PDA

Zobacz pełną wersję : Klinker płytki klinkerowe - jaka fuga spoina elewacja



paczasss
24-03-2011, 19:17
Witam jestem amatorem ale mam kilka pytań na temat kładzenia płytek klinkerowych , fugi itp. Niedługo zaczynam sam kłaść płytki klinkerowe na wysokosc ok 2.5m na ocieplony dom steropianem . Płytki kupiłem rustykalne wiec mam nadzieje ze nie bedzie widac tak bardzo w razie czego braku umiejetnoosci połozenia płytek klinkerowych . mam kilka pyt mianowicie

1. jaką dużą zrobić fuge (w mm płytki są grube ok 6mm standardowe dł 22cm szer ok 5cm ) . Doradzano mi żeby zrobic czym większą tym lepszą bo w razie zjechanmia bede mial mozliwosc wyrównania i korekty . Większa znaczy wiecej fugi co nie jest tania . Widziałem że kładzie sie fuge na bazie mieszanki z piaskiem podobno worek 25kg jest stosunkowo tani do tradycyjnych fug(czy przy fugowaniu nie porysuje płytek?? ). Czytaklem również aby kupic silikon badz cos w tym stylu masa w danym kolorze fugi i połozyc go min. co 5 mentrów . Pytanie czy w pionie i poziomie ? na kantach ? narożnikach ??

2.Interesują mnie równiez marki fug nie drogie ale w miare dobre . i wytłumaczenie co do tej fugi na bazie piasku .

3. jaki zastosowqc klej pod płytkę klinkerową ? równiez nie za drogi ale w miare sotosunkowo dobry ? (markę proszę )

4 jaką packą nr/rozmiar w mm naciagac klej ? moze jakies metody . prosze o podstawowe rady sugestie w tej kwestki .

Runner72
10-04-2011, 17:58
Tania fuga bodajże Kreisel jest w Leroy Merlin - worek 25 kg grafitowej za 44 zł.