PDA

Zobacz pełną wersję : jak zbudować altanko-domek na działce?



adek21
30-03-2011, 09:44
Witam.
Mój altanko-domek miałby 2,5m X 1,25m ze spadem w jedną stronę. Jaką konstrukcję mam zastosować, czy tradycyjną ciesielską, czy może być z gotowych ram-ścianek do późniejszego skręcenia i obicia. Całość miała by stać na bloczkach betonowych. Poradźcie coś, z góry dziękuję i pozdrawiam.

ProMyst
30-03-2011, 10:21
jakie są te gotowe ramy-ścianki? Myślę że zwykła konstrukcja drewniana ładnie obita i piękna altanka stoi.

_franc_
30-03-2011, 13:54
Witam.
Mój altanko-domek miałby 2,5m X 1,25m ze spadem w jedną stronę. Jaką konstrukcję mam zastosować, czy tradycyjną ciesielską, czy może być z gotowych ram-ścianek do późniejszego skręcenia i obicia. Całość miała by stać na bloczkach betonowych. Poradźcie coś, z góry dziękuję i pozdrawiam.

Kup sobie lodówkę, będziesz miał zimne piwo i schowasz się do kartonu. ;)

A poważnie to chcesz fundamenty wylewać, czy wystarczy tylko taka zasłona przed słońcem i deszczem jak tu: http://stolarpk.com.pl/images/stories/meble/alt.jpg

Ja u siebie robiłem półotwartą altankę specjalnie pod grillowe imprezy, z burtą na 1,30 m idealną żeby się oprzeć, albo postawić piwko. :wiggle:

Konto usunięte_12*
30-03-2011, 20:34
Jaką konstrukcję mam zastosować, czy tradycyjną ciesielską, czy może być z gotowych ram-ścianek do późniejszego skręcenia i obicia. Całość miała by stać na bloczkach betonowych. Poradźcie coś, z góry dziękuję i pozdrawiam.

Przyznam szczerze, że takich gotowych ram-ścianek nie widziałem :rolleyes: Swoją drewutnię wykonałem z zaoszczędzonego drewna (krokwie i deski) stosując odpowiednio ukryte złącza ciesielskie i duże wkręty do drewna. Podobnie będzie zbudowana mała altanka z murowaną grillo-wędzarką i daszek nad studnią z kołowrotem.

adek21
31-03-2011, 07:41
Witam ponownie. Ma to być budka na narzędzia, krzesła itp, a z czasem chcę dobudować tarasik. Odnośnie tych ramek, to sam bym je zrobił, a potem poskręcał w całość i obił OSB. Żadnych fundamentów, tylko bloczki betonowe, na których by to stało.

Konto usunięte_12*
31-03-2011, 20:10
Żadnych fundamentów, tylko bloczki betonowe, na których by to stało.

Też tak chciałem zrobić, ale Wydział Architektury Starostwa Powiatowego po zgłoszeniu mi to zakwestionował i polecił zakotwić w gruncie (rzekomo ze względów bezpieczeństwa, aby ta drewutnia nie "odleciała" z jakąś większą wichurą).

adek21
01-04-2011, 09:31
Ok, dzięki. Czyli moje ramki nie wchodzą w grę. Kotwy w beton i kantówki 10x10, płyty na ściany, dach i podłogę. No to do dzieła.
Dzięki wszystkim i pozdrawiam.