PDA

Zobacz pełną wersję : Telewizja i Internet w UPC



witu102
31-03-2011, 14:43
Witam,
w moim blok z dostępnych providerów internetu i TV kablowej jest UPC.
Mam pociągnięte po 2 kable do każdego pokoju + RJ45 i teraz mam pytanie.
Jak wygląd podział sygnału cyfrowego TV w UPC ? Czy muszę korzystać z usługi multiroom (26zł/pokój) czy mogę wykorzystać multiswitcha/rozgałęznik i kupić tuner do TV satelitarnej? A może wystarczy podłączyć kabel antenowy do TV? O ile w salonie chciałbym mieć kilkadziesiąc kanałów/kanały HD itd itp to w sypialni najbardziej zależy mi na TVP1,2, Polsat, TVN, TVN7, TV4 Discovery, Animal Planet ani Cartoon Network nie są mi tam niezbędne. Czy UPC puszcza równolegle kanał analogowy, który można odebrać na zwykłym TV bez dekodera?
Pozdrawiam

mWilQ
12-04-2011, 11:37
Hej,
Jeśli decydujesz się na telewizję cyfrową z UPC to masz w zestawie dekoder. Oprócz "cyfrowego sygnału" ma on rozgałęźnik i do tego samego TV podłączony jest analog. Dodatkowo możesz sobie zażyczyć sygnał analogowy w każdym innym odbiorniku w lokalu, wtedy na trasie kabla w wyznaczonym przez Ciebie miejscu instalowana jest puszka z kolejnym rozgałęźnikiem. U mnie działa to na dwóch telewizorach i nie mam żadnych problemów. Jedyny minus (który sam wykluczyłeś), to ilość kanałów w analogu i ilość kanałów w "cyfrze", które wykupujesz w pakiecie. Podsumowując, UPC dostarcza sygnał analogowy i dopiero dekoder robi z niego sygnał "cyfrowy".

witu102
12-04-2011, 13:42
czyli innymi słowy wszystkie "puszki" UPC będę miał tam, gdzie schodzą się mi wszystkie kable RTV w szafie multimedialnej?
Nie potrzebuje żadnych zmian w okablowaniu ani wymiany gniazdek końcowych?

mWilQ
12-04-2011, 20:21
Specjalistą nie jestem, ale na logikę, jeśli masz niezależne kable pociągnięte z punków gdzie znajdują się odbiorniki do szafy multimedialnej i do niej wprowadzisz sygnał z UPC, to bez zmiany okablowania uzyskasz efekt jaki Cię interesuje. Podpowiem jeszcze, że u mnie została zamontowana jakaś skrzyneczka rozmiarów ok 10x5x2cm do której wchodzą 3 kable i jeszcze poza nią, mam stary klasyczny rozgałęźnik. Piszę o tym, ponieważ kable od kablówki do najbardziej elastycznych nie należą, a co za tym idzie w tej szafie będziesz potrzebował nieco przestrzeni, żeby to pospinać. Żeby mieć 100% pewności dzwoniłbym do technicznego w UPC.

witu102
13-04-2011, 10:09
w szafie jest dość przestrzeni (tak myślę) bo cała szafa to zabudowa KG wzmocniona na cele pawlacza o wymiarach 1400x550x550mm zaś w jej środku zamontowałem szafe RACK 6U z czego 1U-zasilanie, 1U-switch 24-p GBit, i pozostają 4U na resztę czyli router WiFi, dysk sieciowy, i oprzyrządowanie do UPC:)