PDA

Zobacz pełną wersję : Drewno na ogrzewaniu podłogowym



Niewe
19-03-2004, 13:51
Witam.
W którymś z ostatnich numerów Muratora był rysunek jak układać podłogę na legarach wraz z ogrzewaniem podłogowym. Czy ktoś z was ma może taki system ? Jak to działa w praktyce? Czy deski się nie rozsychają?
Pytam, bo chcę w salonie mieć drewno, a nie mam miejsca na tradycyjne grzejniki.

mik99
19-03-2004, 15:28
Raczej nie przypominam sobie, (od czterech lat kupuję systematycznie)wiele na temat ogrzewania podłogowego na łamach Muratora było, jednak w połączeniu z drewnem nie.

Drewno jest bardzo izolatorem cieplnym, czyli z wielkimi oporami przewodzi ciepło i niestety niezależnie od gatunku na takie podłogi ogrzewane się nie nadaję, ceramikę lub gres proponuję ew. kamień nataralny.

Niewe
25-03-2004, 13:45
Hmm, to moze ogrzewanie kanalowe. Chyba tak to sie nazywa. Grzejniki umieszczane sa w rynienkach w podłodze. Ktos to przetestował może?

mik99
25-03-2004, 14:25
Niewe takie rozwiązanie ma mój znajomy w Szczecinie.
Pod oknami ma grzejniki umieszczone w specjalnie w tym celu wykonanych wnękach w podłodze, ale nie jest to grzewanie podłogowe. Na całej powierzchni mają parkiet dębowy, a nad tymi grzejnikami taką drewnianią poziomą drabinę.

Rozwiazanie ciakawe, polecam :wink:

Niewe
30-03-2004, 21:55
Hmm, a estetycznie to chociaż wygląda?
Czy w tej rynience (kanale) nie gromadzą się tony kurzu?

A od strony technicznej? Czy specjalne zagłębienia trzeba wykonać już na etapie układania chudziaka? To się jakoś ociepla ?

O Jeza, ale mi się pytań nasunęło :o

mik99
30-03-2004, 22:08
Hmm, a estetycznie to chociaż wygląda?
Czy w tej rynience (kanale) nie gromadzą się tony kurzu?

A od strony technicznej? Czy specjalne zagłębienia trzeba wykonać już na etapie układania chudziaka? To się jakoś ociepla ?

O Jeza, ale mi się pytań nasunęło :o
Bardzo estetycznie,
Nie ma problemu z czyszczeniem tych zagłębień,
Faktycznie trzeba przewidzieć wcześniej bo 20 to opt.

Niewe
31-03-2004, 21:06
Hmm, na wstepie dziekuje za podpowiedzi (tak szybkie i rzeczowe).
Przemyslałem troche sprawe i skłaniam się ku temu rozwiązaniu, a kanały w chudziaku będe musiał po prostu chyba wykuć w tej sytuacji. Bo chudziak juz leży. Nie powinnien być to jakiś kosmiczny koszt, bo będzie tego raptem ze 3 m. Swoją drogą to muszę jeszcze sprawdzić jaką można uzyskać wydajność z 1mb takiego ogrzewania. Wiem, że Purmo ma takie grzejniki. Jakiej firmy ma ten kolega, jeśli można? A może kolejna podpowiedź :D ?

Pozdrawiam.

mik99
31-03-2004, 21:09
Nie wiem, dom stoi już 5 lat sam pewnie nie pamięta.

Niewe
31-03-2004, 21:18
:o :o :o
O cholera , czas reakcji jak w pogotowiu !
(nie polskim oczywiście)

mik99
31-03-2004, 21:19
:wink: