PDA

Zobacz pełną wersję : Jak wykonać ocieplenie przy oknach dachowych?



agnikkrol
19-03-2004, 10:17
Jutro zaczynamy ocieplać poddasze o samym osiepleniu już się naczytałam na formu ale jak ocieplić i wykończyć przy oknach nie mam pojęcia!!!i stąd pytanie:Jak wykonać ocieplenie przy oknach dachowych?

andrzej K.
19-03-2004, 13:12
Po prostu wsunąć wełnę tam, gdzie się da, nie upychając jej. Jak zostaje szczelinka, to ja np. wstrzykiwałem piankę. Jak jest miejsce między oknem a płytą g-k - wsunąć odpowiednio grubą warstwę wełny. Każdy przypadek chyba jest inny. Należy dążyć do tego aby zachować max. ciągłość izolacji.

nowicjusz
20-03-2004, 22:18
Proponuję zrezygnować z pianki jako materiału o niewielkiej trwałości.

21-03-2004, 07:18
Proponuję zrezygnować z pianki jako materiału o niewielkiej trwałości.
czy mozesz rozwinac swoja mysl przewodnia i poprzec dowodami twierdzwnie dlaczego pianka nie jest trwalym materialem?????

pitbull
21-03-2004, 08:03
Jest trwala po warunkiem ze nie plywa na nia promieniowanie UV - wtedy sie starzeje (w wygladzie zmiania kolor) i traci swoje wlasciwosci.

nowicjusz
21-03-2004, 08:09
Wynika to z moich doświadczeń związanych z niedawną przebudową elewacji ocieplonych styropianem ok. 11? lat temu, gdzie większe ubytki płyt styropianu uzupełniono jakąś pianką. Warunki "pracy" obu materiałów podobne, styropian w dobrym stanie, bez zażółceń i łatwo odspajających się ziaren, ale wypełnienia pianką wykazywały zbrązowienia i kruchość.

Zbigniew Rudnicki
21-03-2004, 13:27
Okna połaciowe wymagają starannej wiatroizolacji. Folię paroprzepusczalną trzeba przykleić do okna, bo inaczej najgrubsza warstwa wełny nie pomaga.
Muszę to u siebie poprawić, bo szparami dmucha.