem tak jakby wrażenie że ta ilość wody była za mała by zabezpieczyć powrót. Ogólnie odpowiadał mi zawór ustawiony na 50% i 100%. Różnie też to jest w zależności od temperatury jaka jest na kotle i na zewnątrz. Nie za bardzo testowałem jeszcze ustawień zaworu przy temperaturach powyżej 0. Ogólnie mam też kocioł ustawiony, by nie było na nim mniej niż 47stopni. Nad tym jednak jeszcze się zastanawiam.
Jesteś pewien swojego obiegu kotłowego? Czyli odpowiednie przekroje, długości rur przy 4D?
Na jakiej mocy pcha Twoja pompka?
Nasuwa mi się jeszcze jedna myśl, skoro masz zimno w domu. A gdybyś tak na krzywej grzania trochę cieplej zrobił? Cieplej w dzień, za to ciut chłodniej w nocy? U mnie różnica miedzy temperaturą dzienną a nocną na kotle to 17 stopni. Czyni to około 3-4 stopni różnicy w domu. To jednak musisz sam u siebie dopracować jakie temperatury lubisz.

zabijar
20-02-2012, 20:47
Zabijar
Ja w tym momencie mam zawór otwarty całkowicie. Delta = 10 stopni. O dziwo akurat dosyć dużo dzisiaj. Potrzebowałem kilku dni by u mnie sprawdzić jak zawór działa na resztę instalacji. I u mnie nie do końca jest tak, że im bardziej otwarty zawór to tym zimniejszy powrót. Czym bardziej otwierałem tym więcej ciepła szło też na instalację i też więcej wracało. Przy zaworze bardziej przymkniętym obieg kotłowy (załóżmy z 60 litrów) mieszał się z resztą obiegu (dodatkowe 160-180 litrów) i miałem tak jakby wrażenie że ta ilość wody była za mała by zabezpieczyć powrót. Ogólnie odpowiadał mi zawór ustawiony na 50% i 100%. Różnie też to jest w zależności od temperatury jaka jest na kotle i na zewnątrz. Nie za bardzo testowałem jeszcze ustawień zaworu przy temperaturach powyżej 0. Ogólnie mam też kocioł ustawiony, by nie było na nim mniej niż 47stopni. Nad tym jednak jeszcze się zastanawiam.
Jesteś pewien swojego obiegu kotłowego? Czyli odpowiednie przekroje, długości rur przy 4D?
Na jakiej mocy pcha Twoja pompka?
Nasuwa mi się jeszcze jedna myśl, skoro masz zimno w domu. A gdybyś tak na krzywej grzania trochę cieplej zrobił? Cieplej w dzień, za to ciut chłodniej w nocy? U mnie różnica miedzy temperaturą dzienną a nocną na kotle to 17 stopni. Czyni to około 3-4 stopni różnicy w domu. To jednak musisz sam u siebie dopracować jakie temperatury lubisz.

Alk dzieki za wyrazona opinie ,mysle ze rury sa ok, pompka prauje na 1 biegu

Vince8
20-02-2012, 21:49
Panowie, widzę że wielu z was jedzie już na najnowszym sofcie 2.9.16, pytanko - czy ktoś zaobserwował na nim większe spalanie w porównaniu do poprzednich wersji ??? Ja mam go dopiero parę dni ale tak jakoś mi się wydaje, że na nim piec pali więcej, ktoś ma podobne wrażenia?

karoka65
20-02-2012, 22:01
tzw agresywny marketing


"pablo i mc12 napiszcie na maila: [email protected]
coś doradzę bo na większe pisanie nie mam czasu.
Możecie podać fona na maila to oddzwonię w wolnej chwili wieczorkiem.
Niby Witkowski chce dać wszystko ale nie da wam sterownika eCoal.
Poczytajcie proszę o tym sterowniku bo naprawdę warto jak nie chce się później wysiadywać w kotłowni.
Palnik Ekoenergia to dobry wybór, można spalać eko groszek, mieszanki eko ze zbożem bądź pelletem oraz sam miał pod warunkiem że jest to miał a nie piasek, muł lub błoto.
Pogadać nie zaszkodzi.

Gość: karoka65"
Ty sokoleoko a widziałeś jak napisałem na tym forum że ja taki nick używam na muratorze ? tego już nie piszesz.
Tam każdy producent chwali swoje za każdym razem pod innym nickiem bo nawet nie trzeba się rejestrować i obrzuca błotem swojego sąsiada za płotu który także produkuje np. kotły.
A wiesz o czym rozmawiałem, ty chyba jesteś też sokoleucho.
Jest tam też kolego piter, który odezwał się na mojego maila bo miał problem z ustawieniem Cobry i jakoś się udało.
A może jesteś niezadowolonym producentem że wpadł jakiś karoka65 i uświadomił ludziom że ich w konia robią ?

lukasz1234
21-02-2012, 08:24
Panowie to moze cos napiszecie teraz o ekogroszku jaki jest dobry do kotlow ogniwa? cos polecacie? i jeszcze z innej beczki troche czy podczas zasypywania zasobnika jedynym sposobem zeby sie z niego nie dymilo jest przejscie w tryb reczny i wylaczenie dmuchawy?

zbigmaz01
21-02-2012, 08:32
Ja czasami wykorzystuję moment kiedy piec się odstawia i wtedy dosypuję, ale to wymaga obserwacji i trochę czasu. Jak się odstawi to wentylator stoi i nie dmucha.

zabijar
21-02-2012, 13:09
Ja pale ekoretem kupuje go w workach 900 zl tona 27 kj pali sie bez problemow zadnych spiekow , a co do zasypywania to zalozylem wlacznik na kablu od dmuchawy ,nie musze wylanczac sterownika ,jest wygodnie

jack18
21-02-2012, 14:06
zabijar ,ale co z podawaniem węgla?Podaje nadal tak?

lukasz1234
21-02-2012, 14:30
Mozecie zerknac na moj sterowniki i powiedziec co sadzicie? troche sie zastanawiam czy takie spadki CO nie sa za duze i za czesto spadaja?
https://esterownik.pl/sterownik/1229

lukasz1234
21-02-2012, 14:33
kurcze i ta dmuchawa czasem pokazuje 100% pomimo ze temp. CO juz dawno zostala osiagnieta tak jak teraz np.

lukasz1234
21-02-2012, 14:35
Ja czasami wykorzystuję moment kiedy piec się odstawia i wtedy dosypuję, ale to wymaga obserwacji i trochę czasu. Jak się odstawi to wentylator stoi i nie dmucha.

Tez tak mi sie zdazylo ale to za duzo czasu schodzi tak czekac:)

minertu
21-02-2012, 14:59
kurcze i ta dmuchawa czasem pokazuje 100% pomimo ze temp. CO juz dawno zostala osiagnieta tak jak teraz np.
Proponuje poczytać o próbkowaniu na forum zawijana odnośnie sterownika.

karoka65
21-02-2012, 14:59
Panowie to moze cos napiszecie teraz o ekogroszku jaki jest dobry do kotlow ogniwa? cos polecacie? i jeszcze z innej beczki troche czy podczas zasypywania zasobnika jedynym sposobem zeby sie z niego nie dymilo jest przejscie w tryb reczny i wylaczenie dmuchawy?
Łukasz co do eko groszku poczytaj, jest założony temat, można doczytać jakiego paliwa używają koledzy.
Co do dymienia to ja robię tak jak zbyszek a jak były mrozy i kociołek zasuwał non-stop to wyłączałem go wyłącznikiem sieciowym na sterowniku na czas czyszczenia i zasypu, to kilka minut, ruszał normalnie do pracy bez żadnego uczenia.

zbigmaz01
21-02-2012, 15:18
Łukasz co do eko groszku poczytaj, jest założony temat, można doczytać jakiego paliwa używają koledzy.
Co do dymienia to ja robię tak jak zbyszek a jak były mrozy i kociołek zasuwał non-stop to wyłączałem go wyłącznikiem sieciowym na sterowniku na czas czyszczenia i zasypu, to kilka minut, ruszał normalnie do pracy bez żadnego uczenia.
W zasadzie tak robię w większości, ale (zawsze jest jakieś ale :) ) nie jest to konieczne. Podczas pracy kotła też mogę dosypać a z zasobnika się nie kopci, nie ma takiej cofki spalin.

zabijar
21-02-2012, 17:18
zabijar ,ale co z podawaniem węgla?Podaje nadal tak?

Najpierw powiem ze zawor 4d otworzylem na maxa i po jakims czasie temp.powrotu bardzo ładnie poszła do gry i tak zostawilem ,mysle ze to niczemu nie szkodzi? natomiast wegiel podaje okolo raz na 1min przez 5 sek. mysle ze zmienie na 4 sek .jak chcesz to spojrz na kociol

tesel
21-02-2012, 17:24
Najpierw powiem ze zawor 4d otworzylem na maxa i po jakims czasie temp.powrotu bardzo ładnie poszła do gry i tak zostawilem ,mysle ze to niczemu nie szkodzi? natomiast wegiel podaje okolo raz na 1min przez 5 sek. mysle ze zmienie na 4 sek .jak chcesz to spojrz na kociol
To nic nie da bo skróci się czas przerwy w podawaniu.

zabijar
21-02-2012, 18:39
To nic nie da bo skróci się czas przerwy w podawaniu.

Dlazego niechce mi dobic wyzej temp. zadanej ,itroche przedluzyc odstep w podawaniu ,bo nie wyglada to zaciekawie

skresz
21-02-2012, 20:47
Mozecie zerknac na moj sterowniki i powiedziec co sadzicie? troche sie zastanawiam czy takie spadki CO nie sa za duze i za czesto spadaja?
https://esterownik.pl/sterownik/1229

nie masz czasem podłogówki

tesel
21-02-2012, 20:49
Dlazego niechce mi dobic wyzej temp. zadanej ,itroche przedluzyc odstep w podawaniu ,bo nie wyglada to zaciekawie
Przecież masz temp. wew. wyższą od zadanej.Kocioł teraz odpoczywa w podrzymaniu.Tylko powrót masz ciągle zimny.Kiedy będzie pompa CWU?
Dlaczego masz ustawioną temp. nocną wyżej niż dzienną?
Czy Ty tylko nocujesz w domu?:)

lukasz1234
22-02-2012, 05:41
nie masz czasem podłogówki

nie mam

zbigmaz01
22-02-2012, 06:32
nie mam
A dlaczego w chwili osiągnięcia temp. CWU kiedy wyłączy się pompa natychmiast spada ci powrót CO Czy jedna pompa nie podbiera wody drugiej?
Nie czytałem wszystkich twoich wypowiedzi, ale tak z obserwacji pieca i temperatur to bardzo powoli wzrasta ci CWU. Albo masz duży bufor albo coś jest jeszcze podłączone.
Czy masz coś podłączone pod pompę mieszającą?

lukasz1234
22-02-2012, 17:50
A dlaczego w chwili osiągnięcia temp. CWU kiedy wyłączy się pompa natychmiast spada ci powrót CO Czy jedna pompa nie podbiera wody drugiej?
Nie czytałem wszystkich twoich wypowiedzi, ale tak z obserwacji pieca i temperatur to bardzo powoli wzrasta ci CWU. Albo masz duży bufor albo coś jest jeszcze podłączone.
Czy masz coś podłączone pod pompę mieszającą?

chyba juz opanowalem sytuacje znacznie lepiej to wyglada,mam tylko CO i CWU pompe nic podlaczonego pod pompe mieszajaca nie mam

zabijar
22-02-2012, 18:40
Przecież masz temp. wew. wyższą od zadanej.Kocioł teraz odpoczywa w podrzymaniu.Tylko powrót masz ciągle zimny.Kiedy będzie pompa CWU?
Dlaczego masz ustawioną temp. nocną wyżej niż dzienną?
Czy Ty tylko nocujesz w domu?:)

Temperature juz wyrownalem z dzienna ,jezeli ustawie 4d na 3-4 to fajnie pracuje i sie odstawia ale powrot ledwo co i tak samo grzejniki ,agdy ustawie 4d 7-10 to powrot wyrownuje sie z temp. zadana i grzejniki pieknie grzeja ,ale kociol zasowa i sie nie odstawia .Czy pompa cwu to wyrowna,jeszcze jedno pytanko co sie stanie jezeli przwruce ustawienia serwisowe lub fabryczne ,cz soft kturego wgralem bedzie dalej czy zostanie usuniety

tesel
22-02-2012, 19:26
Temperature juz wyrownalem z dzienna ,jezeli ustawie 4d na 3-4 to fajnie pracuje i sie odstawia ale powrot ledwo co i tak samo grzejniki ,agdy ustawie 4d 7-10 to powrot wyrownuje sie z temp. zadana i grzejniki pieknie grzeja ,ale kociol zasowa i sie nie odstawia .Czy pompa cwu to wyrowna,jeszcze jedno pytanko co sie stanie jezeli przwruce ustawienia serwisowe lub fabryczne ,cz soft kturego wgralem bedzie dalej czy zostanie usuniety
Pytałem o pompę CWU,bo z nią jest możliwość podgrzania powrotu.Co do ustawień fabrycznych czy serwisowych to nie wiem,bo nigdy tego nie robiłem.
Dlaczego jeżdzisz po bandach?
Ustawiasz 4D na 3 albo na 10.Ustaw np.na5lub 6 i poczekaj 1 dzień.

Piotrek42
23-02-2012, 09:58
Dobra panowie od 24 do 26 w Sosnowcu organizowane sa targi na temat ogrzewania, pal sześc te prawie 400km w jeda stronę, jade w sobotę zobaczyć co oferują inni, jakie są trendy w ogrzewaniu.Popatrzeć i zweryfikować dane producentów kotłów ( chocby po to zeby punkt po punkcie pokazać wady/zalety kotłów)

lista wystawców.http://www.exposilesia.pl/silterm12/16/0/pl/

Piotrek42
23-02-2012, 12:47
A jakby ktoś chciał pogadać, to zapraszam na http://exposilesia.pl/sibex/15/4/pl/

To wymyśliliście.... w piątek ludzie chodza do pracy....:bash:

minertu
23-02-2012, 12:57
To wymyśliliście.... w piątek ludzie chodza do pracy....:bash:
To znowu mamy okazję się spotkać :)

Piotrek42
23-02-2012, 13:20
Będzie się działo..... :)

Piotrek42
23-02-2012, 13:21
Pokoj w Sosnowcu już zarezerwowany.:)

keram02
23-02-2012, 13:41
Witam
Zamierzam nabyć OE+, czy takie podłączenie pieca do komina jest dopuszczalne ?

102648

Piotrek42
23-02-2012, 13:47
Wiesz ludzie róznie podłanczają kominy... masz praktycznie 3 kolana, jak ci się zgromadzi tam sadza i pozniej zapali... albo nie daj boze zatka komin to co??Ja osobiście bym nie ryzykował... kominiarz tam wszystko podbije ale jak z Twoim bezpieczeństwem??

zbigmaz01
23-02-2012, 14:13
A jakby tak zrobił byłoby więcej miejsca

102649

minertu
23-02-2012, 14:23
Heh jak ktoś się uprze na Ogniwo to raczej wyjścia nie ma.Moim zdaniem sprawi to jedynie dodatkowe opory przepływu spalin dla pracy na ciągu naturalnym przy paleniu tradycyjnym.Przy automatyce to znaczenia większego nie ma.Poza dodatkowym czyszczeniem.

zabijar
23-02-2012, 17:54
Pytałem o pompę CWU,bo z nią jest możliwość podgrzania powrotu.Co do ustawień fabrycznych czy serwisowych to nie wiem,bo nigdy tego nie robiłem.
Dlaczego jeżdzisz po bandach?
Ustawiasz 4D na 3 albo na 10.Ustaw np.na5lub 6 i poczekaj 1 dzień.

Pompa cwu juz jest muglbys spojrzec na ustawienia

karoka65
23-02-2012, 18:29
Pokoj w Sosnowcu już zarezerwowany.:)
No to jedziem piotrase jak to mawia darase.
Dino też coś pisał że się wybiera, minertu rzecz oczywista, mariusz z Krakowa też się wybiera wiem bo rozmawiałem z nim przed chwilą przez fona ( zdawał relację z pracy koali na retorcie)
To się nas chyba trochę nazbiera.
Panie Jacku aleście zapierniczyli z tą konferencją w piątek, jak piotrek pisze, ludziska pracują, ja też, a chętnie bym pogawędził trochę, już prawie rok nie widzieliśmy się na żywo.

karoka65
23-02-2012, 18:32
A jakby tak zrobił byłoby więcej miejsca

102649
Wiem do czego pijesz :)
Byłoby cacy.

tesel
23-02-2012, 19:03
Pompa cwu juz jest muglbys spojrzec na ustawienia
Ustaw w ustawieniach zaawansowanych -niezależna praca pompy mieszającej na TAK.

zabijar
23-02-2012, 19:03
Czy muglby mi ktos podpowieziec ,zamontowalem pompe cwu i mocno bulgocze w bojlerze gdy prauje pompa niezaleznie od ustawienia 4d zaworu bojler plaszczowy

karoka65
23-02-2012, 19:10
Czy muglby mi ktos podpowieziec ,zamontowalem pompe cwu i mocno bulgocze w bojlerze gdy prauje pompa niezaleznie od ustawienia 4d zaworu bojler plaszczowy
A odpowietrzyłeś ? na środku pompki jest taka śrubka, popuść ją trochę ja powietrze ujdzie to dokręć, możesz to powtórzyć aż pocieknie sama woda.

tesel
23-02-2012, 19:12
Czy muglby mi ktos podpowieziec ,zamontowalem pompe cwu i mocno bulgocze w bojlerze gdy prauje pompa niezaleznie od ustawienia 4d zaworu bojler plaszczowy
Pewnie masz powietrze w obiegu CWU.Jak masz odpowietrznik to go użyj.

Piotrek42
23-02-2012, 19:12
Czy muglby mi ktos podpowieziec ,zamontowalem pompe cwu i mocno bulgocze w bojlerze gdy prauje pompa niezaleznie od ustawienia 4d zaworu bojler plaszczowy

Albo ma mało wody w układzie.

tesel
23-02-2012, 19:14
A odpowietrzyłeś ? na środku pompki jest taka śrubka, popuść ją trochę ja powietrze ujdzie to dokręć, możesz to powtórzyć aż pocieknie sama woda.
Mówisz o tym jakby kapslu , bo pod nim jest oś pompy z nacięciem.Żeby tego nie próbował odkręcać.

karoka65
23-02-2012, 19:22
Mówisz o tym jakby kapslu , bo pod nim jest oś pompy z nacięciem.Żeby tego nie próbował odkręcać.
Duża śruba na śrubokręt na środku pompki, mówiłem nie odkręcać tylko popuścić.

tesel
23-02-2012, 19:27
Duża śruba na śrubokręt na środku pompki, mówiłem nie odkręcać tylko popuścić.

Wiem kolego jak jest zbudowana pompa.Jestem elektrykiem.Chodziło mi o zabijana ,żeby dokładnie zrozumiał.:)

karoka65
23-02-2012, 20:08
Wiem kolego jak jest zbudowana pompa.Jestem elektrykiem.Chodziło mi o zabijana ,żeby dokładnie zrozumiał.:)
Nom, lepiej może dokładniej.

zabijar
23-02-2012, 21:18
Poluzowalem delikatnie ,raz zyklo i dalej to samo .Odpowiecznik jest na samej gorze bojler jest ustawiony lekko ukosnie ku odpowiecznikowi ,kociol pracuje juz 7 godz. a woda niezbyt ciepla , przy wyjsciu i wejsciu bojlera sa zawory kulowe calowe moze nimi cos poregulowac

Piotrek42
23-02-2012, 21:24
Poluzowalem delikatnie ,raz zyklo i dalej to samo .Odpowiecznik jest na samej gorze bojler jest ustawiony lekko ukosnie ku odpowiecznikowi ,kociol pracuje juz 7 godz. a woda niezbyt ciepla , przy wyjsciu i wejsciu bojlera sa zawory kulowe calowe moze nimi cos poregulowac

Jak się nie znasz to nie grzeb!!! jutro dzwon do instalatora który wykonał ci instalację niech odpowietrzy i doda wody, a Ty kajecik w rączkę i pisz jaki zawór do czego i za co odpowiedzialny, albo porób fotki wydrukuj i niech ci instalator opisze co z czym sie je, podaj mi maila na priw to Ci pokażę jak to ma wyglądać

zabijar
23-02-2012, 21:38
Czemu pompka tak czesto sie wlancza

minertu
24-02-2012, 06:25
Czemu pompka tak czesto sie wlancza
Bo spada powrót poniżej 39deg.
Kłania się również kalibracja czujników bo CWU masz cieplejsze od CO.

keram02
24-02-2012, 07:52
A jakby tak zrobił byłoby więcej miejsca

102649


Chyba nie da rady, środek wlotu do komina na wysokości 103 cm jest. A ile trzeba przewidzieć miejsca licząc od tylnej ściany pieca na kolano 90* tak by wyjść z pieca kolanem 90 i dalej rurą prosto w komin. Może ktoś ma takie połączenie i podpowie ?

zopm
24-02-2012, 08:05
Chyba nie da rady, środek wlotu do komina na wysokości 103 cm jest. A ile trzeba przewidzieć miejsca licząc od tylnej ściany pieca na kolano 90* tak by wyjść z pieca kolanem 90 i dalej rurą prosto w komin. Może ktoś ma takie połączenie i podpowie ?

Podłącz tak jak planowałeś na początku. Jak masz dobry ciąg to wszystko będzie ok. Tylko coby spadek rur był od komina do pieca. Ja mam trzy kolana i i dwie rury całość jakieś 2,2 mb i wszystko śmiga. A przy takich temperaturach spalin jakie są w eko to sadza raczej się nie zapali. A i o nadmierne zbieranie sadzy nie musisz się martwić. Jak zrobisz wszystko na kolankach regulowanych:
http://www.kominkinet.com/images/Rury_czarne/thumbnails/Kolano_90.jpg.thumb_98x100.jpg
to każde ma wyczystkę i problemu z czyszczeniem nie ma.

Nemo5576
24-02-2012, 13:42
Nie wiem czy już było, ale zgodnie z informacjami podawanymi na stoisku Ogniwa na targach SIBEX w marcu w końcu dostępny będzie kocioł Eko Plus 10 kW.

zabijar
26-02-2012, 08:36
Czy moglbymi ktos napisac jakie zawory zwrotne motuje sie w instalacjach ,chodzi mi o zawor za pompa cwu ,ma miec sprezynke czy dlawik bez sprenzynki

krzysi0
26-02-2012, 08:58
Czy moglbymi ktos napisac jakie zawory zwrotne motuje sie w instalacjach ,chodzi mi o zawor za pompa cwu ,ma miec sprezynke czy dlawik bez sprenzynki

http://techmet.pl/o-firmie/95-nowosc-zawor-zwrotny-zzk.html

czp01
26-02-2012, 09:33
Ja na zasilaniu CWU za pompką zamontowałem taki zwykły zwór zwrotny sprężynkowy http://czp.pl/kociol/nastawy/cwu/images/100_3207.jpg i ma się dobrze już dwa sezony :)

msilent
26-02-2012, 09:48
del

tesel
26-02-2012, 10:53
Dzisiaj nie wiele się dowiesz.Większość forumowiczów jest w Sosnowcu.Zanim wrócą poczytaj wątekRanking kotłów na ekogroszek. Oprucz ostatnich 4 stron.:)

zbigmaz01
26-02-2012, 11:35
Czy moglbymi ktos napisac jakie zawory zwrotne motuje sie w instalacjach ,chodzi mi o zawor za pompa cwu ,ma miec sprezynke czy dlawik bez sprenzynki
Ja mam takie same jak czp01
103219

Zdjęcie zapożyczone z aledrogo bez wiedzy właściciela

moontower
26-02-2012, 15:55
Witam wszystkich. Mam pytanie odnośnie pompy alpha 2 oraz pracy cyklicznej. W sterowniku mam usunięte kondensatory, które powodowały miganie kontrolek na panelu pompy. Zastanawiam się teraz nad przejściem na pracę cykliczną pompy. Czy włączanie i wyłączanie zasilania pompki przez sterownik może być dla elektroniki alphy groźne lub niewskazane? Nie chcę, aby mi coś padło w elektronice.

michalz2x
26-02-2012, 16:26
Również przymierzam się do zakupu tego kotła, wiecie może czy jest możliwa zmiana wyprowadzenia czopucha np do góry lub z boku?


Bardzo prosze rowniez o info czy to jest mozliwe?

Alk
26-02-2012, 22:27
Witam wszystkich. Mam pytanie odnośnie pompy alpha 2 oraz pracy cyklicznej. W sterowniku mam usunięte kondensatory, które powodowały miganie kontrolek na panelu pompy. Zastanawiam się teraz nad przejściem na pracę cykliczną pompy. Czy włączanie i wyłączanie zasilania pompki przez sterownik może być dla elektroniki alphy groźne lub niewskazane? Nie chcę, aby mi coś padło w elektronice.
Ja przymierzałem się do pracy cyklicznej z Alpha 2, jednak bardzo głośno słyszę stuknięcie zaworu różnicowego podczas startu pompki.

Alk
26-02-2012, 22:29
Bardzo prosze rowniez o info czy to jest mozliwe?

Z tego co wiem to nie. Jedynie możesz zastosować kolanko po wyjściu z kotła.
Są jednak inne konstrukcje z Burnerem-S i Ecoal umożliwiające inne wyjście czopucha.

zbigmaz01
27-02-2012, 05:43
Z tego co wiem to nie. Jedynie możesz zastosować kolanko po wyjściu z kotła.
Są jednak inne konstrukcje z Burnerem-S i Ecoal umożliwiające inne wyjście czopucha.
Do tego jeszcze powinna dojść redukcja z wyjścia czopucha na rurę, jedno jest kwadratem a drogie okrągłe. Wiem że z redukcjami nie ma teraz problemu i można je dostać, ale to jeszcze bardziej odsuwa piec od ściany przy zastosowaniu kolana.

fi***o
27-02-2012, 11:50
http://techmet.pl/o-firmie/95-nowosc-zawor-zwrotny-zzk.html

To rozwiązanie jest najlepsze
http://sklep.letorex.com.pl/aed-g1ts-zawor-kulowy-przypompowy-termometrem-pokretle-p-908.html

zbigmaz01
27-02-2012, 17:14
To rozwiązanie jest najlepsze
http://sklep.letorex.com.pl/aed-g1ts-zawor-kulowy-przypompowy-termometrem-pokretle-p-908.html (http://forum.muratordom.pl/redirector.php?url=http%3A%2F%2Fsklep.letorex.com. pl%2Faed-g1ts-zawor-kulowy-przypompowy-termometrem-pokretle-p-908.html)Fajny :)
Przyznam szczerze że jeszcze takiego nie widziałem. Już szukam co tu i gdzie wymienić :)

P.S. Ale jemu chodziło o zawór zwrotny a ten jest kulowy.

karoka65
27-02-2012, 19:06
Czemu pompka tak czesto sie wlancza
Powiedz kolego jeszcze jaki masz bojler bo przyszło mi coś do głowy ale muszę dopytać chyba że problem niedogrzewanej wody i częstego włączania pompki zniknął ?

fi***o
27-02-2012, 23:39
Fajny :)
Przyznam szczerze że jeszcze takiego nie widziałem. Już szukam co tu i gdzie wymienić :)

P.S. Ale jemu chodziło o zawór zwrotny a ten jest kulowy.

To jest zawór kulowy, zwrotny i termometr w jednym

zabijar
28-02-2012, 10:24
Powiedz kolego jeszcze jaki masz bojler bo przyszło mi coś do głowy ale muszę dopytać chyba że problem niedogrzewanej wody i częstego włączania pompki zniknął ?

Wlasnie zamontowalem zawor zwrotny za pompka cwu i jest poprawa ,i jeszcze czujnik byl w zlym miejscu ,teraz jest w polowie bojlera .Bojler jest plaszczowy 140 L mogloby go szbciej dogrzewac a co miales na mysli

karoka65
28-02-2012, 15:55
Wlasnie zamontowalem zawor zwrotny za pompka cwu i jest poprawa ,i jeszcze czujnik byl w zlym miejscu ,teraz jest w polowie bojlera .Bojler jest plaszczowy 140 L mogloby go szbciej dogrzewac a co miales na mysli
Właśnie umiejscowienie czujnika. Byłem kiedyś u gościa któremu instalator włożył czujnik temp. CWU pod ocieplenie ale tak że dotykał do płaszcza na środku.
Pompka się włączała, woda gorąca szła na płaszcz i za chwilę pompka się wyłączyła bo czujnik dotykający do płaszcza pokazywał że temp. została już osiągnięta, trochę przestygło i znowu się włączała i tak co trochę w koło a woda nie dogrzana.

karoka65
28-02-2012, 15:57
W dwu płaszczowym powinna być z boku bojlera kapilara, dość głęboko wchodzi czujnik.

zabijar
28-02-2012, 19:11
W dwu płaszczowym powinna być z boku bojlera kapilara, dość głęboko wchodzi czujnik.

Umnie nie widac zadnego miejsca na czujnik ,jest tylko zegar ktory pokazuje temp. w miejscu gdzie zamontowalem czujnik wycielem pianke i tam go wlozylem ,no i wlasnie dotyka scianki a calosc zapchalem welna,cujnik znajduje sie na polowie z boku bojlera .Czyli mam go odsunac??

karoka65
28-02-2012, 19:20
Umnie nie widac zadnego miejsca na czujnik ,jest tylko zegar ktory pokazuje temp. w miejscu gdzie zamontowalem czujnik wycielem pianke i tam go wlozylem ,no i wlasnie dotyka scianki a calosc zapchalem welna,cujnik znajduje sie na polowie z boku bojlera .Czyli mam go odsunac??

Nie odsuwać tylko żeby nie dotykał płaszcza. Płaszcz jest na prawie całym zbiorniku ale nie na bocznych deklach, także jest dobrze.
Wiem że np. bojlery Biawar mają mają zegary ( termometry).
Jeśli twój to Biawar, znajdziesz kapilarę po przeciwnej stronie zbiornika.

zabijar
28-02-2012, 20:02
Nie odsuwać tylko żeby nie dotykał płaszcza. Płaszcz jest na prawie całym zbiorniku ale nie na bocznych deklach, także jest dobrze.
Wiem że np. bojlery Biawar mają mają zegary ( termometry).
Jeśli twój to Biawar, znajdziesz kapilarę po przeciwnej stronie zbiornika.

Cholera wlasnie znalazlem ,poprostu go wlozyc czy owinac jeszcze folia aluminiowa zeby wszedl ciasniej?.Dzieki za pomoc

karoka65
28-02-2012, 20:08
Cholera wlasnie znalazlem ,poprostu go wlozyc czy owinac jeszcze folia aluminiowa zeby wszedl ciasniej?.Dzieki za pomoc
Ja tam niczym nie owijam, to nie armata :)
Jest mi to obojętne czy woda ma 48 czy 48,2 stopnia.
Dziękować też nie ma za co, wiem to podpowiem, nie wiem to słucham hehe.

tesel
28-02-2012, 20:16
Widzę kolego,że się przeprowadziłeś.Jeszcze nie do końca do domu ale już blisko.;)

karoka65
28-02-2012, 20:30
Widzę kolego,że się przeprowadziłeś.Jeszcze nie do końca do domu ale już blisko.;)
No już całkiem, całkiem. Kilka razy próbowałem ale nie chciało mojej wichury załapać. Miasteczko 4km ode mnie złapało.
Zbigmaz chyba pisał że on mieszka na Florydzie wg. esterownik hehe.

tesel
28-02-2012, 20:44
No już całkiem, całkiem. Kilka razy próbowałem ale nie chciało mojej wichury załapać. Miasteczko 4km ode mnie złapało.
Zbigmaz chyba pisał że on mieszka na Florydzie wg. esterownik hehe.
Ktoś, nie pamiętam kto,chyba darase,ale mogę się mylić mieszka na Filipinach koło Manili.

tesel
28-02-2012, 20:50
Sorry darase,jesteś rasowym Polakiem.To Zbigmaz mieszka na Filipinach.

zbigmaz01
28-02-2012, 21:35
Sorry darase,jesteś rasowym Polakiem.To Zbigmaz mieszka na Filipinach.No a co ja zrobię że i tam jest Lipa:lol2:

zbigmaz01
28-02-2012, 21:36
No już całkiem, całkiem. Kilka razy próbowałem ale nie chciało mojej wichury załapać. Miasteczko 4km ode mnie złapało.
Zbigmaz chyba pisał że on mieszka na Florydzie wg. esterownik hehe.
Tylko jak to możliwe że mamy do siebie 30km?

P.S. Mogę mieszkać tutaj a tam mieć piec którym steruję :)