PDA

Zobacz pełną wersję : Zmiana okapu w stosunku do projektu



lulukasz
19-03-2011, 20:08
Witam

Mam projekt domu, który właśnie adoptował mi architekt. Zmienione zostało sporo, jednak okap nie :( z jednej strony (od południa) pozostawił dach z okapem 27 cm ( z drugiej strony budynku jest 80), co po zainstalowaniu 20cm ocieplenia da zaledwie 7 cm. Stąd moje zapytanie:
- czy zmianę wielkości okapu (chociaż do 50 cm) trzeba uwzględnić w projekcie, czy tez wystarczy notatka kierownika budowy?

sawmk
19-03-2011, 21:40
Trzeba zatwierdzic w projekcie.
Napisz tez jaka odległosc masz od granicy dzialki tam gdzie masz ten mały okap.

lulukasz
20-03-2011, 08:00
Do granicy działki jest ok. 30 m. Przeczytałem to:
http://www.budowlany.pl/pl/projekt/istotne_i_nieistotne_odstepstwa_od_projektu_lub_pr zepisow_budowlanych
Jak się wydaje, wystarczy nanieść zmiany przez konstruktora na mapach. Wszkaże nie zmieniamy ani długości, ani szerokości zabudowy, gdyż tą mierzymy po obrysie fundamentów, chyba... :)

A więc wg waszej potrzeby należy wystąpić o zmianę pozwolenia na budowę, czy wystarczy poprawka naniesiona przez konstruktora?

Andrzej Wilhelmi
21-03-2011, 23:27
Rozumiem, że projektant dokonując adaptacji (nie adopcji) projektu naniósł zmiany sugerując się warunkami zabudowy i wymogami stawianymi przez Ciebie. Skoro nie wszystkie zmiany wychodzą na przeciw Twoim oczekiwaniom poproś go o ich uzupełnienie. Kierownik nie jest od wprowadzania takich zmian. Pozdrawiam.