PDA

Zobacz pełną wersję : pomoc w rozplanowaniu/urzadzeniu pokoju



pikacz
27-03-2011, 11:33
Witam wszystkich !!!

Przymierzam sie do remontu jednego z pomieszczen w moim domu z braku czasu na swieta juz nie zdaze ale zaraz po, ostro biore sie za robote wiec troche czasu na wszelkie pomysly jest. Zanim sie za to wezme bylbym wdzieczny za jakies pomysly sugestie co tu zrobic fajnego, z czego meble, jakie kolory itp. itd. zeby mialo to rece i nogi, pokoj wyglada tak :) :

http://img43.imageshack.us/img43/5481/beztytuupln.th.jpg (http://img43.imageshack.us/i/beztytuupln.jpg/)

Uploaded with ImageShack.us (http://imageshack.us)

przede wszystkim w pokoju musi sie znalezc spora szafa ( najlepiej przesuwna ), lozko 2 os, gdzies przydaloby sie umocowac TV no i jakies biureczko na laptopa poprostu ma byc taki uniwersalny

Wstepnie myslalem zeby wstawic drzwi przesuwne badz jakies lamane ( kolor koniecznie wenge zeby do pozostalych pasowalo) , na tej scianie co drzwi wpakowac szafe, na lewej scianie lozko, w okolicach okna jakies biurko, a na prawej scianie na przeciwko lozka zamontowac TV ( dlatego drzwi lamane badz przesowne na lewa strone zeby zaoszczedzic miejsca; zwyklych nie otwierac na prawa sciane) ale czy to dobry pomysl nie wiem wolalbym sie poradzic kogos kto ma do tego lepsza smykalke :)

Z gory dzieki za wszelkie sugestie i pomysly !!!

Elfir
27-03-2011, 15:16
Może tak:

http://img156.imageshack.us/img156/5481/beztytuupln.jpg
Wówczas TV może wisieć na ścianie nad łóżkiem.

pikacz
30-03-2011, 07:29
Dzieki!

No nie powiem pomysl calkiem ciekawy a przynajmniej lepszy od naszego wydaje sie ze w ten sposob bedzie nieco luźniej. Tylko tak sie zastanawiamy czy te biureczko za lozkiem nie bedzie takie ni przybil ni przylatal, ale zrobic jakis nieksztaltny blat do niego i moze wyjsc calkiem przyzwoicie ?

nicol21
30-03-2011, 18:33
wydaje mi się, że jesli biureczko będzie z tego samego drewna/materiału co łóżko, krzesełko to może być naprawdę fajnie. ale z założenia to takie mini biurko na którym żadne papiery i inne nie powinny leżakować :D przynajmniej wg mnie.

Elfir
30-03-2011, 19:19
Na rysunku biurko ma normalną szerokość roboczą 60 cm i długość blatu 170 cm - w więc bardzo spore, do pracy nawet w dwie osoby. Najlepiej byłoby zrobić na zamówienie to biureczko zintegrowane z zagłówkiem łóżka.

pikacz
31-03-2011, 07:07
wydaje mi się, że jesli biureczko będzie z tego samego drewna/materiału co łóżko, krzesełko to może być naprawdę fajnie. ale z założenia to takie mini biurko na którym żadne papiery i inne nie powinny leżakować przynajmniej wg mnie.

no nie inaczej szafa i biureczko napewno beda z tego samego materialu co do lozka to napewno tez jesli takie znajde ( chociaz jak najbardziej podobne ) no i zgadzam sie i tak napewno bedzie ze to biurko to tylko takie z zalozenia zadnych papierow i innego gratostwa na nim nie bedzie tylko i wylacznie laptop


Na rysunku biurko ma normalną szerokość roboczą 60 cm i długość blatu 170 cm - w więc bardzo spore, do pracy nawet w dwie osoby

dla dzieciakow do grania bedzie bedzie jak znalazl :)


Najlepiej byłoby zrobić na zamówienie to biureczko zintegrowane z zagłówkiem łóżka.

no na zamowienie to bedzie wszystko szafa, drzwi i biurko nie ma lipy jak robic to raz a dobrze oprocz mebli cala reszte i tak sam wykonam wiec mozna sobie pozwolic na cos lepszego a co do lozka to myslalem zeby poszukac jakis sam jego stelarz i wtedy plecy biurka bylyby za oparcie a w nogi pod sciana wstawiłoby sie pasek plyty w takim samym co meble ewentualnie wcale

Elfir
31-03-2011, 12:26
grac na laptopie? Gra się na klasycznym PC z monitorem 24' i głośnikami 5.1 minimum :)

pikacz
31-03-2011, 19:54
no nie do grania doslownie tylko do takiego pseudo grania, od tego to jest xbox :)


a tak na marginesie jeszcze w kwestii TV do takiego pokoju LCD 32 cale wystarczy? Z racji malej odleglosci od TV ok 2m proponowano mi 26 ale to jakies takie male a akurat mam mozliwosc zakupienia lepszej 32 w jeszcze lepszej cenie, wiadomo im wiekszy tym lepszy ale do takiego pomieszczenia moze styknie?

Elfir
31-03-2011, 20:07
a tego nie odpowiem, ale w chwili obecnej przy ekranach LCD odległość oglądania nie ma większego znaczenia, jeśli brać pod uwagę względy zdrowotne. Można pójść do sklepu, usiąść na chwilę 2 m od TV 32 i sprawdzić, czy zasięg wzroku obejmuje cały ekran, czy się oczy nie meczą.
Moja połówka chce 52' oglądać z ok 3m

nicol21
31-03-2011, 20:32
moja połówka mi kiedyś mówiła jaka jest optymalna odległość od tv do siedliska (chyba to było przemnożenie przekątnej tv przez coś tam... ale pewna nie jestem, jak wróci to zapytam). ale jeśli jest za duży ekran to będziesz miał dyskomfort oka = to tak jak w kinie jak siądziesz sobie za blisko to nie ogarniasz całego ekranu.
jeśli masz od tv do ściany 2m to na pewno bliżej będziesz siedział niż 2m.

sprawdziłam u nas w salonie - mamy 32'' i odległość jest troszkę ponad 3m od siedliska do tv. wg mnie tv mógłby być jeszcze jakieś 50cm dalej

joliska
31-03-2011, 20:51
Wstawia się przecinek między cale i wychodzą metry :) 52 cale = 5.2 m

sokol27je
31-03-2011, 21:25
wszystko kwestia przyzwyczajenia ja osobiście oglądam 42 z 2,5,m na początku wydawało mi się za blisko a teraz nawet mogę się przybliżać na pewno 3m do 52' to za blisko ale mozna sie przyzwyczaic :) jest duzo roznych teori na temat odległości od tv tu mam taka matematyczna myślę ze rozsądna ..
37" - 2,45 m
42" - 2,75 m
46" - 3,06 m
50" - 3,33 m

duś
01-04-2011, 00:26
jeśli będzie blisko - tv można na ramieniu na ścianie po lewej od drzwi. owszem, idealnie blisko ściany nie będzie, ale dzisiejsze "ramiona" do ekranów są całkiem całkiem. albo w szafie ;]

pikacz
01-04-2011, 13:20
a tak bedac przejazdem z ciekawosci zajrzalem do sklepu RTV porownac sobie wielkosci TV odmierzalem 2 kroki od LCD i zerkalem jak to wyglada no i szczerze to bajki bylby taki 37" wieksze to bedzie przesada ale z drugiej strony biorac taki czekalaby mnie doplata jakies 500zl do tego czego oczekuje ( no a za to wiadomo chociaz kupiloby sie drugi grzejnik zamiast brzydkiego 15 zeberkowego zeliwniaka ) wiec nie wiem czy jest sens dokladania ta 32" nie powala ale z racji ze TV bedzie do obejrzenia od czasu do czasu jakis wiadomosci itp. itd. wieczorem zwlaszcza ze do konkretnego ogladania w niedlugim czasie bedzie plazma 50" po remoncie w salonie na dolnym pietrze :)

pikacz
23-05-2011, 06:48
dawno sie nie odzywalem a tu prace nad pokojem jakis czas temu ruszyly według powyzszego pomysłu :)

na chwile obecna wszystko jest poprzerabiane wlasnymi rękoma ( elektryka, instalacja antenowa), nowy grzejnik, wyszpachlowane, pomalowane, TV zakupiony podwieszony ( jednak 32 cale - w zupełnosci wystarczajacy).

Teraz pozostal tylko stolarz który zrobi cala reszte - drzwi przesowne, szafe, biurko a takze i lozko