PDA

Zobacz pełną wersję : Płaski brodzik - jak to się osadza?



Jarek.P
03-04-2011, 12:14
Brodzik co prawda do mnie dopiero jedzie, ale o ile wiem, nie ma doń żadnych akcesoriów montażowych, będzie sama skorupa, której dno w dodatku nie jest płaskie, tylko trochę bardziej fikuśne.

I tu zagwozdka: jak toto się osadza? Czy jest szansa na to, że on jest od spodu fabrycznie wyrównany do jednego poziomu i wystarczy go postawić? Czy trzeba kombinować samemu?

A jeśli to drugie, to jak kombinować? Pianką PU toto zalać i po stężeniu obciąć na równo? Na podłogę zaprawy nawalić i brodzik na nią po prostu wcisnąć? Jeszcze inaczej?

J.

G.D
16-02-2014, 21:58
Witam!
Czasu trochę upłynęło od Pana wpisu, ale obecnie jestem na podobnym etapie. Posiadam brodzik Radaway Delos A (półokrągły, dokładnie 1/4 koła).
Brodzik chce osadzić na płytkach ale pozostaje otwór w podłodze (na syfon itp.) w sumie ok 10-13cm. Moje pytanie; jak to wypełnić? Jak Pan to zrobił i czy jest ok? Jeśli można to poproszę jakieś fotki. Pzdr!

Jarek.P
16-02-2014, 22:17
Wypełniłem to pianką PU po prostu. U mnie chodzi o duży brodzik i szczerze mówiąc, gdybym to robił drugi raz, dałbym choć w kilku punktach coś sztywniejszego, obecnie całość troszeczkę pracuje pod naciskiem, prawdopodobnie pianka się ugina. Do wypełnienia niewielkiej przestrzeni będzie ok.

panfotograf
18-02-2014, 01:20
Jeśli chcecie mieć płaski, bezproblemowy brodzik to trzeba zrobić prysznic bez brodzika:
http://forum.muratordom.pl/showthread.php?149958-Odp%C5%82yw-liniowy-prysznica (http://forum.muratordom.pl/showthread.php?149958-Odp%C5%82yw-liniowy-prysznica)

gregoryrooster
14-08-2014, 12:01
U mnie płaski brodzik jest wpuszczony w posadzkę.
Na etapie wylewania posadzki odrysowałem brodzik na folii z rastrem. Fachowcy od posadzki zostawili miejsce na brodzik.
Brodzik został osadzony ba bloczkach betonowych. Wolną przestrzeń uzupełniono styropianem i pianą.
Ani drgnie. Brodzik wystaje ok 1,5 cm + prowadnica drzwi 3cm.
zdjęcia:
http://budujemyzglowa.com.pl/brodzik.html

ZygmuntRolicz
15-08-2014, 15:42
No dobra. A co bedzie jak po 2 latach gumy w syfonie szlag trafi? Brodzik zamontowany na pianę da się wtedy oddzielić? Producent każdego brodzika zaleca postawienie go na płytkach i zasilikonowanie.

pawelpiwowarczyk
15-08-2014, 19:02
U mnie płaski brodzik jest wpuszczony w posadzkę.
Na etapie wylewania posadzki odrysowałem brodzik na folii z rastrem. Fachowcy od posadzki zostawili miejsce na brodzik.
Brodzik został osadzony ba bloczkach betonowych.
Fajnie to wygląda. Napisz, jak dokładnie jest on osadzony? "Zostawili miejsce na brodzik", czyli nie było w tym miejscu wylewki? Bloczki betonowe położone są bezpośrednio na styropianie podłogowym? Dobrze rozumiem?

gregoryrooster
20-08-2014, 13:37
Dokładnie w tym miejscu nie było wylewki. Bloczki betonowe były postawione na zbrojonej płycie betonowej.
Wybrałem niski syfon brodzikowy firmy McAlpine. Z tego co widziałem to uszczelkę można w nim wymienić bez konieczności demontowania brodzika.
275860

Jatamen
04-09-2014, 10:21
Ja osadzałem podobny brodzik, u znajomego na samym betonie i wypełniłem z boków klejem do płytek. Wyszło stabilnie i myślę że z demontażem w razie czego nie trzeba będzie młotowiertarki.