PDA

Zobacz pełną wersję : kuchnia i jadalnia - do poprawek



marzen66
27-03-2011, 12:36
Witajcie,
Chcelibyśmy z mężem dokonać zniam, odswieżyć naszą jadalnię a głównię kuchnię, która jest mało funkcjonalna.
Doradzcie nam proszę jak możemy poprawić układ kuchni, gotowi jestemy zrobić porawki w układach szafek.Zawsze marzyła nam się kuchnia z dużą ilością ziół i pojemników z przyprawami ale czy w takiej kuchni to pasuje?
Dzieki za pomoc:-)

marzen66
27-03-2011, 13:59
Mając chwilę napisze coś więcej:-) Widziałam niektóre wątki i pomyśłałam, że skromne te nasze wnętrze w porównaniu z Waszymi:-( jednak mimo wszystko spróbuję i mam cichą nadzieję, że ktoś nam pomoże.
Kuchnia nasza ma wymiary: 260cmx480cm, a jadalnia 200cmx500cm.

Chcielibyśmy poprawić, ocieplić KUCHNIĘ , tzn:
-myśleliśmy aby może dodać wyspę
-lub zlikwidować słupek z piekanikiem, ze wzlędu na ciemną kuchnię i aby na wejściu do kuchni i jadali nie stał taki słup,
-będziemy też likwidować obecną pralkę, a w jej miejsce wejdzie pralka zabudowana frontem,
-marzą się nam pojemniki z przyprawami, zioła i takie tam drobiazgi w kuchni w której często się gotuje.
Tylko czy to jest realne do osiągnięca w tej kuchni? jak sądzicie, jak usprawnić pracę w naszej kuchni i poprawić jej wygląd?

Jeżeli chodzi o JADALNIĘ, to:
-planujemy wymianę kanapy na rozkładaną dla gości, tu tez pojawia się problem na jaki kolor wymienić? obecnie jest jasna i czyszczenie przy małym dziecku,kocie jest uciążliwe:-(,
-zastanawiam się nad ukryciem małego okna na ścianie z wiszącym telewizorem. Okno jest innej wielkości niż dwa pozostałe i od strony wiatrołapu.

To chyba tyle:-)

Elfir
27-03-2011, 15:15
możesz przymocować relingi od spodu szafek wiszących (tuż przy scianie), by nie wiercić w szkle. I na relingach powiesić pojemniczki z ikea.

Faktem jest, ze wysoką zabudowę trzeba było zrobić na ścianie w głębi a najwyżej zakręcić L-ką przy jadalni.

nicol21
27-03-2011, 15:36
mam małe uwagi
kolor ściany jest rózowo-fioletowy a dodatki są czerwone. wg mnie to się gryzie. albo zmienić ścianę na czerwień, albo kolor dodatków na inny.
krzesła mają bardzo kanciaste oparcia i mi osobiście nie wpadają w gust.
sam słupek w kuchni nie jest tragedia [częściowo zasłania to co dzieje się na blacie za nim], ale niedobrze wygląda ten stojak na wina, który jest na tymże słupku. pozatym wina powinny być trzymane w chłodniejszych temperaturach niż pokojowe i to zwłaszcza u góry, gdzie zawsze jest trochę cieplej i to w pobliżu okapu oraz piekarnika [dodatkowe ciepło]. Wydaje mi się iż ten słupek by wyglądał lepiej gdybyś tam nie wieszała takiej ściereczki ;) wiem, że ciężko ją gdzieś podziać, ale... no i czy może dałoby się zrobić drzwiczki do górnej częśći słupka? mikrofala by się pewine i tak zmieściła, a pozbyłabyś siętakiej wystającej tacy, która wprowadza bałagan.

czy to białe obok lodówki to pralka? czy nie macie może miejsca ją wstawić gdzieś indziej? biel bije po oczach i w sumie to była pierwsza rzecz na która zwróciłam uwagę. rozumiem,ze ciężko zabudować jej front w takim samym kolorze jak fronty mebli? oraz to szafe po lewej stronie zabudowy? to wolnostojaca zmywarka? bo też wprowadza trochę zamieszania w kuchni.

fajną macie lampę nad stołem :)

joliska
27-03-2011, 16:20
Witaj i tu Marzeno-Grochu :) Mam nadzieję, że współpraca z forumowiczkami będzie efektywna dla obu stron. Ja będę milczeć...

marzen66
27-03-2011, 18:35
Joliska...dzieki:-)

Dziękuję za tak szybkie opinie:-) wiem,że dużo się dzieje w kuchni i tak:
- pralka będzie nowa i zabudowana fronetem,
- stojak na butelki usunę -czy na górę moge postawić kwiaty, czy ma pozostać pusto?
- teraz żałujemy,że nie zrobiliśmy wysokiej zabudowy w głębi kuchni.
- propozycja zmiany koloru ściany na odcień czerwieni brzmi ciekawie, tylko czy miałabym przemalować obecne fioletowe sciany czy może dokonać zmian w wyobrze ścian z kolorem?
- krzesła póki co muszą zostać :-( ale pomyślimy nad ich wymianą za jakiś czas

Jeżeli chodzi o słupek z piekanikiem, to właśnie mamy dylemat i tu proszę Was o opinie czy:
1. W miejscu słupka zrobić niską szafkę i zakręcić L-lką a na pustej ścianie zrobić relingi lub półki na słoiki z przyprawami?
2. Czy może obiżyć słupek-piekarnik o jedną szufladę w dół wtedy mikrofalę nad piekarnik i obok postawić małą, lekką, niezabudowaną wysepkę?

Wolałabym przyprawy mieć w zasięgu ręki, a daleko mi będzie do nich mocując relingi pod szafkami przy zlewozmywaku i lodówce :-(

nicol21
27-03-2011, 20:30
kolor ściany jest rózowo-fioletowy a dodatki są czerwone. wg mnie to się gryzie. albo zmienić ścianę na czerwień, albo kolor dodatków na inny.

wydaje mi się, iż zmiana koloru na czerwony nie rozwiąże sprawy, w mojej wypowiedzi chodziło o to że te 2 kolory się gryzą. powiedziałam że albo możesz zmienićc kolor ścian albo dodatków. na moim ekranie kolor w kuchni tej ciemnej ściany jest inny niż tej ściany koło kanapy. czerwień w kuchni z tym kolorem mebli nie będzie sie zgrywać.