PDA

Zobacz pełną wersję : Panele na skosy poddasza



photos
05-04-2011, 14:23
Witam. mam niemały problem. Otóż ocieplam właśnie poddasze, już jedna warstwa wełny tj 15 cm poszła i miałem montować stelaż i kolejne 15 cm. Stelaż jak wiadomo celem przymocowania płyty gipsowej. Aż tu moja małżonka wyskakuje, że ona jednak wolałaby albo jakieś ładne panele imitujące drewno, albo coś w tym stylu. No panele wiadomo, że montuje się specjalnymi blaszkami i gwoździkami najlepiej na drewniane łaty ale tak się zastanawiam jak ja to teraz zrobię?? Stelaż musi być o 15 cm odsunięty od krokwi bo ma być docelowo 30 cm ocieplenia. Pomyślałem że można by łaty montować na tych samych uchwytach co montuje się profile stalowe, w końcu late można chwycić nimi w identyczny sposób. Ale pojawia się problem późniejszego montażu panela. Bo o ile w profil wkręcam wkręt i wszystko jest ok tak tu będę musiał wbijać gwoździk i na pewno łata będzie sprężynować uniemożliwiając tym samym jego wbicie. Nie mam za bardzo pomysłu jak to wykonać. Może coś mi podsuniecie??

compnet
21-04-2011, 13:49
Użyć wkrętów zamiast gwoździ ? Wkrętarką wkręcisz bez zbytniego naciskania na łatę ...

vip42
21-04-2011, 14:13
Ja przyklejałem panele na SuperPatexFix- ale przyklejałem do pionowej ściany a nie do skośnej, musiałbyś wymyśleć jakiś patent podtrzymująco-dociskający do czasu związania kleju

ewentualnie pod łatę na wysokości gwoździka wsuń młotek aby zniwelować sprężynowanie