PDA

Zobacz pełną wersję : średnica wyrzutu powietrza



Okiren
20-03-2011, 19:31
Odległość od odkurzacza do wyrzutu to u mnie prawie 6m (w tym dwa kolanka po 45 stopni). Zastanawiałem się czy nie dać tutaj rur kanalizacyjnych fi75. Nie kurzy się tu już tak bardzo (więc elektrostatyka nie ma większego znaczenia), ewentualne rozszczelnienie kiedyś (sparciałe uszczelki) też nie będą jakimś wielkim problemem (rura schowana w wylewce), a cena sporo niższa. Dobrze myślę?

KRUSZYNO
24-03-2011, 10:30
Odległość od odkurzacza do wyrzutu to u mnie prawie 6m (w tym dwa kolanka po 45 stopni). Zastanawiałem się czy nie dać tutaj rur kanalizacyjnych fi75. Nie kurzy się tu już tak bardzo (więc elektrostatyka nie ma większego znaczenia), ewentualne rozszczelnienie kiedyś (sparciałe uszczelki) też nie będą jakimś wielkim problemem (rura schowana w wylewce), a cena sporo niższa. Dobrze myślę?
co do ceny to nie będzie aż tak znacząca. a co do rurki to na wylocie to nie potrzebna jest wieksza średnica ponieważ odkurzacz nie wyrzuci wiecej powietrza niż go pobierze a z całej instalacji pobiera rurami średnicy fi50

salik
24-05-2011, 13:19
U mnie ostatnio instalator mowil ze jesli rura wyrzutowa ma wiecej niz 6m, to trzeba zwiekszyc jej srednice.
Znaczy klamal?

Czy rure wyrzutowa mozna wyprowadzic na te sama sciane co czerpnia rekuperatora? (zakladajac ze czerpnia bedzie wysoko, a wylot z OC nisko)

photos
24-05-2011, 13:47
Reku przepuszcza niby powietrze przez filtry zanim trafi ono do domu ale chyba bym dla własnego spokoju nie montował razem

salik
24-05-2011, 13:55
Ok.
Czyli jednak pozostaje mi ciagniecie tych 7-8m rury wylotowej od odkurzacza na inna sciane...

photos
24-05-2011, 14:29
Ja na razie nie planuje w ogóle wyprowadzać na zewnątrz wylotu. Jest jakiś tam tłumik założony, odkurzacz w małym pomieszczeniu w piwnicy. Jak się okaże że coś jest nie tak, czyli za duży ruch powietrza ewentualnie coś jeszcze wówczas wyprowadzę.

salik
24-05-2011, 14:35
U mnie jest to o tyle trudniejsze ze odkurzacz bedzie w kotlowni gdzie jest wentylacja grawitacyjna.
Wiec jak docelowo trzeba bedzie ciagnac rure, to musze to zaplanowac teraz na etapie przed-wylewkowym, bo pozniej nie bedzie pociagnac jak rury wylotowej (musialaby przechodzic przez 2 kolejne pomieszczenia).

photos
24-05-2011, 15:00
lepiej zrobic Kanał i nawet nie używać niz później kuc itp. Zwłaszcza że koszt jest niewielki

KRUSZYNO
07-08-2011, 14:05
a nie ma możliwości podłączenia go do kanału wentylacyjnego

U mnie jest to o tyle trudniejsze ze odkurzacz bedzie w kotlowni gdzie jest wentylacja grawitacyjna.
Wiec jak docelowo trzeba bedzie ciagnac rure, to musze to zaplanowac teraz na etapie przed-wylewkowym, bo pozniej nie bedzie pociagnac jak rury wylotowej (musialaby przechodzic przez 2 kolejne pomieszczenia).