PDA

Zobacz pełną wersję : Ogniwo eko plus



Strony : 1 2 3 4 5 6 7 8 9 10 11 12 13 14 15 16 17 18 19 20 21 22 23 24 25 26 27 28 29 30 31 32 33 [34] 35 36 37 38 39 40 41 42 43

jorgo
23-08-2013, 09:59
Moim zdaniem warto pomyśleć,przemyśleć i rozważyć wszyskie możliwości budując nowy dom a nie od razu z góry skazywać się na węgiel.
Większość tkwi w przekonaniu,że węgiel jest tani a tak do końca nie jest i mimo,że jestem ze Śląska,gdzie węgiel jest na porządku dziennym i kopalnie na wyciągnięcie ręki to już 4 lata temu na długo przed budową odrzuciłem węgiel jako system grzewczy podobnie jak gaz ziemy.
Miał być prąd ale ceny pomp poszły w dół i jest pompa :)

Przemyśleć zawsze można....a nawet trzeba - chociażby w celu zorientowania i świadomego wyboru.
Trzeba było "iść w ten prąd"....teraz żond zafundował nam mega obniżkę 10%......:lol2: tak naprawdę chyba 2,8 % wychodzi .

skresz
26-08-2013, 09:58
Witam mam pytanie czy u was tez słychać hałas z kruszonego groszku. Wcześniej nie zwracałem uwagi bo nie mieszkałem, teraz jest to mocno dokuczliwe szczególnie w środku nocy jak walnie to niekiedy się wydaje jak by ktoś młotem walił. Mam Ogniwo Eko Plus 16KW piec co prawda nie stoi na macie ale w sumie nie słychać dmuchawy czy samego ślimaka tylko odgłosy tego nieszczęsnego groszku

wuwok
26-08-2013, 14:07
Tak to normalny odgłos :) .mój tez czasami chrupnie głośniej . Teraz z ciekawości zrobiłem sobie mix ,miał z trocinami suchymi..ciekawe jak będzie się to spalać :) Ma ktoś z tym doświadczenie?

skresz
26-08-2013, 14:23
Tak to normalny odgłos :) .mój tez czasami chrupnie głośniej . Teraz z ciekawości zrobiłem sobie mix ,miał z trocinami suchymi..ciekawe jak będzie się to spalać :) Ma ktoś z tym doświadczenie?

on nie robi tego czasem tylko za każdym razem, znajomi mają piec za ścianą i nic nie słychać (zresztą w kotłowni tez mało co) u mnie kotłownia jest w piwnicy a słychać w sypialni na pietrze po drugiej stronie domu., wieczorem nagram jak to wygląda

bobasxx
26-08-2013, 15:32
on nie robi tego czasem tylko za każdym razem, znajomi mają piec za ścianą i nic nie słychać (zresztą w kotłowni tez mało co) u mnie kotłownia jest w piwnicy a słychać w sypialni na pietrze po drugiej stronie domu., wieczorem nagram jak to wygląda

A czym palisz ? Jakiej granulacji opał ?

Jarecki79
26-08-2013, 16:20
skresz
Miałem w swoim kotle małą oraz dużą ekoenergię.
Paliłem ekogroszkiem i wieczorem, jak jest już cicho zawsze słyszałem, kiedy podajnik pracuje.
W mojej kotłowni i na mojej instalacji trochę się ten dźwięk przenosił, ale nie jakoś męcząco.
Nie było to jakoś mega irytujące, kwestia może wrażliwości czy przyzwyczajenia.

Lodówki też słychać....

Nie wiem natomiast jak to chrupie u Ciebie, może spróbuj kupić na innym składzie worek ekogroszku z innej kopalni....
będziesz miał porównanie.

wuwok
26-08-2013, 19:18
Paliłeś już tym miksem ? Jak działa to wrzuć zdjęcie trocin :) Też o tym myślę mam dojście do trocin ale się boję że zaklinuję podajnik ...( oczywiście mix z grochem a nie same trociny)
dziś zasypałem tym mixem .Pale miałem i ciekaw jestem jak się będzie wypalało ..ślimaka nie powinno zaklinować chyba ze jakiś grubszy kawałek ,ścinek . Podobno pelet ładnie dopala resztki ekogroszku wiec liczę na ładniejszy popiołek :) . Aha dziś zawitał do mojego ojca oep25 ..w porównaniu do 16kw duży piec :( .Czemu 25kw?! a bo chce miec w domu problem z sadza :D a serio dom ma po podłogach około 380m2 w tym 70m2 ma wysokość około 4m. Ciekaw jak będzie się sprawdzał :)

karoka65
26-08-2013, 19:45
Paliłeś już tym miksem ? Jak działa to wrzuć zdjęcie trocin :) Też o tym myślę mam dojście do trocin ale się boję że zaklinuję podajnik ...( oczywiście mix z grochem a nie same trociny)
Jak nie będzie kawałków drewna to nie masz się czego bać :)

BBE
26-08-2013, 19:58
dziś zasypałem tym mixem .Pale miałem i ciekaw jestem jak się będzie wypalało ..ślimaka nie powinno zaklinować chyba ze jakiś grubszy kawałek ,ścinek . Podobno pelet ładnie dopala resztki ekogroszku wiec liczę na ładniejszy popiołek :) . Aha dziś zawitał do mojego ojca oep25 ..w porównaniu do 16kw duży piec :( .Czemu 25kw?! a bo chce miec w domu problem z sadza :D a serio dom ma po podłogach około 380m2 w tym 70m2 ma wysokość około 4m. Ciekaw jak będzie się sprawdzał :)

Szanowny Kolego, na taki metraż to i 11kW by wystarczyło zgodnie z tym, co poniektórzy w innych wątkach proponowali

karoka65
26-08-2013, 20:31
BBE co boisz się swojej 25-tki ?

zbigmaz01
26-08-2013, 20:45
Szanowny Kolego, na taki metraż to i 11kW by wystarczyło zgodnie z tym, co poniektórzy w innych wątkach proponowaliJak takiś mądry to napisz coś o tym budynku : ściany, docieplenia , itp, itd. Tak serwować wyroki to tylko niektórzy potrafią.:yes:

wuwok
26-08-2013, 20:49
Jak takiś mądry to napisz coś o tym budynku : ściany, docieplenia , itp, itd. Tak serwować wyroki to tylko niektórzy potrafią.:yes:
a wiec budynek nie ocieplony ,96-97 wybudowany :) .ostatni strop tylko 10cm styropianu :). Jeszce jakieś pytanie???? Aha oczywiście małopolska ,góry :D .Myślałem nad 16kw ale jednak za duża powierzchnia ,brak ocieplenia :( . Jakieś pytania jeszcze???
aha jak to maja w stopkach to napisze wymiary tego budynku czyli 16x10,5 ,10,5x10,5 i 10,5x10,5 :)

zbigmaz01
26-08-2013, 20:55
a wiec budynek nie ocieplony ,96-97 wybudowany :) .ostatni strop tylko 10cm styropianu :). Jeszce jakieś pytanie???? Aha oczywiście małopolska ,góry :DJa nie do ciebie pisałem.
Kolega BBE pił do mnie więc mu w ten sposób odpisałem.
Ja postawiłem taką tezę o 11kW bo znam swój budynek, swoją instalację i producenta mojego kotła.

wuwok
26-08-2013, 20:59
Ja nie do ciebie pisałem.
Kolega BBE pił do mnie więc mu w ten sposób odpisałem.
Ja postawiłem taką tezę o 11kW bo znam swój budynek, swoją instalację i producenta mojego kotła.
jeśli 11kw ci wystarczy to jakie masz zapotrzebowanie kw/m2?? na ile szacujesz????

zbigmaz01
26-08-2013, 21:17
jeśli 11kw ci wystarczy to jakie masz zapotrzebowanie kw/m2?? na ile szacujesz????Nie wiem. Mnie to jest teraz niepotrzebne, ja już kocioł mam i przez najbliższe lata nie będę go zmieniał bo mnie po prostu na to nie stać. Nawet jak bym zmienił to ile zaoszczędzę w okresach przejściowych i przez jaki okres mi się to zwróci?

wuwok
26-08-2013, 21:33
Nie wiem. Mnie to jest teraz niepotrzebne, ja już kocioł mam i przez najbliższe lata nie będę go zmieniał bo mnie po prostu na to nie stać. Nawet jak bym zmienił to ile zaoszczędzę w okresach przejściowych i przez jaki okres mi się to zwróci?
kawal domku masz i jak twierdzisz ze 11 ci wystarczy stad pytanie..

bobasxx
26-08-2013, 21:34
Zauważ, ze Zbyszek posiada bufor w instalacji. To też zmienia postać rzeczy.

minertu
26-08-2013, 21:35
kawal domku masz i jak twierdzisz ze 11 ci wystarczy stad pytanie..
W większości mamy duże domki a małe piece :)

zbigmaz01
26-08-2013, 21:36
Zauważ, ze Zbyszek posiada bufor w instalacji. To też zmienia postać rzeczy.I to jest właśnie to :)

minertu
26-08-2013, 21:36
Zauważ, ze Zbyszek posiada bufor w instalacji. To też zmienia postać rzeczy.Jak najbardziej.

minertu
26-08-2013, 21:36
I to jest właśnie to :)Ja też muszę o nim pomyśleć :)

zbigmaz01
26-08-2013, 21:40
Ja też muszę o nim pomyśleć :)Jeżeli masz miejsce :)

BBE
26-08-2013, 21:42
Zauważ, ze Zbyszek posiada bufor w instalacji. To też zmienia postać rzeczy.

Hmmm, a w innym miejscu bufor i inne części z instalacji (solary czy kominek) miały znikome znaczenie... Co wątek to inny pogląd?

wuwok
26-08-2013, 21:44
Zauważ, ze Zbyszek posiada bufor w instalacji. To też zmienia postać rzeczy.
ale czy zapotrzebowanie na kw oszukasz nim?? bufor magazynuje ciepło :) ale jednak 320m2 to kawał domu :) i w mrozy 11kw może być mało .Proszę pamiętać ze mowie to z perspektywy gór :)
Oglądałem 25kw i patrząc na niego dosłownie w szoku jestem ze ludzie na 100m2 domku takie smoki wielkie zakładają :( instalatorów bym wieszak za ...

zbigmaz01
26-08-2013, 21:48
ale czy zapotrzebowanie na kw oszukasz nim?? bufor magazynuje ciepło :) ale jednak 320m2 to kawał domu :) i w mrozy 11kw może być mało .Proszę pamiętać ze mowie to z perspektywy gór :)Kotlina kłodzka też nie leży nad morzem i czasami mamy tu ładną zimę :)

zbigmaz01
26-08-2013, 21:50
Hmmm, a w innym miejscu bufor i inne części z instalacji (solary czy kominek) miały znikome znaczenie... Co wątek to inny pogląd?To jeszcze zapomniałeś dopisać o mojej kufajce i walonkach a to też zmienia postrzeganie zimy bo można w domu w tym przebywać :)

minertu
26-08-2013, 21:51
Jeżeli masz miejsce :)
Miejsca w kotłowni mam tyle,że tańczyć mogę.Teraz nie ale na wiosnę porządek z moich kombinacji robię,usuwam wszystko.

minertu
26-08-2013, 21:54
A i rezygnuję z suszarki,dosuszanie działa jak należy i już mi jest niepotrzebna.Tam stanie w przyszłości bufor :)

zbigmaz01
26-08-2013, 21:57
A i rezygnuję z suszarki,dosuszanie działa jak należy i już mi jest niepotrzebna.Tam stanie w przyszłości bufor :)Masz czas to musisz dobrze pogłówkować aby to ładnie działało, aby wszystko dobrze połączyć ze "starą" instalacją.

wuwok
26-08-2013, 21:58
Masz czas to musisz dobrze pogłówkować aby to ładnie działało, aby wszystko dobrze połączyć ze "starą" instalacją.
ile ciebie dodatkowo bufor kosztował??

zbigmaz01
26-08-2013, 22:05
ile ciebie dodatkowo bufor kosztował??Kawał czasu temu w Czechach 5,5

minertu
26-08-2013, 22:06
Masz czas to musisz dobrze pogłówkować aby to ładnie działało, aby wszystko dobrze połączyć ze "starą" instalacją.Ja mam czas? Ja śpię po 4h niestety :) Mnie przeraża tylko ilość wody w układzie 20 grzejników 1 podłogówka w łazience i 1 w kuchni.

bobasxx
26-08-2013, 22:10
Hmmm, a w innym miejscu bufor i inne części z instalacji (solary czy kominek) miały znikome znaczenie... Co wątek to inny pogląd?

Zacytuj mnie jeśli gdzieś tak pisałem albo zamilcz.

zbigmaz01
26-08-2013, 22:11
Ja mam czas? Ja śpię po 4h niestety :) Mnie przeraża tylko ilość wody w układzie 20 grzejników 1 podłogówka w łazience i 1 w kuchni.13 grzejników i 90m2 podłogówki :)

BBE
26-08-2013, 22:15
Zacytuj mnie jeśli gdzieś tak pisałem albo zamilcz.
A co Ty taki nerwowy, Szanowny Kolego... Gdzie była mowa o Tobie? Cóż, nie wszystko się kręci wokół Ciebie...
Po prostu przeglądnij sobie wątek, gdzie była o tym mowa, to zobaczysz.

bobasxx
26-08-2013, 22:22
ale czy zapotrzebowanie na kw oszukasz nim?? bufor magazynuje ciepło :) ale jednak 320m2 to kawał domu :) i w mrozy 11kw może być mało .Proszę pamiętać ze mowie to z perspektywy gór :)


No właśnie magazynuje !
Ładujesz bufor na full używając pełnej mocy kotła tzn. palisz z maks. sprawnością. Potem kocioł pyka w podtrzymaniu, a Ty korzystasz z tego co zmagazynowałeś w buforze.


Oglądałem 25kw i patrząc na niego dosłownie w szoku jestem ze ludzie na 100m2 domku takie smoki wielkie zakładają :( instalatorów bym wieszak za ...
To jest inna historia.
To instalatorzy takie potwory ludziom wciskają.
Jak będziesz drugi lub trzeci dom budował będziesz mądrzejszy.

bobasxx
26-08-2013, 22:24
A co Ty taki nerwowy, Szanowny Kolego... Gdzie była mowa o Tobie? Cóż, nie wszystko się kręci wokół Ciebie...
Po prostu przeglądnij sobie wątek, gdzie była o tym mowa, to zobaczysz.

Skoro mnie cytujesz, to dla mnie jest to logiczne.

BBE
26-08-2013, 22:29
Skoro mnie cytujesz, to dla mnie jest to logiczne.
Po prostu Twoje słowa pozwoliły zwrócić na to uwagę.
Tyle.
Zero nawiązania do Twojej osoby, Szanowny Kolego.

bobasxx
26-08-2013, 22:36
Po prostu Twoje słowa pozwoliły zwrócić na to uwagę.
Tyle.


Jeśli ktoś czytałby tylko ten jeden wątek, Twój cytat mógłby wprowadzić go w błąd.

Zero nawiązania do Twojej osoby, Szanowny Kolego.

Nie żywię urazy kolego ;)

minertu
26-08-2013, 22:37
13 grzejników i 90m2 podłogówki :)No i utrzymywana wewnętrzna niższa :)

zbigmaz01
26-08-2013, 22:44
No i utrzymywana wewnętrzna niższa :)No te dwa stopnie to nie tak dużo ale za to mury i ocieplenie po twojej stronie :)

PS
Wystarczy na dziś :)

minertu
26-08-2013, 22:52
No te dwa stopnie to nie tak dużo ale za to mury i ocieplenie po twojej stronie :)

Nie do końca :)

wuwok
31-08-2013, 14:06
Paliłeś już tym miksem ? Jak działa to wrzuć zdjęcie trocin :) Też o tym myślę mam dojście do trocin ale się boję że zaklinuję podajnik ...( oczywiście mix z grochem a nie same trociny)
Witam . Pale parę dni tym mixem czyli stosunek 2/3 miału do 1/3 trocin i zaleta taka ze ładniej dopala się mi miał a wada ze szybciej ubywa z zasobnika niż jakbym palił samym miałem :) . Palicie już w domkach???? ja do miesiąca się wprowadzam wiec grzeje domek :) .Mam jeszcze prace końcowe wiec w dzień wietrzy się dom na maxa a w nocy nagrzewa :) .

karoka65
31-08-2013, 14:47
Raczej jeszcze klima włączana na kilka godzin :)

wuwok
31-08-2013, 21:51
Ja mam domek troszkę dalej , "prawie" pod Gubałówką ...

Jeszcze nie grzeje bo jeszcze końcówka szpachlowania i za szybko by schło ale w przyszłą sobotę odpalam net z innego źródełka to i pewnie kociołek odpalę - spróbuję zmieszać "retopal" z trocinami - zobaczymy co wyjdzie dzięki za info :)

zainstalowałeś ten rekuperator???kurde choruje na niego troszkę ale fajnie bylo by obejrzec go u kogoś :) swoimi silami zrobic

Arturo72
01-09-2013, 00:03
zainstalowałeś ten rekuperator???kurde choruje na niego troszkę ale fajnie bylo by obejrzec go u kogoś :) swoimi silami zrobic

Kupuj jak najtańszy,w małym budżecie Luna jest ok,w średnim proponuje swój,w duzym budżecie masz ogromy wybór :)
Kanały proponuję z termofleksa firmy DEC,polskie fleksy są badziewne.
Instalacja to mały pikuś i bułka z masłem,u siebie pośwęciłem na to dwie soboty czyli jakieś 20h :)
Do mnie masz nie daleko także jakbyś chciał śmiało uderzaj,przy okazji zobaczysz,ze pompka to nie jest diabeł a ciepło robi ;)

wuwok
01-09-2013, 00:10
Kupuj jak najtańszy,w małym budżecie Luna jest ok,w średnim proponuje swój,w duzym budżecie masz ogromy wybór :)
Kanały proponuję z termofleksa firmy DEC,polskie fleksy są badziewne.
Instalacja to mały pikuś i bułka z masłem,u siebie pośwęciłem na to dwie soboty czyli jakieś 20h :)
Do mnie masz nie daleko także jakbyś chciał śmiało uderzaj,przy okazji zobaczysz,ze pompka to nie jest diabeł a ciepło robi ;)
140km :) napisz cenę..masz to zainstalowane??o i cos konkretnego,a to lubię konkrety :)
wierz mi pompkę oglądnę:) sprawdziłem w gogle..na razie taka trasa odpad:(

Arturo72
01-09-2013, 00:16
40km :) napisz cenę..masz to zainstalowane??o i cos konkretnego,a to lubię konkrety :)
Instalacja chula od września ub.roku :)
Brookvent 1.1-koszt ok.4,5tys.zł,kanały,anemostaty 1tys.zł,robocizna 0zł :)
Jeśli krucho z budżetem to reku Luna za 1,5tys.zł będzie dobrym rozwiązaniem i wtedy WM z rekuperatorem to ok.2,5tys.zł,aż nie do pomyślenia dla niektórych bo przecież rekuperator jest drogi,podobnie jak grzanie prądem a wtedy WG jest najtańsza no i grzanie węglem także najtańsze ;)

wuwok
01-09-2013, 00:19
Instalacja chula od września ub.roku :)
Brookvent 1.1-koszt ok.4,5tys.zł,kanały,anemostaty 1tys.zł,robocizna 0zł :)
Jeśli krucho z budżetem to reku Luna za 1,5tys.zł będzie dobrym rozwiązaniem i wtedy WM z rekuperatorem to ok.2,5tys.zł,aż nie do pomyślenia dla niektórych ;)

kończę dom i powiem ze szalu z kasa niema :) Jutro może wizyta??na priv dogadamy szczególy..wezmę żonkę na przejażdżkę :)

Arturo72
01-09-2013, 00:24
kończę dom i powiem ze szalu z kasa niema :) Jutro może wizyta??na priv dogadamy szczególy..wezmę żonkę na przejażdżkę :)
Jutro ale wieczorkiem tak koło 19 ? Konkretne dane na PW :)

wuwok
01-09-2013, 00:29
Jutro ale wieczorkiem tak koło 19 ? Konkretne dane na PW :)

niestety odległość na dzień dzisiejszy przeszkodziła mi:( nie mogę podjechać:(

keteimj
01-09-2013, 17:09
Wszedłem w pompę tylko że względu na wysokie zużycie cwu,które będzie wyższe niż na c.o,a kupno samej pompy do cwu mijalo się z sensem ekonomicznym,tak jak w Waszym przypadku.

W jaki sposób pompa za 18tys zł z linka z allegro byłaby droższa od kotła z kominem aż o 30tys.zł ?
Jeśli chodzi o kredyt,to także buduje na 30-letni kredyt (100%),skromna parterówka tylko 118m2 i dlatego nie zrobiłem komina w kotłowni bo paliwa stałe odrzuciłem na samym początku przed budową a nie stać mnie było na niego przy bezobsługowym źródle ciepła z moim budżetem ;)
Czyli na kominie,wykończeniu i kotle zaoszczędzilem ile 15-17tys.zł ?
Oszczędzilem i dlatego mogłem pozwolić sobie właśnie na bezobslugowe źródło ciepła,praktycznie bez żadnej dopłaty.

...........

Arturo od pewnego czasu tak czytam ten i inne wątki w których zachwalasz swój sposób ogrzewania i nie mogę jakoś zrozumieć sposobu twojej kalkulacji:confused:
Jak byś mi mógł wyjaśnić na moim przykładzie z tymi kominami bo już nie wiem czy zaoszczędziłem czy straciłem :yes: bo ja w przeciwieństwie do ciebie zrezygnowałem z kominka w salonie i jednego komina natomiast zostawiłem drugi komin w kotłowni i mam piec z podajnikiem to mi powiedz mam sobie od kosztów instalacyjnych pieca ile odjąć czy też dodać za ten drugi ?

ps
a w kominku czym palisz jak odrzuciłeś paliwa stałe
a jak zainstaluje PC za 3,5kPLN do cwu to gorzej wyjdę i mam sobie odjąć od jej kosztów ten komin?

Arturo72
01-09-2013, 21:52
Arturo od pewnego czasu tak czytam ten i inne wątki w których zachwalasz swój sposób ogrzewania i nie mogę jakoś zrozumieć sposobu twojej kalkulacji:confused:
Jak byś mi mógł wyjaśnić na moim przykładzie z tymi kominami bo już nie wiem czy zaoszczędziłem czy straciłem :yes: bo ja w przeciwieństwie do ciebie zrezygnowałem z kominka w salonie i jednego komina natomiast zostawiłem drugi komin w kotłowni i mam piec z podajnikiem to mi powiedz mam sobie od kosztów instalacyjnych pieca ile odjąć czy też dodać za ten drugi ?

ps
a w kominku czym palisz jak odrzuciłeś paliwa stałe
a jak zainstaluje PC za 3,5kPLN do cwu to gorzej wyjdę i mam sobie odjąć od jej kosztów ten komin?
System grzewczy jak każdy inny,ważne,że bezobsługowy i tani w eksploatacji.
Ty nie musisz rozumieć mojej kalkulacji,ważne,że ja rozumiem :)
Nie miałem zamiaru w zimie dokładać do pieca,za wygodny i za leniwy jestem,jakby to wyglądało,że przez 41 lat miałem nagrzane w mieszkaniu bez pomocy własnych rąk a na starość dźwigałbym woreczki i dokładał do pieca,chciałem polepszyć sobie status a nie pogorszyć ;)
System grzewczy miał być całkowicie bezobsługowy,dlatego też komin w kotłowni nie był mi potrzebny i wyrzuciłem go z projektu na etapie adaptacji,na początku zamierzałem grzać prądem,nota bene w cenie zaoszczędzonego komina(3tys.zł),ale ze względu na prawdopodobne duże zużycie cwu,wyższe jak c.o i spadające ceny pomp nie wszedłem w osobną pompę tylko do cwu a wszedłem w pompę do całości czyli do c.o i cwu.
Kominek nie jest brany pod uwagę jako źródło ciepła tylko jako ozdoba salonu,nie wyobrażaliśmy sobie domu i salonu bez kominka.Grzanie kominkiem na dłuższą metę jest droższe niż pompą dlatego też jest to tylko "mebel",gdybym grzał nawet za darmo to ten "mebel" i tak by stanął w salonie :)
Osobna pompa ciepła do cwu mija się z celem ekonomicznym bo jest to,byłoby kolejne źródło ciepła za dodatkową kasę oprócz pieca elektrycznego.Koszt pompy do cwu z zasobnikiem 300l to ok.6tys.zł+piec elektryczny 3tys.zł i robi się prawie 10tys.zł a za niewiele więcej miałem jedno urządzenie i w dalszym ciągu miałem kasę z komina,którego wyrzuciłem ;)
Podobnie jest z gazem ziemnym,mam go przy działce ale dla mnie nie było opłacalne podłączenie go i dublowanie kolejnego medium grzewczego bo jedno czyli prąd mi wystarczył.

Vld
01-09-2013, 22:14
Powiedział bym hola-hola
Nie znaleś przecież przed zakupem swojego zużycia cwu i tak naprawdę właściwe do tej pory go nie znasz.
Natomiast z tego co obserwujesz na liczniku i się domyślasz, raczej jest ono zdecydowanie niższe niż to zakładaleś.

2,5 kwh x kop 3,5 dało by 8,75kWh x 365dni = 3200kWh/rok

Arturo72
01-09-2013, 22:29
Powiedział bym hola-hola
Nie znaleś przecież przed zakupem swojego zużycia cwu i tak naprawdę właściwe do tej pory go nie znasz.
Natomiast z tego co obserwujesz na liczniku i się domyślasz, raczej jest ono zdecydowanie niższe niż to zakładaleś.
2,5 kwh x kop 3,5 dało by 8,75kWh x 365dni = 3200kWh/rok
Miesięczne zużycie wody w mieszkaniu na 3 osoby w przedziale 13-16m3 kazało mi myśleć,że w domu będzie podobnie bo trybu życia nie zmienimy,w mieszkaniu grzałem gazem,który jest tańszy jednak od prądu.
Narazie idzie 2,5-2,7kWh/dobę i dla mnie jest to ok,w zimie być może będzie więcej także i zużycie całoroczne będzie większe.
Przed budową zakładałem 4,5-5tys.kWh za cwu.

Vld
01-09-2013, 22:46
Ok rozumiem
Ale tak podążając dalej tym tropem
Gdyby faktyczne zużycie okazało się na poziomie 3200kWh i przy drugiej tar np 40gr/kWh mając pompę oszczędzasz rocznie ok 560zł na CWU
Jak by nawet dodać CO 1920zł - (1920/kop 2,5) = 1150zł Razem 1700zł/rok, 1/10 wartości pompy.
To nadal byś wchodził w pompę?

Arturo72
01-09-2013, 23:37
Ok rozumiem
Ale tak podążając dalej tym tropem
Gdyby faktyczne zużycie okazało się na poziomie 3200kWh i przy drugiej tar np 40gr/kWh mając pompę oszczędzasz rocznie ok 560zł na CWU
Jak by nawet dodać CO 1920zł - (1920/kop 2,5) = 1150zł Razem 1700zł/rok, 1/10 wartości pompy.
To nadal byś wchodził w pompę?
Jeśli na c.o miałbym ok.4500-5000kWh a na cwu ok.3000kWh to bym miał ciężki orzech do zgryzienia czy wchodzić w piecyk elektryczy za 3tys.zł+bojler za 1tys.zł czy w pompę za 15-17tys.zł,prawdopodobnie zostałbym przy tańszym zestawie bo pompa nie zając nie uciekłaby ;)

keteimj
02-09-2013, 16:22
Arturo to że chciałeś mieć bezobsługowe grzanie i się nie narobić to doskonale rozumiem i popieram tylko po co mącisz ludziom w głowach tym że zaoszczędziłeś na kominie i że jest to tańsze niż piec z podajnikiem, Przeleć ze dwa sezony na tej pompie podlicz rachunki `i wtedy porównamy z kimś kto ma podobny metraż i ilość użytkowników cwu i wtedy będziesz doradzał innym. Skoro kominek to mebel to po cholere ten drugi komin miałbyś wtedy za darmo ogrzewanie:P:rotfl:

Piotrek42
02-09-2013, 16:31
Arturo to że chciałeś mieć bezobsługowe grzanie i się nie narobić to doskonale rozumiem i popieram tylko po co mącisz ludziom w głowach tym że zaoszczędziłeś na kominie i że jest to tańsze niż piec z podajnikiem, Przeleć ze dwa sezony na tej pompie podlicz rachunki `i wtedy porównamy z kimś kto ma podobny metraż i ilość użytkowników cwu i wtedy będziesz doradzał innym. Skoro kominek to mebel to po cholere ten drugi komin miałbyś wtedy za darmo ogrzewanie:P:rotfl:

To nie czytałeś jak z Mikim lody krecił na forum??? miki sprzedawał a on wszedzie i na wszystkich wątkach opisywał jakie to PC jest super...(był nawet wątek) mało tego,Arturek nawet firme i dodatkowe konto założył... podejrzewam że znowu coś kręci bo zrobił się nad wyraz gadatiwy w temacie PC....

Arturo72
02-09-2013, 17:05
Przeleć ze dwa sezony na tej pompie podlicz rachunki `i wtedy porównamy z kimś kto ma podobny metraż i ilość użytkowników cwu i wtedy będziesz doradzał innym.
A czemu mam się przelecieć aż dwa sezony ?
Budowałem pod max.5000kWh za c.o,cena za kWh w II taryfie to 0,34zł*5000kWh=1700zł za c.o przy grzaniu prądem z COP1,ok.750zł przy grzaniu ekogroszkiem i tyle samo przy grzaniu z COP2,5.
Wiem co zbudowałem,także dwa sezony mi nie potrzebne,przez pierwsze miesiące gdzie grzałem,sprawdziły się wyliczenia.

podejrzewam że znowu coś kręci bo zrobił się nad wyraz gadatiwy w temacie PC....
Tia,najważniejsze to czytać ze zrozumieniem czyli rozumieć co się czyta...

Jeśli na c.o miałbym ok.4500-5000kWh a na cwu ok.3000kWh to bym miał ciężki orzech do zgryzienia czy wchodzić w piecyk elektryczy za 3tys.zł+bojler za 1tys.zł czy w pompę za 15-17tys.zł,prawdopodobnie zostałbym przy tańszym zestawie bo pompa nie zając nie uciekłaby ;)
Pomyliłeś się albo nie zrozumiałeś powyższego cytatu,z niego wnika,że...sprzedaję teraz piecyki elektryczne i bojlery ;)
Mój ulubiony to Kospel Mnz 9kW(polecam),oczywiście bardzo przewymiarowany a bojler Nordic Elektronic ;)

keteimj
03-09-2013, 11:18
A czemu mam się przelecieć aż dwa sezony ?
Budowałem pod max.5000kWh za c.o,cena za kWh w II taryfie to 0,34zł*5000kWh=1700zł za c.o przy grzaniu prądem z COP1,ok.750zł przy grzaniu ekogroszkiem i tyle samo przy grzaniu z COP2,5.
Wiem co zbudowałem,także dwa sezony mi nie potrzebne,przez pierwsze miesiące gdzie grzałem,sprawdziły się wyliczenia.


Teorię i tak zweryfikuje rzeczywistość zobaczymy jak w zimie temperatura spadnie z -5* na -20 czy się zmieścisz w II taryfie a nawet gdyby twoje tu przedstawione kalkulacje sie sprawdziły czego Ci życzę to po co porównujesz urządzenie za 8kPLN z tym za 17k i mieszasz w to sprawę wydatków na budowę domu bo jezeli tak podejdziemy do tematu to można też policzyć twoje zainwestowane w ocieplenie wentylację itd.
Sam nie mówię, że nie będę miał kiedyś PC (ale poczekamy na rozwój i tendencje cenowe:)) i nie twierdzę że nie jest to wygodniejsze od kotła CO na paliwo stałe ale póki co o wiele wiele droższe i z tym faktem nie masz co dyskutowć. To tyle w tej kwesti, dalej niema sensu,a i mam prośbę przenieś się na wątek o PC.

Arturo72
03-09-2013, 11:50
Teorię i tak zweryfikuje rzeczywistość zobaczymy jak w zimie temperatura spadnie z -5* na -20 czy się zmieścisz w II taryfie a nawet gdyby twoje tu przedstawione kalkulacje sie sprawdziły czego Ci życzę to po co porównujesz urządzenie za 8kPLN z tym za 17k i mieszasz w to sprawę wydatków na budowę domu bo jezeli tak podejdziemy do tematu to można też policzyć twoje zainwestowane w ocieplenie wentylację itd.
Sam nie mówię, że nie będę miał kiedyś PC (ale poczekamy na rozwój i tendencje cenowe:)) i nie twierdzę że nie jest to wygodniejsze od kotła CO na paliwo stałe ale póki co o wiele wiele droższe i z tym faktem nie masz co dyskutowć. To tyle w tej kwesti, dalej niema sensu,a i mam prośbę przenieś się na wątek o PC.
Mam już za sobą grzanie przy dużych mrozach(-16st.C)i dzięki temu wiem,że mogę sobie pozwolić na grzanie tylko w I taryfie i tak będzie przez pierwszy sezon a później zobaczymy.

Co do kosztów,na etapie budowy domu różnica ta może się zmniejszyć o koszt komina czyli już nie 8 a 12 a w przypadku gdzie część z Was kupuje następnie pompę do cwu nie będzie 12 a 15 także w takim przypadku widać jak na dłoni ale każdy inwestor jest inny ;)

jack18
04-09-2013, 09:37
Mam już za sobą grzanie przy dużych mrozach(-16st.C)i dzięki temu wiem,że mogę sobie pozwolić na grzanie tylko w I taryfie i tak będzie przez pierwszy sezon a później zobaczymy.

Co do kosztów,na etapie budowy domu różnica ta może się zmniejszyć o koszt komina czyli już nie 8 a 12 a w przypadku gdzie część z Was kupuje następnie pompę do cwu nie będzie 12 a 15 także w takim przypadku widać jak na dłoni ale każdy inwestor jest inny ;)

Ty jak chcesz coś sprzedać, to za sobą masz każdy możliwy scenariusz. Co ciekawe ten wybrany przez Ciebie okazuje się zawsze najskuteczniejszy...:)

janek95
06-09-2013, 19:03
Witam! Jestem na etapie modyfikacji palnika /burner/ . Palnik wyciągnięty, rozłożony i na spokojnie złożony na uszczelniacz. Po włożeniu ślimaka zauważyłem dość ciężką pracę tegoż w pewnym zakresie obrotu. Okazalo się że ślimak obciera o dno kanału. Ktoś może doradzi, czy tak powinno być, czy też pobawić się kątówką i wyprowadzić ślimak tak by był podparty tylko na końcach. Miby zawleczki nigdy nie zerwało ale jak jest wszystko na wierzchuto może warto. Pozdrawiam

w84u
06-09-2013, 19:11
Witam! Jestem na etapie modyfikacji palnika /burner/ . Palnik wyciągnięty, rozłożony i na spokojnie złożony na uszczelniacz. Po włożeniu ślimaka zauważyłem dość ciężką pracę tegoż w pewnym zakresie obrotu. Okazalo się że ślimak obciera o dno kanału. Ktoś może doradzi, czy tak powinno być, czy też pobawić się kątówką i wyprowadzić ślimak tak by był podparty tylko na końcach. Miby zawleczki nigdy nie zerwało ale jak jest wszystko na wierzchuto może warto. Pozdrawiam
Krzywo go złożyłeś, nawet jak Ci się wydaje, że prosto. W trakcie ściągania szpilkami koryguj poszczególne moduły. Czasami wystarczy stuknąć końcową zaślepkę od dołu, aby podnieść oś ślimaka. Uderzaj młotkiem blacharskim, lub przez drewno.

wuwok
06-09-2013, 20:57
Do ustawiaj człony ,nic nie szlifuj :) ślimak powinieneś ręką obrócić :) .Jakie modyfikacje zrobiłeś??

janek95
06-09-2013, 21:03
Krzywo go złożyłeś, nawet jak Ci się wydaje, że prosto. W trakcie ściągania szpilkami koryguj poszczególne moduły. Czasami wystarczy stuknąć końcową zaślepkę od dołu, aby podnieść oś ślimaka. Uderzaj młotkiem blacharskim, lub przez drewno.
Tylko że ślimak ma wyrazne ślady tarcia tzn. że tak pracował. Te ślady są tylko na odcinku na wysokości zasobnika, dalej się nie świeci. Poza tym nie są na całym "obwodzie" a tylko na ok. 45 st. Więc powinno tak być , że nie ma prawa o nic skrobać?

berdnard
06-09-2013, 21:17
Witam kol
poluzuj 4 śruby z reduktora
podnieś go do samej góry
przykręć je z powrotem-a jak to nie pomoże nadspawej punktowo lekko kwadrat z śimaka-oryginalny ma za duży luz-ja tak zrobiłem ze swoim
pozdr

ślimak nie może dotykać korpusu palnika
bo
bedzie głośno go slychać
;)

janek95
06-09-2013, 21:19
Zaślepiłem 5 otworów od strony zasobnika, zrobiłem napowietrzanie od strony dekla/ 4 otwory m6/. Zostawiłem sobie mozliwość alternatywnego napowietrzania /w tej chwili zakorkowany korkiem 1/2 cala/. Zmniejszyłem powierzchnię paleniska wkładką z blachy 40 mm.

wuwok
06-09-2013, 21:27
Zaślepiłem 5 otworów od strony zasobnika, zrobiłem napowietrzanie od strony dekla/ 4 otwory m6/. Zostawiłem sobie mozliwość alternatywnego napowietrzania /w tej chwili zakorkowany korkiem 1/2 cala/. Zmniejszyłem powierzchnię paleniska wkładką z blachy 40 mm.
witamy w klubie :) będziesz zadowolony z modyfikacji :) .Bernard znacząca różnica w odgłosach???

janek95
06-09-2013, 21:36
Witam kol
poluzuj 4 śruby z reduktora
podnieś go do samej góry
przykręć je z powrotem-a jak to nie pomoże nadspawej punktowo lekko kwadrat z śimaka-oryginalny ma za duży luz-ja tak zrobiłem ze swoim
pozdr

ślimak nie może dotykać korpusu palnika
bo
bedzie głośno go slychać
;)

Ok, dziękuję, jutro się tym pobawię, pozdrawiam.

berdnard
06-09-2013, 21:42
:yes:
a nawet wiem w jakiej pozycji ma być polożony silnik z reduktora
aby
było jeszcze ciszej
podczas np.
upojnej nocki

zbigmaz01
07-09-2013, 06:35
Witam! Jestem na etapie modyfikacji palnika /burner/ . Palnik wyciągnięty, rozłożony i na spokojnie złożony na uszczelniacz. Po włożeniu ślimaka zauważyłem dość ciężką pracę tegoż w pewnym zakresie obrotu. Okazalo się że ślimak obciera o dno kanału. Ktoś może doradzi, czy tak powinno być, czy też pobawić się kątówką i wyprowadzić ślimak tak by był podparty tylko na końcach. Miby zawleczki nigdy nie zerwało ale jak jest wszystko na wierzchuto może warto. Pozdrawiam
A przed rozbieraniem też ocierał?
Może przy skręcaniu luz na otworach między śrubą wykasowałeś w tym kierunku?

wuwok
07-09-2013, 08:05
Palnik jest skręcany 4 szpilkami i po prostu przy skręcaniu potrzeba "ustawić"człony by ślimak kręcił się bez ocierania .Wystarczy popuścić delikatnie nakrętki i ustawić młotkiem gumowym .Ważne by nie zapomnieć o silikonie do uszczelnienia członów

berdnard
07-09-2013, 10:27
Tylko że ślimak ma wyrazne ślady tarcia tzn. że tak pracował. Te ślady są tylko na odcinku na wysokości zasobnik

Witam masz jeszcze jedną opcję
oś zabieraka ślimaka MOŻE być stoczona mimośrodowo względem kwadratowego wpustu
wystarczy wybrać jeden z czterech położeń
powodzenia

janek95
07-09-2013, 19:52
Okazuje się że rację miał kol. Berdnard. Coś tam było niewspółosiowo i wystarczyło włożyć blaszkę 0,8 mm w jeden z boków "kwadratu" i wszystko ładnie się naprostowało. Ślimak obraca się lekko i nie skrobie. Reduktor pracuje cicho i zniknęło charakterystyczne buczenie które wcześniej uważałem za normę. Dziękuję wszystkim za pomoc i pozdrawiam.

karoka65
07-09-2013, 20:05
Tylko że ślimak ma wyrazne ślady tarcia tzn. że tak pracował. Te ślady są tylko na odcinku na wysokości zasobnik

Witam masz jeszcze jedną opcję
oś zabieraka ślimaka MOŻE być stoczona mimośrodowo względem kwadratowego wpustu

Czyli o czym to świadczy ?
Czy nie powinno być to zrobione na etapie produkcji ?
Widać że kącik pana Adama Słodowego coraz bardziej się powiększa ? :)

w84u
07-09-2013, 20:59
Czyli o czym to świadczy ?
Czy nie powinno być to zrobione na etapie produkcji ?
Widać że kącik pana Adama Słodowego coraz bardziej się powiększa ? :) cyt. " Niektórzy mają inne priorytety na forum.
Trzeba osrać konkurencję żeby samemu się wybielić lub odwrócić uwagę od bubla którego się stworzyło :) " Przyszedłeś tu osrać, czy jakoś pomóc?:)

berdnard
07-09-2013, 21:15
Czyli o czym to świadczy ?
Czy nie powinno być to zrobione na etapie produkcji ?
Widać że kącik pana Adama Słodowego coraz bardziej się powiększa ? :)

a ty się ciesz -bo masz w całości ślimak OŚKA TOCZONA
dobrze że masz dużo miejsca w kotłowni polowej-nie wszyscy tak mają- w razie wyciągnięcia ślimaka może komuś zabraknąć paru cm

wuwok
07-09-2013, 21:40
Czyli o czym to świadczy ?
Czy nie powinno być to zrobione na etapie produkcji ?
Widać że kącik pana Adama Słodowego coraz bardziej się powiększa ? :)
Spadła sprzedaż???? :D
gdy ktoś inny się wetnie w temat taki komentarz jest :D

BBE
07-09-2013, 21:57
Czyli o czym to świadczy ?
Czy nie powinno być to zrobione na etapie produkcji ?
Widać że kącik pana Adama Słodowego coraz bardziej się powiększa ? :)

A to mnie się zwracało uwagę na to, co się pisze... Nieładnie tak zwracać uwagę, a samemu robić dokładnie to samo :)
A Szanowny Kolega to chyba pisze tylko "dla sztuki", bo nic, oprócz spamu, do dyskusji ta wypowiedź nie wnosi.
Czyżbyś się bał, że w najbliższym czasie sprzeda się mniej kotłów, niż zakładałeś?

A może i Tobie warto dołączyć do kącika "Zrób to sam" i... rozwinąć sprzedaż? :)

karoka65
08-09-2013, 07:22
Spadła sprzedaż???? :D
gdy ktoś inny się wetnie w temat taki komentarz jest :D
Skoro innym wolno wszystko i wszędzie to dlaczego też nie mnie ?
Ktoś się doszukuje czegoś czego niema żeby sobie pobruździć w temacie.
A o sprzedaż być spokojny, wiem że Ogniwo dobrze schodzi, na Skama zapisy na koniec października ale przy nim tak zawsze jest w sezonie, na RBRa początek października czego jeszcze nigdy nie było jak je sprzedaję :)

karoka65
08-09-2013, 07:37
A to mnie się zwracało uwagę na to, co się pisze... Nieładnie tak zwracać uwagę, a samemu robić dokładnie to samo :)
A Szanowny Kolega to chyba pisze tylko "dla sztuki", bo nic, oprócz spamu, do dyskusji ta wypowiedź nie wnosi.
Czyżbyś się bał, że w najbliższym czasie sprzeda się mniej kotłów, niż zakładałeś?

A może i Tobie warto dołączyć do kącika "Zrób to sam" i... rozwinąć sprzedaż? :)
Nie ja zacząłem a Wami wojować, przypomnij sobie dobrze.
Piszesz że spamuję, to może Ty weźmiesz się za coś pożytecznego i ustawisz swój kociołek 16kW który jest zainstalowany w Milówce ?
Powiedz gościowi dlaczego przy grzaniu tylko CWU zeżarł 100kg groszku za 8 dni ? Wczoraj zaglądałem to udało się już doprowadzić do tego że nie gaśnie co kilka godzin.
Gdzieś numer do niego zapodziałem żeby zapytać jak spalanie wygląda.
Wiem że chyba czyta forum to może odezwie się na priva, tutaj nie musi, żadnych hymnów chwalebnych nie potrzebuję publicznie.
Trochę dziwne że zwracają się Wasi użytkownicy z pytaniami do takiego buca jak ja mając pod ręką takich fachowców z tytułami, którzy są ojcami tego kotła.
Kto powinien znać odpowiedzi na wszystkie pytania ? ja ?
Co do rozwinięcia oferty to dziękuję za propozycję, radźcie sobie sami jak jesteście tacy wyszczekani, problemów mi nie potrzeba.

wuwok
08-09-2013, 07:54
Skoro innym wolno wszystko i wszędzie to dlaczego też nie mnie ?
Ktoś się doszukuje czegoś czego niema żeby sobie pobruździć w temacie.
A o sprzedaż być spokojny, wiem że Ogniwo dobrze schodzi, na Skama zapisy na koniec października ale przy nim tak zawsze jest w sezonie, na RBRa początek października czego jeszcze nigdy nie było jak je sprzedaję :)
Rozumiem ale skoro uznajesz ze to naganne wiec nie należy samemu dać przykład?? Kiedyś pisałem ze dbacie o swój watek by był czysty a inny zaśmiecacie !!! Uważam ze to działanie z premedytacją ! Odnośnie pomocy userom to czyn chwalebny .Lecz mam małe ale a mianowicie wy ustawiacie piece i ??? tak mniej spali[co ważne] ale tak naprawdę nic nie wie dalej o swoim piecu,ustawieniach ,zależności :) . A jak wiemy prawdziwe zadowolenie jest wtedy gdy samemu opanuje się kociołek nie zależne który kolor [zielony,niebieski,czerwony] .Czytam temat Rbr i uważam ze wiele rzeczy jest tam przydatnych o których piszecie :) .Tylko gdy tu temat zaczął iść prawidłowym tokiem ,rozmowa o kotle odzywają się glosy ludków którzy to chcą przerwać.

minertu
08-09-2013, 07:59
No tak.Tego jeszcze nie było aby trzeba było na RBR-a czekać tak długo.W tym miesiącu już nie ma szans aby kocioł zamówić i szybko otrzymać.
Jeżeli chodzi o pomoc innym użytkownikom robię to bezinteresownie jeżeli jest to klient to ma to w cenie :)

minertu
08-09-2013, 08:03
Spadła sprzedaż???? :D Przeciwnie,wzrosła i to bardzo.

wuwok
08-09-2013, 08:08
Przeciwnie,wzrosła i to bardzo.
I w temacie ogniwa o tym piszecie :D dosłownie jaja :D :D Zacytuje małe dzieci i "chwalicie się czy żalicie " :D .Takie info możecie dać na swoich stronkach.

I wyjaśnijcie mi czemu ustawiacie kotły ??? nie powinno być tak ze się powinni sami nauczyć ustawiać?? Zawijan podpowiadał ,nakierował i tyle ..wiedział ze każdy musi się nauczyć sam ,wypracować swój sposób na ekonomiczne spalanie .A odnośnie tego ze często podkreślacie to ze ktoś gdzieś kupił" zielonego "to następna osoba kupuje ,sąsiad itd :) U mnie w miejscowości kupiłem Oep ,Jest już 2-gi a będzie kolejny i jaki wniosek???? ze ludzie boja się ryzykować i kupują sprawdzony produkt przez kogoś!!!! Akurat wyjaśniłem wszystko,pokazałem jak pali ,i co pali!!nie eko lub miał o wyglądzie ekogroszku .Najtańszą wersje miału ,do tego jak się czyści ..

minertu
08-09-2013, 08:15
Widzę,że strasznie Cię to nurtuje,że ktoś może dostać pomoc za darmo.
Skąd możesz to wiedzieć w jaki sposób ja ustawiam czyjś kocioł?
Skąd możesz wiedzieć,że go nie ustawiam a nakierowuję użytkownika kotła co ma zrobić?
Nie znasz mnie a podchodzisz do mnie negatywnie.Twoja sprawa.

minertu
08-09-2013, 08:18
Na zapytanie czy spadła odpowiedziałem ,że wzrosła.Coś jest nie tak?

wuwok
08-09-2013, 08:27
Na zapytanie czy spadła odpowiedziałem ,że wzrosła.Coś jest nie tak?
to było pytanie retoryczne !!
Akurat mogę się mylić[pewnie na pewno] ale zazwyczaj dostaje ktoś dostęp i ma piecyk ustawiony .Gdy tak czytam jak oep dużo pali to szok :D mi na sama wodę spalanie zeszło na 2.3kg .Czyt to dużo? nie mieszkam ale często korzystałem po pracy z wanny :D .Zaraz będzie atak ze mój palnik troszkę inny ale zabawa z nim darmowa a satysfakcja bezcenna :) .Minertu jesteś człowiekiem inteligentnym i wiesz dobrze o co mi chodzi !!
teraz spalanie mam "duże" z tym ze nic nie zmieniałem a pale mieszanka miał 2/3 i trociny 1/3 zasobnika:) wygrzewam dom i wietrze :D .Akurat nie mam potrzeby pokazac wszystkim ze moj piecyk spali 1kg na dobę :) .Ma mi dom wygrzać bo w końcu się wprowadzam :D

minertu
08-09-2013, 08:36
Domyślam się.
Ja w moim Ogniwie w lato spalanie miałem podobnie zasyp 158kG wystarczał średnio na 58-62dni.Te 4 dni to dlatego,że czasami kocioł w nocy sie załączał :)

wuwok
08-09-2013, 08:46
Domyślam się.
Ja w moim Ogniwie w lato spalanie miałem podobnie zasyp 158kG wystarczał średnio na 58-62dni.Te 4 dni to dlatego,że czasami kocioł w nocy sie załączał :)
Morał z tego taki żeby się nie bać spalania i ustawiać,ustawiać spalić troszkę więcej eko na początku ale potem i tak się wróci :) .Nikt kto przeszedł z zasypowca to nie miał rewelacyjnych wyników .

Novy!
09-09-2013, 22:25
cyt. " Niektórzy mają inne priorytety na forum.
Trzeba osrać konkurencję żeby samemu się wybielić lub odwrócić uwagę od bubla którego się stworzyło :) " Przyszedłeś tu osrać, czy jakoś pomóc?:)Człowiek nie świruj.Produkt za 8k nie ma prawa wymagać modyfikacji.Tak czy nie?Nie okłamuj tych co chcą to kupić.Mają zrobić sobie kurs spawacza-mechanika w komplecie czy jak?

Novy!
09-09-2013, 22:39
Morał z tego taki żeby się nie bać spalania i ustawiać,ustawiać spalić troszkę więcej eko na początku ale potem i tak się wróci :) .Nikt kto przeszedł z zasypowca to nie miał rewelacyjnych wyników . Morał jest tylko taki że masz sporo do powiedzenia,kilka przeróbek i żadnej zimy ani sezonu grzewczego za sobą.Więc trochę wyluzuj ze śpiewkami.

jack18
10-09-2013, 11:22
Człowiek nie świruj.Produkt za 8k nie ma prawa wymagać modyfikacji.Tak czy nie?Nie okłamuj tych co chcą to kupić.Mają zrobić sobie kurs spawacza-mechanika w komplecie czy jak? I nie wymaga. Jak ktoś lubi i chce to mu nie zabronisz tego robić. Nie każdy wybiera przewymiarowane kotły a później wszystkich obwinia za fakt swojej niewiedzy .Ci ludzie którzy to robią starają się jakoś z tym żyć i własnie stad te przeróbki.Ja tez zmniejszyłem głowicę bracera ( minertu}i mimo przewymiarowanego lekko kotła jestem z niego zadowolony. Proponuje Tobie to samo co ty koledze- nie krzycz bo jeszcze nie paliłeś w nowym kotle i może się okazać ze tez nie jesteś zadowolony...

Novy!
10-09-2013, 11:48
I nie wymaga. Jak ktoś lubi i chce to mu nie zabronisz tego robić. Nie każdy wybiera przewymiarowane kotły a później wszystkich obwinia za fakt swojej niewiedzy .Ci ludzie którzy to robią starają się jakoś z tym żyć i własnie stad te przeróbki.Ja tez zmniejszyłem głowicę bracera ( minertu}i mimo przewymiarowanego lekko kotła jestem z niego zadowolony. Proponuje Tobie to samo co ty koledze- nie krzycz bo jeszcze nie paliłeś w nowym kotle i może się okazać ze tez nie jesteś zadowolony... Ile razy mam Ci powtarzać że nie chodziło o przewymiarowany kocioł,tylko o niedopalane i mielone paliwo na palniku.Dotarło?

jack18
10-09-2013, 12:09
Ile razy mam Ci powtarzać że nie chodziło o przewymiarowany kocioł,tylko o niedopalane i mielone paliwo na palniku.Dotarło?

Do Ciebie nie dotarło ze jedno ma związek z drugim...

minertu
10-09-2013, 12:40
Nie wiem czy Was pogodzę tym co napiszę.
Wg mnie przewymiarowanie nie ma nic do tego ,że na palniku się nie dopala.
Jednak to,że się nie dopala ma związek z czujnikiem spalin.To jest serce sterownika eCoal.pl .Analiza trendu wzrostu i spadku temperatury spalin.Na odczyt temp ma wpływ szczelność kotła,ilość powietrza,czystość kotła oraz samego czujnika,ciąg kominowy......Jak będziecie miec czysty kocioł,czujnik i szczelny piec oraz wyregulowany ciąg to nie będzie niedopałów.Przynajmniej nie powinno.

Novy!
10-09-2013, 12:46
Do Ciebie nie dotarło ze jedno ma związek z drugim... Tak,mielenie opału jest efektem przewymiarowanego kotła.Ehh.Szkoda prądu.

berdnard
10-09-2013, 13:05
Nowy
Witam a mówiłem wstrzymaj sie
podobno będzie nowy burner-ma pasować do wszystkich OE+
na PODMIANKĘ-gdziesz tak pisano może ktoś napisać na temat gdzie tak pisano
cosik mi sie zdaje -śniło -Z_2 tak pisał-e tam mnie to nie dotyczy
zdrówka
pomyliłem sie tutaj jest cosik takiego
ZawiJan pisze:
12 Sierpień 2013 o 16:21

Ten nowy burner będzie pasował na podmianę do kotła OEPlus 10kW zamiast burnera-s.
Już niedługo (nie wiem jeszcze, za jak niedługo) OEPlusy 10kW będą sprzedawane z tym nowym burnerem.

jack18
10-09-2013, 13:29
Z mieleniem nie ma ale moim zdaniem ma z niedopalaniem na części palnika..Ale w sumie Ty już nie masz takiego problemu bo masz nowy ,lepszy kocioł.....

Novy!
10-09-2013, 16:17
Z mieleniem nie ma ale moim zdaniem ma z niedopalaniem na części palnika..Ale w sumie Ty już nie masz takiego problemu bo masz nowy ,lepszy kocioł..... Nie wiem czy lepszy.Teraz wiem jedno,nie mieli opału za 1k pln na miał.I opcja grupowego 8kW wróciła do łask.W poprzednim kotle mogłem w takim ustawieniu ogrzać wiadro wody.Mam też nadzieję że nie będzie problemu z rdzą.To co stało się u VERB-a i kilku innych kolegów,przesądziło o zmianie kotła -nawet za cenę dużej straty finansowej.Ja Ogniwa,ani produkcji made in zawijan nie chcę widzieć na oczy.Pozdrawiam

piotras69
10-09-2013, 18:59
Mam też nadzieję że nie będzie problemu z rdzą.To co stało się u VERB-a i kilku innych kolegów,przesądziło o zmianie kotła -nawet za cenę dużej straty finansowej.Ja Ogniwa,ani produkcji made in zawijan nie chcę widzieć na oczy.Pozdrawiam

no to muszę Ciebie "pocieszyć",u znajomego RBR dwa lata i cieknie,mają przyjechać wymienić

bobasxx
10-09-2013, 19:40
no to muszę Ciebie "pocieszyć",u znajomego RBR dwa lata i cieknie,mają przyjechać wymienić

A w którym miejscu cieknie ? Jakieś fotki ?

wuwok
11-09-2013, 07:39
Morał jest tylko taki że masz sporo do powiedzenia,kilka przeróbek i żadnej zimy ani sezonu grzewczego za sobą.Więc trochę wyluzuj ze śpiewkami.
witam. Pozwolisz ze się odniosę do twojego posta i mianowicie pale od stycznia tego roku !!! Akurat skończyłem centralne gdy przyszły mrozy i musiałem przetestować piecyk na nie ocieplonym budynku. Nie chce dokładnie pisać co i jak gdy kilka krotne pisałem o tym. W skrócie piec który miał same ściany na 1 pustaka zagrzał domek do 19 stopni na dole i 20st. na poddaszu .Wiec spokojnie czekam na zimę :)
Co do niedopalonego opału to prosta sprawa u ciebie była .Piec zanim zaczął pracować już przechodził w podtrzymanie !U nas kupiono tak samo duży piecyk 25kw na powierzchnie około 380m2 .Widzisz różnicę???????Odnośnie zmielonego eko??ja pale miałem .Wiec tu się nie wypowiem.A trwałość ogniwa??ty twierdzisz ze konstrukcja do dupy ,trwałość do dupy czyli teraz w epoce walki o rynek firma dawno powinna już upaść. Niedoróbki,nieszczelności będą się pojawiały czy to w ogniwach czy rbr z powodu prozaicznego a mianowicie zawodzi czynnik ludzki . Jeśli o zły obraz ogniwa chodzi to zapewnił go w dużej mierze "kolega" Novy!,Markowski ,Mirek153 -czyli jedna osoba !![choć uważam ze ktoś rozsądny eliminuje jego posty]. Teraz powinien pracować nad dobrym obrazem rbr ale ,właśnie jest jedno ale :) sterownika już nie upublicznia :) .

wuwok
11-09-2013, 07:44
no to muszę Ciebie "pocieszyć",u znajomego RBR dwa lata i cieknie,mają przyjechać wymienić
Ludzie to są normalne piece którzy wykonują ludzie!! błędy się zdążają nawet jeśli sprzedający je kreują na super zabawki.Porostu dobry piec do domu i tyle:).Jak ciepło ,spala mało to się cieszyć :)

Novy!
11-09-2013, 09:07
Zrozum człowieku że kilku kumatych kolesi próbowało ten kocioł ustawić.Problem w tym że, ten szajs nie nosił znamion przewymiarowania.Był problem by wogóle się odstawił,zrozumiesz to wreszcie czy nie?Więc mi tu nie wypisuj bzdur,ok? Do reszty Twej wypowiedzi,szkoda mego cennego czasu.

jack18
11-09-2013, 11:05
Zrozum człowieku że kilku kumatych kolesi próbowało ten kocioł ustawić.Problem w tym że, ten szajs nie nosił znamion przewymiarowania.Był problem by wogóle się odstawił,zrozumiesz to wreszcie czy nie?Więc mi tu nie wypisuj bzdur,ok? Do reszty Twej wypowiedzi,szkoda mego cennego czasu.

Co nie zmienia faktu ze przewymiarowany był i to mocno...

Novy!
11-09-2013, 12:15
Co nie zmienia faktu ze przewymiarowany był i to mocno... Ok.Panowie widzę że daremny mój trud.Szkoda zatem mego cennego czasu.Nikt obiektywnie nie odpowie na pytanie:dlaczego przerabiać nowy kocioł skoro wszystko jest z nim ok.
Przepraszam jak uraziłem,nerwy puszczają jak trzeba sto razy pisać to samo...Czas zweryfikuje,albo już to zrobił.Pozdrawiam.

piotras69
11-09-2013, 15:24
A w którym miejscu cieknie ? Jakieś fotki ?

cieknie gdzieś w okolicach mocowania do rusztu,fotek nie będzie bo trochę daleko a nie bywam w tamtych stronach

piotras69
11-09-2013, 15:26
Ludzie to są normalne piece którzy wykonują ludzie!! błędy się zdążają nawet jeśli sprzedający je kreują na super zabawki.Porostu dobry piec do domu i tyle:).Jak ciepło ,spala mało to się cieszyć :)

dokładnie czy to będzie Ogniwo czy RBR czy jakiś inny w każdym może się takie coś zdarzyć

Vld
11-09-2013, 15:53
cieknie gdzieś w okolicach mocowania do rusztu,fotek nie będzie bo trochę daleko a nie bywam w tamtych stronach

Ja tam jestem raczej z tych najmniej zainteresowanych, ale bez fotki dla mnie ta informacja wiarygodność ma zerową.
W dzisiejszych czasach raczej już każdy ma komurkę z aparatem fotograficznym i mozliwoscią wysłania MMSa. Nikt nigdze nie musial by jechać, temat można załatwic w kilka h.

minertu
11-09-2013, 19:30
no to muszę Ciebie "pocieszyć",u znajomego RBR dwa lata i cieknie,mają przyjechać wymienićA dla czego znajomy o tym nie pisze?
Dla mnie to nie problem bo sprawę się załatwi tylko dlaczego znajomy taki nieśmiały ?

minertu
11-09-2013, 19:32
Ja tam jestem raczej z tych najmniej zainteresowanych, ale bez fotki dla mnie ta informacja wiarygodność ma zerową.
W dzisiejszych czasach raczej już każdy ma komurkę z aparatem fotograficznym i mozliwoscią wysłania MMSa. Nikt nigdze nie musial by jechać, temat można załatwic w kilka h. Zapewne producent ma takie zgłoszenie o ile ono istnieje i podejrzewam,że reklamacja zakończy się wymianą wymiennika.

jorgo
12-09-2013, 10:39
Nie to żebym się czepiał, ale te wątki Arturo72 odnośnie reku to powinno się wywalić stąd.....

jorgo
12-09-2013, 10:42
Zrozum człowieku że kilku kumatych kolesi próbowało ten kocioł ustawić..

Mnie nikt nie ustawiał i jest jak należy ....
a parafrazując pewnego polityka: "...jaki właściciel - tacy kolesie.." :rolleyes:

karoka65
12-09-2013, 22:31
Nie to żebym się czepiał, ale te wątki Arturo72 odnośnie reku to powinno się wywalić stąd.....
Artura jest wszędzie pełno :)
Dajcie mu spokój bo gdzie nie wlezie wszędzie go gonią :)

tesel
13-09-2013, 18:07
Artura jest wszędzie pełno :)
Dajcie mu spokój bo gdzie nie wlezie wszędzie go gonią :)

212068

Arturo72
13-09-2013, 20:51
Nie to żebym się czepiał, ale te wątki Arturo72 odnośnie reku to powinno się wywalić stąd.....
Ślepy ?

zainstalowałeś ten rekuperator???kurde choruje na niego troszkę ale fajnie bylo by obejrzec go u kogoś :) swoimi silami zrobic

reku stoi , kanały wyciągnięte na strych ale jeszcze nie spięte , jak masz ochotę to zapraszam w sobotę :)

Powyższy dialog odbywał się między uzytkownikami kotłów weglowych a konkretnie chyba Ogniwa...
Akurat reku polecam dla osób walczących o każdą kWh czyli głównie w systemach bezobsługowch(prąd,gaz),przy węglu nie ma róznicy czy wrzuci się parę kilogramów mniej czy więcej do pieca bo i tak ręce będą bolały :)
Dla systemów na węgiel do poprawnej wentylacji domu wystarczy WM bez odzysku.

jack18
14-09-2013, 08:18
Ślepy ?



Powyższy dialog odbywał się między uzytkownikami kotłów weglowych a konkretnie chyba Ogniwa...
Akurat reku polecam dla osób walczących o każdą kWh czyli głównie w systemach bezobsługowch(prąd,gaz),przy węglu nie ma róznicy czy wrzuci się parę kilogramów mniej czy więcej do pieca bo i tak ręce będą bolały :)
Dla systemów na węgiel do poprawnej wentylacji domu wystarczy WM bez odzysku.

To może polecaj w temacie na wątku z tym związanym, tak jak pc i inne pierdoły które sprzedajesz. To wątek o Ogniwie ,wiec po co Ci co czegoś szukają maja to wszystko czytać?

kveldulv
14-09-2013, 09:01
Witam. Jestem tu nowy - cześć wszystkim.
Potrzebuje porady w sprawie doboru kotła. Albo potwierdzenia - czy eko plus się sprawdzi. Będę wdzięczny za podpowiedź.
Remontuję stary dom. 90m2 parter + poddasze.
Parter ma położone ogrzewanie podłogowe, wszędzie prócz kotłowni. Poddasze ma dość duże skosy, powierzchnia użytkowa jest więc mniejsza. Tam planuję 2 kaloryfery, przy jednej ścianie szczytowej i drugiej.
Ściany domu mają grubość około 36cm cegła + 10cm styropian. Chcę też oczywiście grzać wodę. Szerokość komina 12cm.
Celuje w 16kw, hydraulik zapewnia mnie że to spokojnie wystarczy.
Problem polega na tym, że mam niezbyt dużo miejsca w kotłowni. Od ościeżnicy drzwi do ściany (głębokość kotła) mam 103cm. Na stronie ogniwobiecz jest informacja, że eko plus 16kw ma głębokość 77 cm.
Czy wystarczy mi miejsca na podłączenie? Podejrzewam, że piec będzie musiał stać w jakiejś odległości od ściany. Miejsce na czopuch itd.
Na długość mam do dyspozycji 175cm - od ściany do ściany. Pytanie jest z której strony najbardziej będę potrzebował dostać się do podłączonego pieca? Czy tylko od frontu?
Na co powinienem jeszcze zwrócić uwagę przy doborze pieca? Czy przekrój komina 12cm na ten piec wystarczy? Dzięki.

minertu
14-09-2013, 09:19
10kW ci wystarczy.Z miejscem trochę kłopot ale zawsze piec możesz postawić odwrotnie.

tesel
14-09-2013, 09:20
Witam. Jestem tu nowy - cześć wszystkim.
Potrzebuje porady w sprawie doboru kotła. Albo potwierdzenia - czy eko plus się sprawdzi. Będę wdzięczny za podpowiedź.
Remontuję stary dom. 90m2 parter + poddasze.
...
Celuje w 16kw, hydraulik zapewnia mnie że to spokojnie wystarczy.
.:jawdrop:
10kw będzie za dużo.Wiem to z doświadczenia.

minertu
14-09-2013, 09:32
Skoro ma to być Ogniwo to 10kW bo mniejszego nie ma.

kveldulv
14-09-2013, 09:38
Postawić piec odwrotnie, tzn podajnik na drugą stronę pieca? O to chodzi?
A przekrój komina? Wystarczy te 12cm?

kveldulv
14-09-2013, 10:09
RBR ekouniversal 11kw ma mniejsze gabaryty (chodzi głównie o głębokość) i czopuch wychodzi do góry, co w moim przypadku ze względu na mało miejsca jest korzystne. Czy ktoś to potwierdzi? :)

karoka65
14-09-2013, 10:34
RBR ekouniversal 11kw ma mniejsze gabaryty (chodzi głównie o głębokość) i czopuch wychodzi do góry, co w moim przypadku ze względu na mało miejsca jest korzystne. Czy ktoś to potwierdzi? :)
Ogniwo też do gigantów nie należy, też zgrabny gabarytowo kociołek jednak RBR będzie bardziej ustawny.
Zmawiając z króćcami powrotnymi na boku kotła zamiast z tyłu, kocioł możesz dosunąć plecami do ściany, masz coś 175cm szeroko czyli kocioł 108cm + 50 od ściany ( zasobnik ) na obsługę. Zostaje możliwość odsunięcia 17cm od ściany kotła i podejście powrotami z boku tak jak napisałem wcześniej.

kobra64
14-09-2013, 10:52
kveldulv, napiszę oczywistą oczywistość, ale już różne cuda widziałem. Najwięcej miejsca potrzeba Ci od strony zasobnika. Chociaż ze 40 cm sobie zostaw na ewentualne manewry ze ślimakiem. Pół metra daje jaki taki komfort przy takich robotach. No i rzeczywiście niewielka ta kotłownia, jak ma rozwiązane zaopatrzenie w powietrze?

Novy!
14-09-2013, 21:33
Postawić piec odwrotnie, tzn podajnik na drugą stronę pieca? O to chodzi?
A przekrój komina? Wystarczy te 12cm?
Jesteś laikiem ,słaniaj się przy innych produktach.

mpepe
15-09-2013, 10:05
Witam,
mam pytanie zerknijcie na te dwa filmiki

http://www.youtube.com/watch?v=PzhSSXC6HVU

http://www.youtube.com/watch?v=WY9P2FMWBzo

zastanawia mnie dlaczego komora w której spalane jest paliwo zastępcze (czyli ruszt) na jednym filmiku jest na równi z drzwiczkami a na drugim filmiku ruszt jest znacznie poniżej drzwiczek ? to te same kotły eko plus czyżby jakaś zmiana konstrukcyjna?

minertu
15-09-2013, 10:18
Witam,
mam pytanie zerknijcie na te dwa filmiki

http://www.youtube.com/watch?v=PzhSSXC6HVU (http://forum.muratordom.pl/redirector.php?url=http%3A%2F%2Fwww.youtube.com%2F watch%3Fv%3DPzhSSXC6HVU)

http://www.youtube.com/watch?v=WY9P2FMWBzo (http://forum.muratordom.pl/redirector.php?url=http%3A%2F%2Fwww.youtube.com%2F watch%3Fv%3DWY9P2FMWBzo)

zastanawia mnie dlaczego komora w której spalane jest paliwo zastępcze (czyli ruszt) na jednym filmiku jest na równi z drzwiczkami a na drugim filmiku ruszt jest znacznie poniżej drzwiczek ? to te same kotły eko plus czyżby jakaś zmiana konstrukcyjna?
Nie zmiana tylko ruszt można zakładać na dwóch poziomach.

bobasxx
15-09-2013, 10:22
Witam,
mam pytanie zerknijcie na te dwa filmiki

http://www.youtube.com/watch?v=PzhSSXC6HVU

http://www.youtube.com/watch?v=WY9P2FMWBzo

zastanawia mnie dlaczego komora w której spalane jest paliwo zastępcze (czyli ruszt) na jednym filmiku jest na równi z drzwiczkami a na drugim filmiku ruszt jest znacznie poniżej drzwiczek ? to te same kotły eko plus czyżby jakaś zmiana konstrukcyjna?

A te kotły są tej samej mocy ?
Na jednym filmiku dwoje drzwiczek jest obok siebie, na drugim są oddalone od siebie.

Jarecki79
15-09-2013, 10:37
kveldulv, napiszę oczywistą oczywistość, ale już różne cuda widziałem. Najwięcej miejsca potrzeba Ci od strony zasobnika. Chociaż ze 40 cm sobie zostaw na ewentualne manewry ze ślimakiem. Pół metra daje jaki taki komfort przy takich robotach. No i rzeczywiście niewielka ta kotłownia, jak ma rozwiązane zaopatrzenie w powietrze?

To zależy od rozwiązań konstrukcyjnych samego palnika.
W niektórych żeliwnych wystarczy ok.15-17cm, aby wszystko obsłużyć. Fakt, że wymaga to nieco więcej pracy, ale da radę.
Odkręca się przekładnię, ściąga się wraz z nią tzw sprzęgło kłowe i juz mamy ok. 50cm, aby z kotła wysunąć cały palnik czy wyjąć ślimak......
Ekoenergia jest np. dwuczłonowa, ale za wiele to nie zmienia, bo ślimak jest w całości i "wisi" na przekładni. Za bardzo zatem nie pomaga demontaż w połowie.... w jej przypadku trzeba mieć ok.tych 50cm na obsługę

Oczywiście najlepiej, jak tego miejsca jest więcej, ale nie zawsze jest to możliwe. Wówczas szukac palników, które wymagają mniej miejsca na obsługę.

Jarecki79
15-09-2013, 11:03
Postawić piec odwrotnie, tzn podajnik na drugą stronę pieca? O to chodzi?
A przekrój komina? Wystarczy te 12cm?

U Ciebie problemem jest 103cm głębokości, tutaj musi wejść kocioł.
Musisz sobie zdawać sprawę,że oprócz głębokości kotła musisz brać też pod uwagę długość drzwiczek popielnikowych, musisz je przecież otworzyć i wysunąć szuflade z popiołem. Kocioł na głębokość to raczej koło 50cm powinien mieć.....w Twoim przypadku.... To jest mega problem przy kotłach, gdzie podajniki są z boku. Głębokości kotłów bez pionowych kanałów, z górnym wyjściem spalin to ok. 60-65cm.... jak dochodzi tylny kanał lub kanały to od 70cm w górę..

Wydaje mi się,że powinienes rozglądać się za kotłem, który ma podajnik wzdłuż konstrukcji, czy jak kto woli z tyłu kotła. W tym wypadku masz do wykorzystania to ok.170cm... Szału nie ma, kocioł z takim podłączeniem zaczyna sie od długości całkowitej 116cm, trzeba dodac ok.20cm na obsługę ślimaka (można go wówczas ewentualnie wyjąc przodem), robi się 136cm....czyli od frontu zostaje znowu koło 40cm... jak jest tam światło drzwi, to luz......
Na głębokośc taka konstrukcja zajmie Ci dokładnie 50cm, więc zostaje 53cm, abyś mógł przejść, zależy zatem jakie masz "gabaryty własne"

Rozumiem,że to jest 90m2 parter plus nieco mniej na poddaszu ze względu na skosy, pewnie coś w porywach 140-150m2.

Trochę ciasnota w tej kotłowni szczerze powiem, upierdliwa będzie ta obsługa niezależnie co wybierzesz... Chyba,że jak wspomniałem na któryś z tych wymiarów masz otwierane drzwi tej kotłowni.... wesoło jednak nie jest

Wyślij do minertu czy karoki szkic kotłowni z wymiarami ścian, umiejscowieniem drzwi oraz komina i coś będa mogli zaproponować.

minertu
15-09-2013, 12:37
No my wsadziliśmy piec tak,że po bokach ma od strony kotła 10cm a od strony podajnika 20 cm.Wszystko da się zrobić.
Eleganckie drzwiczki , dziura w ścianie (po drugiej stronie łazienka) więc jak komuś nie przeszkadza to można i tak.

kobra64
15-09-2013, 13:10
Jarecki, ja zrozumiałem, że na głębokość to on ma 103 cm do futryny plus szerokość drzwi ( napisał - 103 cm do ościeżnicy ). Jak tak, to o głębokość specjalnie nie ma zmartwienia.

mpepe
15-09-2013, 13:40
A te kotły są tej samej mocy ?
Na jednym filmiku dwoje drzwiczek jest obok siebie, na drugim są oddalone od siebie.

Właśnie to samo zauważyłem, że miedzy drzwiczkami w jednym filmiku jest bardzo mało miejsca na drugim jest około 20cm różnicy
obstawiam, że jest to albo jakaś inna moc kotła albo jakas zmiana konstrukcyjna o której nie informują na stronie producenta

minertu
15-09-2013, 13:49
Bo jeden to 16kW a drugi 25kW.

bobasxx
15-09-2013, 14:29
Bo jeden to 16kW a drugi 25kW.

I wszystko jasne.

kveldulv
15-09-2013, 16:38
Jarecki, ja zrozumiałem, że na głębokość to on ma 103 cm do futryny plus szerokość drzwi ( napisał - 103 cm do ościeżnicy ). Jak tak, to o głębokość specjalnie nie ma zmartwienia.

Tak dokładnie. 103cm mam do drzwi. Więc na szerokość kotłownia ma około 200cm.
Podałem jedynie wymiar na wstawienie pieca: 103cm. Bo przecież po wstawieniu trzeba będzie jeszcze do kotłowni jakoś wejść :D
Więc z głębokością pieca nie powinno być problemu.
Czy firma Intalco (myślę o rbr uniwersal) ma jakiś instalatorów na Warmi i Mazurach? Bo z Ogniwa podobno ktoś jest w Olsztynie..

minertu
15-09-2013, 16:46
A gdzie dokładniej?

mpepe
15-09-2013, 18:37
I wszystko jasne.


Wie ktoś dlaczego 25KW ma klasę B a mniejsze eko plusy A w czym jest problem że nie przeszedł pomyślnie próby na zanieczyszczenia organiczne?

Czy przy czyszczeniu pieca, które w przypadku eko plusa odbywa się przez górną pokrywę jest potrzeba dojścia od prawej strony kotła przy założeniu że podajnik będę miał po lewej? muszę postawić kocioł w rogu kotłowni gdzie kocioł będzie po prawej czyli przy ścianie a pomiędzy kotłem a ścianą będzie jakieś kilkanaście cm. Zastanawiam się czy kocioł nie posiada jakiejś pokrywy rewizyjnej od prawej strony kotła. Podobno Zawijan to gdzieś wyjaśnił ale nie znalazłem nigdzie na forum ani na google

bobasxx
15-09-2013, 18:40
Wie ktoś dlaczego 25KW ma klasę B a mniejsze eko plusy A w czym jest problem że nie przeszedł pomyślnie próby na zanieczyszczenia organiczne?



A jesteś pewien, ze potrzebujesz 25 kW ?

wuwok
15-09-2013, 18:50
Wie ktoś dlaczego 25KW ma klasę B a mniejsze eko plusy A w czym jest problem że nie przeszedł pomyślnie próby na zanieczyszczenia organiczne?

Czy przy czyszczeniu pieca, które w przypadku eko plusa odbywa się przez górną pokrywę jest potrzeba dojścia od prawej strony kotła przy założeniu że podajnik będę miał po lewej? muszę postawić kocioł w rogu kotłowni gdzie kocioł będzie po prawej czyli przy ścianie a pomiędzy kotłem a ścianą będzie jakieś kilkanaście cm. Zastanawiam się czy kocioł nie posiada jakiejś pokrywy rewizyjnej od prawej strony kotła. Podobno Zawijan to gdzieś wyjaśnił ale nie znalazłem nigdzie na forum ani na google
Jaka powierzchnie masz budynku??ja na 160m2 użytkowej mam 16kw i dziś brałbym 10kw [te piecyki maja niezła sprawność] . Kolejna sprawa to piecyk czyści się od przodu .Niema potrzeby zachodzić go od "tyłu" boku :D

mpepe
15-09-2013, 19:00
A jesteś pewien, ze potrzebujesz 25 kW ?

posiadam stare budownictwo piętrowy z piwnicą lata 70 tzw "kostka" ściany cegła od zewnątrz i w środku pianowy jakieś 200m okna plastik jakieś 7 lat temu zmienione czyli już nie 1 liga. Dom nieocieplony obecnie w kotłowni stary Ogniwo Biecz który ma jakieś 15 lat i z ekonomią nie ma nic wspólnego. Na infolinii doradzali 25 KW. W tym roku planuję ułożyć styropian na strychu i przykryć to wszystko folią bez wylewki bo nie używam tych pomieszczeń

minertu
15-09-2013, 19:03
posiadam stare budownictwo piętrowy z piwnicą lata 70 tzw "kostka" ściany cegła od zewnątrz i w środku pianowy jakieś 200m okna plastik jakieś 7 lat temu zmienione czyli już nie 1 liga. Dom nieocieplony obecnie w kotłowni stary Ogniwo Biecz który ma jakieś 15 lat i z ekonomią nie ma nic wspólnego. Na infolinii doradzali 25 KW
No i masz babo placek,ja mam 17kW na 320m2 tyle,że dom ocieplony.Te 25kW bedzie i tak za duże.
Wysłałem ci priwa.

mpepe
15-09-2013, 19:09
Jeśli nie ma drzwiczek rewizyjnych z boku to jeden problem z głowy, natomiast nie ukrywam że wolałbym żeby układ przepływu spalin był poziomy a nie pionowy oczywiście z uwagi na dostęp i wygodę czyszczenia brałem pod uwagę jeszcze Hef Duo Brucer http://www.hef.com.pl/duo_brucer,2,06.html
ale na forach jakość o nim ani słychu ani... więc trochę się obawiam niespodzianek a propos ten kocioł posiada Brucer-S ?. Inne kotły z rusztem wodnym chyba raczej też nie wchodzą w grę chyba, że jest ktoś kto mnie przekona? przeczytałem artykuł Zawijana i chwilowo wyleczyłem się z wodnego

wuwok
15-09-2013, 19:15
Jeśli nie ma drzwiczek rewizyjnych z boku to jeden problem z głowy, natomiast nie ukrywam że wolałbym żeby układ przepływu spalin był poziomy a nie pionowy oczywiście z uwagi na dostęp i wygodę czyszczenia brałem pod uwagę jeszcze Hef Duo Brucer http://www.hef.com.pl/duo_brucer,2,06.html
ale na forach jakość o nim ani słychu ani... więc trochę się obawiam niespodzianek a propos ten kocioł posiada BURNER-S ?. Inne kotły z rusztem wodnym chyba raczej też nie wchodzą w grę chyba, że jest ktoś kto mnie przekona? przeczytałem artykuł Zawijana i chwilowo wyleczyłem się z wodnego
tak ten piec ma BURNER-S. Pionowy ma ogniwo i czyszczenie nie jest rewelacyjne z tym ze aż takiej tragedii nie ma :) Po prostu jak palisz w zasypowym to wiesz ze kotłownie węglowe są brudne .Piecyk weź 16kw spokojnie sobie da rady

pomyłka :) poprawione

minertu
15-09-2013, 19:16
Jeśli nie ma drzwiczek rewizyjnych z boku to jeden problem z głowy, natomiast nie ukrywam że wolałbym żeby układ przepływu spalin był poziomy a nie pionowy oczywiście z uwagi na dostęp i wygodę czyszczenia brałem pod uwagę jeszcze Hef Duo Brucer http://www.hef.com.pl/duo_brucer,2,06.html (http://forum.muratordom.pl/redirector.php?url=http%3A%2F%2Fwww.hef.com.pl%2Fd uo_brucer%2C2%2C06.html)
ale na forach jakość o nim ani słychu ani... więc trochę się obawiam niespodzianek a propos ten kocioł posiada Brucer-S ?. Inne kotły z rusztem wodnym chyba raczej też nie wchodzą w grę chyba, że jest ktoś kto mnie przekona? przeczytałem artykuł Zawijana i chwilowo wyleczyłem się z wodnegoOdczytaj wiadomość.
Z boku miały starsze wersje czyli Ogniwo Eko.

minertu
15-09-2013, 19:18
tak ten piec ma Brucer-S. Pionowy ma ogniwo i czyszczenie nie jest rewelacyjne z tym ze aż takiej tragedii nie ma :) Po prostu jak palisz w zasypowym to wiesz ze kotłownie węglowe są brudne .Piecyk weź 16kw spokojnie sobie da rady
Pozwolę sobie sprostować,nie ma palników Brucer-S tylko Burner-S.

bobasxx
15-09-2013, 19:19
tak ten piec ma Brucer-S. Pionowy ma ogniwo i czyszczenie nie jest rewelacyjne z tym ze aż takiej tragedii nie ma :) Po prostu jak palisz w zasypowym to wiesz ze kotłownie węglowe są brudne .Piecyk weź 16kw spokojnie sobie da rady

burner-s

bobasxx
15-09-2013, 19:19
Pozwolę sobie sprostować,nie ma palników Brucer-S tylko Burner-S.

Hehe, teraz Ty mnie wyprzedziłeś ;)

wuwok
15-09-2013, 19:20
burner-s

dokładnie:)
poprawiłem i dziękuje kolegom za przypomnienie mi co mam w piecyku :)

kobra64
15-09-2013, 19:23
Tak dokładnie. 103cm mam do drzwi. Więc na szerokość kotłownia ma około 200cm.
Podałem jedynie wymiar na wstawienie pieca: 103cm. Bo przecież po wstawieniu trzeba będzie jeszcze do kotłowni jakoś wejść :D
Więc z głębokością pieca nie powinno być problemu.
Czy firma Intalco (myślę o rbr uniwersal) ma jakiś instalatorów na Warmi i Mazurach? Bo z Ogniwa podobno ktoś jest w Olsztynie..
To kolego masz masę miejsca za piecem i tym się nie zajmuj. Zmieści się prawie każdy z 30 - 40 cm. luzem z tyłu kotła. Tylko jeszcze napisz, na której ścianie i na jakiej wysokości masz wejście do komina i czy naprzeciwko drzwi w kotłowni masz jakieś okno i wszystko będzie jasne.

minertu
15-09-2013, 19:27
To kolego masz masę miejsca za piecem i tym się nie zajmuj. Zmieści się prawie każdy z 30 - 40 cm. luzem z tyłu kotła. Tylko jeszcze napisz, na której ścianie i na jakiej wysokości masz wejście do komina i czy naprzeciwko drzwi w kotłowni masz jakieś okno i wszystko będzie jasne.No przydał by się kawałek rysunku i sprawa była by bardzo prosta :)

mpepe
15-09-2013, 19:31
burner-s

cytat ze strony Hef "...w której znajduje się samooczyszczające się palenisko wielopaliwowe Brucer, sterowane elektronicznie..." a nie BURNER zresztą w Polsce czepiamy się kształtu ogórka a w afryce dzieci umierają z głodu

wuwok
15-09-2013, 19:32
cytat ze strony Hef "...w której znajduje się samooczyszczające się palenisko wielopaliwowe Brucer, sterowane elektronicznie..." a nie BURNER zresztą w Polsce czepiamy się kształtu ogórka a w afryce dzieci umierają z głodu
poprawili dobrzy koledzy mnie,chodziło im o OEP :)

minertu
15-09-2013, 19:34
cytat ze strony Hef "...w której znajduje się samooczyszczające się palenisko wielopaliwowe Brucer, sterowane elektronicznie..." a nie BURNER zresztą w Polsce czepiamy się kształtu ogórka a w afryce dzieci umierają z głoduTo powiem tak,Ogniwo miało Brucera (do nadal w OE 35kW) a teraz ma burnera-s w OE+
Z HEFEM nie ma to nic wspólnego.

bobasxx
15-09-2013, 19:35
cytat ze strony Hef "...w której znajduje się samooczyszczające się palenisko wielopaliwowe Brucer, sterowane elektronicznie..." a nie BURNER zresztą w Polsce czepiamy się kształtu ogórka a w afryce dzieci umierają z głodu

Brucer tak, Brucer-s nie.

Brucer i Burner-s to dwa zupełnie inne palniki.

Drugiej części cytatu nie skomentuję.

minertu
15-09-2013, 19:35
Jak ktoś chce zakupić moją używke to zapytania na priv

kveldulv
16-09-2013, 07:20
A gdzie dokładniej?

Okolice Mrągowa. Sklepu też szukam.

mpepe
16-09-2013, 14:16
poprawili dobrzy koledzy mnie,chodziło im o OEP :)

rozwiniesz skrót OEP?
czyli ustalone, że Hef Duo Brucer ma palnik Brucera aanie Burnera-s
ale czy RBR Ekouniwersal ma Brucera czy Burnera -S ?

kveldulv
16-09-2013, 19:08
No przydał by się kawałek rysunku i sprawa była by bardzo prosta :)

Oto pokrojowy plan kotłowni :)

Na ile centymetrów biorąc pod uwagę czopuch piec Ogniwo będzie musiał odstawać od ściany?
Piec ma podajnik po prawej stronie i to mi odpowiada, wtedy dosunę trochę podajnikiem do ściany. Z lewej strony zostanie trochę przestrzeni.

kobra64
16-09-2013, 19:47
Kveldulv, źle kombinujesz. Właśnie od strony podajnika potrzebujesz miejsca, a nie dojeżdżać z nim do ściany. A co masz na tej ścianie naprzeciw drzwi? Jak jest wolna i bez okien, to idealnie się na postawienie pieca nadaje. Tylko trzeba z koszem po lewej stronie i górnym wylotem spalin. Z tylnym czopuchem to i tak będziesz chyba miał kłopot się na tej ścianie co planujesz zmieścić, no bo kocioł + czopuch z 80 cm, a jeszcze musisz dwa razy zakręcić, czyli 2 kolana, no i po samej ścianie przecież nie poprowadzisz rury spalinowej - może być licho. Dysponując taką przestrzenią brałbym z górnym wylotem spalin. No i nie odpowiedziałeś, jak do kotłowni jest doprowadzone powietrze, to ważne.

kveldulv
16-09-2013, 20:36
Na lewej ścianie mam skrzynkę z rurami od podłogówki. Na ścianie na wprost (na szkicu ta górna) mam też skrzynkę z wodomierzem. Okna żadnego nie ma. Kotłownia jest w centrum domu mniej więcej.
Mam doprowadzone 2 rury płaskie chyba 10cm jako instalacja nawietrzna przy drzwiach po prawej stronie. Wentylacja grawitacyjna to ma być.
A kratkę odprowadzającą powietrze chcę zrobić w kominie drugim, po lewej stronie na wprost (na szkicu lewy góry róg). Mam w sumie 2 kominy.
Wstawiam foto kotłowni, sorki za słabą jakość.

karoka65
16-09-2013, 21:22
Kocioł z prawym zasobnikiem przystawiony bokiem do komina, rura spalinowa skierowana w bok ( lewo )

kobra64
16-09-2013, 21:34
No tylko jak zostawi 40 cm od strony kosza to czy ta szafka się mu jeszcze będzie miała gdzie otworzyć?

zbigmaz01
16-09-2013, 21:40
No i masz babo placek,ja mam 17kW na 320m2 tyle,że dom ocieplony.Te 25kW bedzie i tak za duże.
Wysłałem ci priwa.
Cosik za dużo mu doradzili :P

karoka65
16-09-2013, 21:42
Nie widzę tam tego inaczej.
Myślałem jeszcze o Sztokerze ale zyska tylko na głębokości trochę a straci na długości, z szafką ten sam problem, widzę jednak że otwierana chyba od góry, także uchylić można dość dużo i do wodomierza można zajrzeć jak ta na przeciwko drzwi jest z wodomierzem.

wuwok
17-09-2013, 09:15
rozwiniesz skrót OEP?
czyli ustalone, że Hef Duo Brucer ma palnik Brucera aanie Burnera-s
ale czy RBR Ekouniwersal ma Brucera czy Burnera -S ?

Ogniwo Eko Plus

ale nam się "rodzinka " ogniowców rozrosła :D

mpepe
17-09-2013, 12:53
Ogniwo Eko Plus

ale nam się "rodzinka " ogniowców rozrosła :D

:rolleyes: myslałem że OEP to jakiś palnik... no cóż człowiek dopiero się uczy

wuwok
17-09-2013, 13:28
:rolleyes: myslałem że OEP to jakiś palnik... no cóż człowiek dopiero się uczy

Poczytasz i świadomie zdecydujesz będziesz zadowolony..ale nie bierz za dużego pieca.

zbigmaz01
17-09-2013, 20:06
Poczytasz i świadomie zdecydujesz będziesz zadowolony..ale nie bierz za dużego pieca.Będziesz szczęśliwy jak jeszcze jeden kolega ci dojdzie http://emotikona.pl/emotikony/pic/0dance3.gif (http://forum.muratordom.pl/redirector.php?url=http%3A%2F%2Femotikona.pl%2Femo tikony%2F)

wuwok
17-09-2013, 20:30
Będziesz szczęśliwy jak jeszcze jeden kolega ci dojdzie http://emotikona.pl/emotikony/pic/0dance3.gif (http://forum.muratordom.pl/redirector.php?url=http%3A%2F%2Femotikona.pl%2Femo tikony%2F)
Jaśniej????widzisz akurat kociołek dobry dla dobrych ludzi :)

zbigmaz01
17-09-2013, 20:40
Jaśniej????widzisz akurat kociołek dobry dla dobrych ludzi :)Nie mnie go oceniać, ja go nie mam :P

mpepe
18-09-2013, 16:21
Poczytasz i świadomie zdecydujesz będziesz zadowolony..ale nie bierz za dużego pieca.

Dzisiaj pomierzyłem metry wszystkie, które ogrzewam wyszło mniej niż myślałem 175m2, z tego planowane jest przy kompleksowym remoncie wyburzenie jednej części, którą kiedyś ojciec dobudował a obecnie służy tylko jako magazynki na szpargoły. Jeśli bym to wyburzył zostanie 130m2 to obawiam się, że 17kw może być jeszcze trochę przesadzone.

minertu
18-09-2013, 22:10
Dzisiaj pomierzyłem metry wszystkie, które ogrzewam wyszło mniej niż myślałem 175m2, z tego planowane jest przy kompleksowym remoncie wyburzenie jednej części, którą kiedyś ojciec dobudował a obecnie służy tylko jako magazynki na szpargoły. Jeśli bym to wyburzył zostanie 130m2 to obawiam się, że 17kw może być jeszcze trochę przesadzone.
Na to starcz ci ten mniejszy.

karoka65
18-09-2013, 22:15
Duuużo mniejszy :)

wuwok
18-09-2013, 22:17
Dzisiaj pomierzyłem metry wszystkie, które ogrzewam wyszło mniej niż myślałem 175m2, z tego planowane jest przy kompleksowym remoncie wyburzenie jednej części, którą kiedyś ojciec dobudował a obecnie służy tylko jako magazynki na szpargoły. Jeśli bym to wyburzył zostanie 130m2 to obawiam się, że 17kw może być jeszcze trochę przesadzone.

10KW -12KW CI wystarczy :) wiec na spokojnie wybieraj

karoka65
18-09-2013, 22:23
Wuwok, taki cwany teraz jesteś ? hehe
Jakbyś mnie posłuchał to byś nie musiał kombinować teraz :)
Tylko chyba jeszcze wtedy 10-tki nie było.

wuwok
19-09-2013, 19:12
Wuwok, taki cwany teraz jesteś ? hehe
Jakbyś mnie posłuchał to byś nie musiał kombinować teraz :)
Tylko chyba jeszcze wtedy 10-tki nie było.
kombinacje mam chyba w krwi :) a przeróbka[modyfikacja ] 16kw na 10kw jest łatwa wiec pewnie po zimie jej dokonam :)

wuwok
20-09-2013, 19:53
213529213530

witam tak pali paliczek mieszankę trocin z miałem :) chyba widać gdzie się pali..[czy na całym palniku mam żar :D ]piecyk działa na malej mocy :)
generalnie jak widać palnik działa już długo[popiół ,pyl ] piecyk nie czyszczony tez dawno :)

wuwok
20-09-2013, 19:56
a tu moja mieszanka :D
213538213539

Novy!
21-09-2013, 11:26
213529213530

witam tak pali paliczek mieszankę trocin z miałem :) chyba widać gdzie się pali..[czy na całym palniku mam żar :D ]piecyk działa na malej mocy :)
generalnie jak widać palnik działa już długo[popiół ,pyl ] piecyk nie czyszczony tez dawno :)

Fajne fotki :) Ty naprawdę nie wiesz o co chodzi czy udajesz?Jedyne co na nich widać to żar na całym palniku i płomień blisko podajnika.Załóż sobie lepiej taką klamerkę na ....

zbigmaz01
21-09-2013, 11:32
Fajne fotki :) Ty naprawdę nie wiesz o co chodzi czy udajesz?Jedyne co na nich widać to żar na całym palniku i płomień blisko podajnika.Załóż sobie lepiej taką klamerkę na ....Jak tam ma nie być żaru jak tyle trocin wrąbał :)

Novy!
21-09-2013, 11:38
Jak tam ma nie być żaru jak tyle trocin wrąbał :)

Kurcze ja ciągle nie moge wyjść z podziwu,że kolesie tak się uparli na robienie antyreklamy kotłów tej marki.A to pokazują zdjęcia "dodatków" do palnika i samego kotła,a to zdjęcia palnika na którym płomień jest taki jak by go nie było...Normalny,potencjalny nabywca gotów pomyśleć że ten kocioł bez przeróbek nie da rady ogrzać psiej budy.To ma być kryptoreklama?

zbigmaz01
21-09-2013, 11:46
Kurcze ja ciągle nie moge wyjść z podziwu,że kolesie tak się uparli na robienie antyreklamy kotłów tej marki.A to pokazują zdjęcia "dodatków" do palnika i samego kotła,a to zdjęcia palnika na którym płomień jest taki jak by go nie było...Normalny,potencjalny nabywca gotów pomyśleć że ten kocioł bez przeróbek nie da rady ogrzać psiej budy.To ma być kryptoreklama?Czasami takie coś się popełni jak się nie przemyśli swoich działań :p

Novy!
21-09-2013, 11:59
Czasami takie coś się popełni jak się nie przemyśli swoich działań :p

Ja na sprzedaży tego kotła straciłem 4k złotówek,opisałem co prawda co mi się w nim nie podobało,ale na litość Boga-wcale im źle nie życzę,i nie robię im antyreklamy tekstami i zdjęciami o przeróbkach ich nowych produktów.

karoka65
21-09-2013, 12:35
Eee, Wy dwaj, nie macie gdzie bazgrać ?

wuwok
21-09-2013, 13:27
Jak tam ma nie być żaru jak tyle trocin wrąbał :)
miałem" kamień" palić ale to nie ten kolor :D

wuwok
21-09-2013, 13:31
Kurcze ja ciągle nie moge wyjść z podziwu,że kolesie tak się uparli na robienie antyreklamy kotłów tej marki.A to pokazują zdjęcia "dodatków" do palnika i samego kotła,a to zdjęcia palnika na którym płomień jest taki jak by go nie było...Normalny,potencjalny nabywca gotów pomyśleć że ten kocioł bez przeróbek nie da rady ogrzać psiej budy.To ma być kryptoreklama?
Przy twoim nastawieniu do ogniwa powinieneś nas tylko wspierać :) . Kolejna sprawa palnik zaczynał prace i widać gdzie się pojawia żar :) [jakoś nie mam pracy na 1/2 palnika :D ] . Jeśli wam nie pasuje po co zaglądacie???? Wy jesteście prowokatorzy :lol2:

fenix2
21-09-2013, 14:10
Witam,

Potrzebuje opini na temat kotła Ogniwo Eko +. Warto kupić Niebieskiego?

Zacząłem czytać ten temat ale jest ponad 400 ston! Na dodatek z 60% postów jest nie na temat.
No wątek powstał dużo wcześniej niż OEP 10kW.

robus2000
21-09-2013, 18:31
Witam,

Potrzebuje opini na temat kotła Ogniwo Eko +. Warto kupić Niebieskiego?

Zacząłem czytać ten temat ale jest ponad 400 ston! Na dodatek z 60% postów jest nie na temat.
No wątek powstał dużo wcześniej niż OEP 10kW.

Kolego ''fenix2'', trudno będzie komukolwiek streścić te ponad 8400 postów. Miałem w zeszłym roku trochę mniej do czytania (gdy kupowałem i instalowałem swojego OE+16kW), jednak poświęciłem się i myślę, że zrozumiałem o co biega. Bez czytania wszystkiego jest ciężko ten wątek ogarnąć/zrozumieć. Mimo, że temat dotyczy kotłów OE+ to treść b.często schodzi na ''inny plan''. Masz rację, ze kotły OE+10kW sprzedawane są dopiero gdzieś od 2012/2013(mogę się mylić z tą dokładnością), jednak najmłodsi ''bracia'' tej serii, są podobni w budowie i działaniu, róznią się tylko mocą kW.
Najwazniejsze wg.mnie są inormacje wskazujące jak ten kociołek używać/prowadzić, aby jak najlepiej wykorzystać jego walory. Jednak niektórzy zażarcie się kłócą, który to PIEC C.O. jest najlepszy, nie wiem dlaczego i po co? Można podobnie dywagować, w jakim obuwiu lepiej chodzić, w gumowcach czy w trampkach?

fenix2
21-09-2013, 20:55
Kolego ''fenix2'', trudno będzie komukolwiek streścić te ponad 8400 postów. Miałem w zeszłym roku trochę mniej do czytania (gdy kupowałem i instalowałem swojego OE+16kW),...

Więc jesteś zadowolony czy nie ze swojego pieca? Kupił byś go ponownie?

jack18
21-09-2013, 21:39
Ja na sprzedaży tego kotła straciłem 4k złotówek,opisałem co prawda co mi się w nim nie podobało,ale na litość Boga-wcale im źle nie życzę,i nie robię im antyreklamy tekstami i zdjęciami o przeróbkach ich nowych produktów.

Jak nie robisz? Własnie Ty robisz największa antyreklamę. Takim wpisem jak ten starasz się po prostu wybielić..

Novy!
21-09-2013, 23:34
Jak nie robisz? Własnie Ty robisz największa antyreklamę. Takim wpisem jak ten starasz się po prostu wybielić..
Szanowny Panie!
Mam prawo wypowiadać swoje zdanie o produkcie który zakupiłem i używałem 2 lata.Handlarzom nic do mych opinii,sprzedajecie kotły jakie widzicie na swych 'wystawkach"-i macie więcej o nich do powiedzenia a niżeli ja po 2 latach.
Mój kocioł -sprawny, czy też nie-został "olany" przez sprzedawcę,serwis,a nawet przez jego i palnika współtwórców.Zmęczony takim obrotem sprawy,kocioł sprzedałem.
Żyjemy w wolnym kraju,zapłaciłem,użytkowałem,sprzedałem-wszystko było jasne,wykresy,zdjęcia,moje i innych spostrzeżenia(udostępniałem sterownik od początku ,do samego końca).
Teraz piszę w tym wątku bo wiem o czym.Ty tu nie powinieneś gościć,może jako pytający-na pewno nie jako użytkownik tego produktu.Więc wybacz Waść i żegnam.

jack18
22-09-2013, 10:29
Szanowny Panie!
Mam prawo wypowiadać swoje zdanie o produkcie który zakupiłem i używałem 2 lata.Handlarzom nic do mych opinii,sprzedajecie kotły jakie widzicie na swych 'wystawkach"-i macie więcej o nich do powiedzenia a niżeli ja po 2 latach.
Mój kocioł -sprawny, czy też nie-został "olany" przez sprzedawcę,serwis,a nawet przez jego i palnika współtwórców.Zmęczony takim obrotem sprawy,kocioł sprzedałem.
Żyjemy w wolnym kraju,zapłaciłem,użytkowałem,sprzedałem-wszystko było jasne,wykresy,zdjęcia,moje i innych spostrzeżenia(udostępniałem sterownik od początku ,do samego końca).
Teraz piszę w tym wątku bo wiem o czym.Ty tu nie powinieneś gościć,może jako pytający-na pewno nie jako użytkownik tego produktu.Więc wybacz Waść i żegnam.

Słabe to było z tym handlarzem- ja nie handluje kotłami!!! Co do reszty twojego wpisu to obawiam się ze to nie twój kocioł tylko ty zostałeś olany...Może cie to zaskoczy ale obsługuje już 3 kotły z tego 2 to OE+ 16 i 25 KW, wiec jestem użytkownikiem w przeciwieństwie do ciebie właściciela rbr...zresztą szkoda gadki z tobą...

fenix2
22-09-2013, 13:38
Chciałem dostać rzetelne informacje na temat OE+10kW ale widzę że w tym wątku ciągle traw przepychanka.

Novy! byłeś niezadowolony z kotła i sprzedałeś wyraziłeś swoją opinię. Ale ile można chyba od 2 lat w kółko wypisujesz to samo.

wuwok
22-09-2013, 14:13
Chciałem dostać rzetelne informacje na temat OE+10kW ale widzę że w tym wątku ciągle traw przepychanka.

Novy! byłeś niezadowolony z kotła i sprzedałeś wyraziłeś swoją opinię. Ale ile można chyba od 2 lat w kółko wypisujesz to samo.

witam a wiec ja jestem zadowolony z oep zresztą jak okolo 95% użytkowników . [nikt nie wymyślił produktu który zadowoli wszystkich kupujących gdyż każdy ma inne preferencje,oczekiwania ]Przy normalnym rynku jakiś% jest nie zadowolona bo..no właśnie oczekiwali pieca na eko ale żeby miał zalety pieca gazowego,olejowego . Ja kupił bym ponownie piecyk jedynie wzioń bym 10kw a nie 16 ke .Rozsądny piec za rozsądną kasę

karoka65
22-09-2013, 15:20
[nikt nie wymyślił produktu który zadowoli wszystkich kupujących gdyż każdy ma inne preferencje,oczekiwania ]Przy normalnym rynku jakiś% jest nie zadowolona bo..no właśnie oczekiwali pieca na eko ale żeby miał zalety pieca gazowego,olejowego .
Trafna odpowiedź :)

robus2000
22-09-2013, 17:45
Więc jesteś zadowolony czy nie ze swojego pieca? Kupił byś go ponownie?

witam
Z mojego kotła jestem b.zadowolony. Nie wiem, czy kupiłbym go ponownie, a to z prostego faktu; nie znam innych konstrukcji. Może są inne łatwiejsze w obsłudze (mam na myśli czyszczenie kotła, sterowanie), może są bardziej energooszczędne, bardziej ekologiczne? Gdy będę stal przed wyborem co kupić, ponownie będę szukał właśnie takich informacji. Na jaki model padnie, nie wiem?

jorgo
23-09-2013, 16:08
Więc jesteś zadowolony czy nie ze swojego pieca? Kupił byś go ponownie?

Ja mam OE+ 16 kW , teraz idzie 3 sezon..... jestem zadowolony, ale trzeba uczciwie dodać, że to subiektywna ocena.
Mogę dodać, że szkoda że nie było wtedy Ogniwa o mocy 10 kW - taki bym zakupił.... no ale następnym razem...:)

skresz
24-09-2013, 14:19
szybkie pytanie jak najlepiej wyciszyć piecyk (OEP 16KW), czy mogę dać sznur uszczelniający między ścianę pieca a podajnik, co jeszcze można zrobić by pic był mniej słyszalny

karoka65
24-09-2013, 17:34
skresz a który odgłos Cię najbardziej irytuje ?

skresz
24-09-2013, 17:45
skresz a który odgłos Cię najbardziej irytuje ?

niestety praktycznie wszystko no może prócz wentylatora, ale każde podawanie i buczenie przy tym silnika oraz chrupanie miażdżonego groszku w nocy jest nie do wytrzymania rezonans niesie się z piwnicy na piętro

Komin jest odizolowany, pod podajnik podłożone wygłuszenie ale niestety pod piec nie podłożyłem teraz zastanawiam się czy odizolowanie pieca od podajnika coś da czy to zbędny zabieg, chciałbym unikną podnoszenia pieca bo to wiąże się ze sporymi przeróbkami.

tesel
24-09-2013, 17:50
niestety praktycznie wszystko no może prócz wentylatora, ale każde podawanie i buczenie przy tym silnika oraz chrupanie miażdżonego groszku w nocy jest nie do wytrzymania rezonans niesie się z piwnicy na piętro

Komin jest odizolowany, pod podajnik podłożone wygłuszenie ale niestety pod piec nie podłożyłem teraz zastanawiam się czy odizolowanie pieca od podajnika coś da czy to zbędny zabieg, chciałbym unikną podnoszenia pieca bo to wiąże się ze sporymi przeróbkami.

Ja mam grubą gumę pod piecem i też słychać podajnik i zwłaszcza silnik.

karoka65
24-09-2013, 18:11
niestety praktycznie wszystko no może prócz wentylatora, ale każde podawanie i buczenie przy tym silnika oraz chrupanie miażdżonego groszku w nocy jest nie do wytrzymania rezonans niesie się z piwnicy na piętro

Komin jest odizolowany, pod podajnik podłożone wygłuszenie ale niestety pod piec nie podłożyłem teraz zastanawiam się czy odizolowanie pieca od podajnika coś da czy to zbędny zabieg, chciałbym unikną podnoszenia pieca bo to wiąże się ze sporymi przeróbkami.
Skresz to normalna przypadłość kotłów z podajnikiem.
Niestety nie są to urządzenia bezgłośnie.
Takie problemy zgłaszają użytkownicy kotłów różnych marek.
Spójrz tylko na samo forum, i RBRy, i Defro, teraz i Ogniwo a wpisz tylko w google: głośna praca podajnika to będziesz miał arsenał od A do Z :)
Powodem tzw. chrupania jest tylko paliwo, im grubsze i bardziej kaloryczne ( twardsze ) tym bardziej dokuczliwe.
Silniczki w przekładniach są jednofazowe także buczały i buczą taka ich uroda.
Wkleję ci patent jednego z kolegów ( p. Marka ) na wyciszenie podajnika:

"Wyciszenie podajnika - szybko i prymitywnie, małym nakładem pracy.
Wyciszenie o ok50% - może producent przeczyta i czegoś się nauczy.
Rozwiązanie testowe na kilka dni, później uszczelka gumowa na wymiar.
Sposób:
1. Kupić oring o fi ok. 70 i grubości 3 do 4mm.
2. Odkręcić silnik od motoreduktora
3. Między silnik a reduktor włożyć centrycznie oring.
4. Przykręcić silnik zostawiając szczelinę o grubości ok. 2 mm równomiernie na całym obwodzie.
5. Cieszyć się z prymitywnego i najprostszego wyciszenie podajnika.
Powodzenia".

Andrzej_M_
24-09-2013, 18:46
niestety praktycznie wszystko no może prócz wentylatora, ale każde podawanie i buczenie przy tym silnika oraz chrupanie miażdżonego groszku w nocy jest nie do wytrzymania rezonans niesie się z piwnicy na piętro ,,,,


Tak się zastanawiam, z jakich materiałów buduje się teraz te nowe domy.

skresz
24-09-2013, 18:48
tez tak myślałem że pod piec nie ma sensu nic dawać ale teraz to sam nie wiem bo jak nic nie wymyśle to mnie żona razem z piecem spakuje i na złom odda :p

Dziwne jest to że jak stoję po stronie podajnika to silnik nie pracuje aż tak głośno (najbardziej słychać wentylator) ale już po drugiej stronie pieca słychać jak się niesie rezonans i można powiedzieć że im dalej tym bardziej słychać każde załączenie silnika.

Między podajnikiem a wentylatorem jest guma (dlatego może się nie niesie) a między podajnikiem a piecem nie ma nic dlatego może jest to przyczyna przenoszenia całego hałasu na dom nie wiem czy nie było żadnej uszczelki czy może po prostu monter stwierdził że jest niepotrzebna.

karoka65 w sobotę wypróbuje dzięki za rade

Andrzej_M_ buduje się jak kiedyś z tą różnicą że my akurat mamy całą piwnice i parter w płytkach dodatkowo brak dywanów obrazów i mało mebli co powoduje że hałasu nie ma co pochłaniać.

Zobaczymy w sobotę czy wyciszenie da jakieś efekty jak by ktoś miał jeszcze pomysł co można uszczelnić i w którym miejscu chętnie wypróbuje

robus2000
25-09-2013, 08:05
witam
Dokładnie tak jak opisuje kol.karoka65
Też miałem duży hałas jak rozpoczynałem palenie w zeszłym sezonie. Miałem wtedy ekogroszek PIEKLORZ. Uziarnienie było duże, słyszałem to chrupanie od czasu do czasu dość głośno. Wieczorem zaglądałem kilka razy do kotła, czy wszystko w porządku? Po wypaleniu tej partii węgla kupiłem inny. Był o mniejszej ziarnistości i chyba nie taki twardy jak pieklorz. Od razu było ciszej. Teraz mam taką mieszankę z lokalnego składu o uziarnieniu 5 - 25 mm i prawie nic nie słychać z kotłowni. Od czasu do czasu coś tam sobie ;;chrupnie'', lecz sporadycznie. Na próbę zmień na szybko paliwo o mniejszej ziarnistości, np. klika worków i zobaczysz, czy jest różniznica?

tesel
25-09-2013, 17:39
Napisałem,że mam gumę pod piecem i też słychać,ale nie wiem czy jednak nie wygłusza trochę.Nie mam porównania.Nie wiem jak by było bez gumy.

Piotrek42
25-09-2013, 19:13
tesel Dobry Człowieku... a dlaczego nie odpowiadasz mi na priw? (na innym forum) nie lubisz mnie???:P

skresz
25-09-2013, 19:41
witam
Dokładnie tak jak opisuje kol.karoka65
Też miałem duży hałas jak rozpoczynałem palenie w zeszłym sezonie. Miałem wtedy ekogroszek PIEKLORZ. Uziarnienie było duże, słyszałem to chrupanie od czasu do czasu dość głośno. Wieczorem zaglądałem kilka razy do kotła, czy wszystko w porządku? Po wypaleniu tej partii węgla kupiłem inny. Był o mniejszej ziarnistości i chyba nie taki twardy jak pieklorz. Od razu było ciszej. Teraz mam taką mieszankę z lokalnego składu o uziarnieniu 5 - 25 mm i prawie nic nie słychać z kotłowni. Od czasu do czasu coś tam sobie ;;chrupnie'', lecz sporadycznie. Na próbę zmień na szybko paliwo o mniejszej ziarnistości, np. klika worków i zobaczysz, czy jest różniznica?

tez mam pieklorz-a wiec chyba tez to pogłębia problem, pocieszające jest to że jak uda się wyciszyć na tym opale to już będzie z górki

tesel
25-09-2013, 19:56
tesel Dobry Człowieku... a dlaczego nie odpowiadasz mi na priw? (na innym forum) nie lubisz mnie???:P

Piotruś,przyjacielu.Lubię Cię jak mało kto na tym i innym forum.Odp.dawno poszła.

karoka65
25-09-2013, 21:05
No to aż się boję co będzie w sobotę jak się zejdzie do kupy tyle chłopa co się lubi :)

zbigmaz01
26-09-2013, 04:16
No to aż się boję co będzie w sobotę jak się zejdzie do kupy tyle chłopa co się lubi :)W sobotę będzie rodzinna atmosfera :P

minertu
26-09-2013, 08:53
W sobotę będzie rodzinna atmosfera :P
Ciiiiiiii.

caffe23
26-09-2013, 09:22
"Wyciszenie podajnika - szybko i prymitywnie, małym nakładem pracy.
Wyciszenie o ok50% - może producent przeczyta i czegoś się nauczy.
Rozwiązanie testowe na kilka dni, później uszczelka gumowa na wymiar.
Sposób:
1. Kupić oring o fi ok. 70 i grubości 3 do 4mm.
2. Odkręcić silnik od motoreduktora
3. Między silnik a reduktor włożyć centrycznie oring.
4. Przykręcić silnik zostawiając szczelinę o grubości ok. 2 mm równomiernie na całym obwodzie.
5. Cieszyć się z prymitywnego i najprostszego wyciszenie podajnika.
Powodzenia".

Czy mógłbyś dokładniej opisać w którym miejscu zastosować ten oring? Zaraz za silnikiem?

Piotrek42
26-09-2013, 09:25
Czy mógłbyś dokładniej opisać w którym miejscu zastosować ten oring? Zaraz za silnikiem?

Tak na łaczniu silnika z przekładnią !! Po prostu guma redukuje drgania przekazywane z silnika na przekładnie,zasobnik i cały kocioł.

caffe23
26-09-2013, 12:51
Tak na łaczniu silnika z przekładnią !! Po prostu guma redukuje drgania przekazywane z silnika na przekładnie,zasobnik i cały kocioł.

Przed chwilą to sprawdziłem i w moim przypadku zastosowanie gumowego oringu nie daje kompletnie żadnego wyciszenia.
Wirnik silnika w miejscu połączenia z motoreduktorem zakończony jest fabrycznie plastikową tuleją zębatą i dzięki temu zredukowany jest odgłos pracy silnika.
Możliwe, że w przypadku innych kotłów i z innym napędem daje to 50% wyciszenie.
Kocioł i podpora podajnika stoi u mnie na grubej gumie z pasa transmisyjnego (kotłownia w piwnicy) a mimo to odgłosy napędu (silnika) słyszalne są nawet na pierwszym piętrze i na strychu.

fenix2
26-09-2013, 13:55
Przed chwilą to sprawdziłem i w moim przypadku zastosowanie gumowego oringu nie daje kompletnie żadnego wyciszenia.
Wirnik silnika w miejscu połączenia z motoreduktorem zakończony jest fabrycznie plastikową tuleją zębatą i dzięki temu zredukowany jest odgłos pracy silnika.
Możliwe, że w przypadku innych kotłów i z innym napędem daje to 50% wyciszenie.
Kocioł i podpora podajnika stoi u mnie na grubej gumie z pasa transmisyjnego (kotłownia w piwnicy) a mimo to odgłosy napędu (silnika) słyszalne są nawet na pierwszym piętrze i na strychu.

MOże odgłos niesie się przez rury i dlatego takie zabiegi nie pomogły.

caffe23
26-09-2013, 14:44
MOże odgłos niesie się przez rury i dlatego takie zabiegi nie pomogły.

Po rurach nic nie słychać.
Moim zdaniem te dźwięki przenoszą się po murach.
Najlepiej gdyby posadzka w kotłowni lub ta część, na której stoi kocioł była z dylatacją, odizolowana, niepołączona betonem ze ścianami tak jak jest teraz.
Warto, aby pomyśleli o tym ci, którzy będą się budować. Ja się do tego przyzwyczaję, nie jest to takie głośne i uciążliwe.

Kermit8
26-09-2013, 19:07
Śledzę wątek od początku na ogniwie jestem zainteresowany zakupem kotła Ogniwa EkoPlus do budynku, który buduję. Dom w idaredach (G2):
Powierzchnia netto domu bez garażu 159,22 m2.
Powierzchnia podłóg 213,33 m2. Kubatura 892,33 m3.
Styropian na elewacji 15 cm grafitowy lambda0,031 [W/mK].
Styropian na podłodze 10 cm lambda 0,037 [W/mK].
Dach 25 cm wełna lambda 0,032 [W/mK].
Okna 3 szybowe profil Alphaline 90 lambda poniżej 0,9 [W/mK].
Podaję link do projektu domu: http://archon.pl/gotowe-projekty-domow/dom-w-idaredach-g2/m4e200b7abb8fa .
Będzie około 60 m2 podłogówki reszta grzejniki.
Do tej chwili zawsze mieszkałem w bloku, więc jestem zielony, jeśli chodzi o sprawy ogrzewania budynku. W domu zamierzam utrzymywać temperaturę 23 stopnie oraz będzie zasobnik C.W.U. 250L.
Dodam jeszcze, że będzie w domu kominek o mocy 16kw z rozprowadzeniem ciepłego powietrza po pomieszczeniach. Oczywiście kominek nie będzie używany, jako główne źródło ogrzewania.
Proszę o poradę, jaką moc wybrać ja myślałem o 10kw, ale po wstępnych rozmowach z instalatorem instalator wybałuszył oczy jak na wariata i powiedział, że on by wziął 16kw.

karoka65
26-09-2013, 19:15
To i tak dobrze że nie zaproponował ci 25 albo 30 żeby zrobić trochę zapasu :)

Kermit8
26-09-2013, 19:27
karoka65 a co Ty radzisz?

kobra64
26-09-2013, 19:35
Kermit, a skąd Ci się bierze taka kubatura? Jakie Ty tam masz wysokości? Bo może być, że ten Twój instalator wcale taki znów głupi to nie jest...

Kermit8
26-09-2013, 19:39
Jaka wentylacja ? OZC robiłeś ? Tylko nie takie na sztukę ...

Zresztą po tym co napisałeś to też bym wziął 10kW , poczytaj na esterownik.pl co się dzieje w takich kociołkach jak pracują na niskich mocach - nie będziesz miał wątpliwość że >jak te 10kW -12kW nie potrzebujesz

Ja bym zrobił wszędzie podłogówkę , w moim domku jest wszędzie, podłoga taka nijaka - ni to zimna ni to letnia a w domu 21-22 , przy zasilaniu 25 - 28*C , pompki chodzą cyklicznie na 1biegu (5W), jak chodziły ciągle to przegrzewało do 23-24*C

Wentylacja normalna grawitacyjna przez kanały wentylacyjne. Jeśli chodzi o podłogówkę w całym domu jest to niemożliwe, ponieważ w pomieszczeniach, w których będą założone grzejniki będzie położony parkiet a z tego, co wiem to podłogówka nic nie da.

bobasxx
26-09-2013, 19:42
Wentylacja normalna grawitacyjna przez kanały wentylacyjne. Jeśli chodzi o podłogówkę w całym domu jest to niemożliwe, ponieważ w pomieszczeniach, w których będą założone grzejniki będzie położony parkiet a z tego, co wiem to podłogówka nic nie da.

Przykro pisać ale mało wiesz... Poczytaj chociażby na tym forum.

Kermit8
26-09-2013, 19:44
Przykro pisać ale mało wiesz... Poczytaj chociażby na tym forum.
Możesz jaśniej?

malux20
26-09-2013, 19:46
nie mozesz doizolowac bardziej posadzki i dachu?
wiekszoscdomu mam deske na podlogówce

bobasxx
26-09-2013, 19:46
Możesz jaśniej?

Pod deskami również można podłogówkę stosować, wystarczy porządny projekt podłogówki i wykonanie.

Kermit8
26-09-2013, 19:56
nie mozesz doizolowac bardziej posadzki i dachu?
wiekszoscdomu mam deske na podlogówce
Jeśli chodzi o dach to przy tym współczynniku lambdy 0,032 [W/mK] 25cm powinno wystarczyć to nie wełna o 0,039 [W/mK], jaką większość stosuje. Jeśli chodzi o Podłogę to jest jeszcze ocieplony fundament styropianem steynodurem 10 cm metr w ziemi.

Kermit8
26-09-2013, 19:57
Pod deskami również można podłogówkę stosować, wystarczy porządny projekt podłogówki i wykonanie.
Tak jak pisałem jestem laikiem w tym temacie, ale z tego, co mówił instalator to kiepski efekt pod parkietem czy panelami.

bobasxx
26-09-2013, 20:01
Tak jak pisałem jestem laikiem w tym temacie, ale z tego, co mówił instalator to kiepski efekt pod parkietem czy panelami.

Czyli kiepski instalator ;)

Jeśli zrobisz porządny projekt podłogówki, to czy to płytki, panel czy lita deska to efekt będzie taki sam.

bobasxx
26-09-2013, 20:03
http://forum.muratordom.pl/showthread.php?101637-Pod%C5%82og%C3%B3wka-ogrzewanie-pod%C5%82ogowe-a-drewno-pod%C5%82oga-drewniana-deski-parkiet&highlight=pod%C5%82og%C3%B3wka+parkiet

http://forum.muratordom.pl/showthread.php?211426-Pod%C5%82og%C3%B3wka-parkiet-deska-pod%C5%82ogowa-opinie-posiadaczy&highlight=pod%C5%82og%C3%B3wka+parkiet


Przeczytaj ale całe :)

Kermit8
26-09-2013, 20:10
Czyli kiepski instalator ;)

Jeśli zrobisz porządny projekt podłogówki, to czy to płytki, panel czy lita deska to efekt będzie taki sam.
bobasxx możesz na PW, że byt nie zaśmiecać wątku wysłać jakieś namiary gdzie szukać w sieci materiałów odnośnie takich podłogówek, ponieważ rozmawiałem z kilkoma instalatorami i wszyscy twierdzili to samo, że szkoda kasy.
Wyprzedziłeś moją odpowiedz.

karoka65
26-09-2013, 20:19
karoka65 a co Ty radzisz?
Ja radzę mały a w razie "W" masz kominek w obwodzie :)

pawko_
27-09-2013, 07:02
Na szczęście mój instalator powiedział mi (mowa o ogrzewaniu podłogowym na całości): Panie w całym domu może być panel (bo tylko na to mnie stać teraz) i będzie ok bo sam tak mam. Rzeczywiście ma bo byłem zbadać to organoleptycznie :) To i pod deską też może być...
Takie parametry domu jak podałeś to można zrobić rozstaw rurek co 10 cm i będzie hulać. Oczywiście zaraz się odezwą pany, co liczą jedyne 400 zł za OZC i Ci policzą dokładniej jak to ma wyglądać :) Jak masz ogarniętego instalatora to sam będzie wiedział co ma robić. Ale skoro Twój powiedział Ci, że podłogówka nadaje się tylko pod płytki to go zmień. Znajomemu hydraulik proponował zrobić podłogówkę na całości plus wyjścia na klarofery :bash:

edit. Zapomniałem dodać, że zaproponował mu dodadtkowo piec min. 20 kW, nie wspomne o tym, że ma kominek w salonie :stirthepot:

ravc
27-09-2013, 11:31
Witam wszystkich
Mam takie pytanie bo przeczytałem artykuł http://finanse.wp.pl/kat,1034081,title,Weglem-nie-napalisz,wid,16024064,wiadomosc.html , o tym że nasz "kochany" rząd chce zakazać ogrzewania domów węglem.
W związku z tym, że planuję zakup pieca OE+ 10kW to zacząłem się zastanawiać nad tym wszystkim bo ekogroszek to jednak też węgiel.
Co o tym myślicie?

robus2000
27-09-2013, 15:16
Witam wszystkich
Mam takie pytanie bo przeczytałem artykuł http://finanse.wp.pl/kat,1034081,title,Weglem-nie-napalisz,wid,16024064,wiadomosc.html , o tym że nasz "kochany" rząd chce zakazać ogrzewania domów węglem.
W związku z tym, że planuję zakup pieca OE+ 10kW to zacząłem się zastanawiać nad tym wszystkim bo ekogroszek to jednak też węgiel.
Co o tym myślicie?

witam
Komentarzy pod artykułem tyle, że głowa boli. Będzie zagwozdka dla wszystkich, dla górnictwa, dla dystrybucji węgla i dla nas, odbiorców. A dlaczego podciągnięto pod tę poprzeczkę wszystkich? Wszystkie kotły c.o. spalają z taką samą szkodliwością ? Większość energetyki spala węgiel, spalają nieszkodliwie, mimo założonych filtrów? Ciekawy jestem co z tego wyniknie?

wuwok
27-09-2013, 15:22
Witam wszystkich
Mam takie pytanie bo przeczytałem artykuł http://finanse.wp.pl/kat,1034081,title,Weglem-nie-napalisz,wid,16024064,wiadomosc.html , o tym że nasz "kochany" rząd chce zakazać ogrzewania domów węglem.
W związku z tym, że planuję zakup pieca OE+ 10kW to zacząłem się zastanawiać nad tym wszystkim bo ekogroszek to jednak też węgiel.
Co o tym myślicie?
Spokojnie możesz kupić, .zanim to wejdzie ,będzie obowiązywało to myślę ze piecyk zakończy żywota :)

zyzolek
27-09-2013, 15:36
Wydaje mi się, że to zadanie zostanie przekazane samorządom i te będą oceniać pod względem infrastruktury (czytaj: sieć gazowa, ciepłownia i możliwość podłączenia), czy taki zakaz w danej gminie wprowadzić.

ravc
27-09-2013, 16:00
Spokojnie możesz kupić, .zanim to wejdzie ,będzie obowiązywało to myślę ze piecyk zakończy żywota :)

Tu mnie trochę zaskoczyłeś bo zbliża się koniec roku 2013 a zakaz ma być od 2020... czyli sugerujesz że piec nie wytrzyma nawet 6 lat :jawdrop: czy raczej nie wierzysz że zakaz zostanie wprowadzony? :confused:

wuwok
27-09-2013, 17:52
Tu mnie trochę zaskoczyłeś bo zbliża się koniec roku 2013 a zakaz ma być od 2020... czyli sugerujesz że piec nie wytrzyma nawet 6 lat :jawdrop: czy raczej nie wierzysz że zakaz zostanie wprowadzony? :confused:
zanim wprowadza ...potrwa,potem zaczną od nowych domów i sukcesywnie będą wprowadzać :) .Na gminy spadnie obowiązek dopłat,a gminy zazwyczaj maja brak kasy..

jorgo
27-09-2013, 18:07
Nie wiem jak by było bez gumy.

bez gumy jest OK....:rolleyes:

jorgo
27-09-2013, 18:14
Witam wszystkich
Mam takie pytanie bo przeczytałem artykuł http://finanse.wp.pl/kat,1034081,title,Weglem-nie-napalisz,wid,16024064,wiadomosc.html , o tym że nasz "kochany" rząd chce zakazać ogrzewania domów węglem.
W związku z tym, że planuję zakup pieca OE+ 10kW to zacząłem się zastanawiać nad tym wszystkim bo ekogroszek to jednak też węgiel.
Co o tym myślicie?

bzdura totalna......
zakaz wprowadza gmina Kraków centrum z uwagi na tzw. smog ...
Polska węglem stoi i za naszego życia nic się nie zmieni e tym temacie
juz nam ustawę śmieciową "zafundowali"..... barany

budynbudyn
27-09-2013, 22:35
Witam nie wiem czy wypada sie chwalic ale wszystko na to wskazuje ze stane sie jednym ze szczesliwych posiadaczy ogniwo eko plusa 16 KW domek ok 160 na razie nieocieplony, ale chyba wydoli :) wszyscy w kolo zalamuja rece ze napewno za maly :) witam raz jeszcze i pytanie czy cena 7300 za ten kociolek jest ok pozdrawiam i witam raz jeszcze

pawko_
28-09-2013, 06:34
Jak 17 ogrzewają 300 metrów to raczej się nie napoci :)

jack18
28-09-2013, 10:19
Witam nie wiem czy wypada sie chwalic ale wszystko na to wskazuje ze stane sie jednym ze szczesliwych posiadaczy ogniwo eko plusa 16 KW domek ok 160 na razie nieocieplony, ale chyba wydoli :) wszyscy w kolo zalamuja rece ze napewno za maly :) witam raz jeszcze i pytanie czy cena 7300 za ten kociolek jest ok pozdrawiam i witam raz jeszcze

Ja mam OE 15 na 160m i teraz kopił bym 12ke. Zastanów się czy będziesz docieplał chatkę, bo jak tak to będzie sporo za duży. Cena raczej w normie..

caffe23
28-09-2013, 13:01
7300 dałem za OE+10kW z transportem (zakup przez Internet).
Odpalony po raz pierwszy 28 sierpnia.
Będzie ogrzewał jakieś 153m2 - dwie kondygnacje (8.5m / 9m między ścianami) oprócz piwnic i strychu oraz 200l. CWU.
Już widzę, że nie będzie problemów. Dom stary wybudowany z końcem lat siedemdziesiątych.
W 97r. ociepliłem ściany i strop na strychu styropianem o grubości 5cm. Okna też rocznik 97 drewniane, trzy szyby.