PDA

Zobacz pełną wersję : Fugi - różne odcienie



_piotr88_
08-04-2011, 20:05
Witam

Położyłem płytki, pora na fugowanie. I jest problem, bo wychodą różne odcienie fugi. Nie jest to delikatne przejście na długim odcinku. Na 33cm fudze kolor nawet kilka razy przechodzi z ciemniejszego na jasniejszy. Pierwsze fugowanie - wtarłem zaprawę gumową fugownicą, poczekałem z 10min, kilka razy umyłem gąbką. Po kilku godzinach zauważam, że coś kolor nie wychodzi. Dziś jest 3 dzień i są ciapki. Przeważa jaśniejszy niż powinien być. Spróbowałem na innej ścianie, ale trochę inaczej. Wtarłem fugę, i od razu przejechałem okrągłym kablem pomiędzy płytkami. Poczekałem 30-40 min, szpachelką oskrobałem z grubsza to co wycisnął kabel, przemyłem płytki (po kablu fugi miały już odpowiedni kształt). Mijają 24h i też są różnice, już mniej drastyczne, ale nie tego oczekiwałem. Fuga to ceresit ce40. Przeczytałem też, że głebokość fug powinna być mniej więcej taka sama. U mnie mają min. 5mm. Macie jakieś pomysły co jest nie tak?

vadiol
09-04-2011, 22:13
Fuga przebarwia sie zazwyczaj z następujących powodów :
- klej pod płytkami jest jeszcze mokry
- nie prawidłowe proporcje woda - fuga
- woda zarobowa zanieczyszczona
- zbyt wczesne wymywanie nadmiaru fugi
- wada produkcyjna fugi . Na jasnych kolorach Ceresitu kilka razy już mi się to zdarzyło .

boszax
11-07-2012, 01:05
To samo u mnie na schodach zewnętrznych - fuga miała być brązowa. Gdzieniegdzie jest niemal szara a gdzie indziej ciemno brązowa. Wszystko robione zgodnie z zaleceniami producenta. Nawet suchy proszek we wiaderku wcześniej przemieszałem. Nie polecam fug Ceresitu ;/

Kuba Dąb
13-07-2012, 18:19
no to są właśnie uroki ceresitu, tutaj sie zgodze, ze atls bardziej przyklada sie do fug.

zetka
16-07-2012, 10:53
A u mnie to samo właśnie z fugą Atlasa (linia Premium z castoramy) Fuga kolor jasnoszary, robione tak jak pisze na opakowaniu (naprawdę się przykładaliśmy) a i tak miejscami jest jaśniejsza (taka jaka powinna wyjść wg wzornika) a miejscami ciemniejsza, jakby niedoschnięta. Jakoś bardzo mi to nie przeszkadza bo płytki też mam takie cieniowane (więc wygląda jakby tak musiało być ;)), ale jak komuś zależy na jednolitej to może się rozczarować..

Kuba Dąb
17-07-2012, 20:27
tej linii premium to nawet nie widze wsrod produktów atlasa na forum. Może to jakaś linia specjalnie zrobiona tania, dedykowana pod castorame?