PDA

Zobacz pełną wersję : różnica w cenie za garaż dwustanowiskowy w bryle domu



igimaks
04-04-2011, 05:52
mam wybrany już projekt domu zastanawiam się jeszcze tylko nad garażem jedno czy dwustanowiskowym
Pytanie do was czy naprawdę różnica w kosztach jest tak duża jak podają w kosztorysach ?
U mnie to 50 tys zł więcej, jeżeli ma to być garaż na 2 samochody !!
Jak patrzyłem z ciekawości na kosztorysy innych domów to wygląda podobnie, ale czy naprawdę to aż taka różnica ?
Moja ekipa budowlana weźmie tyle samo za garaż jedno czy dwustanowiskowy.
Czy trochę więcej betonu, pustaków Max, dachówek i stali przedłużając dom o 2 m spowoduje wzrost aż o 50 tys zł więcej !
Proszę o opinie tych co już budowali, albo tych co mają o tym większe pojęcie niż ja

beton44
04-04-2011, 15:12
cóż

te .... metrów kwadratowych x 2,5 czy 3 tysiące....

tomek131
04-04-2011, 15:29
Blacha,na zewnątrz styro ,tynk pod kolor domku i daszek - z zewnątrz nie do odróżnienia-bo niby skąd wiadomo co pod styro?Za 20tys zrobisz dwustanowiskowy z bramą na pilota i panienką tańczącą na rurce w środku.Sorry za obcesowy żart...
Sam się nad tym zastanawiam, bo walić 100tys by śnieg nie padał na auto zimą i aby go nie skrobać?Może za różnice kupić nowe auto??
Pierwszy z brzegu http://allegro.pl/garaz-tynkowany-garaze-tynkowane-piotr-i1527207007.html są dziesiąki w różnych kolorach i wzorach
Są też prefabrykakowane betonowe - trza by poszukać

lukep3
04-04-2011, 15:49
do tego powyższego garażu z allegro dołóż jeszcze podłoże - najlepiej jakąś wylewkę i lekki fundament, bramę segmentową na pilota (bo w podstawie jakieś badziewie pewnie jest) i 25 pewnie wyjdzie....
jeśli garaż to tylko dwustanowiskowy - ja nie mam wcale (bo 2 - stanowiskowy by mi w linii budynku nie wlazł a robienie 1 - stanowiskowego to nieporozumienie) więc będę robił wolnostojący - a za taki miasto już woła 7,5 zł za metr2 podatku rocznie czyli więcej niż za chałupę i 1000 m2 działki :(;
gdybym miał możliwośc to robiłbym 2- stanowiskowy w bryle budynku

lukep3
04-04-2011, 15:50
ale 25 tys to nie 50 tys - fakt :)

tomek131
04-04-2011, 17:56
Raczej 25 tys to nie 100tys

czp01
06-04-2011, 06:18
Witam

Mam w domu przyziemie i w nim umieściłem garaż dwustanowiskowy z dwoma niezależnymi automatycznymi bramami (bo tak jest wygodniej) no fakt nie ponosiłem większych kosztów w budowie garażu (oprócz drugiej bramy) a przyziemie i tak było w domu zaplanowane.

lukep3
06-04-2011, 07:54
ale poniosłeś koszty wybudowania garażu w podziemiu kosztem innych pomieszczeń - a to jest chyba najdroższa opcja bynajmniej inwestycyjnie

czp01
06-04-2011, 09:06
To fakt, że drożej - ale zawsze chcieliśmy z żoną mieć takie piwnice w postaci przyziemia - czyli piwnice wyniesione w całości ponad poziom gruntu ( z uwagi na wysoki poziom wód gruntowych) sami szkicowaliśmy projekt naszego domu a więc odzwierciedla on w większości nasze wizje i marzenia na temat domu. W przyziemiu znalazł się ten podwójny garaż, duża kotłownia, duża pralnia z łazienką , salonik ogrodowy z wyjściem na ogród, pomieszczenie warsztatowe i jeszcze pod klatka schodową wyszła nam mała piwniczka na przetwory opuszczona w ziemię. Nad przyziemiem mamy dopiero dwie kondygnacje pomieszczeń mieszkalnych czyli parter a nad nim poddasze.

Patrząc na moją inwestycję z ekonomicznego punktu widzenia to wiadomo, że całość takiego przyziemia wyszła drogo - ale co do garażu w domu to jest to po prostu rozwiązanie bardzo wygodne.