PDA

Zobacz pełną wersję : północ? południe? czyli co, po której stronie dobrze się czuje :)



tosia125
07-04-2011, 11:28
nieśmiało zakładam wątek... bo by mi się bardzo przydał, a nie znalazłam....
mój plac budowlany wokół domu powolutku nabiera wyglądu przydomowego... zaczynam myśleć nad obsadzeniami..
pewnie jest nas więcej...

zatem proponuję;

wpisujmy roślinki i stronę świata, gdzie najlepiej się czują i w jakich warunkach (nasłonecznienie, cień, odczyn gleby, nadodnienie...)

bardzo ładnie proszę :)

Elfir
07-04-2011, 12:51
w zasadzie to co chcesz wiedzieć masz w internetowych opracowaniach: www.ibro.pl i www.zszp.pl - są tam nawet wyszukiwarki wg. konkretnych parametrów.
Po co dublować informacje?

martadela
07-04-2011, 14:32
Jakie fajne strony :)
A szczegółowa wyszukiwarka na zszp.pl wogóle meega super :D

Edit:
Dobra... nie jest taka super
zaznaczam glebę gliniastą, ph zasadowe, cień... i nic nie znajduje :(

Elfir
07-04-2011, 16:05
a czego szukałaś?

bo na glinie w cieniu urośnie cis, dereń biały i jasminowiec

martadela
07-04-2011, 16:21
Zimozielonego na środek mojej rabaty - alei tak dam ostrokrzew :)
Znaczy miedzy oknami - spróbuję go wyprowadzić tak jak pisałaś na formę wysokopienną :)

Elfir
07-04-2011, 16:48
ostrokrzew Meservy też lubi gliny

tosia125
08-04-2011, 12:30
Elfir może i racja, że takie wyszukiwarki są, ale możemy podzielić się właśnie informacjami i spostrzeżeniami własnymi, co na którą stronę, bo tak w wyszukiwarkach to trzeba zazwyczaj rośliny wpisywać... a to trzeba się znać... a tak może ktoś coś w pigułce zaproponuje dla początkujących jakieś standardy, które ładnie wyglądają... na to liczyłam...

Elfir
08-04-2011, 14:53
tosia - w wyszukiwarkach wpisuje się warunki jakie mamy (gleba, światło, wilgotność), czego szukamy (rodzaj rośliny, wysokość, kolor liści, kwiatów, itp.), a nie konkretne rośliny. Inaczej to nie byłyby wyszukiwarki :)
Nie wyobrażam sobie przydatności takiej encyklopedii, która zajęłaby pewnie z 300-500 stron wątku.