PDA

Zobacz pełną wersję : "Rezerwacja" działki



domi-nikka
09-04-2011, 22:25
Witam. Szukałam podobnego tematu, ale niestety nie znalazłam. Mam pytanie dotyczące zakupu działki. Mamy upatrzoną fajną działeczkę, chcielibyśmy dokonać jej "rezerwacji" poprzez wpłatę pewnej kwoty pieniędzy. Do czasu podpisania umowy przedwstępnej miałoby to zablokować dalszą sprzedaż działki, a my na spokojnie moglibyśmy sprawdzić wszystkie dokumenty itp. Czy ktoś z Was może podpowiedzieć z doświadczenia czy można i jak to zrobić?
Z góry serdecznie dziękuję!

franelka1
12-04-2011, 19:37
Wszystko zależy od uczciwości drugiej strony. Może być bowiem tak, że znajdzie się ktoś kto "kupi na pniu". Wtedy bez przedwstępnej umowy notarialnej i wzmianki w KW nic nie wskórasz, a druga strona zwróci wam co najwyżej wpłaconą kasę.

F.

Matilde1
13-04-2011, 08:33
Też obawiam się, że nie ma skutecznego zabezpieczenia. Jeśli trafi się na "fajną działeczkę" to trzeba szybko uwinąć się ze sprawdzeniem dokumentów a nie na spokojnie ;-) i podpisać umowę przedwstępną czy od razu notarialną.

JestGit
23-05-2011, 22:22
Jedyny skuteczny sposób to notarialna umowa przedwstępna (przyrzeczona). Można też poddać wpłacaną zaliczkę rygorowi zadatku, wtedy druga strona nie będzie miała możliwości odstąpienia od umowy bez ponoszenia kosztów.

sprawdzone.

gumis107
26-05-2011, 00:15
umowa przedwstępna ,wzor w sieci pogoogluj