PDA

Zobacz pełną wersję : Czarne płytki w kuchni



nefretete72
20-03-2011, 11:47
Jestem na etapie urządzania kuchni. Meble, które sobie zaplanowałam będą prawdopodobnie w kolorystyce: górne szafki ecri/krem w lakierze, a dolne oraz wysoka zabudowa w lakierowanym fornirze. Do ogólnej koncepcji, wkradło mi się niespodziewane pragnienie:) Zauroczyły mnie czarne płytki imola basalto 60x60. Po prostu rzucają mnie na kolana.. W świetle skrzą się srebrem. W łazienkach nie da rady ich umieścić, bo już są skończone niestety..
Czy jeśli umieściłabym je nad kremowym blatem, a na podłodze byłyby kremowe płytki, to czy nie będą się gryzły z całością? A może ktoś zaproponuje mi inną koncepcję?
Proszę o radę.

agatah
20-03-2011, 12:23
Mnie w żaden sposób to srebro do kremowych szafek nie pasuje. :(

joliska
20-03-2011, 14:59
Zupełnie nie wyobrażam sobie tej płytki w kuchni...
Jeśli się uprzesz, to tylko do białych frontów - i nie wiem, czy nie będzie zbyt błyszcząco z lakierowanymi frontami. No i ten krem blatu i podłogi na pewno do zmiany...

nefretete72
20-03-2011, 15:27
Zupełnie nie wyobrażam sobie tej płytki w kuchni...
Jeśli się uprzesz, to tylko do białych frontów - i nie wiem, czy nie będzie zbyt błyszcząco z lakierowanymi frontami. No i ten krem blatu i podłogi na pewno do zmiany...

Jolistka, a jak myślisz, jakie płytki w takim razie pasowałyby? Chyba odpuszczę te basalto w takim razie, choć z żalem:(

joliska
20-03-2011, 19:30
Do kremowej kuchni - pod warunkiem, że to nie ecru! - możesz dać każdy niemal kolor... A czy jesteś pewna, że to muszą być płytki? Odchodzi się od tego, zwłaszcza przy lakierowanych frontach... Tu masz kilka tysięcy inspiracji:
http://images.google.pl/images?hl=pl&source=hp&biw=1280&bih=685&q=cream+kitchen&gbv=2&aq=f&aqi=&aql=&oq=

Czego jesteś w 100% pewna: koloru mebli, blatu czy podłogi? Co już masz kupione?

nefretete72
21-03-2011, 21:46
Na razie nic jeszcze nie jest kupione. Chciałabym, aby meble pozostały w kolorze, który wybrałam, tzn. góra krem lakier, dół fornir lakierowany. Dopiero dokonuję uzgodnień z projektantem. Na tym etapie mogę jeszcze wszystko zmieniać, dodawać. Odlądałam inspiracje, ale szczerze mówiąc są one jakoś mało czytelne.. Zasada jest jedna: materiał musi być łatwy w utrzymaniu czystości.

joliska
23-03-2011, 10:54
Skoro w meblach będą już 2 kolory, nie dodawałabym trzeciego z fakturą/połyskiem itd. Co projektant mówi o Twoich planach?

2112wojtek
23-03-2011, 11:31
Skoro w meblach będą już 2 kolory, nie dodawałabym trzeciego z fakturą/połyskiem itd. Co projektant mówi o Twoich planach?

Projektant jest z tych "dla ludzi" i zgadza się z każdą sugestią klienta ;)

mimmi
24-03-2011, 14:54
Projektant jest z tych "dla ludzi" i zgadza się z każdą sugestią klienta ;)

Heh, to równie dobrze można by się więc pytać ludzi na forum. ;) Dobrze kiedy projektant bierze pod uwagę zdanie klienta, ale to on jest niby specjalistą, więc powinien mieć lepsze pojęcie co się sprawdzi, a co lepiej sobie odpuścić. Poproś go, aby zrobił Tobie wizualizacje w (zakładam że pracuje w jakimś CAD'zie) z różnymi opcjami i po ich obejrzeniu podejmij decyzję.