PDA

Zobacz pełną wersję : Poradnik: Jak Palić W Kotle Z Podajnikiem Tłokowym



ChuckM
26-03-2011, 13:24
Witam. napisałem jakiś czas temu poradnik dla nowych użytkowników Kotłów z podajnikiem tłokowym w którym zamieściłem swoje obserwacje oraz wskazówki innych użytkowników jak ustawić sterownik. Poradnik przeznaczony jest raczej dla nowych użytkowników którzy nie mieli jeszcze kontaktu z kotłami z podajnikiem tłokowym. Mam nadzieje że komuś się przyda Pozdrawiam! :)

Poniżej podaje link do pobrania poradnika:

http://www.multiupload.com/Q2PGLHCCKU

mile widziane komentarze :)

AG_SAS_ECO_29
08-11-2014, 10:13
Witam,
To mój pierwszy post ale nieco forów już przeczytałem i zawiodło mnie to dokładnie do nikąd. A szukam właśnie takiego poradnika jak ustanowić optymalne parametry kotła tłokowego.
Mam SAS ECO z prostym jak mi się zdaje sterownikiem ST 450 H. Mam do ustawienia parametry takie jak:h
- histereza CO
- histereza CWU
- częstotliwosć podawania
- siła nadmuch

Oczywiście temperaturę CO i CWU też mogę ustawiać czy tryb pracy pomp: praca równoległa czy tryb letni i takie tam ale generalnie służy mi praca równoległa gdzie CWU włączane jest gdy spadnei poniżej zadanej histerezą temperatury.
Zawór 4D służy mi do regulacji temperatury podawanej na grzejniki i jeszcze doposarzam grzejniki sukcesywnie w termostaty.

Celowo nie podaję jaki mam dom i jakie nastawy bo mi chodzi o poradnik jak optymalne nastawy znaleć. Czyli co należy mierzyć.
Prócz optymalnych nastawów muszę walczyć z sadzą. W tym sezonie chyba gorszy węgiel bo i spieka sie niemiłosiernie i sadzy zostaje dużo.

PS: Czy ktoś po ściagnięciu powyższej tresci przezył? Ja nie chcę ryzykować bo gdzieś tam mi się pokazało rozszerzenie exe i może to wirus???