PDA

Zobacz pełną wersję : Moje poddasze



aneta5445
27-03-2011, 13:40
Witam! Jestem nowa na forum. Przeszytałam kilka tematów związanych z poddaszem a jego adaptacją i postanowiłam zrobić coś z moim strychem. Mam nadzieje że udzielicie mi jakiegoś duchowego wsparcia i doradzicie.:bye: Więc tak.Moi rodzice mają dom parterowy a ja chce zrobić osobne mieszkanie na strychu. Konstrukcja dachu i pokrycie jest nowe, ale nie mam foli pod blachą ani okien w dachu. Planuje też zrobiec osobne wejście z zewnątrz. Od czego mam zacząć??:???:

niemodna
27-03-2011, 15:50
od projektu (architekta)

aneta5445
27-03-2011, 16:04
projekt juz mam , chcialam wkleic rozmieszczenie pomieszczen ale nie udaje mi sie, sprobuje pozniej

aneta5445
27-03-2011, 18:40
Nie udalo mi sie wkleic zdjecia ale opisze co mam zamiar "zbudowac" na tym strychu. A wiec tak planuje miec lazienke o wymiarach 2,3 na 3 m; kuchnie 3,7 na 3,5m i sypialnie o tych samych wymiarach; salon 5 na 5,2 i korytarz 1,5 na 7 m. Planuje jedno okno dachowe w kuchni i balkonik w salonie. wejscie ma byc z zwenatrz, wysokosc pomieszczen pod skosami 1,2. na razie nie ma tam nic. Podloga jest drewniana czyli strop, musze zmienic deski,dzrewo w tym tygodniu jeszie do tarkaku. Scianki dzialowe beda z k-g. kupilam juz welne mineralna ale chyba za malo, mam tez pustaki na wybudowanie lazienki.

aneta5445
28-03-2011, 14:16
Mam zamiar w tym tygodniu wybudowac scianki w lazience bo mam pustaki Yoting i chce je wykorzystac. tylko mam pytanie bo w sklepie mowili zeby kleic to klejem do plytek ale tata radzi robic to cementem i nie wiem co wybrac.

SidieN
28-03-2011, 15:33
Kup klej do bloczkow (specjalny).

aneta5445
29-03-2011, 14:41
teoretyczny rozklad pomiszczen

Aleksandryta
29-03-2011, 14:57
To jest projekt od architekta??? A masz wyliczenia od konstruktora, że ten dom (fundamenty i strop) wytrzyma obciążenia związane z przebudową poddasza. Skąd wiesz, czy strop udzwignie bloczki betonowe ? Dach będzie wymagał zmian? Masz już ocieplony dach? A tak w ogóle masz zgodę gminy (starostwa bądź powiatu) na adaptację tego poddasza? Zbudowanie schodów bezpośrednio na strych wymaga też zgody.
Czytałaś w tym dziale dzienniki forumowiczów robiących adapatację poddasza?
Przecież masz napisane w projekcie, jakich materiałów użyć do zabudowy poddasza. Jakieś dziwne pytania zadajesz nt. tego remontu.

JackD
05-04-2011, 09:08
Oczywiście papierki to podstawa.

Aneta 5445 przejdź do gminy czy innego urzedu własciwego i poinformuj sie. Na pewno udzięlą Ci wyczerpującej informacji.