PDA

Zobacz pełną wersję : Poziom ZERO



Versus
19-03-2004, 10:49
witajcie budowlańcy :D

Mam pytanko:
Poniewaz działka na ktorej ma stanąć moje cudo architektoniczne jest obecnie(koniec marca) lekko podmokła - nie stoi na niej woda ale wilgoci nie da sie niezauwazyc - na calej powierzchni, powiedzcie prosze czy w tym ukladzie poziom zero mozna ustalic według jakis schematow czy zdac sie na wlasny nos. Dodam ze w projekcie(bez podpiwniczenia) poziom 0 jest 40 cm ponad gruntem dzialki a wylewka betonowa 15. A moze wiecie na jakiej glebokosci w tym przypadku kopac pod ławy.

Nie ukrywam, ze mysle o sporym podniesieniu poziomu 0 ale rzecz jasna ida za tym koszty. Mozna to wszystko jakos racjonalnie zaplanowac ????

pozdrawiam

mieczotronix
19-03-2004, 14:00
A może warto podnieść działkę. To nie musi być aż tak drogie.
U mnie geodeta wytyczył poziom zero (czyli poziom działki) taki, jak poziom skrzyżowania dróg przy jednym rogu mojej działki. Działka (1100 m2) leżała poniżej tego poziomu. W związku z czym musiałem podnieść działkę o jakieś 60 cm. Nawiozłem 32 wywrotki ziemi i zwaliłem ją dookoła domu. Za ziemię z wykopu (20-25 zł wywrotka) + traktor co to wszystko rozrzucił zapłaciłem niecały tysiąc zeta. Za to teraz woda stoi na polu obok, a nie na mojej działce. Oczywiście najpierw zebrałem humus. No i jeszcze trochę wydam na ostateczne kształtowanie terenu i rozrzucanie humusu, jak mi się plac budowy trochę uprzątnie.

Japan
19-03-2004, 14:20
Ja szukałem poziomu odniesienia. W moim przypadku była to droga. Oczywiście podniosłem ok 60cm powyżej niej i wyszło malinowo :D. Pozdrawiam

20-03-2004, 10:02
witajcie

dzieki za rady :D

o 60 cm powyzej drogi ??? hoho! a nie za wysoko wyszlo ? ;)

ja mysle o poziomie drogi albo troszke nizej

pozdrowienia

Versus
20-03-2004, 10:05
ten gość to ja 8) ehhh

aru
20-03-2004, 10:12
woda może stać bo z wierzchu ziemia "odpuściła" a poniżej dalej jest zamrznięta i nie przepuszcza wody. Czy posiadasz jakieś badania geologiczne? Zważywszy na wysoki poziom "O" pewnie masz wysoko wodę gruntową, głębokość posadowienia (bez podpiwniczenia) - 0,8-1,20 ppt (40cm "zero" tzn że fundamenty około 60cm ppt + obsypka?) poziom posadowienia ław powinien być pokazany w projekcie!

Versus
20-03-2004, 10:58
witam

poziom posadowienia ław - 120cm ppt o 160cm ponizej poziomu zero - jest to projekt gotowy - nie adaptowany do warunków glebowych na działce- nie mam rownież badan geologicznych ale sasiedzi podsypywali teren .

pozdrawiam