PDA

Zobacz pełną wersję : Robot w kuchni - wasze opinie



sonieczka
31-03-2011, 21:57
Kuchnia dopieszczona, nie chciałabym zagracić, ale marzy mi się funkcjonalny robot. Żeby stał na blacie a nie był specjalnie widoczny, wszystko umiał, był prosty, ale solidny I elegancki. Myślałam o MUM 4756, ale boję się czy nie za mało ma mocy. Pojawiły się MUM 5coś tam, ale trochę więcej zajmują miejsca i nie ma jeszcze opinii użytkowników - a tanie nie są. Liczę na Wasze opinie i pomoc

Havena
01-04-2011, 08:51
Zdecydowanie Kitchen Aid.

sonieczka
01-04-2011, 22:00
Oj piękny rzeczywiście, ale chyba strasznie drogi .....A gdzie go można obejrzeć i kupić?

sonieczka
03-04-2011, 21:19
A może jednak ktoś ma jakieś doświadczenie i mógłby się podzielić opinią? Będę wdzięczna. Bardzo lubię takie różne techniczne udogodnienia w domu i myślę że nie ja jedna....

Havena
04-04-2011, 08:21
Oj piękny rzeczywiście, ale chyba strasznie drogi .....A gdzie go można obejrzeć i kupić?

Na przyklad tutaj (http://outlet.vivamix.pl/brands/48). Oczywiscie, mozna o WIELE taniej na Amazonie, choc niektorzy maja jakies dziwne obawy. Ja mam juz taki od kilku lat kupiony za $200 :) i sprawuje sie bez zarzutow. Nie dosc, ze ladnie sie prezentuje w kuchni (maja bogata kolorystyke), to jeszcze naprawde dobrze ubija, uciera czy szatkuje (ale to ostatnie wymaga dokupienia przystawki). Same przystawki sa przerozne - do robienia roznego rodzaju makaronow, pierozkow; jest i walek (niezastapiony!); mozna przecierac owoce, wyciskac cytrusy, mielic. Fajna zabawka :)

sonieczka
04-04-2011, 21:13
Oj, rzeczywiście fajna zabawka. A ten wałek na filmie robi wrażenie. Tylko jak zaczynam liczyć z dodatkami, to włos się jeży. Nie wiem czy udałoby mi się kupić tak okazyjnie.....

natalutka
04-04-2011, 21:18
ja mam tego MUM, ale trzymam go w szufladzie (ikeowa szafka z trzema szufladami) mieści się idealnie co cieszy mnie tym bardziej, bo na wierzchu trzymam tylko rzeczy maksymalnie użyteczne lub ozdobne :)

stilla
05-04-2011, 12:11
ładne ma kolorki, jak ma służyć latami to warto wydać raz trochę więcej niz byle co kupować.

sonieczka
05-04-2011, 21:41
Natalutka, a jakiego masz MUM-a? Czy jesteś zadowolona, używasz często?

natalutka
06-04-2011, 10:12
Natalutka, a jakiego masz MUM-a? Czy jesteś zadowolona, używasz często?
mam MUM4675EU
używam go do czarnej roboty :) ciasto zagniata fajnie ale żeby było idealnie to trzeba ręcznie dokończyć, za to tarcie warzyw, ścieranie ziemniaków i pozostałe funkcje to rewelacja

beti571
06-04-2011, 12:35
Ja też używam MUM4675EU i jest nie zastąpiony w kuchni , a najbardziej do ścierania ziemniaków i zagniatania ciasta na makaron

Havena
06-04-2011, 12:39
Z tanszych moge polecic Fenomena Zelmera. Jest nieoceniony w obieraniu marchewki czy ziemniakow. Rowniez trze, miksuje koktajle. Ale taki niezbyt do trzymania na wierzchu w dopieszczonej kuchni ;)

sonieczka
07-04-2011, 22:06
Miejsca w kuchni mam sporo, chcę go mieć na wierzchu i korzystać i...cieszyć oko. A jak wam się widzi taki? http://www.magicznaplaneta.pl/dzial/drobneagd/kategoria/?id=67&bid=365127

natalutka
08-04-2011, 09:57
wygląda fajniej niż ten mój MUM, bajerów też ma więcej :)
co do ozdabiania blatu robotem to Ci nie doradzę, dla mnie takie rzeczy powinny być schowane

stilla
12-04-2011, 13:54
Ja tez lubię ład w kuchni, co prawda takiego robota nie mam, ale staram się mieć wszystkie urządzenia schowane. Tym bardziej, ze mam aneks :)

Havena
12-04-2011, 13:57
dla mnie takie rzeczy powinny być schowane
Boj sie Boga, chowac KA!!!

:D

sonieczka
13-04-2011, 08:58
Oj nie, na pewno bym tego cuda nie chowała. Śliczny taki a i bicepsy u mnie mizerne....Większość rzeczy mam pochowane, ale ekspres do kawy i właśnie robot będą stać zawsze w pogotowiu, więc muszą "wyglądać". Dlatego tak trudno wybrać, żeby i ładne i funkcjonalne

natalutka
13-04-2011, 11:24
Boj sie Boga, chowac KA!!!

:D

nieeee, Kiciusia bym nie chowała.
nie wyobrażam sobie jak wyglądałoby wyciąganie go za każdym razem :)

sonieczka
17-04-2011, 21:28
A co sądzicie o KENWOOD KM 266 - może ktoś ma, albo słyszał opinie? Ciągle nie mogę się zdecydować...

tosia125
02-05-2011, 08:03
ja tam zwykłego (niezwykłego) zelmera.. bez miski... bo duzo pieke, stale coś nim kręcę i w różnych garnkach lub miskach, bo jedna mi nie strarczy... robię na szybko ciasto jasne w jednej misie, ciemne w drugiej, krem, czy ser w trzeciej... nie wyobrażam sobie mieć takiego z jedną misą i myć trzy razy przy robieniu jednego placka... ma też blender i takie tam różne końcówki i jest ok... i nie psuje się, a używam często...

i też jak dla mnie to robot powienien być schowany, nawet w nowoczesnej kuchni, nawet jak kosztował majątek i jest super ładny....

dendrytus
02-05-2011, 08:24
Osobiście tego polecam do kuchni
http://i2.pinger.pl/pgr473/7a6ce33b000ffe1e49e7cd23/irobot1.jpg
a tego zamiast alarmu
http://www.rvca.com/wp-content/uploads/2011/04/Terminator_12.jpg
Jak masz dużo gości to przydać ci się mogą jeszcze te dwa
http://art44.photozou.jp/pub/752/185752/photo/43950461_org.jpg
W jednym z hipermarketów jest fajna promocja dwa w cenie jednego.
Osobiście odradzam tego
http://www.technoblogia.pl/files/gfx/2010.03.28/marvin2wc.jpg
Można przy nim wpaść w niezłą depresję.

Havena
02-05-2011, 10:22
i też jak dla mnie to robot powienien być schowany
Wiesz, ja tez uwielbiam puste blaty. Niestety, nie zawsze jest miejsce, zeby wszystko schowac. Jesli cos pozostaje na wierzchu lepiej, zeby bylo ladne... Super by bylo miec wielka spizarnie z blatem roboczym, gdzie stalyby wszystkie potrzebne sprzety, gotowe w kazdej chwili do pracy. Ale kazdy buduje dom, na jaki go stac i przewaznie sa to male, skromne domki.
Udalo Ci sie jakos ukryc czajnik i ekspres do kawy? Ekspres moge taki do zabudowy, ale na czajnik nie mam pomyslu...

tosia125
05-05-2011, 11:58
Wiesz, ja tez uwielbiam puste blaty. Niestety, nie zawsze jest miejsce, zeby wszystko schowac. Jesli cos pozostaje na wierzchu lepiej, zeby bylo ladne... Super by bylo miec wielka spizarnie z blatem roboczym, gdzie stalyby wszystkie potrzebne sprzety, gotowe w kazdej chwili do pracy. Ale kazdy buduje dom, na jaki go stac i przewaznie sa to male, skromne domki.
Udalo Ci sie jakos ukryc czajnik i ekspres do kawy? Ekspres moge taki do zabudowy, ale na czajnik nie mam pomyslu...

czajnik mam na indukcje tzw. "normalny" tradycyjny i go nie chowam stoi na płycie lub obok na drewnianej podstawce...
ekspresu nie mam :) oszczednosci :) ale nie narzekam, bo sama robie kawke nawet nawet :) poza tym lubie mieszac dodawac lody, smietane i posypki, bo szybko sie nudze, wiec pewnie ekspres tez by mi sie szybko znudzil...
robota chowam do kartonu i do spizarki, ale spizarnia moja to jeszcze nie wyglada tak jak powinna...

nie chodzilo mi o to, ze ma byc schowane wszystko, ja akurat mam kuchnie "klimatyczną" wiec mam troche deseczek, pojemnikow, butelek i takich innych rzeczy mam wystawionych, ale robot jak dla mnie powinien byc schowany akurat, ale moze to taka osobista fanaberia :)

Havena
05-05-2011, 12:03
czajnik mam na indukcje tzw. "normalny" tradycyjny
Tosiu, sprawdza sie taki czajnik? W czym jest lepszy od zwyklego bezprzewodowego?

tosia125
05-05-2011, 12:17
u mnie się sprawdza... ale szczerze nie wiem, czy lepszy...ja taki wolę.. wstawiam na płytę i zaraz się gotuje woda... "elektryczny plastik" też mam, ale w spiżarni stoi, bo denerwuje mnie wyglądem, więc ja wolę taki na płytę... mam kuchnię w stylu rustykalnym, choć i tak mam płytę czarną i piec czarny (a nie stylowy "stary", bo takie nie miały funkcji odpowiednich dla mnie) więc chociaż ten czajnik "nowoczesny" wyeliminowałam :)

sonieczka
15-05-2011, 21:29
Stoi na blacie, ale jest zgrabny i nieduży. I bardzo ładny - a początkowo aż tak mi się nie podobał, jak oglądałam na zdjęciach. Akcesoria w szufladzie. Kupiłam tego boscha mum54240. Dzięki wszystkim za pomoc - jak trochę bardziej go poznam to coś napiszę , może komuś się przyda.

moonnaa
29-05-2011, 20:16
a ja polecam Thermomix TM31 małe funkcjonalne urządzenie :)

jen77
26-07-2011, 07:35
ja tez polecam thermomix, sama jeszcze nie mam, ale mają dwie siostry, więc wiem co potrafi, sama tez zamierzam kupić, największym plusem thermomixa są książki kucharskie do niego dzięki którym można wyczarowac cuda, w termomixie możesz wyrobić ciasto na bułki, chleb, zrobić masło ze śmietany, lody, surówki, rózne cista, ciasto do pizzy, moążesz tez ugotowac zupę , gotowac na prze, są też przepisy na pasztety, mili kawę ziarna na mąkę, homogenizuje itd. itd, itd. Niestety chyba jedynym minusem jest bardzo wysoka cena - uważam że zbyt wysoka, urąadzenie powinno kosztować co najwyżej 1/3 - 1/4 tej ceny! Zajmuje mało miekjsca, dzięki książce jest łatwy w użyciu. Nie znam kitchen aid jak się ma do thermomixa, miał ktoś porównanie? Tez słyszałam o nim sporo dobrego, ponieważ jednak go nie znam skłaniam się do thermomixa. Czy do kitchen aid tez sa takie książki z przepisami, czy trzeba wszystko wymyślać samemu, do czego można go użyć?

classico_girl
06-11-2013, 11:56
skłaniam się coraz bardziej do zakupu tylko co wybrać? z góry dzięki za wszystkie opinie użytkowniczek (i uzytkowników;) takiego sprzętu :)

MassiveR
07-11-2013, 06:58
Zelmer, najlepszy moim zdaniem, mam już kilka lat i ani razu nie był w naprawie

misiunia_259
07-11-2013, 10:56
Moja mama już dłuższy czas używa philipsa i jest zadowolona. Kosztował jakoś koło 500 złotych :)

Redakcja
26-01-2014, 09:07
Drodzy Forumowicze, podzielcie się swoim doświadczeniem - jaki robot kuchenny kupić?

Jakie są Wasze doświadczenia i opinie?

tombuild
04-04-2014, 20:46
to zależy jakie ktoś ma wymagania, moja żona bardzo dużo piecze, gotuje i ma Kitchen Aida i na pewno każdemu polecę ten sprzęt

Adrian1224
19-04-2014, 09:08
Co myślicie o robocie kuchennym MPM Kasia?

Nelli Sza
25-04-2014, 09:54
Dzień dobry :)
Poszukuję robota kuchennego. Chciałabym, żeby spełniał swoje podstawowe funkcje. Oczywiście byłoby dobrze, gdyby jeszcze wyglądał ładnie, ale powiedzmy, że to nie jest priorytet.

Pytam, bo od lat używam tylko zwykłego miksera ręcznego. Co prawda jestem z niego bardzo zadowolona, ale coraz częściej szkoda mi czasu na trzymanie go w ręce i mieszanie. W tym czasie mogłabym zrobić tyle innych rzeczy, a ciasto samo by się mieszało :)

Zajączek przyniósł mi bilecik z napisem "Kup sobie robot kuchenny" ;)
No i powoli się przymierzam. Nie mam jednak kompletnie pomysłu, nie znam się.

Oczywiście najbardziej ucieszyłby mnie KitchenAid, ale ta półka cenowa leży poza zasięgiem zajączka ;)
Także muszę wybrać coś innego, o wieeeeeeeeele tańszego.

Jakie macie roboty kuchenne? Jesteście z nich zadowoleni? Co polecacie? Jakie są Wasze typy? Pomóżcie :)

Z góry dziękuję za każdą odpowiedź.

Elfir
27-04-2014, 19:10
mojej matce kupiłam zelmera z misą i stojakiem. Nie ma takiej mocy, by ukręcić ciasto na chleb, czy pokruszyć lód, ale na zwykłe biszkopty i murzynki się nadaje.

Diedra
08-05-2014, 17:37
Nelli, a jaki budżet? Jeśli w budżecie zmieści się Bosch MUM, to też będzie dobry wybór. Zelmerów nie znam, ale przed KA kupiliśmy właśnie Boscha MUM 5 w tej słabszej wersji, 700W. Ma w zestawie blender i coś w stylu malaksera z 3 tarczami tnącymi/siekającymi. Fajny sprzęcik, radził sobie z ciastem chlebowym bez najmniejszego problemu.

sheenaz
08-05-2014, 18:31
No wlasnie, jaki budżet.
Ja mam Philipsa od 10 lat - 2 misy, blender, siekacze, kilka końcowek do wyrabiania ciasta i drań nie chce sie zepsuć.
Teraz są modele z 1 misą mniej, ale podobna funkcjonalnośc - jest też końcówka do wyrabiania twardych ciast.
koszt za zestaw ok 500 zł.

http://foto.static-euro.com.pl/foto/2/3028589036/8f107cc4da9e4f89d56b9b04d92df745/philips-hr7776-90,3028589036_3.jpg

Maciejka2
22-12-2014, 20:31
Dawno tu nie było nikogo :/
Osobiście polecam Kenwood K-Mix'a. Wyrabia wspaniale ciasto drożdżowe, ciasto na chleb, na kluski (a jest bardzo twarde) i inne ciasta. Przystawkę do mielenia mięsa i robienia kiełbasek też często używam. Nie zamieniłabym go na KA :)

monika23
13-04-2015, 12:08
Na co ma służyć przez dłuższy czas warto wydać większą kwotę :) Ja mam Philipsa, ale słyszałam, że firmy Zelmer też są dobre.

panfotograf
20-05-2016, 21:07
First Austria 5259-1
356476

Urządzenie zepsuło się po kilku użytkowaniach. Ułamała się cała górna część! Dlaczego? - bo cały podnoszony mechanizm trzyma się na dwóch cienkich elementach z plastiku.
Urządzenie nie ma nic wspólnego z Austrią - niech was nie zmyli nazwa - produkowane jest w chinach dla First Austria. Żałuję że dałem się nabrać i kupiłem ten bubel.

Qba30
22-05-2016, 16:34
u nas w kuchni większość ciężkiej roboty odwala kitchen aid. Sprzęt chodzi bez zarzutu chociaż zauważyliśmy że przy ciężkiej pracy na biegu 1 i 2 bardzo się grzeje.
Czy inni użytkownicy mają podobne obserwacje?

Teska
06-06-2016, 14:54
Ja mam Kitchen Aid - polecam bardzo.


Mi się nie grzeje, poczytaj instrukcję - moze używasz nie takiego biegu co potrzeba do wykonywanej pracy???

martess85
15-04-2018, 13:37
Cześć :)
Od dłuższego czasu zastanawiam się nad kupnem robota kuchennego. Zaciekawiła mnie marka Kenwood, linia Cooking Chef. Czy ktoś z Was ma jakies doświadczenia z tą marką? Jak się sprawdza? Sama nie wiem, czy warto... podoba mi się to, że można dokupić do robota dużo "dostawek", łącznie z końcówkami do robienia makaronu . Ale to juz niestety robi się spory wydatek, jak dokupi się tyle dodatkowych elementów.

Liczę na pomoc i poradę, bo nigdy z produktami tej firmy się nie zetknełam a nie chce kupować w ciemno :)

Retriever
23-05-2018, 17:17
U nas tez od 4 lat Kitchen Aid i polecam bardzoooooo, nie przegrzewa sie. Jedyny mankament to miejsce - trzeba miec na niego miejsce na blacie bo przy jego wadze chowanie go i wyciaganie bedzie "ciezkie" :).

panfotograf
23-05-2018, 19:46
Kiedyś kupiłem plastikowego robota firmy First Austria. Na gwarancji dwa razy urywało się ruchome ramię :mad:. Za drugim razem poprosiłem o zwrot gotówki. Pół roku temu kupiłem metalowego Zelmera ZFP1100C (czerwony był tańszy o 50 zł). Na razie (odpukać) wszystko działa świetnie.