PDA

Zobacz pełną wersję : pompa ciepla a odbior domu



arecki1338
30-03-2011, 16:40
Tak sie zastanawiam, ile % uzytkownikow pc przechodzilo cala biurokratyczna droge przed samy zainstalowaniem. Jak wyglada sprawa odbioru domu, jesli nie mialo sie tego w projekcie, tylko zmienilo sie w czasie budowy.Czy byly z tego powodu jakies komplikacje?

ana-76
30-03-2011, 16:42
u mnie nie było problemu ;)

rzufik1
31-03-2011, 07:06
u mnie nie było problemu ;)

hm.. ale jest raczej róznica przy urządzeniu PW a tym kopanym:) zwłaszcza pionowo kopanym:)

Jastrząb
31-03-2011, 08:48
Tak sie zastanawiam, ile % uzytkownikow pc przechodzilo cala biurokratyczna droge przed samy zainstalowaniem. Jak wyglada sprawa odbioru domu, jesli nie mialo sie tego w projekcie, tylko zmienilo sie w czasie budowy.Czy byly z tego powodu jakies komplikacje?

Ja napisalem w papierach do odbioru domu ogrzewanie elektryczne. Ale na mapce inwentaryzacji powykonawczej robionej przez geodete, jest narysowane polozenie kolektora poziomego. Nie bylo zadnego problemu. Ale podejrzewam, ze mocno to zalezy od urzedu. Nasz urzad jest z tych przyjaznych inwestorowi - nie pojawia sie na kontroalch itd. W zasadzie w urzedzie siedziala jedna mloda kobitka, ktora przyjmowala dokumenty i to tyle. Sama sie przyznala, ze szansa jest prawie 0 ze ktos przyjdzie budowe skontrolowac ;-)

marcin

mery26
31-03-2011, 09:21
Ja miałem identycznie jak Jastrząb-zgłoszone na etapie pozwolenia ogrzewanie elektryczne - wszak z prawdą się nie mija. Jedyny problem to komentarze- że przy tego rodzaju ogrzewaniu "z torbami pójdę" :-)

Jastrząb
31-03-2011, 16:24
Jedyny problem to komentarze- że przy tego rodzaju ogrzewaniu "z torbami pójdę" :-)Bo znaczna wiekszosc domow budowanych w PL, to ciagle domy ktore maja duze zapotrzebowanie na cieplo. W swiadomosci urzednika jesli dom 150m ma byc ogrzewany pradem, to bedzie to kosztowac 3000PLN na miesiac.

Czlowiek z firmy co mi instalowala wentylacje pokazal mi kiedys zdjecie domu. Duza nowo budowana chaupa, tak ze 300-400m na oko. Z dachu tego domu, wystawalo cos chyba za 6-7 kominow (do wentylacji glownie). Raz ze te kominy trzeba zbudowac, dwa jaka ilosc ciepla przez to ucieka to tragedia. Sam se pluje w brode ze mam o 1.5 komina za duzo w domu ;-) Dalem sie przkonac idiotom ktorzy dom mi budowali. Ci sami twierdzili, ze tam cala pompa ciepla to domu przeciez nie ogrzeje - zeby w domu bylo cieplo trza opal i popiol nosic.

marcin