PDA

Zobacz pełną wersję : czy będzie zimno?



duduś
21-03-2004, 22:18
Chciałabym na wszystkich podłogach na parterze domu dać kafle ,ale niestety nie stać mnie na ogrzewanie podłogowe .Czy przy ilosci styropianu pod posadzką 15 cm. będzie bardzo zimno "od nóg"- w starych domach jest bardzo zimno ale tam nie ma 15 cm.styr. Czy KTOŚ Z WAS ma w ten sposób rozwiązaną kwestię i czy nie żałuje, może lepiej dać panele?

22-03-2004, 18:26
Taki wątek już był.
Będzie zimniej -nie ważne ile dasz stropianu - odczucie chłodu bedzie wyraźne, rozwiązaniem byłoby minimalne podgrzanie podłogi. Ja zastosowałem 800W na 24m2 dla podniesienia tem podłogi o parę stopni. Teraz bardzo miło chodzi sie nawet na boso -nie nagrzeje jednak to pomieszczenia, poza tym dzieci mogą bez problemu bawić się na podłodze.
Ogrzewanie dałbym we wszystkich pomieszczeniech, gdzie jest terakota.
pozdrawiam

duduś
22-03-2004, 22:07
Czy wszyscy mają ogrzewanie podłogowe? - proszę radźcie coś

FREDY
22-03-2004, 22:15
Tak to jest prawda. Uczucie zimna będzie zawsze niezależnie od ocieplenia podłogi. Oczywiście będzie lepiej niż w starych domach bez ocieplenia. Ale przyjemnością nie będzie chodzenie boso po takich kaflach. Musisz je trochę podgrzać.

wiciu_r
22-03-2004, 22:22
Będzie zimno i nic na to nie poradzisz, chyba że ogrzejesz jakoś podłogę np żmijką wodną. Ja marzę o korku ale żona ma jakby swoje zdanie. Może uda się znaleźć kompromis np. zimne kafle a na to naklejony korek :lol:
Pozdrawiam

duduś
24-04-2004, 22:09
myślicie że panele lamin. będą trochę cieplejsze???????

robert!!!
24-04-2004, 22:33
od kafelków napewno :D

mariusz12
25-04-2004, 15:44
Zimą ogrzewana podłoga jest super, ale okresy przejściowe gdy nie grzejemy to taka podłoga jest mało przyjemna. Uruchamiać ogrzewanie tylko po to by było ciepło w nóżki? Latem uczucie chłodu od podłogi jest przyjemne, ale ile jest tak gorących dni u nas( to nie Grecja).