PDA

Zobacz pełną wersję : myjka ciśnieniowa Karcher+woda ze studni



tomek135790
27-03-2011, 00:02
Witam wszystkich. Nie wiedziałem za bardzo w jakim dziale umieścić ten temat, wiec zamieszczam go tutaj. Mam zamiar kupić myjkę Karcher (myślałem nad k5.55 jubilee) i zastanawiam się czy jest jakieś rozwiązanie, żeby nie korzystać z wody w sieci, tylko z wody ze studni. Z tego co wiem Karcher sam wody ze studni nie pociągnie, a poza tym trzeba dostarczyć wodę pod jakimś ciśnieniem, więc zastanawiam się jak to owe ciśnienie wytworzyć, żeby Karcher działał bez zarzutów. Jak macie jakieś sprawdzone rozwiązania to bardzo proszę o rady.

raas
27-03-2011, 12:42
Hmm widziałem w OBI myjkę karcher która była w takim zbiorniku z plexi można sobie było ją odpalić i sobie popryskać -oczywiście wewnątrz tego zbiornika. Ta myjka sama sobie brała wodę ....Oczywiście nie piciągnie ze studni z jakiejś głębokości ale można pociągnąć samemu wiaderkiem do zbiornika a myjka sobie z niego zassa:) Ta myjka to był chyba karcher 2.02...

raas
27-03-2011, 12:47
Pomysł nr 2 to pompka pływająca w studni podająca wodę myjce.... Myjka nie wymaga jakiś dużych ciśnień czy przepływów wody. Wystarczy przeczytac jakimi małymi ilościami się "zadowala"...:)

adi_
27-03-2011, 21:42
i zamontowac filter bo jak ci myjke szlak trafi a oddasz ja na gwarancji to ci nieuznaja
pozatym sa cale systemy pomp zanuzeniowych ktore moga wspolpracowac z myjka nawet jedna myjka firmy karcher nie pamietam modelu ale jest natyle mala ze pobiera wod z wiadra i chyba prad z auta ale poprzez transformator czy jakos tak
jest ona uzywana do mycia roweru po jezdzie w blocie zadne rewelacyjne cisnienie ale wystarcza zeby umyc rower

tomek135790
27-03-2011, 22:50
Czyli najlepiej byłoby kupić pompę zanurzeniową i podpiąć ją do Karchera. Tylko teraz pytanie czy to napewno będzie działać tak jak się należy i jaką konkretnie pompę kupić? A tak na marginesie, pod jakim ciśnieniem woda musi być "dostarczona" do myjki, żeby ta pracowała bez utraty wydajności? W ogóle ciśnienie wody dostarczonej ma jakiś wpływ na ciśnienie jakie daje myjka?

PliP
27-03-2011, 23:05
Sprawdź na myjce jaką ma wydajność.
Poszukaj pompy do studni o nieco większej wydajność.
Mysjka sama w sobie nie potrzebuje mega ciśnienia. Bowiem to ta myjka sama wytwarza ciśnienie, a dodatkowym efektem są dysze rozpylające wodę.
Tak więc zwykła pompa o nie za dużej mocy odpowiedniej dla myjki w 100% da radę.
Ewentualnie zakup małego hydroforka ze zbiornikiem ciśnieniowym będzie w tym przypadku 100% działało.
Wszystko jednak zależy od tego jak głęboko masz wodę w tej studni.

brachol
28-03-2011, 16:49
u mnie bez problemu działa pompa zanurzeniowa i Karcher oczywiście mam też filtr na wejściu pompa ma zawsze większy wydatek wody niż myjka szczególnie taka niewielka one maja jakies 300 l/h

PliP
28-03-2011, 17:52
...myjka szczególnie taka niewielka one maja jakies 300 l/h

No więc właśnie a pompa zanurzeniowa zależnie od głębokości będzie miała ponad 1m3.h

Wakmen
28-03-2011, 19:26
Hmm widziałem w OBI myjkę karcher która była w takim zbiorniku z plexi można sobie było ją odpalić i sobie popryskać -oczywiście wewnątrz tego zbiornika. Ta myjka sama sobie brała wodę ....Oczywiście nie piciągnie ze studni z jakiejś głębokości ale można pociągnąć samemu wiaderkiem do zbiornika a myjka sobie z niego zassa:) Ta myjka to był chyba karcher 2.02...
Wszystkie myjki w klasie 2x, 5x mają taka sama wysokość zasysania wody - 0,5m czyli zaciąganie ze studni nie jest zalecane przez producenta.

Wakmen
28-03-2011, 19:28
Czyli najlepiej byłoby kupić pompę zanurzeniową i podpiąć ją do Karchera. Tylko teraz pytanie czy to napewno będzie działać tak jak się należy i jaką konkretnie pompę kupić? A tak na marginesie, pod jakim ciśnieniem woda musi być "dostarczona" do myjki, żeby ta pracowała bez utraty wydajności? W ogóle ciśnienie wody dostarczonej ma jakiś wpływ na ciśnienie jakie daje myjka?
To nie jest dobre rozwiązanie.
Pompa będzie miała inną wydajność a i podczas mycia również myjkę włączasz i wyłączasz.

Wakmen
28-03-2011, 19:32
u mnie bez problemu działa pompa zanurzeniowa i Karcher oczywiście mam też filtr na wejściu pompa ma zawsze większy wydatek wody niż myjka szczególnie taka niewielka one maja jakies 300 l/h
Działać działa ale pompa zanurzeniowa nie może pracować pod ciśnieniem (a tak będzie kiedy wyłączysz myjkę). Skutkować to może szybszym zużyciem silnika pompy.

PliP
28-03-2011, 21:22
Ewentualnie zakup małego hydroforka ze zbiornikiem ciśnieniowym będzie w tym przypadku 100% działało.
Wszystko jednak zależy od tego jak głęboko masz wodę w tej studni.

Tak więc to co napisałem już wcześniej powinno się sprawdzić.
Teraz pytanie??
Jak często będziesz używał tej myjki??
ile ona zużyje wody??
teraz wylicz sobie koszt i czy opłaca się woda ze studni.
PZDR

tomek135790
29-03-2011, 00:08
Działać działa ale pompa zanurzeniowa nie może pracować pod ciśnieniem (a tak będzie kiedy wyłączysz myjkę). Skutkować to może szybszym zużyciem silnika pompy.

No i właśnie o to miałem się zapytać, bo przecież myjkę włączam i wyłączam, a pompa szła by cały czas. W takim razie pompa chyba nie będzie najlepszym rozwiązaniem. Skoro nie pompa, to co?

tomek135790
29-03-2011, 00:21
Ja już myślałem, żeby jakiś zbiornik (mam taki zbiornik ok 100 litrów) umieścić na jakiejś wysokości (powiedzmy 0,5 m, aby wytworzyć jakieś tam ciśnienie), gdzieś blisko dna dołączyć się wężem i podpiąć do myjki. Nie wiem czy to ma jakiś sens?

tomek135790
29-03-2011, 00:30
Tak więc to co napisałem już wcześniej powinno się sprawdzić.
Teraz pytanie??
Jak często będziesz używał tej myjki??
ile ona zużyje wody??
teraz wylicz sobie koszt i czy opłaca się woda ze studni.
PZDR

Myjki będę używał głównie do mycia 2 samochodów raz na tydzień i ok 100 m2 libetu raz za czas, no i wiadomo w miarę innych potrzeb również.
Kwestia jest tego typu, że skoro woda w studni jest, to chciałbym ją wykorzystać i szukam jakiegoś taniego, ale skutecznego rozwiązania.

PliP
29-03-2011, 20:01
Myjki będę używał głównie do mycia 2 samochodów raz na tydzień

Szkoda lakieru :)
Lakier się ściera i samochód rdza zżera.
Już to widzę jak będziesz je mył co tydzień :rotfl::lol2:
Docelowo aby to było chociaż z 15 razy w roku.

aadamuss24
29-03-2011, 20:26
Mam jakiegoś karchera który niby może zasysać wodę ze studni. Nie sprawdzałem czy to działa. Jutro sprawdzę model. pozdr adam

phoenix30
03-08-2012, 08:57
Nie wiem czy taka myjka się nadaje ale właśnie przeglądam gazetkę lidla i tu maja taką myjkę za 189zł