PDA

Zobacz pełną wersję : Nowe mieszkanie- kolejność prac



marcskier
10-04-2011, 12:35
Witam, mam do wykończenia nowe mieszkanie, 49m2. Miałem już plan działania, ale się dowiedziałem, że jak się stawia ściankę k-g, to trzeba wcześniej dać wylewki samopoziomujące (teraz mam jastrych), więc potrzebuję porady.

Czy podana poniżej kolejność jest dobra?

1.Przeniesienie instalacji elektrycznej- 1 nowe gniazdko.
2.Wylewki.
3.Ścianka k-g
4.Gładź gipsowa.
5.1 malowanie (na biało).
6.Łazienka.
7.Podłogi.
8.Drzwi.
9.Malowanie.
10.Meble i reszta (karnisze, progi itp)

nemi
10-04-2011, 15:29
U mnie kolejność trochę podobna:

1. przeróbki elektryczne - dodawaliśmy duuużo gniazdek (17 chyba), robiliśmy podejście pod kable od TV (taki tunel w ścianie) przeróbki w łazience i kuchni (podejście pod geberit, przeniesienie zlewu w kuchni, itp)

2. łazienka - przy szlifowaniu i docinaniu płytek spory bałagan, szkoda, żeby się ściany czy sufity brudziły

3. sufity: podwieszany gdzie miał być (ukrycie rury od okapu) i gładź na suficie, jeśli mieszkanie jest nowe to podobno nie robi się gładzi na ścianach od razu, chyba, że ściany tego wymagają; zwykle gładzie powinno się robić po 2-3 latach, bo wtedy budynek już nie pracuje tak intensywnie

4. gruntowanie ścian, malowanie - tutaj pamiętaj, że musisz np. odkręcić kaloryfery, więc nie ma chyba sensu kłaść podłogi wcześniej

5. podłogi - jeśli planujesz panele to raczej po malowaniu, po co masz się męczyć z zabezpieczaniem podłogi; przy panelach niespecjalnie się brudzi

6. drzwi, progi, karnisze itp

7. meble

Ja ścian z g-k nie mam, a wylewki samopoziomujące były od początku w mieszkaniu, więc w tej części nie pomogę

Natomiast moim zdaniem kolejność dowolna, byle tylko było w miarę logicznie. Mój sąsiad wpadł na genialny pomysł, że najpierw to on się wprowadzi, żeby już na swoim być, a później będzie sobie po woli wykańczał i tym sposobem zaczął od podłóg (bo mu się kurzyło), później zrobił łazienkę i się wprowadził. Mieszkał przy robieniu sufitów (wspomina dramatycznie), a ścian nie pomalował do tej pory. :)

marcskier
13-04-2011, 17:39
Dowiedziałem się od jednego fachowca, że raczej najpierw przestawienie kabli, następnie wylewki potem gładzie i ścianka (bo zagnije od wylewek), potem łazienka, podłogi i reszta.
Jakby ktoś miał jeszcze coś ciekawego, to będę wdzięczny:)