PDA

Zobacz pełną wersję : Zwrot VAT - jak najlepiej złożyć...



Jarek.P
30-03-2011, 13:05
Jestem na finiszu przygotowywania VZM-1. Plik załączników liczy kilkaset stron nie mieści mi się w typowej papierowej teczce na dokumenty.

I tak się zacząłem zastanawiać: wysłać to do US po prostu pocztą i czekać na niechybne wezwanie, czy zanieść im osobiście?

Nie, nie chodzi mi o to, że "poczta może zgubić", tu mam całkowite zaufanie do poczty, bardziej mam na myśli kwestie proceduralne, jak np. czy ktoś tam u nich nie wymaga choć wstępnej kontroli już przy składaniu tej makulatury.

J.

Łukasz_K
30-03-2011, 14:26
Sporo osób przy większej ilości zaąłczników binduje całośc.
Co do zanoszenia osobiście i wstępnej kontroli, to raczej takowej nie ma. My złożyliśmy w urzędzie - przyjęli bez sprawdzania załączników i od 3 miesięcy jest cisza. Czekamy na dalszy rozwój wypadków.

Jarek.P
30-03-2011, 14:28
Sporo osób przy większej ilości zaąłczników binduje całośc.


Dobry pomysł, dzięki

J.

aglig
31-03-2011, 07:22
U mnie było inaczej, przy składaniu w US musiałam mieć ze sobą oryginały faktur. Każda kserokopia była sprawdzana pod względem zgodności z oryginałem. I na oryginale była stawiana pieczątka, że fakture wykorzystano do zwrotu Vat.
Przy składaniu pierwszego wniosku o tym nie wiedziałam i byłam wzywana do US z oryginałami faktur.