PDA

Zobacz pełną wersję : Kostkarka do lodu bez doprowadzenia wody ?



szczukot
28-03-2011, 10:51
Witam
Czy sa takie lodowki, ktore maja kostkarki do lodu, ale wody nie biora z "kranu" a z osobnego zbiornika ?
Nie przekonuje mnie robienie lodu z kranowy, a filtry mechaniczne (a mzoe i weglowe) w lodowkach to bajer a nie filtr.
Na pewno zbiornik jest mniej wygodny, ale chcialbym miec kostki czyste i przezroczyste (przegotowana woda) a nie z kranowki. Choc biorc pod uwage, jak czesto sie z lodu korzysta, to zbiorniczek taki nie za czesto bylby napelniany.

Fantom

AJA123
28-03-2011, 14:04
a może lepsza byłaby sama kostkarka (na allegro jest ich trochę i mają pojemnik na wodę o pojemności 2 litrów)

mynia_pynia
28-03-2011, 14:04
Są, moja ma taki plastikowy pojemnik na kostki i jak potrzebuję lód to wyciągam 'kostkownik' płuczę, zalewam przegotowaną wodą i wkładam do zamrażarki ;).

O coś takiego ci chodziło ;) he, he, he.

A tak ponadto, to właśnie z tego samego powodu nie kupiliśmy lodówki z kostkarką i ekspresu do kawy który jest podpięty do bieżącej wody.

szczukot
28-03-2011, 21:32
Ale ekspres do kawy chyba po drodze i tak wode zagotuje ?

Fantom

szczukot
28-03-2011, 21:36
Co do kostkarek "luzem" to jak dla mnie maja dwie wady : sa cholernie drogie (sporo wiecej niz taki dodatek w lodowce) i nie mam na nia przeznaczonego miejsca w kiuchni :(

Fantom

Elfir
28-03-2011, 23:36
przeźroczyste kostki robi się z destylowanej :)

szczukot
29-03-2011, 07:49
Z przegotowanej tez wystarczy. Wazne aby byla taka mozliwosc. No chyba ze sa jakies mini przeplywowe "zagotowacze" wody. I ladniejsze kostki i sterylizacja wieksza.

Fantom

Anna_Jodla
04-07-2013, 19:21
Czy udało się znaleźć jakies rozwiązanie na podłączenie zbiornika z wodą do lodówki z kostkarką? Bardzo mnie interesuje temat, bo od dwóch lat mam lodówkę z kostkarką, ale kostkarki nie używam, bo mam wodę ze studni, która nie nadaje się do picia. Mam nadzieję, ze jest jakis patent na podłączenie zbiornika z wodą mineralną, może do tego jakaś mała pompka zwiększająca ciśnienie?.. Eh sama już nie wiem..

lukas228
16-02-2014, 19:35
przeźroczyste kostki robi się z destylowanej :)
Woda destylowana nie jest do spożycia. Specjalnie się tu zarejestrowałem, żeby to skomentować, bo jeszcze ktoś uwierzy.

mpbud
03-03-2014, 10:32
Ja mam lodówkę z zamrażarką, w której znajdują się pojemniki na lód. Dla mnie taki sposób jest wystarczający, bo prawda jest taka, że lodu używamy przede wszystkim w lecie. Taka inicjatywa jest również tańsza.

szczukot
03-03-2014, 16:36
Zacząłem temat - to skończę :)
Kupiłem lodówkę bez kostkarki. Polecam :) Chyba, że ktoś jest alkoholikiem i dużo alkoholu z lodem pija ;)

Fantom