PDA

Zobacz pełną wersję : Przyłącze kablowe ze złączem - odbiór, zapłata wykonawcy



bojar1974
10-04-2011, 15:31
Witam,
Mam wykonane przez moją ekipę przyłącze kablowe ze złączem. Kabel jest zasypany, szafka postawiona. Na wtorek ustalone jest wyłączenie prądu i podłączenie położonego kabla do sieci. Pytanie: czy włączenie bezpiecznika (czy ono nastąpi w dniu wyłączenia prądu) jest równoznaczne z odbiorem przyłącza przez zakład energetyczny ? Czy w tym dniu powinienem rozliczyć się z ekipą, która wykonywała przyłącze, czy później ?
Do jakich formalności jest jeszcze zobowiązana ekipa wykonująca przyłącze ?
Nie chciałby, aby skasowali pieniądze i ulotnili się...
Dzięki z góry za pomoc,
Pozdrawiam,
pbojar

robertsz
10-04-2011, 16:48
Montaż licznika i podanie napięcia jest ostatnią czynnością jaka należy do Energetyki.
Bez licznika nikt nie włączy bezpiecznika.

Jeśli pytasz o ekipę elektryków, która wykonywała dla Ciebie przyłącze i instalacje w budynku to powinni uruchomić instalacje, wykonać pomiary i zostawić protokół z tych pomiarów.

bojar1974
10-04-2011, 18:26
Na dzień dzisiejszy położyli kabel do postawionej przez nich szafki (to zgodnie z umową sprzedaję zakładowi energetycznemu) i położyli kabel na działce (ma być zakończony rbetką). W którym momencie mogę być spokojny, że wykonali linię kablową ze złączem zgodnie z projektem i zakład energetyczny nie będzie miał żadnego "ale" ? Wykonawca przyłącza sporządza dokumentację powykonawczą i dostarcza ją do zakładu energ. wraz z zinwentaryzowanym przez geodetów przyłączem. Skąd będę wiedział, że zakład energetyczny nie zakwestionował sposobu wykonania przyłącza ?
Czy przy rbetce też robią te pomiary ?
Pozdrawiam,
bojar

robertsz
10-04-2011, 19:03
Skąd będę wiedział, że zakład energetyczny nie zakwestionował sposobu wykonania przyłącza ?
Jeśli ZE założy licznik to temat jest definitywnie zamknięty - pozytywnie oczywiście.

Czy przy rbetce też robią te pomiary ?
Tak, powinni zrobić. Ba, są one nawet ważniejsze niż przy zwykłej instalacji mieszkaniowej.
Ważniejsze, bo temat budowy niesie więcej zagrożeń niż domowa instalacja i funkiel nówka urządzenia elektryczne.

Mam wrażenie, że nie ufasz tym elektrykom.
Wypłać im całość po podaniu napięcia do RB-tki.

bojar1974
10-04-2011, 19:11
A no nie ufam... miałem dosyć nieprzyjemną sytuację...
Dzięki serdeczne Robert !!
pozdr