PDA

Zobacz pełną wersję : zakup działki jak się zabezpieczyć



Marlid
19-03-2011, 22:29
planuje kupić działkę budowlaną. facet miał pole i podzielił je na działki . ma warunki zabudowy, ma wydane przez rejon energetyczny warunki zasilania z których wynika ,że do powstałych działek będzie doprowadzona linia zasilająca do końca 2011r. żeby się upewnić ,że prąd tam na pewno będzie pojechałem do rejonu energetycznego z którym gość ma umowę i powiedzieli ,że owszem będą budować tam linię energetyczną jeśli ktoś kupi działki i złoży wniosek o przyłączenie do sieci i nie powinno być żadnych problemów ale.. no właśnie ale. trzeba postawić transformator który będzie musiał stać na którejś z działek i jeśli właściciel działki nie wyrazi zgody to sprawa się odciągnie bóg wie ile czasu. jak się zabezpieczyć przed taką sytuacją ? działek jest 10 ja będę kupował pierwszy.wymyśliłem ,że może w akcie notarialnym zastrzec sobie,że obecny właściciel zobowiązuje się udostępnić działkę wskazaną przez rejon energetyczny ? ale znowu jak działka powiedzmy za 2 miesiące zmieni właściciela a nowy właściciel się nie zgodzi ? jak to ugryźć ? jak się zabezpieczyć ?