PDA

Zobacz pełną wersję : projekt AMSTERDAM pracownia DOM PASJA



fajny tajny
08-04-2011, 22:10
Witam
To mój pierwszy post na tym forum.
Bardzo podoba mi się projekt domu http://www.dompasja.pl/amsterdam.
Jestem ciekawy Waszych opinii. Jest to nowy projekt, sama pracownia też nie jest zbyt popularna.
Może ktoś już kupował projekt w domformie i mógłby się wypowiedzieć na temat projektów.
W tym domu rozkład pomieszczeń jest jaki jest - każdy widzi. Może podobać się mniej, bardziej lub wcale, ale czy narzucają się Wam jakieś spostrzeżenia.
Szczególnie zastanawiam się nad tym dużym oknem trapezowym. Czy ktoś miał do czynienia z oknem o podobnych wymiarach. Okno na wizualizacjach jest imponujące i ciekawi mnie jak to się ma do rzeczywistości. Czy ktoś potrafi oszacować koszt i "trudność" wykonania takiego okna.

Pozdrawiam i czekam na uwagi

vze
09-04-2011, 01:36
Ciasnota straszna ,do domu mozna wejsc jedynie "gesiego",w sieni nie ma szans aby 2 osoby mogly jednoczesnie zdjac okrycie , pokoje po niespelna 9 i 10
m,aby wejsc do kuchni musisz przeciskac sie pomiedzy kanapa a kominkiem . Miejsce mozliwe na tv tez nieciekawe pod schodami ,lub w rogu miedzy kuchnia a stolem.Pomieszczenia gospodarczego brak ,bo te 3m to wystarczy na miotly i deske do prasowania ,no moze jeszcze pralke jakos upchniesz ,a gdzie kotlownia?
Gora to w ogole dla karlow,wielka dziura w stropie i kilka metrow uzytkowych..no zart jakis

Klub_AA
09-04-2011, 09:30
Bardzo fajny projekt ale rzeczywiscie troche maly.
ja bym powiekszyl wszystko w skali.
Cala reszta super. Jest inny niz wiekszosc projektow i to jego najwieksza zaleta.

Powodzenia

fajny tajny
09-04-2011, 11:11
Owszem ten dom do olbrzymów nie należy. Wybór domu to wypadkowa potrzeb, możliwości finansowych oraz odmienności wnętrz zaproponowany przez pracownię.
Dostrzegam wady w postaci rozmiarów pomieszczeń, ale nie potrzebuję dużego domu. Zależało mi aby dom miał klimacik, a ten wydawało się że mógłby mieć.
Co do ciasnoty, to mam porównanie do obecnego domu i nie odczuwam klaustrofobii.
Zauważyłem ten dom bo jest nieduży, bo ma dużą dziurę w stropie, wydaje się że mógłby być niedrogi w budowie. Czy mylę się myśląc że byłby stosunkowo niedrogi w realizacji, porównując do innych domów o podobnej wielkości?
Pracownia oszacowała budowę domu:
SSO - 100 tys
instalacje 42 tys
pod klucz 250 tys
Czy to wydaje się realne?

alic
09-04-2011, 12:22
250tys. za dom 100m wydaje się realne,ale ten dom wewnątrz jest okropny....

vze
09-04-2011, 12:23
Owszem ten dom do olbrzymów nie należy. Wybór domu to wypadkowa potrzeb, możliwości finansowych oraz odmienności wnętrz zaproponowany przez pracownię.
Dostrzegam wady w postaci rozmiarów pomieszczeń, ale nie potrzebuję dużego domu. Zależało mi aby dom miał klimacik, a ten wydawało się że mógłby mieć.
Co do ciasnoty, to mam porównanie do obecnego domu i nie odczuwam klaustrofobii.
Zauważyłem ten dom bo jest nieduży, bo ma dużą dziurę w stropie, wydaje się że mógłby być niedrogi w budowie. Czy mylę się myśląc że byłby stosunkowo niedrogi w realizacji, porównując do innych domów o podobnej wielkości?
Pracownia oszacowała budowę domu:
SSO - 100 tys
instalacje 42 tys
pod klucz 250 tys
Czy to wydaje się realne?

Polecam Ci program "Sam zaprojektuj dom,wnetrze i ogrod",zanim kupisz projekt , ustawisz meble ,pochodzisz po domku i sie upewnisz ,czy jest odpowiedni dla Twojej rodziny.
Dom jest prosty w budowie , jesli zapanujesz nad wydatkami to stan deweloperski nie powinien przekroczyc 250tys, ale to zalezy przede wszystkim w jakim rejonie bedziesz budowac

fajny tajny
09-04-2011, 13:55
Dzięki za sugestie.
Nie jest tak że nie widzę wad. Nie jest też tak że uważam że jest okropny.
Chętnie zobaczę program "Sam zaprojektuj dom,wnętrze i ogród".

ojojoj
09-04-2011, 17:29
inny projekt z antresolą tej pracowni to http://www.domforma.pl/arizona , trochę większy i bardziej poukładany od amsterdamu, przez co nie wydaje się "okropny" :P , chyba...

vze
09-04-2011, 18:10
zwroc sie do pracowni o pdf ze szczegolowymi wymiarami pomieszczen ,wrzucisz w program i sie zorientujesz czy Ci odpowiada

akswał
10-04-2011, 12:51
Dom z wyglądu ładny ale...

-
1. wiatrołap ciut mały - ledwo się obrucisz... jak w mieszkaniu z wielkiej płyty
2. Gdzie telewizor?
3. dziwny ciąg technlogiczny w kuchni - zlew wygladajacy na salon
4. wejści na schody powinieneś mieć bardziej od przedpokoju - a tam jest ściana nośna. Gdyby zmienić wejście na schody salon były ciutke większy.

+
1.można zrobić przechodnią spiżarkę do kuchni - nie biegasz z siatami przez salon.
2. Antresola boska
3. Okno boskie.

Dom pod ogrzewanie gazowe
Poszerz dom o 1 m w salonie (na połnoc wg planu) i 1,5 m w sypialniach i wiatrołapie ( na wschód wg planu) - będzie fany domek :)

fajny tajny
04-05-2011, 17:14
Witam ponownie.
Trudno się zdecydować na projekt tej pracowni. Po wysłaniu e-maila z prośbą o bardziej szczegółowe rysunki i zestawienie materiałów otrzymałem odmowę, gdyż pracownia ta nie udostępnia nic ponad to co jest na stronie. Zaproponowano mi rozmowę telefoniczną aby poznać szczegóły. Ale trudno w takiej rozmowie pytać o każdy wymiar, o technologię budowania, proponowane materiały. To jest dziwne podejście, znane mi pracownie bezproblemowo udostępniają takie dane w postaci pdf-ów z rzutami, przekrojami, zestawieniami materiałów. Czy też spotkaliście się z takim podejściem w innych biurach projektowych? Nie liczyłem na darmowy projekt, kosztorys itp a jedynie bardziej szczegółowe dane do wstępnego podjęcia decyzji czy to jest ten projekt.

fajny tajny
04-05-2011, 20:51
Może ktoś spotkał się z projektami podobnymi do projektu amsterdam, z antresolą, o nie za dużym metrażu, z funkcjonalnością bardziej przemyślaną jak w amsterdamie. Wydaje mi się że przejrzałem wszystko, ale być może coś przeoczyłem.