PDA

Zobacz pełną wersję : Czu opłaca się pociągnąć przyłącze gazowe ?



born2july
08-04-2011, 02:31
Witam
Ostatnio dzwonili z gazowni, że istnieje możliwość podłączenia gazu do mojej działki( koszt około 1700zł)
W sumie nie myślałem nigdy o gazie jako surówcu który by mi pomógł nagrzać dom itp, nastawiałem się na węgiel plus solary na ogrzewanie wody
Jakie zdanie macie na ten temat? Może ktoś z was miał taki dylemat, czym ogrzać dom i co taniej wyjdzie?

CityMatic
08-04-2011, 05:57
Witam
Podłączenia gazu do mojej działki( koszt około 1700zł)
Może ktoś z was miał taki dylemat, czym ogrzać dom i co taniej wyjdzie?

Napiszę tak: U mnie mając projekt przyłącza - powstał razem z adaptacją projektu koszt jest taki sam, ja już na początku zdecydowałem się ogrzewać gazem mając na uwadze łatwość w dostępie do paliwa, czystość, i pełną automatykę (gdy nie ma domowników), a że trzeba pomieść koszty - to z tym się liczę. Ogólnie gaz nie należy do tanich paliw, a ograniczyć jego zużycie zamierzam pośrednio przez zastosowanie dobrego pieca, izolacji wentylacji.
Pozdrawiam

Okiren
13-04-2011, 08:13
O tym "co taniej" jest tyle wątków, że spędzisz cały tydzień na przeglądaniu i będzie głupszy niż przed ich przeczytaniem:)
Oprócz ceny, każde paliwo ma swoje wady i zalety. Chociażby bezobsługowość, o której pisze CityMatic.
Z gazem jest tak, że jak Ci już podłączą, to w tym samym roku kalendarzowym musisz zacząć za niego płacić (tak jest u mnie) bo go odetną. Najtańszy abonament to kilkanaście zł/m-c.
Jest też taki myk - płacisz za założenie, a następnie nie płacisz i Ci go odcinają. Ponowne podłączenie to niewielka kwota - ale o to zapytaj jakiegoś łaskawego gościa w gazowni :)