PDA

Zobacz pełną wersję : Jaki rozmiar drzwi do ...?



deser44
25-03-2011, 19:13
Witam. Moje pytanie dotyczy wymiarów drzwi i otworu w świetle muru pod te drzwi. Dokładnie szerokość otworu wynosi 106 cm a drzwi, które planuje kupić mają 96 cm razem z ościeżnicą. Drzwi oczywiście zewnętrzne antywłamaniowe. Teraz pytanie. Czy szerokość drzwi nie jest za mała i czy powinno być 10cm różnicy jak niektórzy mówią? Jak to wygląda w praktyce? Nigdzie nie znalazłem dokładnej odpowiedzi. Na marginesie dodam, ze te, które bardzo mi się podobają są tylko w takich wymiarach.

PliP
25-03-2011, 19:55
...szerokość otworu wynosi 106 cm a drzwi, które planuje kupić mają 96 cm razem z ościeżnicą... Czy szerokość drzwi nie jest za mała i czy powinno być 10cm różnicy jak niektórzy mówią?

Ciężko będzie to zakotwić, czyli zamontować do muru :(
szczelinę między ościeżnicą a murem trzeba czymś wypełnić... CZYMŚ.
Najlepsze rozwiązanie to będzie dostawić tzw słupek i zostawić szczelinę około 1-2 cm po bokach. dać tam piankę albo inne uszczelnienie i obrobić tynkiem.
Zabudowa tego słupka będzie też zależna od tego z jakiego materiału masz wykonane ściany domu.

deser44
25-03-2011, 22:32
A jak ten "słupek" nazywa dokładnie? I czy wpływa on jakoś negatywnie na solidność drzwi? Dodam, ze jestem laikiem w tym temacie i dopiero się obywam z tematem:)

PliP
25-03-2011, 22:45
A jak ten "słupek" nazywa dokładnie?
Ten słupek trzeba by wymurować z takiego samego materiału jak jest ściana.
Jak dasz rade to zrób zdjęcie otworu i wstaw tutaj- wówczas będzie można dokładniej ocenić sytuację.
Jakie to są drzwi- konstrukcja a dokładniej z czego wykonana jest ościeżnica?

bigmario4
26-03-2011, 05:50
Nie zapomnij tego słupka dobrze zakotwić do ściany ew. daj po 4cm z każdej strony i zamocuj ościeżnicę dłuższymi dyblami