PDA

Zobacz pełną wersję : BARDZO, BARDZO PROSZ? O RAD? - PROJEKT W-19.12



szymon2
19-03-2004, 21:25
Bardzo proszę o wskazówki dotyczące projektu z Jeleniogórskiego Biura Projektowania dodam tylko, że szukanie planu na działkę z wejściem od południa, dodatkowo w miarę prostego, i mam nadzieję taniego, było karkołomną robotą. Proszę o uwagi, bo to mój pierwszy i zapewne ostatni dom, a jestem w tym temacie laikiem.
[/img]

szymon2
19-03-2004, 21:37
W jaki sposób mogę zamieścić projekt domu na Forum, jeśli znajduje się on w internecie na stronie www.postawdom.pl/produkt.php?dz=01_budynki%20jednorodzinne&nazwa_projektu=W-19-12

joanka77
19-03-2004, 21:40
http://www.postawdom.pl/projekty/01_budynki%20jednorodzinne/W-19.12/perspektywa.jpg

joanka77
19-03-2004, 21:41
http://www.postawdom.pl/projekty/01_budynki%20jednorodzinne/W-19.12/rzuty.gif

joanka77
19-03-2004, 21:42
Mi się ten projekt podoba, nie mam się do czego przyczepić :)

szymon2
19-03-2004, 22:58
dzięki za opinię i zamieszczenie projektu na Forum. Co Wy na to bym okno w salonie od strony zachodniej przerobił na dodatkowe drzwi balkonowe i ciut powiększył taras, a garderobę podzielił - umieszczając tam małą pralnio-suszarnię, a po prawej stronie pomieszczenia garderobę?

Ewunia
19-03-2004, 23:52
Dodatkowe drzwi, to dodatkowy koszt, a jeżeli zechcesz postawić stół tak jak na rysunku, to może ci przeszkadzać w korzystaniu z nich - sam zdecyduj. Jeżeli ulicę masz od południa, to najracjonalniej byłoby zrobić drzwi tylko od zachodu, rezygnując z tych przy wejściu - nie będziesz przecież otwierał domu do wglądu z ulicy. Taras oczywiście możesz zrobić tak duży, jak zechcesz.
Pomysł z pralnio - suszarnią jest bardzo OK. Ja wszystkich namawiam na posiadanie takiego pomieszczenia, tylko nie każdy chce zrozumiec, jak bardzo jest ono potrzebne.
A garażu nie przewidujesz?

szymon2
20-03-2004, 08:11
Garaż stanie, ale zapewne nieco później, przy wschodniej ścianie. Plan posiada wariant z garażem, nie można nad nim zrobić schowku, czy tarasu, ponieważ na piętrze są okna.

joanka77
20-03-2004, 14:30
dzięki za opinię i zamieszczenie projektu na Forum. Co Wy na to bym okno w salonie od strony zachodniej przerobił na dodatkowe drzwi balkonowe i ciut powiększył taras, a garderobę podzielił - umieszczając tam małą pralnio-suszarnię, a po prawej stronie pomieszczenia garderobę?

Ja bym nie robiła dodatkowych drzwi na taras, jedne wystarczą :)
Natomiast pralnio-suszarnie chyba lepiej zrobić na parterze w kotłowni jeśli się zmieści.

Ewunia
20-03-2004, 16:51
Natomiast pralnio-suszarnie chyba lepiej zrobić na parterzeJa bym zrobiła na piętrze, bo z tamtąd pochodzi najwięcej brudnego towaru. Tam sie wszyscy rozbierają, kąpią i zmieniają pościel. A juz poprane w największej ilości ląduje w szafach w sypialniach i w garderobie, która też będzie na piętrze. Po co latać z tym po schodach ???

Aleksandryta
20-03-2004, 21:21
Dokladnie! Ewunia dokladnie! Moj syn mieszka na strychu a pralnie mamy w piwnicy z suszarnia ok 7 m2 :D Jak myslisz, co on mruczy pod nosem, jak taszczy wor z brudami przez cztery pietra :wink:

kafelka
20-03-2004, 21:33
Również braliśmy pod uwagę ten projekt (mamy działkę z wjazdem od południa, jednak możemy się cofnąć znacznie wgłąb działki z budynkiem, a droga nie jest uciążliwa - b. mały ruch) -ostatecznie zdecydowaliśmy się na "konwalie" z Archonu.
Minusy (dla mnie - kobiety) twojego projektu to:
- kuchnia od północy ( nie ma słońca) i nie widzimy z kuchni wchodzących na działkę
- kominek powinien być usytuowany w centralnej części budynku (jeżeli zamierzasz ogrzewać kominkiem).
Poza tym OK.
Pomysł z pralnio- suszarnią na piętrze rewelacyjny. Sama pomyślę czy w naszym projekcie nie dałobysię coś zmienić.

szymon2
20-03-2004, 21:49
Niestety Kafelko, ale Twoje wskazówki zupełnie pokrywają się z moimi. Myślimy o ogrzewaniu olejowym bądź z kominka, ale jego usytuowanie też budzi moje zastrzeżenia. Kuchni, niestety nie da się przenieść na front domu. Wracając do kuchni i salonu- gdybym jednak chciała pozostać przy drzwiach tarasowych od zachodu to będzie problem z usytuowaniem stołu. Podpowiedż znajomego - zlikwiduj spiżarnię, a na tej ścianie postaw stół. Czy słusznie skoro cały czas szukałam domu ze spiżarnią? :lol:

kafelka
20-03-2004, 22:25
Wracam do tematu kuchni od północy.
Poszukując sensownego projektu z wejsciem od południa (wiem co to znaczy) przestawiliśmy swoje myślenie: dlaczego wejście nie może być z boku budynku?. Oczywiście nasza działka (duża, na wsi, brak bezpośredniego sąsiedztwa) pozwala na takie ustawienie budynku. (zobacz dom w konwalich). Pomyśl czy nie warto pod tym kątem pogrzebać w katalogach. Osobiście uważam, że ważniejsza jest funkcjonalność domu , niż to jak mój dom będą widzieć sasiedzi. W dzieciństwie mieszkałam na opolszczyźnie i tam wiele jest domów (dawniej budowanych) do których wejścia usytuowane są z tyłu budynku i zapewniam cię, że to nie przeszkadza.

szymon2
21-03-2004, 00:06
Kafelko! Do rozmowy na Forum, włączyła się druga połowa Szymona2 jak widać z formy czasowników, i jest pod wrażeniem domu w konwaliach. Niestety nasze możliwości finansowe są małe, a nawet bardzo małe, i każdy metr jest na wagę złota. Jest nas dwoje i zapewne na czórce się skończy, bo mamy już 30-kę na karkach, więc nasz dom miał mieć najpierw około 100 metrów, teraz jest w planie niemal 130 i wolelibyśmy na tym poprzestać. Ma wszystko to czego szukałam, a więc kominek, spiżarnię, pralnio-suszarnię, garderobę, pomieszczenie gospodarcze. Razi mnie to, co raziło Ciebie w tym projekcie, nie podoba mi się też mały przedsionek, ale z tych setek projektów, które obejrzałam ten wydaje się najbardziej w porządku, choć wciąż coś w nim przerabiam. Napisz co sądzisz o likwidacji spiżarni? :wink:

Ewunia
21-03-2004, 00:21
- kuchnia od północy ( nie ma słońca) i nie widzimy z kuchni wchodzących na działkę Słońce w kuchni nie jest aż tak bardzo potrzebne - wystarczy, że garnki dogrzewaja. A poza tym, nie spędzamy całego wolnego czasu w kuchni (brrr ... przynajmniej ja nie spędzam) Z pokojowego okna mozna popatrzec :D

kafelka
21-03-2004, 00:22
Pisząc o pogrzebaniu w katalogach, czy wskazując swój projekt nie chodziło mi o namawianie Was na większy dom, jedynie o zmianę nastawienia, że wejście musi być od południa. Nie piszecie nic o waszej działce, być może jest to niemożliwe, ale czasami warto jeszcze raz przejrzeć katalogi pod innym kątem.
Co do likwidacji spiżarni - nie polecam. Sama chcę wygospodarować kawałek spiżarni w pomieszczeniu gospodarczym, ew. oddzielić pom.gospodarcze od spiżarni ścianką działową (byłoby to możliwe- ma 9 m2 powierzchni).

szymon2
21-03-2004, 14:07
Nasza działka ma 27 metrów szerokości i 35 długości, jest więc w miarę ustawna, nie ma niestety żadnych mediów, ale obok mamy już dwóch sąsiadów, więc myślę, że z przyłączami nie będzie problemów. Jeśli ktoś z Forumowiczów widział jakiś ciekawy projekt TANIEGO, NIEDUŻEGO domku z wejściem od południa to proszę o pomoc, choć przyznam, że znalezienie tego zabrało nam wiele nocy. Jestem ciekawa czy jest ktoś, kto budował dom z tego biura projektowego?

mialek
21-03-2004, 14:19
Projekt bardzo ładny. Też miałem podobny problem z działką.
Zobacz mój projekt. murator.com.pl/forum/viewtopic.php?t=20088&highlight=romina&sid=e3304bed377f71aa9f0989420202fee4
Będziesz mógł się upewnić , że Twój jest lepszy, albo pokraść niektóre pomysły z mojego.

Pozdrowienia

szymon2
21-03-2004, 15:15
Projekt super, zastanawiałam się nad podobnym -Dom w konwaliach z "ARCHONU", ale gabaryty dla mnie zbyt duże. Bardzo podoba mi się wykusz w salonie! Jak rozwiążesz problem ogrzewaniem, skoro pomieszczenie gosp. ma tylko 3,16m. Moje ma 3,6m i jeśli poprzestaniemy na olejowym, to zbiorniki trzeba będzie umieścić w ziemi, bo w kotłowni się nie zmieszczą i szczerze mówiąc bałabym się zapachów z niej dobiegających. W moim projekcie bardzo mi się nie podoba ustawienie pom. gosp. i łazienki, ja bym je odwróciła.

kafelka
21-03-2004, 18:41
W moim projekcie bardzo mi się nie podoba ustawienie pom. gosp. i łazienki, ja bym je odwróciła.
Przyznam, że na to również zwróciłam uwagę. :)
Życzę trafnego wyboru projektu.
Napiszcie na co się ostatecznie zdecydowaliście :P

Ewunia
22-03-2004, 01:03
dlaczego wejście nie może być z boku budynku?. W dzieciństwie mieszkałam na opolszczyźnie i tam wiele jest domów (dawniej budowanych) do których wejścia usytuowane są z tyłu budynku i zapewniam cię, że to nie przeszkadza.
Ludzie kiedys inaczej żyli i mieli inne priorytety. Od frontu było najbardziej paradnie: ganek, duży pokój, firany w oknach. Z tyłu chowało sie kuchnię, garaż, składzik.

Dzisiaj jest dokładnie odwrotnie. Chowamy przed innymi swoje prywatne życie. Salon i ogród powędrowały na zaplecze, a od frontu zostały pomieszczenia "techniczne", być może po to, by nikt nam na pokoje nie zaglądał.

szymon2
22-03-2004, 08:35
Przyznam, że wybierając dom z oknem balkonowym od południa nie chciałam zrobić wrażenia na sąsiadach, ale sugerowałam się pracą słońca w ciągu dnia. Oglądaliśmy wizualizację domu BÓBR z Archetonu (polecam - piękny!) z dodatkowym oknem balkonowym od zachodu i zrobiło to na nas niesamowite wrażenie. Nie przeszkadza mi rzeczywiście kuchnia od północy, bo nie zamierzam w niej bywać cały dzień, a moim w domu rodzinnym była kuchnia od tej strony świata, i nie mogłam bynajmniej narzekać na brak światła.

szymon2
27-03-2004, 23:09
Czytałam na forum dyskusję o domu 100 metrowym za 100 tyś., podpowiedzcie mi ile mniejwięcej mógłby kosztować, mam nadzieję, że w 150 tyś. się zmieszczę. W projekcie sciany mają być z betonu komórkowego, strop prefabrykowany Terriva oraz dachówka. Zmiszczę się w tej kwocie? :lol:

31-03-2004, 11:30
Witam serdecznie.
Projekt bardzo ładny. Ja również szukam małego, przytulnego...
Wejście na działkę mam od pd-wsch o wymiarach bardzo zbliżonych do szymona2 (27x32). Jeżeli chodzi o moje spostrzeżenia na temat W-19.12 to:
1) jednak zamieniłbym łazienkę z pom. tech na parterze (wówczas toalety będą pod sobą), jednocześnie pomieszczenie tech. można powiększyć do schowka pod schodami;
2) drzwi balkonowe dałbym tylko od strony zachodniej - ze stołem coś można pokombinować -może po prostu go odwrócić? -okaże się w praktyce;
3) kuchnia z tyłu? -bardzo dobrze, chcąc wyjść z kawką na ogród nie musisz brać wszystkiego, wystarczy wystawić na okno i odebrać na ogrodzie:)
4) nie rezygnowałbym ze spiżarki
5) pomysł z pralnio-suszarnią bardzo dobry
Czy uda się go wbudować za 150 tys? Chciałbym baaardzo.
Wg mnie realna jest cena 150-200 tyś. w zal. od wykończenia.
Wniosek: Drukuje ten projekt i jeszcze dzisiaj będę konsultował z żona:) Coś czuję, że i my się na niego zdecydujemy:)
Pozdrawiam wszystkich.
PS. Czy macie informacje na temat tego biura? Przyznam, że pierwszy raz o nim słyszę.

szymon2
19-04-2004, 07:47
Dzięki za uwagi, będę próbował przenieść tą łazienkę, zobaczymy czy się uda. Niestety nie znam nikogo kto buduje z tego biura, mają od niedawna stronę w internecie, więc myślę, że częściej będziemy o nich słyszeć. Czy podjąłeś już decyzję co do projektu?

18-05-2004, 09:53
W dalszym ciągu to nasz nr 1 choś decyzja o zakupie jeszcze nie zapadła. Ponieważ termin rozpoczęcia budowy znacznie przesunął sie w czasie czekamy z zakupem projektu. A jak się ma twój domek? Jak idą prace? Pzdr