PDA

Zobacz pełną wersję : budowa transformatora w pasie drogowym



markii
28-03-2011, 21:00
Czy jest możliwe wybudowanie transformatora i linii podziemnej w pasie drogowym ? . Zarząd Dróg Powiatowych odmówił wyrażenia zgody na wybudowanie stacji trafo i linii ( na mojej działce) na podstawie art 42 o drogach publicznych ( niezachowanie 5m. od granicy pasa drogowego) . Sam przepis brzmi : "Zabrania się umieszczania nadziemnych urządzeń liniowych, w szczególności linii energetycznej, telekomunikacyjnej, rurociągu, taśmociągu, wzdłuż pasów drogowych, poza terenem zabudowy, w odległości mniejszej niż 5 m od granicy pasa, z zastrzeżeniem ust. 2 i 3." Będę się odwoływał po pierwsze zarzucając , że ewentualna budowa stacji trafo nie będzie "poza terenem zabudowy" ponieważ stoi już mój budynek w SSO ( zabudowa zagrodowa i nie ma MPZP) . Po drugie zgodnie z cytowanym art 42 ust 3 "Urządzenia liniowe, o których mowa w ust. 1, mogą być umieszczane:
2) na terenach górskich, zalesionych i w parkach narodowych - w pasie drogowym poza koroną drogi
- na warunkach określonych przez zarządcę drogi i za jego zgodą. Przepis art. 38 ust. 3 stosuje się odpowiednio" .
Teren jest właśnie zalesiony (Ls) i dlatego Nadleśnictwo też nie wyraziło zgody na ewentualną wycinkę drzew ( na mojej działce) pod stację trafo. Czyli ani ZDP ani Nadleśnictwo w trybie ewentualnym ( gdybym miał się właśnie te 5 m. odsunąć od drogi w swój las ) nie wyraża zgody na wybudowanie stacji trafo na mojej działce - paranoja !!!!
Pozdrawiam