PDA

Zobacz pełną wersję : Płytki podłogowe a optyczne powiększenie pomieszczeń...



janekm1
29-03-2011, 21:53
Witam,

Jestem na etapie wyboru płytek podłogowych do domu. Płytki chciałbym mieć w kuchni ,korytarzu i wiatrołapie. Wszystkie te pomieszczenia są ze sobą połączone i niestety dość małe... (kuchnia 3 ,2 x 3,2 korytarz - 3,6 na 2 metry i wiatrołap 1,5 na 2 m). Chciałbym więc optycznie powiększyć te pomieszczenia.
Zdecydowałem się więc na takie same jasne płytki we wszystkich pomieszczeniach ,ale mam jeden dylemat na który nie znalazłem nigdzie odpowiedzi ( to znaczy są sprzeczne informacje).
Jaki rodzaj płytek zastosować?
małe (czyli np.32cm x 32cm) czy duże płyty ( 65 cm x 65 cm)? Co bardziej powiększy pomieszczenie?

P.S. Jeśli chodzi o płytki to wybraliśmy -> http://www.paradyz.com.pl/Collection/living-room/affron/affron_beige

joliska
30-03-2011, 07:06
Duże powiększą, bo krawędzie i fugi nie będą szatkować powierzchni :)

nicol21
30-03-2011, 17:30
w mojej mini kuchni myslalam o 60x60cm i ewent o mniejszych - fachowiec powiedział też że lepiej wziąc wieksze i wąską fugę i to jak najlepiej dopasowaną kolorem do płytek - wtedy ma się wrażenie jednej płyty/powierzchni.

mrówka75
08-04-2011, 11:34
ja mam 40 na 60cm, w salonie kuchni i przedpokoju. Spójna całość, pomieszczenia wydają się większe bo nie ma podziału - doradził mi tak pan od płytek - i nie żałuje , że go posłuchałam :)

mich83
13-04-2011, 12:14
Moim zdaniem nie wszystkie duze płytki powiększaja pomieszczenie. Aby płytki powiekszały pomieszczenie i tworzyły jednolitą całośc powinny byc jak najbardziej gładkie i jak najmniej wzorzyste ( najlepiej tylko w jednym odcieniiu ) w przeciwnym wypadku łączenia zostaną podkreslone. Co do fugi uwazam ze powinna byc poniżej 1 mm ( na blaszki ).